obgadywanie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
soga47
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

obgadywanie

Post autor: soga47 » 2021-03-31, 13:18

Witam. Mam taki problem: otóż wczoraj udałam się do spowiedzi przedświątecznej, a dzisiaj koleżanka zapytała mnie o mojego byłego chłopaka i trochę prześmiewczo odpowiedziałam jej, że naoglądał się za dużo filmów i na tym sie opierała wizja jego idealnego związku. Po chwili zdałam sobie sprawę, że to mogło być obgadywanie, ale w chwili pisania tego nie zdałam sobie z tego sprawy. Moja koleżanka nawet go nie zna osobiście, więc nie miałam na celu jakiegoś zniszczenia jego dobrego imienia. Usunęłam też późniejsze wiadomości na jego temat, których koleżanka nie zdążyła przeczytać i nie wiem, czy dzisiaj znowu mam iść do spowiedzi.
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: obgadywanie

Post autor: Morkej » 2021-03-31, 14:10

Kwestia zależy od intencji. Pisząc coś takiego nie miałaś na celu przedstawienia w jak najgorszym świetle byłego chłopaka, zaszkodzenia mu. Nie skłamałaś również w jego sprawie. Po prostu zwykła rozmowa. Jeżeli te usunięte wiadomości również wyglądały tak samo, to nie powinnaś się czym martwić. Do spowiedzi z tego powodu nie musisz ponownie przystępować.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ