Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Karoll

Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Karoll » 2018-05-03, 21:11

Czasami jak gram w najzwyklejsze gry np. Wyścigi samochodowe na telefonie to czasami mam uczucie podniecenia. Wiem ze to jest głupie pytanie i w ogóle ale naprawdę mam takie coś. Co robić? Zaprzestać całkowicie czy to jak raz na miesiąc tak się zdarzy to nie martwić się tym? Może bardziej ma tu znaczenie adrenalina, która się ujawnia gdy gram w coś emocjonujacego albo coś w tym rodzaju. Czy jest to grzech, mam się z tego spowiadac?

Dominik

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Dominik » 2018-05-03, 21:16

Jeśli nie jest to seksualne podniecenie to nic nie widzę w tym złego.
Adrenalina, sporty, gry które zwiększają wydzielanie jej, nie powodująπ same w sobie grzechu.
Chyba że narażamy swoje życie.

Karoll

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Karoll » 2018-05-03, 21:32

Dominik pisze: 2018-05-03, 21:16 Jeśli nie jest to seksualne podniecenie to nic nie widzę w tym złego.
Adrenalina, sporty, gry które zwiększają wydzielanie jej, nie powodująπ same w sobie grzechu.
Chyba że narażamy swoje życie.
No właśnie, jeśli chodzi o podniecenie seksualne to jest problem, bo do końca nie wiem czy jest to właśnie ono. Bo trochę czuję "takie coś tam na dole " no ale do końca nie wiem czy jest to seksualne czy nie.

Magnolia

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Magnolia » 2018-05-04, 09:45

Wydaje mi się to po prostu reakcją organizmu. Naturalne i amoralne.

Grzechem byłoby rozładowanie takiego napięcia, albo granie po to by się podniecić i rozładować.
Jak rozumiem intencją jest rozrywka na komórce (swoją drogą mam nadzieje, że nie jest to uzależnienie), a nie masturbacja. W takiej sytuacji grzechu nie widzę, zaczyna się gdy jest to uzależnienie od grania i w przypadku masturbacji.

Karoll a może więcej czasu poświęć na coś dobrego?
Może znajdziesz coś fajnego na kanale langusta na palmie O. Szustaka na YouTube? poszukaj. :)

Wolfi

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Wolfi » 2018-05-04, 10:43

Podniecaja cie gry samochodowe grane na tel? XD Stary skoncz z tym bo to sie zle skonczy. Pytasz sie czy to grzech? Ile ty masz lat? ;p
Gdybys gral np. w gre Sad Satan no to moze by to byl grzech, ale to...
Ostatnio zmieniony 2018-05-04, 10:44 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Andej » 2018-05-04, 11:36

Karoll pisze: 2018-05-03, 21:11 ...
To ostrzeżenie, że może gra stać się nałogiem. Za bardzo wciąga. Radziłbym zrezygnować na rzecz bardziej konstruktywnego wykorzystywania czasu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Sebastian » 2018-05-04, 13:12

Po ukonczeniu 18 lat mozna juz grac w gry podniecajace, wczesniej nie :)
Totus Tuus

Jacoob

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Jacoob » 2018-06-16, 22:01

Ja mam podobne pytanie.Ale nie chodzi o gry...
Otóż ostatnio przeglądając Facebooka trafiłem na jakiś filmik. Był on tak jakby sadystyczny ale nie wiem o co dokładnie w nim chodziło. I jak tak oglądałem to patrzyłem na takie mężczyznę i myślałem sobie co oni w ogóle mu robią. I tak trochę podniecilo mnie to( wiem że to głupio brzmi). I czy to był grzech ciężki? Czy takie ogólne podniecenie się poprzez oglądanie jakiegoś filmu nieerotycznego może być grzechem ciężkim. Ja po prostu jakoś tak mam ze to mam.

Magnolia

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Magnolia » 2018-06-17, 19:39

A zadajesz sobie pytanie po co tracisz czas na oglądanie sadystycznych/śmiesznych/erotycznych/głupich/prześmiewczych filmików na FB?
Po co oglądać głupoty i się zastanawiać czy się grzeszy, skoro można w tym czasie obejrzeć jakiś dobry filmik na langusta na palmie i pomyśleć jak dziś zrobić coś dobrego?

Naprawdę FB jest dla ludzi, ale trzeba wybierać kogo się obserwuje i co nam to daje?
Ja mam tam tyle dobrych rzeczy w obserwowanych, że zawsze coś dobrego się dowiem...jeśli w ogóle pamiętam by tam zajrzeć...

Proszę idź do spowiedzi, tam rozwiej swoje wątpliwości Jacoob, ale w rachunku sumienia jest też zaniedbywanie dobra i marnotrastwo czasu, nie tylko nieczystość.

wędrowiec

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-17, 21:05

Magnolia pisze: 2018-06-17, 19:39 A zadajesz sobie pytanie po co tracisz czas na oglądanie sadystycznych/śmiesznych/erotycznych/głupich/prześmiewczych filmików na FB?
Po co oglądać głupoty i się zastanawiać czy się grzeszy, skoro można w tym czasie obejrzeć jakiś dobry filmik na langusta na palmie i pomyśleć jak dziś zrobić coś dobrego?

Naprawdę FB jest dla ludzi, ale trzeba wybierać kogo się obserwuje i co nam to daje?
Ja mam tam tyle dobrych rzeczy w obserwowanych, że zawsze coś dobrego się dowiem...jeśli w ogóle pamiętam by tam zajrzeć...

Proszę idź do spowiedzi, tam rozwiej swoje wątpliwości Jacoob, ale w rachunku sumienia jest też zaniedbywanie dobra i marnotrastwo czasu, nie tylko nieczystość.
Jacoob,
podpisuję się w całej rozciągłości pod tym co Ci napisała Magnolia.
Może poza langustą na palmie, bo może Ci nie odpowiadać, jak np. mnie nie odpowiada za bardzo.
Zamiast langusty na palmie możesz znaleźć wiele innych fajnych, wartościowych filmów, które Ci będą odpowiadały.

Sztuka poruszania się między dobrami współczesnego świata polega na nieustannym wybieraniu.
Aby dobrze przeżyć dany nam czas trzeba dobrze wybierać.
I tego Ci życzę Jacoob.

Pixel

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Pixel » 2018-12-23, 16:39

Możecie mi pomóc w jednej kwestii?
Jakby to powiedziec, nie umiem rozróżnić( albo to moje skrupulanckie sumienie mi wyrzuca) podniecenia od tak jakby adrenaliny(?). Czasem myśląc o sytuacji w której byłybym w jakimś niebiezpieczeństwie albo będąc w sytuacji w której potrzeba trochę odwagi pojawia się takie uczucie. I jak mam to odczytać? Nie są to oczywiście myśli ani czyny nieczyste!!! Czy w takim razie jeżeli nie są to myśli ani jakieś czyny nieczyste to nie mam tego traktować w kategorii grzechu? Bo ja sam chyba na zgłupiałem i pisząc to czuję si zażenowany no ale...
Ostatnio grając w grę i osiągając jakiś dobry wynik poczulem takie cos. No ale to przecież nie może być podniecenie bo jak to możliwe. Może to było uczucie takjakby ryzyka i emocji. Sam już nie wiem. Czy takie cos mam traktować jako grzech i gdy pojawia się takie uczucie mam się go szybko pozbywac. Bo ostatnio czując coś takiego powiedziałem sobie: Co to jest? (Ironicznie): Na pewno to podniecenie. I kontynuowałem grę no bo nie chciałem się poddawać tak głupim myślom. Czy zgrzeszyłem ciężko?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy granie w podniecajce gry jest źle?

Post autor: Viridiana » 2018-12-24, 11:11

Pixel pisze: 2018-12-23, 16:39 Czy zgrzeszyłem ciężko?
Ciężko to raczej nie moim zdaniem. Na dobrą sprawę wydaje mi się, że to andrenalina, więc wątpię, żebyś w ogóle zgrzeszył. No ale nie jestem biologiem ani księdzem.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ