Czy ASMR to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
avella
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2020

Czy ASMR to grzech?

Post autor: avella » 2020-11-24, 12:40

Hej, ostatnie miałam takie przemyślenia czy to zjawisko to grzech? Nie znalazłam w internecie odpowiedzi na to pytanie więc zadaje go wam. Powszechnie jest nazywany orgazmem mózgu dzięki np. dźwiękom :) Mi osobiście po ASMR jest o wiele łatwiej zasnąć a mam kłopoty ze snem. Dam tutaj definicje;
ASMR (ang. autonomous sensory meridian response „samoistna odpowiedź meridianów czuciowych”) – zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Zjawisko to może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne.
Ostatnio zmieniony 2020-11-24, 12:41 przez avella, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Czy ASMR to grzech?

Post autor: Elbrus » 2020-11-24, 13:00

avella pisze: 2020-11-24, 12:40(...) – zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała.
Zjawisko to może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne.
Czy masowanie głowy wywołujące przyjemne mrowienie to grzech?

Magnolia

Re: Czy ASMR to grzech?

Post autor: Magnolia » 2020-11-24, 13:45

Nie bardzo rozumiem co mogłoby być złego w słuchaniu muzyki by lepiej zasnąć, albo w masowaniu skroni aby rozluźnić się... ? Albo mi wyjaśnicie w czym problem... albo uznam że już mnożycie problemy.

Grzech to jest zło, czynienie zła. Gdzie w tym widzicie zło?

Dominik

Re: Czy ASMR to grzech?

Post autor: Dominik » 2020-11-24, 14:02

ASMR, ciekawe to wygląda,,, szepty, ciche odgłosy krojenia pomidora czy rysowania kredką po papierze.

Dlaczego myślisz, że może być to grzechem? Czy w jakiś trans wpadasz?

Awatar użytkownika
avella
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2020

Re: Czy ASMR to grzech?

Post autor: avella » 2020-11-24, 19:18

Zastanawiam się nad tym czy to grzech ,bo przy masturbacji świadomie pobudzamy narządy płciowe ,aby uzyskać przyjemność.
ASMR to też przyjemnosc, orgazm mozgu

Dominik

Re: Czy ASMR to grzech?

Post autor: Dominik » 2020-11-24, 19:25

Co zatem ze smakołykami, jak zjemy coś bardzo smacznego, co rozpali nasze zmysły?

ODPOWIEDZ