Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
123
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2020

Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: 123 » 2020-11-10, 14:22

Czy narkotyki, które są wykorzystywane w poszerzaniu wiedzy religijnej lub podczas szybszego przyswajania treści zawartej w Biblii, z jakiegokolwiek powodu, ale jedynie ku pomocy jest jakkolwiek uspriawedliwione lub ma mniejszy udział w grzechu?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Tek de Cart » 2020-11-10, 14:23

nie. Moralność chrześcijańska mówi, że nie można używać złych środków. Nawet w potencjalnym celu osiągnięcia dobrego celu.
Czyli potrzebuję samochodu (do pracy, dla rodziny itd) - mogę go ukraść a mogę kupić. Pomysł żeby go ukraść (zły środek w celu osiągnięcia potencjalnie dobrego celu) jest zły.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Dominik

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Dominik » 2020-11-10, 14:29

Szukasz usprawiedliwienia do brania narkotyków?
Na pewno to co wymieniłeś nie jest usprawiedliwieniem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4213 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Dezerter » 2020-11-10, 23:46

123 pisze: 2020-11-10, 14:22 Czy narkotyki, które są wykorzystywane w poszerzaniu wiedzy religijnej lub podczas szybszego przyswajania treści zawartej w Biblii, z jakiegokolwiek powodu, ale jedynie ku pomocy jest jakkolwiek uspriawedliwione lub ma mniejszy udział w grzechu?
Coś takiego jest naganne i głupie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jednax

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Jednax » 2020-11-11, 09:31

123 pisze: 2020-11-10, 14:22 Czy narkotyki, które są wykorzystywane w poszerzaniu wiedzy religijnej lub podczas szybszego przyswajania treści zawartej w Biblii, z jakiegokolwiek powodu, ale jedynie ku pomocy jest jakkolwiek uspriawedliwione lub ma mniejszy udział w grzechu?
Tak, w szamanizmie. Transy. Nie Biblii.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: sądzony » 2020-11-11, 11:05

Zażywanie narkotyków z obiektywnego punktu widzenia jest złe. Łącznie z alkoholem i nikotyną.
I nie chodzi tu jedynie o grzech.
Jednakże ...................
ze względu na prośbę / upomnienie:
Pompieri pisze: 2020-11-10, 20:03 Upominam - poniewaz rzeczywisci odnosze wrazenie, ze czesto piszac do nas masz na mysli jedynie swoja osobista osobe. Nie obchodzi Ciebie to, ze dziecko np. nie potrafi pojac tego, co dorosly, a dorosly nierozumie swiata dziecka?
Dlatego prosba - pomysl o innych odbiorcach Twej tworczosci sadzony.
pozdrawiam.
nie wyrażę swojego zdania w pełni.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

szymon05
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2020
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: szymon05 » 2020-11-20, 22:40

Zamiast brać jakiś syf, idź np. pobiegać. Zrób parę prostych ćwiczeń. Zdrowo się odżywiaj. Wiedza będzie dużo łatwiej wchodzić. A takie ćpanie tylko teoretycznie Ci pomaga, przez takie coś się wpada w uzależnienia.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Dzik » 2020-11-29, 22:42

123 pisze: 2020-11-10, 14:22 Czy narkotyki, które są wykorzystywane w poszerzaniu wiedzy religijnej lub podczas szybszego przyswajania treści zawartej w Biblii, z jakiegokolwiek powodu, ale jedynie ku pomocy jest jakkolwiek uspriawedliwione lub ma mniejszy udział w grzechu?
Zależy jakie narkotyki bo według definicji tabletki na ból głowy to narkotyk. Wiadomo że heroina zła ale np marihuanę możesz jarać [prawo w Polsce zabrania palenia i posiadania marihuany - jeszcze raz będziesz namawiał do łamania prawa a dostaniesz ostrzeżenie - Dezerter]
Ostatnio zmieniony 2020-11-30, 18:28 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Andej » 2020-11-29, 23:28

Dzik pisze: 2020-11-29, 22:42 Zależy jakie narkotyki bo według definicji tabletki na ból głowy to narkotyk. Wiadomo że heroina zła ale np marihune możesz jarać
Podaj tę definicję. Oficjalną.
Marycha też niebezpieczna. Miłe złego początki. lecz koniec żałosny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Dzik » 2020-11-30, 08:45

Andej pisze: 2020-11-29, 23:28
Dzik pisze: 2020-11-29, 22:42 Zależy jakie narkotyki bo według definicji tabletki na ból głowy to narkotyk. Wiadomo że heroina zła ale np marihune możesz jarać
Podaj tę definicję. Oficjalną.
Marycha też niebezpieczna. Miłe złego początki. lecz koniec żałosny.
Narkotyk, substancja psychoaktywna, środek odurzający, używka – to określenia o podobnym znaczeniu stosowane wymiennie w języku potocznym. ... W medycynie „narkotykami” określa się te substancje psychoaktywne, które działają m.in. przeciwbólowo poprzez określone receptory mózgowe a jak weźmiesz dużo tabletek przeciwbólowych to też się naćpasz

Jak się nie jara dzień w dzień i zachowuje się umiar to marihuana do niczego złego nie doprowadzi. Zauważ że wszystko bez umiaru szkodzi alkohol powoduje alkoholizm jak się ciągle pije fastfoody jak się żre i żre to powodują otyłość nadciśnienie jak ktoś gra i gra to się uzależni i później np się zabije bo mu Internet nie działa zdażały się takie przypadki albo ktoś w Angli sie zabił bo miał mało like na fb

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Jozek » 2020-11-30, 13:44

A co ma wspolnego medycyna, choroby, czy bol glowy wspolnego z uczeniem sie?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: sądzony » 2020-11-30, 16:30

123 pisze: 2020-11-10, 14:22 Czy narkotyki, które są wykorzystywane w poszerzaniu wiedzy religijnej lub podczas szybszego przyswajania treści zawartej w Biblii, z jakiegokolwiek powodu, ale jedynie ku pomocy jest jakkolwiek uspriawedliwione lub ma mniejszy udział w grzechu?
Jeżeli chodzi o narkotyki,
to jedyną wiedzę duchową jaką jesteś w stanie dzięki nim zdobyć
to uświadomienie sobie, że te doświadczenia
mistycyzmem nie są.

Choć bardzo często takimi się jawią.
I uwierz, wiem o czym mówię.

Doświadczyłem narkotycznych wizji, chorobowych urojeń, zmęczeniowych omamów
i (w co wierzę / nie wiem) duchowej bliskości Boga.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Andej » 2020-11-30, 19:09

Dzik pisze: 2020-11-30, 08:45 Zależy jakie narkotyki bo według definicji tabletki na ból głowy to narkotyk. Wiadomo że heroina zła ale np marihune możesz jarać
Dzik pisze: 2020-11-30, 08:45Narkotyk, substancja psychoaktywna, środek odurzający, używka – to określenia o podobnym znaczeniu stosowane wymiennie w języku potocznym. ...
Chyba się nie zrozumieliśmy. W poście, do którego się odnosiłem, była mowa o DEFINICJI. A w odpowiedzi, zamiast definicji, jest kolokwializm.
Prosiłem o definicję OFICJALNĄ, zgodnie z którą tabletki przeciw bólowi głowy są uznawane za narkotyki.

Wiem, że narkotyki bywają używane do uśmierzania bólu. Ale nie przeginajmy z łagodzeniem. Tu chodzi o zagrożenie. Tytoń nie jest narkotykiem, ale uzależnia. Marycha w większym stopniu niż tytoń. Poza tym, po miękkich przychodzi ochota na twardsze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: sądzony » 2020-11-30, 19:18

Andej pisze: 2020-11-30, 19:09 (...)
Prosiłem o definicję OFICJALNĄ, zgodnie z którą tabletki przeciw bólowi głowy są uznawane za narkotyki.
(...)
Nie są, ale stosowane są. Mógłbym wymienić całą listę leków (nawet bez recepty),
którymi można można się z łatwością odurzyć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Narkotyki jako przyswajanie wiedzy

Post autor: Andej » 2020-11-30, 19:33

Odurzenie może wywołać C2H5OH. Są tez przyczyny organiczne. Każdy neurolog zna wiele. Czy, narkotykami są?

Ale ad rem. Czy odurzenie wspomaga nauczanie? Przyswajanie wiedzy?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ