"Obsesje diabelskie" według katolickich księży egzorcystów

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: "Obsesje diabelskie" według katolickich księży egzorcystów

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-04-11, 22:28

@Zuben Ninja chyba trochę przesadzasz... Nie wmawiaj ludziom "obsesji diabelskich", bo w ten sposób możesz zaszkodzić. Nie powinieneś nikogo diagnozować. W pewnych wypadkach można tylko zalecić rozmowę z księdzem egzorcystą (jeśli najpierw wykluczono chorobę psychiczną/ zaburzenie psychiczne). A Ty po prostu nagle oznajmiasz, co komuś dolega, chociaż wcale tego nie wiesz. Skoncentruj się bardziej na Bogu, a nie na złu. Naprawdę, nawet egzorcyści mówią, że sakramenty są najskuteczniejsze w problemach duchowych, to pokazuje, że Bóg ma być na pierwszym miejscu w walce duchowej, a nie lęk i analizowanie zła. Mamy ufać Jezusowi i wierzyć w Jego opiekę, a nie się bać.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Obsesje diabelskie" według katolickich księży egzorcystów

Post autor: Andej » 2021-04-11, 22:35

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-04-11, 22:28 Skoncentruj się bardziej na Bogu, a nie na złu.
Doskonała rada. To wzorowanie się na Chrystusie. Jezus biczowany był skoncentrowany na miłości. Koronowany cierniem, też. Niosąc krzyż, nie zwrócił uwago na opluwających, ale na płaczące niewiasty. Wisząc na krzyżu, przebaczył i powierzył opiece. Pomijał zło, za które cierpiał. Podkreślał dobro. I my tak czyńmy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Obsesje diabelskie" według katolickich księży egzorcystów

Post autor: sądzony » 2021-04-12, 10:04

Duża część, a może i większość tego co nazywamy "diabłem" jest poprostu niezrozumieniem własnego cienia, własnego zła będącego naszą postGrzechoPierworodną "naturą". Te dwie sprawy się przenikają i dlatego nie są jednoznaczne.
Zło jest częścią nas ... i potrafi nad nami zapanować - przykład raj.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ