Ubiór kobiet

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-01-22, 09:49

Drwal pisze: 2021-01-21, 20:01 Ja występuję przeciw spodniom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię , a mężczyźni , kobietom ich nie oddali.
Nie rozumiem tego myślenia - "nie oddali". Na czym to oddawanie miałoby polegać? I co to ma do rzeczy?
Drwal pisze: 2021-01-21, 20:01
Viridiana pisze: 2021-01-21, 08:00
Drwal pisze: 2021-01-19, 23:55 która jest spodniach nie powinna wypowiadać się w sposób krytyczny w stosunku do faceta w spódnicy , bo to już jest hipokrytyzm.
Moją opinię możnaby nazwać hipokryzją, gdybym uważała spodnie za strój męski.
Nie to nie jest hipokryzja , hipoktryzja jest mówienie , że facet w sukienkach jest jakiś zły , jednocześnie uważajac , że spodnie u kobiet sa ok.
Nie powiedziałam, że facet w sukience jest zły. Już zaznaczałam, że to było wyrażenie swojego gustu, a nie ocena moralna.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-22, 19:19

Jozek pisze: 2021-01-22, 00:10 Ciagle piszesz ze kobiety sie upodabniaja do mezszczyzn noszac spodnie, ale z twoich wypowiedzi wynika ze ciagle widzisz ze to kobiety w spodniach, czyli jednak zaprzecza to twoim twierdzeniom ze trudno odroznic je od mezszczyzn.
Cos tu wacpan kombinujesz jak kon pod gorke.
Przynajmnej jeszcze po twarzy da się odróżnić kobietę otd mężczyzny , ale nie wiem co dalej będzie , teraz zwłaszcza zima po stroju u niektórych nie patrzac na twarz jest trochę ciężko odróżnić jakiej jest płci i bardzo często widuję na mieście , raz nawet w kościele kobietę , dość młoda w szarych dresach dosłownie takich jakie ja mam teraz na sobie , i trudno jest mówić , że to jest jakieś dobre to nie zmierza w dobra stronę.
Jozek pisze: 2021-01-22, 00:10 A wiesz za co Noe przeklal swojego najmlodszego syna?
Wiem , ale to się odnosi do nagości , a nie do nieodpowiedniego stroju.

Z Bogiem

Dodano po 19 minutach 58 sekundach:
Viridiana pisze: 2021-01-22, 09:49
Drwal pisze: 2021-01-21, 20:01 Ja występuję przeciw spodniom u kobiety ze względu na wiadoma ci ich historię , a mężczyźni , kobietom ich nie oddali.
Nie rozumiem tego myślenia - "nie oddali". Na czym to oddawanie miałoby polegać? I co to ma do rzeczy?
Chodzi o to , że np pończochy nosili mężczyźni , ale już stały się im bezużyteczne i kobiety zaczęły nosić je w słuszny celu , aby ogrzać nogi do sukienki w zimę , ale nie do końca wiem , co zakładały w tych czasach do sukienek , ale nie ważne , a spodnie kobiety zaczęły nosić tylko po to aby się upodobnić do mężczyzn i taka zamiana mogła by mieć miejsce , bo jakby spodnie nosiły tylko kobiety , a faceci coś innego , to właściwie tak by to mogło być , ale powinno być czegoś takiego , że spodnie dla obu płci , a sukienka tylko dla kobiet , musi być zachowana równowaga i odmienność dla płci. O to mi chodzi
Drwal pisze: 2021-01-21, 20:01
Viridiana pisze: 2021-01-21, 08:00
Drwal pisze: 2021-01-19, 23:55 która jest spodniach nie powinna wypowiadać się w sposób krytyczny w stosunku do faceta w spódnicy , bo to już jest hipokrytyzm.
Moją opinię możnaby nazwać hipokryzją, gdybym uważała spodnie za strój męski.
Nie to nie jest hipokryzja , hipoktryzja jest mówienie , że facet w sukienkach jest jakiś zły , jednocześnie uważajac , że spodnie u kobiet sa ok.

Nie powiedziałam, że facet w sukience jest zły. Już zaznaczałam, że to było wyrażenie swojego gustu, a nie ocena moralna.
Ja już nie mówię o tobie , tylko o myśleniu zapewne wielu osób , że kobieta niech se chodzi w spodniach , a facet w sukience jest jakiś zły.

Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 19:21 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-22, 22:01

Nie drwal, to sie odnosi do gadania na czyjs temat. Pokazywanie ze to co ktos robi jest gorszace, zamiast to zakryc, tak jak zrobili to starsi synowie Noego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-22, 23:27

Jozek pisze: 2021-01-22, 22:01 Nie drwal, to sie odnosi do gadania na czyjs temat. Pokazywanie ze to co ktos robi jest gorszace, zamiast to zakryc, tak jak zrobili to starsi synowie Noego.
Ja nie pokazuję tylko piszę , a ja niczego nie rozgaduję , bo każdy od dawna wiedział o spodniach u kobiety.
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-01-24, 14:10

Drwal pisze: 2021-01-22, 19:19
Viridiana pisze: 2021-01-22, 09:49 Nie rozumiem tego myślenia - "nie oddali". Na czym to oddawanie miałoby polegać? I co to ma do rzeczy?
Chodzi o to , że np pończochy nosili mężczyźni , ale już stały się im bezużyteczne i kobiety zaczęły nosić je w słuszny celu , aby ogrzać nogi do sukienki w zimę , ale nie do końca wiem , co zakładały w tych czasach do sukienek , ale nie ważne , a spodnie kobiety zaczęły nosić tylko po to aby się upodobnić do mężczyzn
Okej, czyli jeżeli dobrze rozumiem, chodzi o to w jakim celu nastąpiła zmiana. Jeżeli tak, chciałabym zauważyć, że kobiety nie zaczęły nosić spodni tylko dlatego, że chciały się upodobnić do mężczyzn, lecz dlatego, że zmienił się styl życia kobiet w wyniku czego przy wielu czynnościach, jakie wykonują współczesne kobiety, a których nie wykonywały ich prababki, jest im wygodniej w spodniach. Oczywiście, były też kobiety, które spodnie zaczęły nosić dla upodobnienia się do mężczyzn, ale nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.
Drwal pisze: 2021-01-22, 19:19 i taka zamiana mogła by mieć miejsce , bo jakby spodnie nosiły tylko kobiety , a faceci coś innego , to właściwie tak by to mogło być , ale powinno być czegoś takiego , że spodnie dla obu płci , a sukienka tylko dla kobiet , musi być zachowana równowaga i odmienność dla płci. O to mi chodzi
Okej, w sumie się zgadzam.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-24, 14:31

A z czego wynika mniemanie, że muszą być osobne ubiory?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Andej » 2021-01-24, 19:46

Jestem wielce zniesmaczony pokazem mody męskiej autorstwa Palomo Spain: hiszpańskiej marki modowej.
Jeśli uważacie, że przegiąłem, to wywalcie ilustrację. Bo, wydaje mi się, że to już dewiacja.

A publikuję po to, aby uświadomić, że zamiast kłócić się o portki, lepiej energię skierować na wynaturzenia, które już się pokazują.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Logan » 2021-01-24, 19:55

Jak dla mnie może zostać, ku przestrodze, aby uświadomić czym jest smok o tęczowej barwie.

A oto z innego zbioru oportunistycznego inwentarza:
Pan czyta bajki dzieciom w nowej postępowej szkole dla wybitnych artystów:
Obrazek

Strój mi się podoba, kobiecy, makijaż dobry na halloween, nie podobają mi się jednak te kolorowe wyglądające jak kiełbaski kolorowe baloniki. Mam złe skojarzenia, przypomina mi płonącą tęczę na placu Zbawiciela. Niektórzy ponoć nie mogą wyjść od tamtej pory z traumy.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 20:23 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Dezerter » 2021-01-24, 20:10

Panowie, tu jest wątek Ubiór kobiet i nie stresujcie mnie takimi zdjęciami ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Andej » 2021-01-24, 20:23

Sami się stresujemy. Ale, proszę zwróć uwagę, że to są kobiece ubiory. A nawet jeszcze gorzej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-24, 20:26

Ale dlaczego ta dyskusja zeszła na modę dla transwestytów?

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 14 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: zdrogi » 2021-01-24, 21:44

Drwal, czytając twoje wynurzenia zaczynam dochodzić do wniosku, że coś jest z tobą nie tak. Najlepiej to załóż kobiecie chomąto i niech ora w polu. Jak można interpretacje religijne przekładać na grunt społeczny i postulować o przestrzeganie zasad całkowicie irracjonalnych. Ludzie tworzący wspólnoty, społeczeństwa, narody wraz ze swoim rozwojem tworzyli uniwersalne zasady współżycia tak aby każdy mógł by się czuć bezpiecznie i aby ich przestrzegał. Dlatego nie przechodzimy przez ulicę na czerwonym świetle bo tak się umówiliśmy, dlatego nie chodzimy nago po ulicy bo uznaliśmy, że to nie przyzwoite, dlatego już nie wieszamy na gałęzi albo palimy na stosie tego, którego posądzono o obrazę Boga, a nie dlatego, że coś jest napisane w księdze. Dlatego faceci nie chodzą już w tunikach bo wymyślono coś praktyczniejszego jak spodnie, podobnie jak wymyślono rower czy samochód, z których korzystają również kobiety. A facet w sukience? Jak widać nie za bardzo się do nich garną, poza transwestytami. Czasami tak sobie myślę, że jak staniesz u kresu swoich dni przed Panem i zobaczysz jak Pan przyjmuje w swoje objęcia kobietę, którą co niedziela widziałeś w kościele w spodniach zawołasz: Panie, Panie, a ja, przecież całe życie robiłem według Pisma, a Pan odpowie: Drwal nie, nie ty jeszcze nie tobie całe życie przesłoniły gacie.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-24, 23:45

Viridiana pisze: 2021-01-24, 14:10
Drwal pisze: 2021-01-22, 19:19
Viridiana pisze: 2021-01-22, 09:49 Nie rozumiem tego myślenia - "nie oddali". Na czym to oddawanie miałoby polegać? I co to ma do rzeczy?
Chodzi o to , że np pończochy nosili mężczyźni , ale już stały się im bezużyteczne i kobiety zaczęły nosić je w słuszny celu , aby ogrzać nogi do sukienki w zimę , ale nie do końca wiem , co zakładały w tych czasach do sukienek , ale nie ważne , a spodnie kobiety zaczęły nosić tylko po to aby się upodobnić do mężczyzn
Okej, czyli jeżeli dobrze rozumiem, chodzi o to w jakim celu nastąpiła zmiana. Jeżeli tak, chciałabym zauważyć, że kobiety nie zaczęły nosić spodni tylko dlatego, że chciały się upodobnić do mężczyzn, lecz dlatego, że zmienił się styl życia kobiet w wyniku czego przy wielu czynnościach, jakie wykonują współczesne kobiety, a których nie wykonywały ich prababki, jest im wygodniej w spodniach. Oczywiście, były też kobiety, które spodnie zaczęły nosić dla upodobnienia się do mężczyzn, ale nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.
Drwal pisze: 2021-01-22, 19:19 i taka zamiana mogła by mieć miejsce , bo jakby spodnie nosiły tylko kobiety , a faceci coś innego , to właściwie tak by to mogło być , ale powinno być czegoś takiego , że spodnie dla obu płci , a sukienka tylko dla kobiet , musi być zachowana równowaga i odmienność dla płci. O to mi chodzi
Okej, w sumie się zgadzam.
No dobra jeśli chodzi o rodzaj pracy , to jeszcze można zrozumieć te spodnie , ale na codzień , co gorsza na specjalne okazje , a co najgorsze do kościoła "bo tak mi się podoba" to już kompletnie nie ma to mojego uznania.
Z Bogiem

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-24, 14:31 A z czego wynika mniemanie, że muszą być osobne ubiory?
No ja uważam , że strój musi świadczyć o płci , musi być jakieś odróżnienie , a nie wszyscy jednakowo ubrani.
Ja widuję kobiety tak ubrane od pasa w dół dosłownie jak facet np. Dresy i co? To jest dobre? Bo mi się wydaje , że nie. I wydaje mi się , że wiele osób poprze moje zdanie , że strój musi odróżniać płeć.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 23:47 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-24, 23:57

Drwal pisze: 2021-01-24, 23:45
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-24, 14:31 A z czego wynika mniemanie, że muszą być osobne ubiory?
No ja uważam , że strój musi świadczyć o płci , musi być jakieś odróżnienie , a nie wszyscy jednakowo ubrani.
Ja widuję kobiety tak ubrane od pasa w dół dosłownie jak facet np. Dresy i co? To jest dobre? Bo mi się wydaje , że nie. I wydaje mi się , że wiele osób poprze moje zdanie , że strój musi odróżniać płeć.
Z Bogiem
Zatem mamy jasność - wszystkie te pretensje mają za swoje źródło to, "że tak uważasz" i "że Ci się tak wydaje".
Przyjmijmy zatem to do wiadomości i skończmy tę absurdalną dyskusję.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-24, 23:58

Andej pisze: 2021-01-24, 19:46 Jestem wielce zniesmaczony pokazem mody męskiej autorstwa Palomo Spain: hiszpańskiej marki modowej.
Jeśli uważacie, że przegiąłem, to wywalcie ilustrację. Bo, wydaje mi się, że to już dewiacja.

A publikuję po to, aby uświadomić, że zamiast kłócić się o portki, lepiej energię skierować na wynaturzenia, które już się pokazują.

Obrazek
Nazywasz to modą męską? Bo mi się wydaje , że to nie moda męska , tylko damska.
Może przegięli trochę , ale nie mam powodów aby mówić , że te sukienki u nich są jakieś gorsze niż spodnie u kobiety , bo nie wiem do końca ,co oni mają w głowach no może obrócz tego pana w majtkach , bo nie jest do końca przebrany za kobietę , bo może im wygodniej w tych sukienkach? Może nie mają złych intencji? Tak jak to kobiety bronią kobiet w spodniach , no przepraszam ale to niestety prawda.
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Zablokowany