Czy to są nieczyste myśli?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Piotr
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 12 lis 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Czy to są nieczyste myśli?

Post autor: Piotr » 2020-11-24, 14:36

Szczęść Boże. Mam pewną wątpliwość.

Nie wiem czy popełniam grzech, bo czasami zobaczę kogoś i mam nieczyste myśli, ale staram się z tym walczyć i poprostu nie patrzeć na takie osoby, ale czasami sam przez strach wywołuje u siebie takie myśli a potem żałuję. I ja nawet nie wiem czy to jest grzech, czy też nie. Jak tak o tym myślę to mam niepokój że zgrzeszyłem.Zdarza się też że kogoś w myślach obraziłem Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 2022-10-13, 15:15 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Grzech

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-24, 18:27

Nie jest to żaden grzech, a już na pewno nie jest to grzech ciężki.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

dyzma

Re: Grzech

Post autor: dyzma » 2020-11-24, 20:44

nieczyste mysli sa grzechem

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Grzech

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-24, 21:44

Nie, w tym wypadku nie są grzechem. Grzech musi być świadomy. To, co ma Piotr to natręctwa, a nie grzech.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ