Ubiór kobiet

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Andej » 2021-01-20, 20:13

Drwal pisze: 2021-01-20, 20:01 To nie chodzi o wygodę , bo jeśli ktoś chodzi nago , bo mu tak wygodnie , to dobrze? koszule tak jak i koszulki różnia się szczegółami
OK, chodzi także o bezpieczeństwo, estetykę, praktyczność. Niestety, ludzie nie mają owłosienie umożliwiającego egzystencje bez odzieży.
Drwal pisze: 2021-01-20, 20:01 No nie ma takiego zakazu , ale spodnie sa męskie i dlaczego kobiety je nosza?
Sądzę, że bardzo rzadko kobiety noszą męskie sodnie. Zwykle noszą damskie lub unisex.
Drwal pisze: 2021-01-20, 20:01 Ja człowieka uwzględniam , bo nie chcę aby kobieta zakładała męski strój i na odwrót , tak trudno to zrozumieć?
Ale i ja też nie chcę, aby kobiety zakładały męskie ciuchy. Stanowczo bardziej im pasują damskie. Podkreślające ich piękno.
Ale dyskusja toczy się dwutorowo. I dwie myśli wciąż się splatają i kłębią.

Jesteśmy zgodni co do tego, że kobiety nie powinny nosić męskich ubiorów i vice versa.
Ale nie jesteśmy zgodni co do noszenia spodni. Spodnie już od dawna są elementem stroju kobiecego. Kobieta w spodniach nie przebiera się za mężczyznę. Bo spodnie są w równym stopniu ubiorem męskim, jak kobiecym. A także dziecięcym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-20, 20:16

Jozek pisze: 2021-01-18, 23:24 Widzisz, roznica miedzy sukienka a tunika jest taka ze tunika jest okryciem pasujacym obu plcom, a sukienka, to wyroznienie plci zenskiej, w pewnym stopniu pozwalajace na uwydatnieniu cech kobiecych, ktorych wlasnie faceci nie maja. I tu jest ta roznica, ze facet w sukience to transwestyta, a facet w tunice nie.
Kobieta w spodniach, nie pokazuje cech meskich, bo spodnie nie zakrywaja calego ciala, a dopiero zalozenie pelnego stroju meskiego i zatuszowanie cech kobiecych , bylo by takim przebieraniem jak transwestyci.
Jezeli nie masz problemu z tunika, to ubieraj sie wlasnie w tuniki, a zrozumiesz o co naprawde chodzi.
Watpie by ktos mial problem z tym ze przyjdziesz do kosciola w tunice.
Józek , tylko problem polega na tym , że sukienka (nie tunika) u mężczyzn to to samo teraz , co spodnie u kobiety i nie ma wytłumaczenia , że jest inaczej. Nie powiedziałem , że facet w tunice to transwestyta , ale nie można ganić mężczyzn w sukienkach , a kobietom pozwalać nosić spodnie.
Ja na mieście widuję kobiety , które jak nie spojrzę na twarz , to ciężko by mi było powiedzieć kto to , tu już ewidentnie jest coś nie tak. Nie ma takiego ubrania , które zakrywałoby całe ciało , a spodnie tuszuja cechy żeńskie.
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-20, 22:59

A po co ci widziec te cechy zenskie ktore tuszuja spodnie? ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-20, 23:30

Napisałeś juz 10 stron o tym czym zajmujesz się w kościele... czyli spodniami u kobiet. A ja sie zastanawiam dlaczego w kościele nie zajmujesz się BOgiem, modlitwą, słuchaniem Słowa Bożego?

Dlaczego to spodnie u kobiet w kościele są ważniejsze od Boga ?

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-20, 23:57

Viridiana pisze: 2021-01-19, 08:36 Ja jeszcze dodam od siebie pewne doprecyzowanie, które być może powinno było paść wcześniej - jest duża różnica pomiędzy dyskusją o gustach a dyskusją o moralności danego ubrania. Wyrażając swoją opinię na temat tego, dlaczego mężczyźni w spódnicach nie są postrzegani jako męscy, ale już kobiety w spodniach nadal są dla wielu kobiece, miałam intencję wytłumaczenia, skąd, być może bierze się obecna norma kulturowa oraz wyraziłam swój gust. A że mam świadomość tego, że mój gust jest uwarunkowany kulturowo oraz że nie wszystko musi mi się podobać, nie wypowiadam się na temat tego, czy noszenie spódnic przez facetów jest moralne albo czy podoba się Bogu, bo ja Bogiem nie jestem (oczywiście pomijając przypadek, w którym ktoś się tak ubiera, bo uważa się za osobę transpłciową - ale to raczej oczywiste). Masz prawo, Drwalu, do własnych upodobań, ale inną sprawą jest to, że wyrokujesz na ich podstawie o moralności.

No bo to jest trochę niemoralne - po pierwsze sprawiedliwość , a po drugie , to że ludzie kiedyś uważali kobiety w spodniach za niemoralne , tylko , że już się do tego przyzwyczaili. Ja już pominajac te spodnie , to uważam , że Bogu na prawdę nie podoba się przebieranie w ubranie obcej płci , może jest to napisane w starym testamencie , nie mamy później żadnego wykluczenia , lub zaprzeczenia tego prawa , bo jeśli Bogu nie podobaja się np czyny homoseksualne , to czemu takie rzeczy miałyby się podobać? Mi wiara nie pozwala załorzyć np. różowej sukienki , a występuję przeciwko spodniom u kobiety , bo uważam , że to strój męski i kobietom nie wypadało ich nosić , tylko feministki , właśnie , że chciały upodobnić się do mężczyzn zaczęły nosić spodni. Sukienki nie gryza , kobiety moga je nosić.
Z Bogiem.

Dodano po 15 minutach 17 sekundach:
Magnolia pisze: 2021-01-19, 08:44 Dokładnie tak jak pisze Viridiana.
Masz prawo Drwalu do pisania o swoich upodobaniach i gustach, ale nie masz prawa innym narzucam swojego zdania. A popieranie swego zdania upodobaniem Boga jest mocnym nadużyciem i grzechem przeciwko I przykazaniu (bo siebie stawiasz w pozycji boga mówiącego o moralności)
Gdyby to byłoby tylko moje upodobanie , to nie pisałbym o tym tutaj. Spodnie zaczęły nosić feministki , właśnie aby upodobnić się do mężczyzn.
I ile razy mam pisać , że nie stawiam się w miejscu Boga i nic nikomu nie narzucam , tylko próbuję wyjaśnić , że nie warto tak robić. A ja watpię , aby Bogu miałoby się podobać przebieranie za osoby obcej płci , bo to nie jest moralne i lepiej tak nie robić i dlatego przestrzegam wszystkich przed takim zachowaniem.
Magnolia pisze: 2021-01-19, 08:44 Widziałeś podlinkowany filmik wyżej?
Tak
Magnolia pisze: 2021-01-19, 08:44 Jak kapłani się śmieją ze stawianych pytań o spodnie u kobiet?
kapłani sa wykształceni w teologii moralnej a naprawdę śmieszą ich tak stawiane pytania.
Ja bym już prędzej płakał , niż się śmiał , bo spodnie to nie jest ubiór do kościoła dla kobiet i da się je zastapić sukienka i jest wtedy pewność , że wszystko jest ok. Ale byli i księża i biskupi , którzy mieli podobne poglady do mnie i znajda się tacy duchowni obecnie żyjacy.
Ja już mam wrażenie , że nikt z nas nie ma racji i nie wiem , czy jest jeszcze sens ciagnać ten post.
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-01-21, 08:00

Drwal pisze: 2021-01-19, 23:55 która jest spodniach nie powinna wypowiadać się w sposób krytyczny w stosunku do faceta w spódnicy , bo to już jest hipokrytyzm.
Moją opinię możnaby nazwać hipokryzją, gdybym uważała spodnie za strój męski.
Drwal pisze: 2021-01-19, 23:55 a wracajac do tematu długich włosów u mężczyzn , to bardzo mało jest takich mężczyzn , mam tyle samo za ile przeciw , więc nie wiem jak to skomentować , natomiast nie wyobrażam sobie by kobieta miała 3 centymetrowe włosy lub jakby facet sobie robił warkoczyki , czy coś takiego.
Z Bogiem
Akurat dłuższe włosy u mężczyzn ostatnio robią się coraz modniejsze, mam wrażenie, że częściej niż kiedyś widuję mężczyzn np. z włosami do ramion. A w klasie mam kolegę, który ma dłuższe włosy niż niejedna dziewczyna. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-21, 08:25

Drwalu, a nie sądzisz że gdyby ubiór był kwestią moralną i tak zasadniczą jak piszesz to byłoby o tym znacznie więcej w Biblii? Moralność dotyczy czynów człowieka a nie jego ubrania.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego w kościele nie zajmujesz sie Bogiem, modlitwą czy słuchaniem słowa Bożego... tylko spodniami u kobiet?

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-21, 09:24

Andej pisze: 2021-01-19, 18:58
Drwal pisze: 2021-01-18, 19:57 Nie muszę udowadniać , że noszenie męskiego stroju przez kobietę i na odwrót się Bogu nie podoba.
W porządku. Nie musisz udowadniać. Nie ma żadnego rygoru. Skoro wiesz, co się Bogu podoba, a co nie. Ja nie wiem. Mogę się tylko opierać na tym, co nam objawił i wyciągać z tego wnioski. Ale nie mogę występować w roli rzecznika prasowego Boga i wyręczać Go w wypowiedziach na temat tego co lubi, a czego nie.

Zapewne nie zauważyłeś, że wcale nie podważam tezy, że niewłaściwym jest używanie strojów innej płci. I nawet to uzasadniłem.

Natomiast noszenie spodni przez kobiety nie ma z tym żadnego związku. Obecnie spodnie są strojem tak kobiecym, jak też męskim. Mam XXI wiek. A nie jakiś nasty.
Noszenie spodni przez kobiety nie jest przejawem przebierania się za mężczyzn. Jeszcze 100 lat temu, tak było. Ale już 50 lat temu spodnie były elementem stroju kobiecego.
(Może Cię to zdziwi, ale w moim dzieciństwie, chłopcy powszechnie nosili pończochy. I nikt nie uważał, że to element stroju dziewczęcego. Może dlatego, że kiedyś pończochy były elementem stroju męskiego. Choć od czasu, gdy kobiety zaczęły epatować mężczyzn swoimi nogami, pończochy stały się kobiecym atrybutem. A mężczyźni, niemal całkiem z nich zrezygnowali.)



Człowiek powinien się jak najlepiej orientować , co się Bogu podoba , aby tak postępować jak mu się podoba , ja uważam , że mu się nie podoba przebieranie za kobiety za mężczyznę , świadczy o tym tekst , co prawda z ST , ale nie możemy jednak ręczyć , że Bogu się podoba owe przebieranie się , a więc nie warto tak robić.

A spodnie kobiety zabrały mężczyznom , właśnie , aby celowo upodobnić się do mężczyzn

A pończochy mężczyźni całkowicie oddali kobietom , natomiast spodni już nie.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-21, 09:30 przez Drwal, łącznie zmieniany 3 razy.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-21, 20:01

Andej pisze: 2021-01-20, 20:13
Drwal pisze: 2021-01-20, 20:01 To nie chodzi o wygodę , bo jeśli ktoś chodzi nago , bo mu tak wygodnie , to dobrze? koszule tak jak i koszulki różnia się szczegółami
OK, chodzi także o bezpieczeństwo, estetykę, praktyczność. Niestety, ludzie nie mają owłosienie umożliwiającego egzystencje bez odzieży.
Sukienka dla kobiet również może być bezpieczna , estetyczna to przede wszystkim i praktyczna np w lato.
Andej pisze: 2021-01-20, 20:13
Drwal pisze: 2021-01-20, 20:01 No nie ma takiego zakazu , ale spodnie sa męskie i dlaczego kobiety je nosza?
Sądzę, że bardzo rzadko kobiety noszą męskie sodnie. Zwykle noszą damskie lub unisex.
Nie potrafię powiedzieć , że istnieje coś takiego jak damskie spodnie , to , że sa jakieś kolorowe lub bardziej obcisłe , to trudno je nazwać i damskimi i męskimi.
Andej pisze: 2021-01-20, 20:13
Drwal pisze: 2021-01-20, 20:01 Ja człowieka uwzględniam , bo nie chcę aby kobieta zakładała męski strój i na odwrót , tak trudno to zrozumieć?
Ale i ja też nie chcę, aby kobiety zakładały męskie ciuchy. Stanowczo bardziej im pasują damskie. Podkreślające ich piękno.
Ale dyskusja toczy się dwutorowo. I dwie myśli wciąż się splatają i kłębią.

Jesteśmy zgodni co do tego, że kobiety nie powinny nosić męskich ubiorów i vice versa.
Ale nie jesteśmy zgodni co do noszenia spodni. Spodnie już od dawna są elementem stroju kobiecego. Kobieta w spodniach nie przebiera się za mężczyznę. Bo spodnie są w równym stopniu ubiorem męskim, jak kobiecym. A także dziecięcym.
Ja występuję przeciw spodniom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię , a mężczyźni , kobietom ich nie oddali.
ta dyskusja nie ma już sensu , bo mam wrażenie , że wszyscy już nie mamy racji.
Z Bogiem

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Jozek pisze: 2021-01-20, 22:59 A po co ci widziec te cechy zenskie ktore tuszuja spodnie? ;)
Właściwie mi po nic , dla mnie kobieta może chodzić w sukience nawet do ziemi , byle nie spodnie.
Z Bogiem

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
Magnolia pisze: 2021-01-20, 23:30 Napisałeś juz 10 stron o tym czym zajmujesz się w kościele... czyli spodniami u kobiet. A ja sie zastanawiam dlaczego w kościele nie zajmujesz się BOgiem, modlitwą, słuchaniem Słowa Bożego?

Dlaczego to spodnie u kobiet w kościele są ważniejsze od Boga ?
A widziałaś to na czym się w kościele najbardziej skupiam?
Na kobiety tam rzucę okiem , ale jeśli jest w spodniach to oddalam swój wzrok gdzie indziej , bo nie mogę na to patrzeć i trochę boli mnie to jak przychodza ubrane.
Na Mszy właśnie najbardziej skupiam się na Bogu , modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego.
Nic nie jest ważniejsze od Boga.
Z Bogiem

Dodano po 8 minutach 42 sekundach:
Viridiana pisze: 2021-01-21, 08:00
Drwal pisze: 2021-01-19, 23:55 która jest spodniach nie powinna wypowiadać się w sposób krytyczny w stosunku do faceta w spódnicy , bo to już jest hipokrytyzm.
Moją opinię możnaby nazwać hipokryzją, gdybym uważała spodnie za strój męski.
Nie to nie jest hipokryzja , hipoktryzja jest mówienie , że facet w sukienkach jest jakiś zły , jednocześnie uważajac , że spodnie u kobiet sa ok.
Viridiana pisze: 2021-01-21, 08:00
Drwal pisze: 2021-01-19, 23:55 a wracajac do tematu długich włosów u mężczyzn , to bardzo mało jest takich mężczyzn , mam tyle samo za ile przeciw , więc nie wiem jak to skomentować , natomiast nie wyobrażam sobie by kobieta miała 3 centymetrowe włosy lub jakby facet sobie robił warkoczyki , czy coś takiego.
Z Bogiem
Akurat dłuższe włosy u mężczyzn ostatnio robią się coraz modniejsze, mam wrażenie, że częściej niż kiedyś widuję mężczyzn np. z włosami do ramion. A w klasie mam kolegę, który ma dłuższe włosy niż niejedna dziewczyna. ;)
A tego to już nie wiem , ale wiem że moda ze spodniami u kobiet poszła trochę za daleko , aby np. kobieta chodziła w spodniach do kościoła , albo do ślubu zamiast sukni ślubnej to w kombinezonie ślubnym , tak już powstało niestety coś takiego , ja już opinię zachowam dla siebie.

Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-21, 20:04

I tak trzymaj. Nie patrz na kobiety i nie mysl o ich spodniach. Biez tylko udzial w Mszy Sw.
To w czym inni przychodza d kosiola w zaden sposob nie wplynie na twoja wiare i zbawienie, a jesli wplywa, to powinienes sie zastanowic nad swoja wiara.
Ostatnio zmieniony 2021-01-21, 20:08 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-21, 20:06

Magnolia pisze: 2021-01-21, 08:25 Drwalu, a nie sądzisz że gdyby ubiór był kwestią moralną i tak zasadniczą jak piszesz to byłoby o tym znacznie więcej w Biblii? Moralność dotyczy czynów człowieka a nie jego ubrania.
Owszem moralność dotyczy czynów człowieka , ale ubioru , lub jego brak też , np. chodzenia nago po mieście nie można nazwać brakiem moralności?
tak samo spodnie , jeszcze jest usprawiedliwieniem założenie je np. na narty ale do kościoła lub np. zamiast sukni ślubnej? no kobiety już na prawdę za daleko to zaszło.
Magnolia pisze: 2021-01-21, 08:25 Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego w kościele nie zajmujesz sie Bogiem, modlitwą czy słuchaniem słowa Bożego... tylko spodniami u kobiet?
Przed chwila odpowiedziałem.
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-21, 20:14

Drwal pisze: 2021-01-21, 20:06
Magnolia pisze: 2021-01-21, 08:25 Drwalu, a nie sądzisz że gdyby ubiór był kwestią moralną i tak zasadniczą jak piszesz to byłoby o tym znacznie więcej w Biblii? Moralność dotyczy czynów człowieka a nie jego ubrania.
Owszem moralność dotyczy czynów człowieka , ale ubioru , lub jego brak też , np. chodzenia nago po mieście nie można nazwać brakiem moralności?
tak samo spodnie , jeszcze jest usprawiedliwieniem założenie je np. na narty ale do kościoła lub np. zamiast sukni ślubnej? no kobiety już na prawdę za daleko to zaszło.
Magnolia pisze: 2021-01-21, 08:25 Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego w kościele nie zajmujesz sie Bogiem, modlitwą czy słuchaniem słowa Bożego... tylko spodniami u kobiet?
Przed chwila odpowiedziałem.
Z Bogiem
Dla mnie nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie.
Zajmowanie się ubiorem kobiet w czasie mszy św podoba się Bogu? Przecież to jest czas tylko dla Niego, a Ty wciąż gorszysz się kobietami w spodniach, zamiast modlić sie i uwielbiać Boga...Może się mylę?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Andej » 2021-01-21, 20:37

Drwal pisze: 2021-01-21, 20:01 Ja występuję przeciw spodniom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię , a mężczyźni , kobietom ich nie oddali.
ta dyskusja nie ma już sensu , bo mam wrażenie , że wszyscy już nie mamy racji.
Ja występuję przeciw pończochom i rajstopom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię, a mężczyźni, kobietom ich nie oddali.


A dyskusja rzeczywiście nie ma sensu, gdy toczy się wokół spodni, a nie wokół tytułowego tematu.
Skoro kobiety przejęły od mężczyzn pończochy, rajtuzy, to dlaczego nie miałyby przejąć spodni?

Wątek (przypominam, że brzmi on: UBIÓR KOBIET) dotyczy ogólnie ubioru kobiet. Czy taki raczej modowy. Jest tu raczej miejsce, na dyskusje o fasonach spodni, sukienek, spódnic, bluzek czy dodatków kobiecych. A nie na zwalczanie spodni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-21, 23:53

Magnolia pisze: 2021-01-21, 20:14
Drwal pisze: 2021-01-21, 20:06
Magnolia pisze: 2021-01-21, 08:25 Drwalu, a nie sądzisz że gdyby ubiór był kwestią moralną i tak zasadniczą jak piszesz to byłoby o tym znacznie więcej w Biblii? Moralność dotyczy czynów człowieka a nie jego ubrania.
Owszem moralność dotyczy czynów człowieka , ale ubioru , lub jego brak też , np. chodzenia nago po mieście nie można nazwać brakiem moralności?
tak samo spodnie , jeszcze jest usprawiedliwieniem założenie je np. na narty ale do kościoła lub np. zamiast sukni ślubnej? no kobiety już na prawdę za daleko to zaszło.
Magnolia pisze: 2021-01-21, 08:25 Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego w kościele nie zajmujesz sie Bogiem, modlitwą czy słuchaniem słowa Bożego... tylko spodniami u kobiet?
Przed chwila odpowiedziałem.
Z Bogiem
Dla mnie nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie.
Zajmowanie się ubiorem kobiet w czasie mszy św podoba się Bogu? Przecież to jest czas tylko dla Niego, a Ty wciąż gorszysz się kobietami w spodniach, zamiast modlić sie i uwielbiać Boga...Może się mylę?
Owszem mylisz się , bo na kobietę spojrze tylko przez chwilę rzucę okiem , tylko gdy mam ja w polu widzenia , a ty też choćby na chwilę w kościele nie zwrócisz uwagi w kościele na coś innego , np wystrój , to u mnie tak samo i raczej każdy tak ma.
Z Bogiem

Dodano po 9 minutach 25 sekundach:
Andej pisze: 2021-01-21, 20:37
Drwal pisze: 2021-01-21, 20:01 Ja występuję przeciw spodniom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię , a mężczyźni , kobietom ich nie oddali.
ta dyskusja nie ma już sensu , bo mam wrażenie , że wszyscy już nie mamy racji.
Ja występuję przeciw pończochom i rajstopom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię, a mężczyźni, kobietom ich nie oddali.
Ale mężczyźni ich nie używaja już , natomiast spodni nie oddali , i spodnie kobiety nosiły ze względu na to aby jak najbardziej upodobnić się do mężczyzn.
Andej pisze: 2021-01-21, 20:37 A dyskusja rzeczywiście nie ma sensu, gdy toczy się wokół spodni, a nie wokół tytułowego tematu.
Skoro kobiety przejęły od mężczyzn pończochy, rajtuzy, to dlaczego nie miałyby przejąć spodni?

Wątek (przypominam, że brzmi on: UBIÓR KOBIET) dotyczy ogólnie ubioru kobiet. Czy taki raczej modowy. Jest tu raczej miejsce, na dyskusje o fasonach spodni, sukienek, spódnic, bluzek czy dodatków kobiecych. A nie na zwalczanie spodni.
Jak by faceci zaprzestali nosić spodni , to w sumie czemu nie , to wtedy byłby strój damski.
A temat jak najbardziej pasuje , bo kobiety nosza spodnie.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-21, 23:44 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-22, 00:10

Ciagle piszesz ze kobiety sie upodabniaja do mezszczyzn noszac spodnie, ale z twoich wypowiedzi wynika ze ciagle widzisz ze to kobiety w spodniach, czyli jednak zaprzecza to twoim twierdzeniom ze trudno odroznic je od mezszczyzn.
Cos tu wacpan kombinujesz jak kon pod gorke.
A wiesz za co Noe przeklal swojego najmlodszego syna?
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 00:12 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Zablokowany