Bezsenność

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Claudiax

Bezsenność

Post autor: Claudiax » 2021-01-23, 23:48

Wiecie co.. Drugą noc nie umiem spac. Rano nie dam rady iść do Kościoła a popołudniu przez nerwice będę się bala. Czy to grzech że nie dam rady iść przez zaburzenia do Kościoła w niedzielę ?
@-) mam nadzieje ze nie grzech ciężki


...

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Bezsenność

Post autor: Drwal » 2021-01-23, 23:56

Ciężki napewno nie , ale leciutki grzech to już może być , sprubój jakoś się przemóc idź po południu i jeśli się boisz to poproś kogoś aby poszedł z tobą , albo chociaż podprowadził.
Z Bogiem.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Magnolia

Re: Bezsenność

Post autor: Magnolia » 2021-01-24, 10:39

Claudio, czy w Twojej diecezji jest dyspensa biskupia z powodu pandemii?

Jesli jest dyspensa to nie masz grzechu wcale.

Ale prawda jest taka że to Twoje sumienie i to Ty musisz ocenić, na ile Twoje zaburzenia ograniczają Twoją dobrowolność w tej materii. Bo przecież bezsenność można leczyć, można wziąć leki nasenne, można słuchać audiobooka przed snem który podziała usypiająco, można słuchać spokojnej muzyki, można znaleźć na siebie sposób by jednak zasnąć i by bezsenność nie zamieniła się w spanie cały dzień.
W ogóle kłopoty ze snem są na tyle poważne, żeby ich nie bagatelizować, bo wpływają na całe samopoczucie i funkcjonowanie. Przeciągając ten stan po prostu będziesz coraz gorzej funkcjonować jako osoba.
Co do nerwicy. Tu tez trudno po nazwie choroby określić czy to stan całkowicie wykluczający wyjście z domu. Zapewne sa takie sytuacje. Ale wiem po sobie, lęk trzeba pokonywać aby nie sparaliżował i nie zamknął Cię zupełnie w domu. Można chodzić z kimś, z sąsiadką, koleżanką, po prostu iść za kimś, kto idzie w tym samym kierunku, może można podjechać samochodem... różne pomysły trzeba sprawdzić, wymyślić żeby nie dać sobą lękowi zawładnąć.

U siebie zauważyłam, że gdybym ja miała wyjść z domu wieczorem na spacer... to chyba bym się nie zdecydowała... mało rzeczy by mnie przekonało...
Ale kiedy moja córka podjęła pracę i kończyła zmianę o 23:30 to własnie ja ją odbierałam z pracy aby zadbać o jej bezpieczeństwo. Psychicznie moja pozycja się znacznie zmieniła, bo to ja stanowiłam o bezpieczeństwie córki, więc motywacja przewyższała moje lęki. A trzeba było przejść do auta, podjechać kilka km i siedzieć pod sklepem az pozamyka, policzy i posprząta. Siedziałam i się modliłam i wracałyśmy tuz przed północą. Ani razu nie wpadłam w panikę.
Ćwiczenia pokonywania swoich lęków trzeba podejmować, bo inaczej choroba nad nami zapanuje.

Claudiax

Re: Bezsenność

Post autor: Claudiax » 2021-01-24, 11:25

Tak jest u nas dyspensa z powodu pandemii.
Ja nawet na spowiedzi mówiłam kaplanowi ostatnio ze, zdarza mi się opuscic Mszę z powodu lęku, złego samopoczucia ale ze bardzo pragnę chodzić do Kościoła tylko że nie daje rady. Powiedział że nie ma w takim przypadku grzechu. Grzech jest gdyby mi się z lenistwa nie chciało pójść do Kościoła a to mi się nie zdarza.

Sluchalam przed snem muzyki relaksacyjnej, ale nie umiałam zasnąć do 2.


W tygodniu chodze na ADORACJE 💌💌

Chodzę 5 dni w tygodniu do pracy. Bo muszę.

Ale w weekend siedzę w domu. Albo Na Mszę rano o 9 albo wcale. Sama nie jestem w stanie wyjsc na 17, do Kościoła. A nie mam z kim.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 11:27 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Bezsenność

Post autor: Magnolia » 2021-01-24, 11:27

Claudio, to powiedz dlaczego szukasz odpowiedzi na forum, skoro masz rozeznaną sprawę ze spowiednikiem? Jego zdanie Cię obowiązuje!

Claudiax

Re: Bezsenność

Post autor: Claudiax » 2021-01-24, 11:28

Magnolia pisze: 2021-01-24, 11:27 Claudio, to powiedz dlaczego szukasz odpowiedzi na forum, skoro masz rozeznaną sprawę ze spowiednikiem? Jego zdanie Cię obowiązuje!
Bo całkiem o tym zapomniałam jak wczoraj ten post pisałam :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bezsenność

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-24, 11:30

Przepraszam, że pytam. Czy zasięgałaś pomocy specjalisty?

ODPOWIEDZ