Nieczyste myśli

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 794
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 140 times

Nieczyste myśli

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-18, 20:32

Hej :)
Nieczyste myśli- co to w zasadzie jest? Czy wyobrażanie sobie seksu z kimś? Pocałunków?
Oczywiście pytam się konkretnie o siebie- od razu zastrzegam sobie, że nie jest to osoba, którą znam, on nigdy nie pozna mnie (aktor).
Nie mówię tu o patologiach typu wyobrażenie stosunku z dzieckiem czy coś, bo to jasne dla wszystkich.
Dodam, że nie jestem i przez najbliższy czas nie będę w związku, więc nikogo nie zdradzam emocjonalnie, jak również się nie masturbuję ani nic takiego.
I w końcu: czy nawet wyobrażenie sobie pocałunku z kimś (takiego o, normalnego) to grzech?
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Viridiana » 2021-01-18, 20:50

Poprzez myśli nieczyste rozumiem myśli erotyczne. W tym kontekście wyobrażenie sobie zwykłego pocałunku się do nich nie zalicza.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Wer

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Wer » 2021-01-18, 21:18


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Andej » 2021-01-18, 21:25

A myśl o morderstwie? Albo wyobrażanie sobie rabunku lub zemsty? To są myśli czyste?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: sądzony » 2021-01-18, 22:02

Andej pisze: 2021-01-18, 21:25 A myśl o morderstwie? Albo wyobrażanie sobie rabunku lub zemsty? To są myśli czyste?
Te są brudne.
Koleżance chodzi chyba o związanie z grzechem nieczystości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Drwal » 2021-01-18, 22:49

Nieczyste myśli , to myśli erotyczne , ale najbardziej chodzi o pożadanie w myślach innej kobiety - ''Lecz ja wam mówię: Każdy, kto patrzy na kobietę, aby jej pożądać, już popełnił z nią cudzołóstwo w swoim sercu''(Mt 5,28) to jest tekst z Ewangelii.
Więc jeśli masz takie myśli , to staraj się je odrzucać.
a wyobrażanie pocałunku , czy nawet dokonanie pocałunku , to nie sadzę aby to był grzech.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-18, 22:50 przez Drwal, łącznie zmieniany 2 razy.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: sądzony » 2021-01-19, 08:14

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-18, 20:32 (...)
I w końcu: czy nawet wyobrażenie sobie pocałunku z kimś (takiego o, normalnego) to grzech?
Myślę, że w Twoim wieku niewyobrażanie sobie z kimś pocałunku
mogłoby "trącić grzechem".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Viridiana » 2021-01-19, 08:18

sądzony pisze: 2021-01-19, 08:14
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-18, 20:32 (...)
I w końcu: czy nawet wyobrażenie sobie pocałunku z kimś (takiego o, normalnego) to grzech?
Myślę, że w Twoim wieku niewyobrażanie sobie z kimś pocałunku
mogłoby "trącić grzechem".
To już jest przesada w drugą stronę. ;) Każdy człowiek jest inny, ma inne powołanie i w innym czasie zaczyna być ciekawym miłości.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 794
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 140 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-19, 09:54

sądzony pisze: 2021-01-19, 08:14
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-01-18, 20:32 (...)
I w końcu: czy nawet wyobrażenie sobie pocałunku z kimś (takiego o, normalnego) to grzech?
Myślę, że w Twoim wieku niewyobrażanie sobie z kimś pocałunku
mogłoby "trącić grzechem".
Tak, to pewnie dopiero byłoby dziwne xD

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
sądzony pisze: 2021-01-18, 22:02
Andej pisze: 2021-01-18, 21:25 A myśl o morderstwie? Albo wyobrażanie sobie rabunku lub zemsty? To są myśli czyste?
Te są brudne.
Koleżance chodzi chyba o związanie z grzechem nieczystości.
Stricte o te, o których wspominałam.

Dodano po 50 sekundach:
Andej pisze: 2021-01-18, 21:25 A myśl o morderstwie? Albo wyobrażanie sobie rabunku lub zemsty? To są myśli czyste?
No nie, wiadomo. Ale ja nie o takim czymś mówię.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Drwal pisze: 2021-01-18, 22:49 Nieczyste myśli , to myśli erotyczne , ale najbardziej chodzi o pożadanie w myślach innej kobiety - ''Lecz ja wam mówię: Każdy, kto patrzy na kobietę, aby jej pożądać, już popełnił z nią cudzołóstwo w swoim sercu''(Mt 5,28) to jest tekst z Ewangelii.
Więc jeśli masz takie myśli , to staraj się je odrzucać.
a wyobrażanie pocałunku , czy nawet dokonanie pocałunku , to nie sadzę aby to był grzech.
Z Bogiem
Nie no, jestem hetero :P
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Wer

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Wer » 2021-01-19, 14:33

Nieczyste myśli , to myśli erotyczne , ale najbardziej chodzi o pożadanie w myślach innej kobiety - ''Lecz ja wam mówię: Każdy, kto patrzy na kobietę, aby jej pożądać, już popełnił z nią cudzołóstwo w swoim sercu''(Mt 5,28) to jest tekst z Ewangelii.
Więc jeśli masz takie myśli , to staraj się je odrzucać.
a wyobrażanie pocałunku , czy nawet dokonanie pocałunku , to nie sadzę aby to był grzech.
Z Bogiem
Nie no, jestem hetero :P
Tylko, że ten tekst odczytujemy zarówno kobiet do mężczyzn jak i mężczyzni do kobiet ;) Jeśli jesteś kobietą to nie czytasz tych słów "mam nie patrzeć pożądliwie na kobietę" tylko zmieniasz na "nie mam patrzeć pożądliwie na mężczyznę". Mam nadzieję że rozumiesz. (I mam nadzieję że sama dobrze zrozumiałam twoje słowa, jak coś to mnie popraw!)

Przy okazji mógłby mi ktoś powiedzieć jak się komuś odpowiada, wspominając o nim haha, bo ewidentnie tego nie umiem :-?
Ostatnio zmieniony 2021-02-26, 22:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Magnolia » 2021-01-19, 15:20

@Wer zerknij do poradnika
viewtopic.php?f=36&t=785

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 794
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 140 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-19, 17:07

Wer pisze: 2021-01-19, 14:33 Nieczyste myśli , to myśli erotyczne , ale najbardziej chodzi o pożadanie w myślach innej kobiety - ''Lecz ja wam mówię: Każdy, kto patrzy na kobietę, aby jej pożądać, już popełnił z nią cudzołóstwo w swoim sercu''(Mt 5,28) to jest tekst z Ewangelii.
Więc jeśli masz takie myśli , to staraj się je odrzucać.
a wyobrażanie pocałunku , czy nawet dokonanie pocałunku , to nie sadzę aby to był grzech.
Z Bogiem
Nie no, jestem hetero :P
[/quote]
Tylko, że ten tekst odczytujemy zarówno kobiet do mężczyzn jak i mężczyzni do kobiet ;) Jeśli jesteś kobietą to nie czytasz tych słów "mam nie patrzeć pożądliwie na kobietę" tylko zmieniasz na "nie mam patrzeć pożądliwie na mężczyznę". Mam nadzieję że rozumiesz. (I mam nadzieję że sama dobrze zrozumiałam twoje słowa, jak coś to mnie popraw!)

Przy okazji mógłby mi ktoś powiedzieć jak się komuś odpowiada, wspominając o nim haha, bo ewidentnie tego nie umiem :-?
[/quote]
Spoko, to o byciu hetero to taki żart miał być :)
Jeżeli chcesz o kimś wspomnieć, wpisujesz @ i potem nick tej osoby.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Andej » 2021-01-19, 18:46

Nie ma znaczenia, czy wyobraźnie podsuwa myśl, wyobrażenie pocałunku, stosunku, pieszczot wzgl. innych działań erotycznych. Znaczenie ma to, jaki jest zamiar. I jaka reakcja. Zwracam uwagę na przysłowie: Od rzemyczka do koniczka. Jeśli w wyobraźni namiętny erotyczny pocałunek wywołujący podniecenie, to zakwalifikowałbym to jednoznacznie do grzechów.

Kiedyś jeden ksiądz powiedział: Jeśli masz wątpliwości, to powiedz o tym na spowiedzi. W ten sposób rozwiążesz problem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Sukces-men
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2021

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Sukces-men » 2021-02-21, 10:22

Z erotyzmem to u mnie może 2% takich ,ale mam bardzo dużo nieczystych myśli, ale nie traktuje tego jako grzech. Umysł sam szaleje i mam pełną świadomość, że bym tego nie zrobił. To chyba normalne. Z każdym rokiem jest tego mniej. Już się stabilizuje i skupiam na misji do wykonania, ale diabeł kusi i tak :D
Ostatnio zmieniony 2021-02-21, 10:23 przez Sukces-men, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ