Niechciane skłonności homoseksualne

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Jozek » 2021-03-29, 16:40

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-02-06, 22:25
Wer pisze: 2021-01-14, 17:50 Dzień dobry,

Mam takie pytanie. Jeśli ktoś jest osobą homoseksualną i zakocha się w osobie tej samej płci i odczuwa do niej popęd seksualny, ale jest osobą wierząca, dlatego odrzuca te myśli o zakochaniu, stara się panować nad swoją seksualność i żyje w czystości to czy takie samo zakochania może być grzechem?
Oraz, jeśli ktoś właśnie żyje zgodnie z nauczaniem Kościoła, ale co jakiś czas wracają do niego takie myśli dotyczące tej swojej miłości, czasem zastanawia się czy nie pójść w stronę homoseksualizmu Ale jednak odrzuca te myśli i nadal żyje w czystości, to czy te myśli to grzech (jeśli nie są dobrowolne tylko pojawiają się same)?
Zboczone myśli same w sobie nie są grzechem, grzechem jest ich celowe prowokowanie. Niezależnie od orientacji.
Ale to wlasnie mysli i podazanie za nimi, czy ich rozwijanie w wyobrazni wlasnie przyczyniaja sie do poglebiania problemu.
Te mysli pozostaja w podswiadomosci i z czasem przenikaja do swiadomosci, co pozniej tacy ludzie biora za wlasna swiadomma orientacje, bo nie mieli fizycznych zdarzen z tym zwiazanych, a takie mysli i ch rozwijanie bylo w podswiadomosci wiekszosc czasu.
Gdy podswiadomosc przeniknie do swiadomosci, nie ma po tym zadnego sladu i dlatego wiekszosc osob twierdzi ze mieli tak od zawsze.
Innaczej mowiac, sami sobie stwarzamy takie problemy poprzez bzdurne i glupie myslenie i podazanie za takimi myslami i wyobrazeniami.
To nie jest wylacznie mechanizm prowadzacy do homoseksualizmu, ale do wszystkich innych odchylek i nalogow, czy zboczen.
Ostatnio zmieniony 2021-03-29, 17:10 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 793
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 139 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-29, 19:10

@Jozek, ja się nie znam na pochodzeniu homoseksualizmu, czy ma się na niego wpływ, czy nie. Nie chcę się o tym wypowiadać.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Niechciane skłonności homoseksualne

Post autor: Zebra » 2021-03-29, 19:57

@itsjustmemichelle1


Możesz obejrzeć, dobrze jest wszystko wytłumaczone.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ