Czy to grzech - Anonimowy_2

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Grzech

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-18, 20:51

Szczęść Boże chciałbym zapytać czy te zachowania to grzechy ciężkie ?
1. widziałem mema gdzie był obraz transwerstyty w sukience z podpisem uważaj z kim się umawiasz w internecie , dodam ze było widac cień genitali męskich . spojrzałem na ten cień na maks 5 sekund , czy to grzech jeśli tak jak mam go uwzględnić w spowiedzi ?
2. przyszła mi myśl ze jak już zgrzeszyłem to może pooglądam kobiety w strojach kąpielowych , myśl trwała może z 30 sekund potem ją odrzuciłem i sie starałem o niej nie myśleć i również moje pytanie czy to grzech i jak go uwzględnić w spowiedzi ?
Z góry dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Grzech

Post autor: Dezerter » 2021-04-18, 21:29

1. To nie grzech ciężki , ale to ty decydujesz gdzie wchodzisz i co oglądasz, więc uważaj, bo robisz to świadomie
2. To nie grzech ciężki, zainteresowanie płcią przeciwną jest normalne i naturalne, ale musisz uważać, bo piękne i nagie ciała powodują w nas pojawienie się pożądania i grzeszne myśli, a w następstwie i grzeszne czyny, więc trzeba wiedzieć gdzie powiedzieć STOP
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Grzech

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-04-18, 21:31

Oprócz tego co wyżej:

Myśli przychodzą "na nas", "ktoś mi myśli" jak pisze Ewagriusz. To, że przychodzą to nie Twoja wina. Zależy co z nimi robisz (zgadzasz się, wywołujesz je nawet z upodobaniem, odrzucasz itd). Jeśli odrzucasz myśl szybko to nie ma grzechu. Upodobanie w myślach nieczystych jest grzechem ciężkim. Polecam konferencje na temat myśli na youtube np W. Zatorskiego OSB (nie jestem pewien czy to ta: )

Polecam czytać zatwierdzone przez Kościół szczegółowe rachunki sumienia:
http://kapucynikielce.pl/rachunek-sumie ... doroslych/
Ostatnio zmieniony 2021-04-18, 21:31 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Grzech

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-18, 21:40

Dziękuje za odpowiedź

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Walka z grzechem

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-21, 09:34

Szczęść boże chciałbym zadać kolejne głupie pytanie ale bardzo mnie nurtują
1. Rozmawiałem z koleżanką na temat co byśmy zrobili gdybyśmy byli w przeciwnej płci na 24 H , powiedziałem , że chciałbym wtedy raz dokonać samogwałtu żeby zobaczyć jak to jest . Czy to jest grzech , jeśli tak jak go uwzględnić przy spowiedzi .
2. Czy występowanie nocnej polucji przed wstaniem jest normalne i nie jest grzechem , dodam że nie wywoływałem snów .
Z góry dziękuje za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 2021-04-22, 21:34 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Grzech

Post autor: Zebra » 2021-04-21, 10:09

1. Następnym razem bym uważała na takie myśli, to znaczy jak by przyszło samo to odrzucić i nie iść w to. Generalnie wydaje mi się, że to chyba nieczyste myśli, więc powinieneś się wyspowiadać. Jak go uwzględnić chyba wystarczy powiedzieć "miałem nieczyste myśli".
2. Nie, to nie jest grzech.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Grzech

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-21, 11:17

Dziękuje bardzo za odpowiedź

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Grzech

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-04-21, 14:07

Anonimowy_2 pisze: 2021-04-21, 09:34 1. Rozmawiałem z koleżanką na temat co byśmy zrobili gdybyśmy byli w przeciwnej płci na 24 H , powiedziałem , że chciałbym wtedy raz dokonać samogwałtu żeby zobaczyć jak to jest . Czy to jest grzech , jeśli tak jak go uwzględnić przy spowiedzi .
No nie do końca nieczyste myśli, bo powiedziałeś to jej. Mogło to być zgorszenie dla koleżanki np. mogło zachęcić ją do grzechu. Najlepiej po prostu opisz na spowiedzi tę sytuację, tak jak nam tutaj.
A co do drugiego punktu to oczywiście, tak jak napisała Zebra, nie jest grzech.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Grzech

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-22, 12:21

Dziękuję bardzo za pomoc 😃

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Grzech

Post autor: Andej » 2021-04-22, 19:17

Ooo! To już trzeci wątek, o tym samym tytule.
Niepokojące. Nikt tego nie zauważył?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Grzech

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-22, 19:34

Andej pisze: 2021-04-22, 19:17 Ooo! To już trzeci wątek, o tym samym tytule.
Niepokojące. Nikt tego nie zauważył?
następny tytuł dam inny proszę się nie bulwersować

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Grzech

Post autor: Andej » 2021-04-22, 19:51

Ależ nie, można przecież utworzyć cały dział, w którym wszystkie wątki mogą mieć tytuł "Grzech".

Ale przepraszam za uwagę. Teraz mi wstyd. Bo skoro Administracja i Moderacja nie widzi w tym żadnego problemu, to znaczy, że to ze mną jest problem. I bez sensu się czegoś czepiam, skoro jest to zaakceptowane przez wszystkich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Walka z grzechem

Post autor: Lunka » 2021-04-23, 06:53

@Andej skąd to zniecierpliwienie u najbardziej cierpliwej do odpowiadania osoby na tym forum? 🙂
Może to przypadek, może nie. Sama tu swego czasu trafiłam aby rozwiać wątpliwości i pomoc tutaj jest bezcenna. I nawet jeśli podobne tematy już są, to chyba każdy chciałby aby jego temat został rozpatrzony indywidualnie 🤔
Nie trać cierpliwości bracie 🙏
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Walka z grzechem

Post autor: Andej » 2021-04-23, 18:22

Lunka pisze: 2021-04-23, 06:53Andej skąd to zniecierpliwienie u najbardziej cierpliwej do odpowiadania osoby na tym forum?
A skąd pomysł, że się niecierpliwię? Ani troszkę. Wszak z treści wynika, że zrozumiałem swój błąd. Uznałem, że wyskoczyłem jak filip z konopi. Niech będzie tak, jak się podoba decydującym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Modlitwa

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-04-25, 15:46

Szczęść Boże czy modlenie sie za intencje drugiej osoby których nie znamy jest grzechem ?
Mam właśnie taką sytuacje , gdzie pomodliłem sie za sprawy osobiste koleżanki ( nie wiem jakie ) , czy jeśli ich nie znam jest to grzech ?

ODPOWIEDZ