Problemy podczas grzechów nieczystych

ODPOWIEDZ
Jak
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2021

Problemy podczas grzechów nieczystych

Post autor: Jak » 2021-04-16, 23:42

Ostatnio od pewnego czasu podczas onanizmu ( ale nie tylko ) nastręczają mnie myśli nieczyste. Na całe szczęście często bez obrazów a jak już się pojawiają to je odrzucam. Jednak mam takie wrażenie bo wspomnę że są to myśli o Bogu i Maryji jakbym się onanizował do ich wizerunku. Pojawiają się w momencie kiedy ten grzech onanimu zbliża się do kulminacyjnego momentu. Boję się tego. Chce być z Jezusem i nie chce dalej grzeszyć. Nie wiem czy te myśli to grzech ciężki czy poprzez mój grzech onanizmu je prowokuje. Dodatkowo nastręczają mnie myśli o tym, żeby poprosić o coś szatana, staram się odrzucać te myśli, mówię wtedy że wyrzekam się go a kocham Jezusa. Jednak gdy następnego dnia coś się wydarzy na moją korzyść nawet w najmniejszych rzeczach boję sie, że to od szatana. Proszę o odpowiedź. Z góry Bóg zapłać.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Problemy podczas grzechów nieczystych

Post autor: lambda » 2021-04-17, 00:51

Jak pisze: 2021-04-16, 23:42 Ostatnio od pewnego czasu podczas onanizmu ( ale nie tylko ) nastręczają mnie myśli nieczyste. Na całe szczęście często bez obrazów a jak już się pojawiają to je odrzucam. Jednak mam takie wrażenie bo wspomnę że są to myśli o Bogu i Maryji jakbym się onanizował do ich wizerunku. Pojawiają się w momencie kiedy ten grzech onanimu zbliża się do kulminacyjnego momentu. Boję się tego. Chce być z Jezusem i nie chce dalej grzeszyć. Nie wiem czy te myśli to grzech ciężki czy poprzez mój grzech onanizmu je prowokuje. Dodatkowo nastręczają mnie myśli o tym, żeby poprosić o coś szatana, staram się odrzucać te myśli, mówię wtedy że wyrzekam się go a kocham Jezusa. Jednak gdy następnego dnia coś się wydarzy na moją korzyść nawet w najmniejszych rzeczach boję sie, że to od szatana. Proszę o odpowiedź. Z góry Bóg zapłać.
A grzechu ciężkiego z powodu onanizmu sie nie boisz?
Te myśli prawdopodobnie to natręctwa na tle nerwicowym.

Jak
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2021

Re: Problemy podczas grzechów nieczystych

Post autor: Jak » 2021-04-17, 08:32

Dziękuję za odpowiedź. Boję się ale one dotykają sfery ludzkiej nie Boskiej. Wiem, że obrażają one jednak Boga i z nimi walcze. Po prostu takie myśli nieczyste o sacrum wydają mi się bardzo ciężkie. A z onanizmem jednak jest łatwiej walczyć.

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Problemy podczas grzechów nieczystych

Post autor: pd24 » 2021-04-17, 08:41

Też uważam, że może być to nerwica. Sama gdy radykalnie próbowałam zerwać z tym grzechem miałam te natręctwa, jednak po modlitwie i pomocy psychologa się wyciszyły. Jeżeli nie masz upodobania w tych myślach to grzechu nie ma, jednak warto o tym wspomnieć na spowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2021-04-17, 09:51 przez pd24, łącznie zmieniany 1 raz.
@};-

ODPOWIEDZ