Czy szatan zna myśli

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-29, 21:19

Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: lambda » 2021-01-29, 21:21

Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Szatan nie ma dostepu do naszych mysli.
To co opisujesz to raczej jakies natrectwa.
Może bardziej skup się na Bogu

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-29, 21:51

lambda pisze: 2021-01-29, 21:21
Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Szatan nie ma dostepu do naszych mysli.
To co opisujesz to raczej jakies natrectwa.
Może bardziej skup się na Bogu
Chce się skupić ale myśli o szatanie i do szatana chociaż ich nie chce mnie prześladują i boje się że go sprowadzę na siebie wypowiadając jego nazwę w myślach

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-01-29, 22:11

Spokojnie. To tylko myśli, a Pan Jezus wie, że nie masz takiej intencji i ma nad wszystkim kontrolę. On już pokonał wszelkie zło i nie dopuści do takiej sytuacji, nie bój się. Myśli nie mają takiej mocy, to tylko natręctwo.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andej » 2021-01-29, 22:23

Twoich myśli nie podsłucha. Ale gdy zawołasz go w myślach, to usłyszy. Rozmowa z Bogiem jest bezpieczna. Bóg zna Twoje myśli, ale w nie nie ingeruje. Co nie znaczy, że Jego wysłannicy, nie starają sie skłonić Cię do czegoś. Jednak decyzje podejmujesz sama. Gdy wołasz w myślach do Boga, to On słyszy. A gdy do wroga, to wróg słyszy. I może podszeptywać, abyś go zawołała. Masz modlitewna a tarczę. Gdy zła myśl, korzystaj z tej tarczy. A w kieszeni możesz mieć różanie. To silny oręż. Możesz mieć różaniec na palcu. Taki z dziesiątką. Jak koło ratunkowe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Dezerter » 2021-01-29, 22:45

Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
W takiej sytuacji nie odpędzaj tych myśli tylko skieruj je do Boga zaczynając odmawiać jakąś modlitwę, która ci pomaga
ja mówię w takich sytuacjach przystosowany dla siebie Psalm 23
Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy.

Na twarzy pojawia się :) a w duchu znów gości szalom
(a po złych myślach nie ma śladu)

Nie demonizuj diabła, zostaw go i ignoruj a skupiaj się na Bogu
Podziel się ze swoim spowiednikiem tymi sprawami, albo w rozmowie z zaufanym księdzem.
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 22:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-29, 23:31

Andej pisze: 2021-01-29, 22:23 Twoich myśli nie podsłucha. Ale gdy zawołasz go w myślach, to usłyszy. Rozmowa z Bogiem jest bezpieczna. Bóg zna Twoje myśli, ale w nie nie ingeruje. Co nie znaczy, że Jego wysłannicy, nie starają sie skłonić Cię do czegoś. Jednak decyzje podejmujesz sama. Gdy wołasz w myślach do Boga, to On słyszy. A gdy do wroga, to wróg słyszy. I może podszeptywać, abyś go zawołała. Masz modlitewna a tarczę. Gdy zła myśl, korzystaj z tej tarczy. A w kieszeni możesz mieć różanie. To silny oręż. Możesz mieć różaniec na palcu. Taki z dziesiątką. Jak koło ratunkowe.
Ale gdy wołam w myślach jego nazwę ale nie panuje nad tym to on to też słyszy i przywołuje złego??😐😓

Dodano po 2 minutach :
Andej pisze: 2021-01-29, 22:23 Twoich myśli nie podsłucha. Ale gdy zawołasz go w myślach, to usłyszy. Rozmowa z Bogiem jest bezpieczna. Bóg zna Twoje myśli, ale w nie nie ingeruje. Co nie znaczy, że Jego wysłannicy, nie starają sie skłonić Cię do czegoś. Jednak decyzje podejmujesz sama. Gdy wołasz w myślach do Boga, to On słyszy. A gdy do wroga, to wróg słyszy. I może podszeptywać, abyś go zawołała. Masz modlitewna a tarczę. Gdy zła myśl, korzystaj z tej tarczy. A w kieszeni możesz mieć różanie. To silny oręż. Możesz mieć różaniec na palcu. Taki z dziesiątką. Jak koło ratunkowe.
Mam i różaniec i medalik Św.BENEDYTKA

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-01-29, 22:11 Spokojnie. To tylko myśli, a Pan Jezus wie, że nie masz takiej intencji i ma nad wszystkim kontrolę. On już pokonał wszelkie zło i nie dopuści do takiej sytuacji, nie bój się. Myśli nie mają takiej mocy, to tylko natręctwo.
Dziękuję za pocieszenie,bo od kilku dni chodzę z lękiem że przywołam złego 😔

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Drwal » 2021-01-29, 23:39

Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Szatan wie , kiedy się go wzywa , ja często go w myślach wzywam tylko po to , aby przekazać , że dla mnie jest śmieciem , a nawet gorzej i w różne sposoby go obrażam , co innego z Bogiem - on jest najlepszy!
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-30, 00:33

Drwal pisze: 2021-01-29, 23:39
Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Szatan wie , kiedy się go wzywa , ja często go w myślach wzywam tylko po to , aby przekazać , że dla mnie jest śmieciem , a nawet gorzej i w różne sposoby go obrażam , co innego z Bogiem - on jest najlepszy!
Z Bogiem
To teraz się boje,że go wezwałam mimo że tak naprawdę nie chciałam 😓

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andej » 2021-01-30, 02:31

Monika310808 pisze: 2021-01-29, 23:31 Ale gdy wołam w myślach jego nazwę ale nie panuje nad tym to on to też słyszy i przywołuje złego??
Otwierasz mu furtkę. Dajesz okazję. To jest igranie z ogniem. Łatwo można stracić kontrolę.

Jedynym wyjściem, jak tylko sobie uświadomisz, wołaj Boga. Módl się. A nade wszystko, regularne uczestnictwo w eucharystii oraz sakrament pojednania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Lunka » 2021-01-30, 11:16

Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Kochana. Ja Ci powiem tylko, że Cię mocno ściskam. Sama mam takie okropne lęki, że przez moje myśli coś może stać się moim bliskim. Wiem jaką torturę przeżywasz. Tutaj ludzie dobrze Ci radza... Ja wiem że nad myślami ciężko zapanować. A ja jak poraz kolejny walczę sama ze sobą biorę kilka oddechów, odmawiam koronkę, a non stop powtarzam słowa "Jezu Ufam Tobie", "Jezu Ty się tym zajmij", "Panie ratuj".
Myślę , że to długa praca przed nami żeby to okiełznać...
Ściskam Cię mocno i błogosławię 🙏

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-01-30, 13:25

Andej pisze: 2021-01-30, 02:31 Otwierasz mu furtkę. Dajesz okazję. To jest igranie z ogniem. Łatwo można stracić kontrolę.
Nieprawda. Nie strasz Moniki bez sensu, ona nie robi tego specjalnie, to są tylko natręctwa, bez złej intencji. Mamy ufać Panu Jezusowi, który się tym wszystkim zajmuje i nie dopuści do żadnego zagrożenia, bo Monika wcale nie ma złego zamiaru. Te lęki są źródłem jej niepokoju i są bezzasadne. Moniko, nie masz się czego bać, po prostu ignoruj tę myśli, one niczego złego nie są w stanie zrobić Tobie czy innym osobom. Niech nie wywołują w Tobie lęku, po prostu oddawaj je w krótkiej modlitwie Panu Jezusowi i niczym się nie przejmuj.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-30, 13:29

Lunka pisze: 2021-01-30, 11:16
Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Kochana. Ja Ci powiem tylko, że Cię mocno ściskam. Sama mam takie okropne lęki, że przez moje myśli coś może stać się moim bliskim. Wiem jaką torturę przeżywasz. Tutaj ludzie dobrze Ci radza... Ja wiem że nad myślami ciężko zapanować. A ja jak poraz kolejny walczę sama ze sobą biorę kilka oddechów, odmawiam koronkę, a non stop powtarzam słowa "Jezu Ufam Tobie", "Jezu Ty się tym zajmij", "Panie ratuj".
Myślę , że to długa praca przed nami żeby to okiełznać...
Ściskam Cię mocno i błogosławię 🙏
Dziękuję za słowa otuchy:)też masz takie myśli takiego kalibru jakie mam ja?to jest najgorsze,bo nie wiem przywołam złego mając jego nazwę w myślach.Kiedys miałam te bluźniercze ale zniknęły,ale zdecydowanie te o szatanie mnie najbardziej przerażają

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-30, 15:50

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-01-30, 13:25
Andej pisze: 2021-01-30, 02:31 Otwierasz mu furtkę. Dajesz okazję. To jest igranie z ogniem. Łatwo można stracić kontrolę.
Nieprawda. Nie strasz Moniki bez sensu, ona nie robi tego specjalnie, to są tylko natręctwa, bez złej intencji. Mamy ufać Panu Jezusowi, który się tym wszystkim zajmuje i nie dopuści do żadnego zagrożenia, bo Monika wcale nie ma złego zamiaru. Te lęki są źródłem jej niepokoju i są bezzasadne. Moniko, nie masz się czego bać, po prostu ignoruj tę myśli, one niczego złego nie są w stanie zrobić Tobie czy innym osobom. Niech nie wywołują w Tobie lęku, po prostu oddawaj je w krótkiej modlitwie Panu Jezusowi i niczym się nie przejmuj.
Dziękuję,moja dusza doznała ulgi po twoim komentarzu❤️❤️

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Lunka » 2021-01-30, 16:04

Monika310808 pisze: 2021-01-30, 13:29
Lunka pisze: 2021-01-30, 11:16
Monika310808 pisze: 2021-01-29, 21:19 Czy jeśli mam myśli o szatanie i w głowie mam słowo ,,szatanie"i dalej jakieś słowa ,i łączy się to w zdanie skierowane do złego,ale nie panuje nad tym i mnie to przeraża to to jest grzech?I czy szatan słyszy i zna moje myśli,gdy mam w głowie jego nazwe i mogę go przywołać do siebie lub nie daj Boże do moich bliskich?
Kochana. Ja Ci powiem tylko, że Cię mocno ściskam. Sama mam takie okropne lęki, że przez moje myśli coś może stać się moim bliskim. Wiem jaką torturę przeżywasz. Tutaj ludzie dobrze Ci radza... Ja wiem że nad myślami ciężko zapanować. A ja jak poraz kolejny walczę sama ze sobą biorę kilka oddechów, odmawiam koronkę, a non stop powtarzam słowa "Jezu Ufam Tobie", "Jezu Ty się tym zajmij", "Panie ratuj".
Myślę , że to długa praca przed nami żeby to okiełznać...
Ściskam Cię mocno i błogosławię 🙏
Dziękuję za słowa otuchy:)też masz takie myśli takiego kalibru jakie mam ja?to jest najgorsze,bo nie wiem przywołam złego mając jego nazwę w myślach.Kiedys miałam te bluźniercze ale zniknęły,ale zdecydowanie te o szatanie mnie najbardziej przerażają
Tak. Mam różne myśli. Niektóre paraliżują. Najbardziej nie cierpię jak to są myśli o bliskich, których tak bardzo kocham. Mam nadzieję, że Jezus nas wyleczy. I czytaj właśnie takie komentarze jak wyżej od Miłośniczka Faustyny. One wlewają w serce dużo spokoju 🙏
Lepiej rozmawiać z takimi osobami opanowanymi i pewnymi miłości Bożej, bo my możemy siebie tylko nastarszyc dodatkowo. Ja już się boje własnego cienia czasami... 🙁
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ