Niechciane skłonności homoseksualne

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Wer

Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Wer » 2021-01-14, 17:50

Dzień dobry,

Mam takie pytanie. Jeśli ktoś jest osobą homoseksualną i zakocha się w osobie tej samej płci i odczuwa do niej popęd seksualny, ale jest osobą wierząca, dlatego odrzuca te myśli o zakochaniu, stara się panować nad swoją seksualność i żyje w czystości to czy takie samo zakochania może być grzechem?
Oraz, jeśli ktoś właśnie żyje zgodnie z nauczaniem Kościoła, ale co jakiś czas wracają do niego takie myśli dotyczące tej swojej miłości, czasem zastanawia się czy nie pójść w stronę homoseksualizmu Ale jednak odrzuca te myśli i nadal żyje w czystości, to czy te myśli to grzech (jeśli nie są dobrowolne tylko pojawiają się same)?

Magnolia

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Magnolia » 2021-01-14, 18:24

Same skłonności nie są grzechem, są nim dopiero czyny homoseksualne.
Drugie pytanie dotyczy pokus, każdy je ma codziennie w różnych tematach. Jesli odrzucasz je i nadal wybierasz czystość to wygrywasz!
Niech CIe Bóg błogosławi i strzeże i prowadzi!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Andej » 2021-01-14, 19:19

W sumie, jak wyżej. Tak właśnie jest.

Warto zadać sobie pytanie: Czy kochasz Boga?
Czy Bóg jest tym, kogo kochasz najbardziej? Jeśli tak, to podporządkowując swoje decyzje tej miłości będziesz na prostej drodze do nieba. Co wcale nie znaczy, że łatwej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-14, 19:29

Już tu kiedyś chyba o tym pisałem: Homoseksualizm to wezwanie do świętości. Cholernie trudne wezwanie, ale świętość nigdy nie jest łatwa
Homoseksualizm jako skłonność, podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie , jest obojętny moralnie. Nikt nie jest ani gorszy, ani winny tego że jest homoseksualistą
Uprawianie homoseksualizmu jest w takim stosunku do skłonności, jak grzech do pokusy. Czyny homoseksualne sa obiektywnie złe i obrzydliwe.
niezależnie od powyższego, uprawianie homoseksualizmu wiąże się zazwyczaj z wieloma katastrofalnymi zjawiskami dla samych uprawiających(wielość partnerów, seks ekstremalny, używki, choroby)
Homoseksualizm jako skłonność jest swoistym, bardzo trudnym powołaniem do świętości. Ludzie którzy sa homoseksualistami ale nie czynią czynów homoseksualnych godni są najwyższego szacunku

Więcej tu viewtopic.php?p=15768#p15768

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Drwal » 2021-01-14, 19:50

To , co robisz jest jak najbardziej OK. Same bycie homoseksualista to nie grzech , tylko właśnie musisz od siebie odganiać takie myśli i wogóle uciekaj od wszystkiego , co zwiazane z homoseksualizmem. Homoseksualizm jest jak choroba (nie mówię , że nia jest i nie mówie , że nia nie jest). Jeśli robisz tak , jak mówię , to na prawdę nie masz się czym martwić.
Niech Bóg ci błogosławi.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Dezerter » 2021-01-14, 21:16

Wer pisze: 2021-01-14, 17:50 Dzień dobry,

Mam takie pytanie. Jeśli ktoś jest osobą homoseksualną i zakocha się w osobie tej samej płci i odczuwa do niej popęd seksualny, ale jest osobą wierząca, dlatego odrzuca te myśli o zakochaniu, stara się panować nad swoją seksualność i żyje w czystości to czy takie samo zakochania może być grzechem?
Oraz, jeśli ktoś właśnie żyje zgodnie z nauczaniem Kościoła, ale co jakiś czas wracają do niego takie myśli dotyczące tej swojej miłości, czasem zastanawia się czy nie pójść w stronę homoseksualizmu Ale jednak odrzuca te myśli i nadal żyje w czystości, to czy te myśli to grzech (jeśli nie są dobrowolne tylko pojawiają się same)?
Jeśli tak się zachowujesz, to jesteś wielki duchowo i godny uznania - tak trzymaj :-bd trzymasz grzech z dala od siebie.
Jeśli jesteś młodym człowiekiem i nie "skonsumowałeś/zrealizowałeś " swoich skłonności to jest jakaś spora szansa, że z wiekiem ci to minie - znam osobiście przypadki, gdzie te preferencje, czy zaburzenia zanikły w wieku 22-25 lat i osoby stały się hetero (nie mam bliższego kontaktu, ale takie informacje do mnie doszły).
Pomodlimy się za Ciebie, by dobry Bóg prostował twe ścieżki życia i dał ci szczęśliwe życie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: orzeszku » 2021-01-15, 11:21

Dezerter pisze: 2021-01-14, 21:16 Jeśli jesteś młodym człowiekiem i nie "skonsumowałeś/zrealizowałeś " swoich skłonności to jest jakaś spora szansa, że z wiekiem ci to minie - znam osobiście przypadki, gdzie te preferencje, czy zaburzenia zanikły w wieku 22-25 lat i osoby stały się hetero (nie mam bliższego kontaktu, ale takie informacje do mnie doszły).
Nie wiem jakiej płci jest autor posta, w przypadku kobiet wiem to na pewno, że skłonności homoseksualne mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi i przy terapii hormonalnej mogą również i one się wyciszyć, a w przypadku być może obojga płci być może duży wpływ odgrywać brak wzorca męskiego/kobiecego w dzieciństwie przez co w kolejnych latach może przerodzić się to w podświadome pragnienie pozyskania tego brakującego elementu kobiecości/męskości we własnym Ja. To są moje własne przemyślenia, absolutnie niepoparte żadnymi naukowymi podstawami, jak również nie chce mi się głębiej w to wchodzić.

Nawiasem mówiąc, jakiś wewnętrzny sprzeciw we mnie budzi kiedy skłonności homoseksualne są stawiane w jednym rzędzie z chorobami, zboczeniami... Na poziomie rozumu akceptuję to, że jednak homoseksualizm jest jakąś aberracją od standardowego popędu płciowego ukierunkowanego na drugą płeć, ale z drugiej strony ta stygmatyzacja mnie jakoś tak razi...

Wer

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Wer » 2021-01-15, 12:00

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Pomyślałam, że może napiszę coś więcej, może komuś się to przyda gdyby miał podobny problemy do mojego. Jestem kobietą, obecnie studiuję i niestety do około 16 lat mojego życia borykałam się w domu z alkoholizmem mojego jednego członka rodziny. Byłam osobą zamkniętą i nie miałam zbyt wielu znajomych. W liceum spotkałam jedną dziewczynę, która poznała moją sytuację rodzinna i pomagała mi przetrwać ten trudny czas. Nawet po śmieci tego członka rodziny, trudno mi było tak nagle stać się "radosna osobą" a z nią spędzałam dużo czasu i wspierała mnie w tym. Była ona jednak osobą homoseksualną i często mnie wciągała w te tematy, chociaż mówiłam jej, że mnie to interesuje. Ale no niestety w pewnym momencie się w niej zakochałam. Ale tak ja pisałam wyżej, nie poszłam za tym, nie proponowałam jej żadnego związku i nie dopuzczałam do żadnych aktów homoseksualnych .
Dziś mam dalej trudności z nawiązywaniem kontaktów, raczej unikam ludzi i się od nich izoluje. Może, dlatego, że nie potrafię wejść w żaden związek z mężczyzną, czasem powracają do mnie takie myśli homoseksualne, ale ciągle je odrzucam i żyje w czystości.
Ostatnio zmieniony 2021-01-15, 12:02 przez Wer, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 12:25

Kochana powinnaś przepracować swoje problemy na terapii dla dzieci dorosłych alkoholików to jest zasadniczy problem, który determinuje twoje problemy w relacjach. Zrób to dla siebie, bo w ten sposób zadbasz o swoje relacje w przyszłości. Będziesz miała szansę na szczęśliwe życie, jesli przejdziesz terapię. http://rozwinacskrzydla.pl

Podziwiam Twoją silną wolę i życzę Ci wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim doświadczenia miłości Boga.
Pan mówi: "Ukochałem Cię miłością odwieczną" Jr 31, 3

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-15, 17:13

Być może pomogą Ci na stronie http://www.odwaga.org.pl/ - tam są ludzie mający podobne problemy do Twoich.
Inna rzecz, że chyba na razie to nie wiadomo, czy faktycznie masz tego typu skłonności. No i warto pamiętać, że przeważająca część osób mających skłonności homoseksualne to w istocie biseksualiści.

Wer

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Wer » 2021-02-05, 20:11

Wer pisze: 2021-01-15, 12:00 Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Pomyślałam, że może napiszę coś więcej, może komuś się to przyda gdyby miał podobny problemy do mojego. Jestem kobietą, obecnie studiuję i niestety do około 16 lat mojego życia borykałam się w domu z alkoholizmem mojego jednego członka rodziny. Byłam osobą zamkniętą i nie miałam zbyt wielu znajomych. W liceum spotkałam jedną dziewczynę, która poznała moją sytuację rodzinna i pomagała mi przetrwać ten trudny czas. Nawet po śmieci tego członka rodziny, trudno mi było tak nagle stać się "radosna osobą" a z nią spędzałam dużo czasu i wspierała mnie w tym. Była ona jednak osobą homoseksualną i często mnie wciągała w te tematy, chociaż mówiłam jej, że mnie to interesuje. Ale no niestety w pewnym momencie się w niej zakochałam. Ale tak ja pisałam wyżej, nie poszłam za tym, nie proponowałam jej żadnego związku i nie dopuzczałam do żadnych aktów homoseksualnych .
Dziś mam dalej trudności z nawiązywaniem kontaktów, raczej unikam ludzi i się od nich izoluje. Może, dlatego, że nie potrafię wejść w żaden związek z mężczyzną, czasem powracają do mnie takie myśli homoseksualne, ale ciągle je odrzucam i żyje w czystości.
Mam ostatnio jeszcze jeden taki dylemat odnośnie tego co napisałam. Rozprawiłam się z swoimi skłonnościami na spowiedzi, z czego bardzo się cieszę. Mam w końcu siłę, żeby zostawić to raz na zawsze i już do tego nie wracać. Jednak jedna rzecz ciągle gdzieś nie daje mi spokoju.

Chodzi o to, że z tą dziewczyną o której wspomniałam wyżej mam ciągle kontakt i po prostu ze sobą rozmawiamy. Nasz kontakt nie urwał się po liceum. Co chciałam podkreślić przede wszystkim. Ta dziewczyna ma teraz chłopaka, zmieniła się. Można powiedzieć, że raczej nie zamierza wrócić do bycia w związkach homoseksualnych ponieważ po prostu woli żyć z mężczyznami (co najmniej tak mówi na dzień dzisiejszy).Ta koleżanka wie, że jestem osobą wierząca, nie ma z tym problemu i akceptuję mój pogląd na świat. Pewnie, że czasami wymieniamy zdania na temat różnic w naszych poglądach - jak ona myśli, jak ja ale to nic groźnego. Ja obecnie traktuje ją już jako wyłącznie moją koleżankę. Utrzymuje z nią tylko kontakt przez Internet, nie spotykamy się. Co ważne, nie czuje do niej pożądania, moje "zakochanie się" minęło. Traktuje ją jako koleżankę a nie "obiekt pożądania". Czasami kiedy słabo się czuje, nerwica albo lęki bardziej dają o sobie znać jakieś tam myśli wracają, idące do niej. Może nie koniecznie jakieś wielkie pożądanie, czy nieczyste myśli, tylko takie myśli, które wracają do tego "uczucia" do niej.

Moje pytanie jest takie - czy myślicie, że powinnam zerwać z nią kontakt? Muszę przyznać, że sama nie wiem jak miałabym to zrobić. Po prostu z dnia na dzień powiedzieć, że już nie będę z nią rozmawiać.... byłoby to dosyć trudne. Może zerwanie kontaktu byłoby dla mnie lepsze, a z drugiej strony skoro traktuje już ją jako koleżankę i nic więcej, a nasze drogi się rozeszły, może nie ma takiej potrzeby?
Dziękuję za opinie i pomoc

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Morkej » 2021-02-05, 21:37

Wydaje mi się, że już sobie odpowiedziałaś na to pytanie. Nie widzę powodów, abyś miała zrywać kontakt. Sama mówisz, że nie idziesz w "tę" stronę i nie traktujesz jej jako obiektu pożądania. Myśli w większości są samowolne, po prostu i niekoniecznie masz na nie wpływ.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Dezerter » 2021-02-05, 23:28

Również nie widzę powodu skoro ona znalazła chłopaka i wasz "związek" się skończył
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-02-06, 22:25

Wer pisze: 2021-01-14, 17:50 Dzień dobry,

Mam takie pytanie. Jeśli ktoś jest osobą homoseksualną i zakocha się w osobie tej samej płci i odczuwa do niej popęd seksualny, ale jest osobą wierząca, dlatego odrzuca te myśli o zakochaniu, stara się panować nad swoją seksualność i żyje w czystości to czy takie samo zakochania może być grzechem?
Oraz, jeśli ktoś właśnie żyje zgodnie z nauczaniem Kościoła, ale co jakiś czas wracają do niego takie myśli dotyczące tej swojej miłości, czasem zastanawia się czy nie pójść w stronę homoseksualizmu Ale jednak odrzuca te myśli i nadal żyje w czystości, to czy te myśli to grzech (jeśli nie są dobrowolne tylko pojawiają się same)?
Zboczone myśli same w sobie nie są grzechem, grzechem jest ich celowe prowokowanie. Niezależnie od orientacji.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Daglezja
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Daglezja » 2021-03-29, 11:14

Każdy zmaga się z jakimiś niechcianymi skłonnościami przeciw czystości, wierności małżeńskiej itd. Niechciane zakochania są powszechne i Pan Bóg je leczy, jeśli się modlimy. Podział na zdrowych (czyli heteroseksualnych) i chorych (czyli homoseksualnych) wydaje mi się niesprawiedliwy. Nikt z nas nie jest w pełni zdrowy. Co do kontaktu z tą dziewczyną, to ja bym była ostrożna. Św. Teresa z Avili wyraźnie uczyła, aby unikać niewłaściwego towarzystwa, czyli wchodzenia w emocjonalne relacje z ludźmi, którzy prowadzą nas do pokus i grzechu.Już raz w relacji z nią to się Tobie przydarzyło. Jeśli jej się znowu coś odwróci, to mogą na Ciebie wrócić pokusy. Polecam rozeznawanie owoców i motywów tej znajomości ze spowiednikiem. Sama jestem dzieckiem alkoholika, przeżywałam rozwód rodziców, ale znalazłam Boga, trzymałam się wiary i mam za sobą piękne i szczęśliwe życie. Czasem trudny start w życie wyzwala szukanie Boga i otwiera serce na piękne łaski. To od nas zależy, co zrobimy z trudną przeszłością. Staniemy się jej niewolnikami, czyli żyjemy w myśl jej reguł lub znajdziemy Boga, któremu pozwolimy się pociągnąć i przemienić.
Ostatnio zmieniony 2021-03-29, 11:15 przez Daglezja, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ