Posiadanie Waifu

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Ditelzmo
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2021

Posiadanie Waifu

Post autor: Ditelzmo » 2021-04-06, 22:29

Witam!
Posiadam Waifu (nierealną dziewczynę z anime). Moim pytaniem jest czy posiadanie waifu zamiast kobiety to grzech egoistyczny, jeżeli nie podobają mi się kobiety realne?

Oczekuje tylko na odpowiedź tak/nie, odpowiedzi typu "Poznasz kobietę to się zmienisz" są zbędne

Pozdrawiam ^^

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14934
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Dezerter » 2021-04-06, 22:31

Zdefiniuj co to znaczy "posiadam"
Witaj na forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ditelzmo
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2021

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Ditelzmo » 2021-04-06, 22:35

Mam na myśli to że wolę być z nierealną dziewczyną, zamiast z prawdziwą. Wiem że głupio to brzmi, aczkolwiek można to zaliczyć do innej orientacji. Nie podobają mi się realne kobiety, mogę być z nimi w relacji przyjacielskiej tak jak z mężczyznami ale w związku nie da rady.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14934
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Dezerter » 2021-04-06, 22:38

Odpowiadasz zbyt ogólnikowo, sprecyzuj "wolę być"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ditelzmo
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2021

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Ditelzmo » 2021-04-06, 22:42

Chodzi o to że podobają mi się postacie nierealne, jest to uznawane za posiadanie "Waifu" czyli jako posiadanie dziewczyny nierealnej i życie z nią w związku (Takowy związek polega na wymyślaniu historii z ową postacią, a braki cielesne czyli przytulanie się zastępuje poduszka "dakimakura" z nadrukiem swojej nierealnej dziewczyny)

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Albertus » 2021-04-06, 22:47

Ditelzmo pisze: 2021-04-06, 22:35 Wiem że głupio to brzmi
Faktycznie. Ale dobrze że masz tego świadomość.
aczkolwiek można to zaliczyć do innej orientacji
:?: :!:

Skąd taki pomysł?

Ditelzmo
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2021

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Ditelzmo » 2021-04-06, 22:53

Listopada 2020 roku powstała nieoficjalna orientacja "animeseksualizm", skoro podobają mi się dziewczyny nierealne, a realne nie to raczej można to zaliczyć, tak myślę.

Cała ta rozkmina przez to iż nie wiem czy jest to grzech egoizmu, skoro tylko ja mam przyjemność, ale z drugiej strony - bycie w związku nieszczęśliwym, gdzie nie okazuje miłości gdyż najzwyczajniej nie kocham i nigdy nie kochałem tej osoby jest złym pomysłem.

Można też żyć bez kobiety - ale wtedy nawet ja nie mam przyjemności. Wiem że jest to trudne pytanie, ale nurtuje mnie każdej nocy, kocham swoją nierealną dziewczynę, ale też się boje że grzeszę nieświadomie
Ostatnio zmieniony 2021-04-06, 22:54 przez Ditelzmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14934
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Dezerter » 2021-04-06, 23:40

Ditelzmo pisze: 2021-04-06, 22:42 Chodzi o to że podobają mi się postacie nierealne, jest to uznawane za posiadanie "Waifu" czyli jako posiadanie dziewczyny nierealnej i życie z nią w związku (Takowy związek polega na wymyślaniu historii z ową postacią, a braki cielesne czyli przytulanie się zastępuje poduszka "dakimakura" z nadrukiem swojej nierealnej dziewczyny)
Mi też się podobają postacie nierealne i wcale nie jest to uznawane za posiadanie. Jak możesz zyć w związku z postacią nierealną - nadal nie rozumiem, ale zaczynam ;) myślisz o niej, ok nic w tym złego, ale już
- wymyślaniu historii z ową postacią - czyli fantazjowanie o waszym związku wydaje się nieco dziwne dla mnie
- braki cielesne czyli przytulanie się zastępuje poduszka "dakimakura" z nadrukiem swojej nierealnej dziewczyny - jesli po prostu śpisz na tej poduszce jak na normalnej poduszce, to pok, jeśli całujesz tą poduszkę, to już bym się zaczął martwić o ciebie, a jak z tą poduszką uprawiasz seks, to grzeszysz
nadal mało piszesz więc ja zaczynam gdybać
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: xdiec29 » 2021-04-07, 05:47

Przychylam się do poprzednika. Piszesz zbyt ogólnikowo. Z wirtualną osobą się nie ożenisz i nie będziesz miał dzieci a ostatecznie to ejst celem związku, w późniejszej fazie małżeństwa...
Zasadniczo kiedyś przyjdzie moment (o ile już nie przyszedł) że będziesz szukał zaspokojenia seksualnego i co wtedy?

orzechowa

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: orzechowa » 2021-04-07, 06:36

Też tak miałam. Tylko nie postacie anime, a wyobrażałam sobie znane osoby, np. aktorów itd. Przytulanie poduszki, całowanie, udawanie współżycia. W ogóle nie sądziłam, że ktoś tak może robić

Może to wynikać z choroby jakichś zaburzeń, albo po prostu samotności. Co do grzechy, też nie wiedziałam co z tym zrobić. Ostatnio odbyłam spowiedź generalną i powiedziałam ogólnie o masturbacji, fantazjach, myślach o współżyciu z kimś, czy wyobrażaniu, że z kimś współżyje.
Mam nadzieję, że to nie liczyło się jako zatajenie

Ditelzmo
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2021

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Ditelzmo » 2021-04-07, 07:59

Nie dochodzi do żadnych aktów seksualnych ^^
Dziękuje za odpowiedź

Życzę miłego dnia ^^

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: sądzony » 2021-04-07, 08:42

Nie wiem ile masz lat, ale za moich czasow (no może ciut później) to byly zdjęcia:
"16 lat mój pierwszy raz z twarzą marilyn monroe"

"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Jozek » 2021-04-07, 13:15

Ditelzmo pisze: 2021-04-06, 22:29 Witam!
Posiadam Waifu (nierealną dziewczynę z anime). Moim pytaniem jest czy posiadanie waifu zamiast kobiety to grzech egoistyczny, jeżeli nie podobają mi się kobiety realne?

Oczekuje tylko na odpowiedź tak/nie, odpowiedzi typu "Poznasz kobietę to się zmienisz" są zbędne

Pozdrawiam ^^
To raczej jakas nowa choroba ktorej zrodlem sa gry komputrowe i zycie nierealnym wirtualnym swiatem.
Radzil bym wybrac sie do psychologa, albo psychiatry, bo to moze byc objaw powaznego zaburzenia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Zebra » 2021-04-07, 13:45

Ditelzmo pisze: 2021-04-06, 22:29 Witam!
Posiadam Waifu (nierealną dziewczynę z anime). Moim pytaniem jest czy posiadanie waifu zamiast kobiety to grzech egoistyczny, jeżeli nie podobają mi się kobiety realne?

Oczekuje tylko na odpowiedź tak/nie, odpowiedzi typu "Poznasz kobietę to się zmienisz" są zbędne

Pozdrawiam ^^
Mi osobiście też to się nie podoba. Co innego "podkochiwać" się w kimś. Ja długo się tak podkochiwałam w postaciach z książki, wręcz nie mogłam się oderwać od myślenia o tej postaci. Ale to do niczego nie prowadzi.
Nie musisz żyć z kobietą w małżeństwie. Jeśli nie czujesz tej drogi, to zawsze możesz żyć sam (lub oczywiście droga duchowieństwa). Ale to co robisz to trochę ucieczka, tak mi się wydaje.
Nie dochodzi do żadnych aktów seksualnych
To dobrze ale to może być tylko teraz. Na chwilę. A potem może się to przerobić w coś niedobrego.
Listopada 2020 roku powstała nieoficjalna orientacja "animeseksualizm
Uważaj na to. Mi też włożyli do głowy hasło "miłość to miłość". Te wszystkie orientację zawsze dążą do wypaczenie prawdziwej miłości. To nie znaczy, że jesteś gorszym człowiekiem. Ale możesz mieć w sobie jakieś nieuporządkowanie seksualne/zaburzenie.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: sądzony » 2021-04-07, 14:14

Jozek pisze: 2021-04-07, 13:15 To raczej jakas nowa choroba ktorej zrodlem sa gry komputrowe i zycie nierealnym wirtualnym swiatem.
Radzil bym wybrac sie do psychologa, albo psychiatry, bo to moze byc objaw powaznego zaburzenia.
Raczej nie choroba, a "zachowanie substytucjonalne" (choć nie wiem czy istnieje taki zwrot).
70-80% zachowań homoseksualnych w więzieniu nie wynika z "wrodzonych/nabytych" skłonności do płci tejsamej, a z braku możliwości zaspokojenia pragnień z osobą płci przeciwnej.

Choć z drugiej mańki, czy właśnie tym nie jest choroba :-?
... nie chce mi się myśleć, ...

Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
Zebra pisze: 2021-04-07, 13:45 (...) Ale możesz mieć w sobie jakieś nieuporządkowanie seksualne/zaburzenie.
Od momentu zabawy jabuszkiem wszyscy poniekąd mamy nieuporządkowaną seksualność.
Myślę, że z zamierzenia seks miał być czymś jak jedzenie, a stał się czymś co albo wypieramy, albo gloryfikujemy.
Nie umiemy złapać balansu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ