Boję się że jestem homoseksualny

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 911 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Albertus » 2021-05-01, 21:54

Zebra pisze: 2021-05-01, 21:42
Katolik pisze: 2021-05-01, 20:52
Viridiana pisze: 2021-05-01, 18:48
Katolik pisze: 2021-04-29, 19:27 Chyba nigdy nie pogodzę się z moją orientacja i proszę Boga abym był heteroseksualny.
Cóż, w każdym "Ojcze nasz" znajduje się zdanie "bądź wola Twoja". Oczywiście, możesz prosić Boga o heteroseksualność. Natomiast być może Bóg ma dla Ciebie jakiś plan, którego teraz nie rozumiesz i w związku z tym trzeba się przygotowywać na ewentualność, że nie wszystko może pójść po Twojej myśli.
No tak ale wątpię żeby Bóg miał na mnie plan że będę homoseksualny no bo chyba to jest nie zgodne z jego nauką-czyli z Biblią. Nieprawdaż? Chodź tylko Bóg wie co mi przygotował. Ufam Mu.
Myślę, że Viridiana nie chodziło o to, że Bóg ma plan na Ciebie taki, że "masz być homoseksualny" i koniec. Ale każdy człowiek dostaje swój krzyż. Niestety krzyż homoseksualizmu także się zdarza i czasem po prostu trzeba go przyjąć i wziąć. Co nie znaczy, że nie można z nim walczyć.
Z jego nauka jest to niezgodne. Ale te trudności powoduje grzech na świecie a nie Bóg.
Nie wmawiaj człowiekowi jakiegoś urojonego homoseksualizmu.
Nikt nie wmawia nikomu innej orientacji. Po prostu chodzi o to, że jeszcze raz - czasem trzeba wziąć swój krzyż. I nawet jeśli my chcemy tak i tak to Bóg ma swój plan. I znów nie na zasadzie "za karę masz taką orientację" tylko taka jest wola Boża.
Po za tym autor sam zaczął ten temat i nikt mu niczego nie wmawia.

Nie należy sugerować komuś że ma problem w postaci homoseksualizmu jeśli nie ma ku temu żadnych podstaw.

To tak jak sugerowanie komuś ze jest alkoholikiem bo wypił piwo, albo sugerowanie komuś że ma raka mózgu bo boli go głowa.

To moim zdaniem zdaniem , delikatnie mówiąc, niemądre i nieodpowiedzialne.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Andej » 2021-05-01, 22:00

Albertus pisze: 2021-05-01, 21:54To tak jak sugerowanie komuś ze jest alkoholikiem bo wypił piwo, albo sugerowanie komuś że ma raka mózgu bo boli go głowa.
W pełni się zgadzam. A ponadto, lepiej jest podkreślać to, co dobre, zamiast koncentrować się na tym, co może skierować w złą stronę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Zebra » 2021-05-01, 22:03

abi pisze: 2021-05-01, 21:47 bycie homoseksualnym chyba nie jest niezgodne z boskim planem tylko praktyki...?
czy ich rowniez nie obejmuje "Są niezdatni do małżeństwa którzy z łona matki takimi się urodzili"
Kiedyś czytałam, że do końca nie wiadomo co oznaczają te słowa, czyli do kogo są kierowane ale faktycznie przypuszcza się, że do osób homo też.
Może się źle wyraziłam z tym niezgodnym. Ale mam nadzieję, że da się zrozumieć to co napisałam.
Nie należy sugerować komuś że ma problem w postaci homoseksualizmu jeśli nie ma ku temu żadnych podstaw
Ale to autor zasugerował a nie my. My tylko mówimy, że wydaje nam się, że na jakieś 90% to nic poważnego i autor z tym wygra ale zawsze te kilka procent niepewności zostaje.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: baca350 » 2021-05-01, 22:07

Czy stosuje sie tutaj wycinanie postów w locie?? Napisałem, wysłałem, nie ma.
H
Sprawdziłem dziennik Moderatorów - nikt nic nie robił - musisz @baca350 uważać, bo w bardzo aktywnym wątku zanim napiszesz dłuższy post, to ktoś może zamieścić swój i wówczas po kliknięciu wyślij - nie opublikuje się twój post tylko zadane jest ci dodatkowe pytanie, w stylu
czy wiesz, że ktoś się w międzyczasie wypowiedział, czy czytałeś i nie chcesz czasami zmienić swego postu, czy czegoś dodać
i wówczas jeśli nic nie zmieniasz, to musisz kliknąć powtórnie wyślij/opublikuj
jeśli nie klikniesz 2 raz to się nie opublikuje - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 22:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 911 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Albertus » 2021-05-01, 22:08

Zebra pisze: 2021-05-01, 22:03 Ale to autor zasugerował a nie my. My tylko mówimy, że wydaje nam się, że na jakieś 90% to nic poważnego i autor z tym wygra ale zawsze te kilka procent niepewności zostaje.
Autor zasugerował też nam że chciałby zalożyć normalna rodzinę i ze nie chce być homoseksualistą. Myślę że warto go w tym dobru utwierdzać a nie podsycać jego bezpodstawne wątpliwości.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: abi » 2021-05-01, 22:09

to nie jest chyba jego wybor w ktorym go mamy utwierdzac
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Zebra » 2021-05-01, 22:11

Niech @Viridiana powie co miała konkretnie na myśli, bo w sumie narazie dyskutujemy bez niej.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Czarny » 2021-05-01, 22:16

baca350 pisze: 2021-05-01, 22:07 Czy stosuje sie tutaj wycinanie postów w locie?? Napisałem, wysłałem, nie ma.
H
Nie nigdy, mało precyzyjne klikniecie albo inne coś ;)

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 911 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Albertus » 2021-05-01, 22:32

abi pisze: 2021-05-01, 21:47 bycie homoseksualnym chyba nie jest niezgodne z boskim planem tylko praktyki...?
czy ich rowniez nie obejmuje "Są niezdatni do małżeństwa którzy z łona matki takimi się urodzili"

Bycie homoseksualnym na pewno nie jest dobre.

Można oczywiście zastanawiać się nad tym czy Bóg nie dopuszcza tego zła będącego skutkiem grzechu( albo pierworodnego albo innych) podobnie jak dopuszcza na przykład przypadki jakiejś choroby nowotworowej lub innej.

Jadnak jak nie przeszkadza nam to że jest to z dopustu Bożego prosić Boga o uzdrowienie z choroby nowotworowej i starać się człowieka uzdrowić z niej w każdy możliwy sposób tak samo jest w przypadku zła które dotyka człowieka w postaci homoseksualizmu.

Ale w tym przypadku moim zdaniem nie ma takiej potrzeby bo nie jest to żaden homoseksualizm.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: abi » 2021-05-01, 22:33

raczej nie jest. tez to widze. mlody nie ma dziewczyny, to paniki narobil
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Katolik
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2021
Has thanked: 17 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Katolik » 2021-05-02, 09:36

abi pisze: 2021-05-01, 22:33 raczej nie jest. tez to widze. mlody nie ma dziewczyny, to paniki narobil
Tak nie mam żadnej dziewczyny, dlaczego?
Kiedyś pewna dziewczyna zaproponowała mi związek, czuła coś do mnie - ja do niej nic, ani trochę.
Pewnego razu będąc w samochodzie w Macdrive przekazał nam nasze zamówienie pewien chłopak i coś w środku poczułem dziwne uczucie, nie chciałem go a się pojawiło. Wolałbym żeby takie uczucie pojawiało się do dziewczyn.
Przepraszam że nie napisałem tego wcześniej, narobiłem zamieszania.
Ostatnio zmieniony 2021-05-02, 09:38 przez Katolik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: abi » 2021-05-02, 09:43

Katolik pisze: 2021-05-02, 09:36
abi pisze: 2021-05-01, 22:33 raczej nie jest. tez to widze. mlody nie ma dziewczyny, to paniki narobil
Tak nie mam żadnej dziewczyny, dlaczego?
Kiedyś pewna dziewczyna zaproponowała mi związek, czuła coś do mnie - ja do niej nic, ani trochę.
Pewnego razu będąc w samochodzie w Macdrive przekazał nam nasze zamówienie pewien chłopak i coś w środku poczułem
moze to z glodu po prostu ;)
ja nieraz widzac piekna kobiete podziwiam jej urode, na zasadzie jak przebywajac z kims madrym podziwiam jego intelekt...tochyba normalne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: adampiotr » 2021-05-02, 10:30

Katolik pisze: 2021-05-02, 09:36
abi pisze: 2021-05-01, 22:33 raczej nie jest. tez to widze. mlody nie ma dziewczyny, to paniki narobil
Tak nie mam żadnej dziewczyny, dlaczego?
Kiedyś pewna dziewczyna zaproponowała mi związek, czuła coś do mnie - ja do niej nic, ani trochę.
Pewnego razu będąc w samochodzie w Macdrive przekazał nam nasze zamówienie pewien chłopak i coś w środku poczułem dziwne uczucie, nie chciałem go a się pojawiło. Wolałbym żeby takie uczucie pojawiało się do dziewczyn.
Przepraszam że nie napisałem tego wcześniej, narobiłem zamieszania.
Wiesz wiele chłopaków nic nie czuje do dziewczyny, a jednak potrafią być związku. To uczucie przychodzi z czasem albo w cale .Ja też nie mam dziewczyny i nie panikuje z tego powodu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Andej » 2021-05-02, 11:20

adampiotr pisze: 2021-05-02, 10:30Wiesz wiele chłopaków nic nie czuje do dziewczyny, a jednak potrafią być związku. To uczucie przychodzi z czasem albo w cale .
Życie to ciąg dokonywania wyborów. Świadomych i rozumnych. Uczucia są przelotne. Zwykle. A niektóre decyzje są ostateczne. Będąc na początku życia, warto budować solidny fundament życia. Jakie priorytety? Jeśli Bóg, wiara i Kościół, to odpowiedzialność wymaga kierowanie się Nauką Kościoła. Z pełną świadomością dokonywania wyborów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Boję się że jestem homoseksualny

Post autor: Viridiana » 2021-05-02, 12:57

Zebra pisze: 2021-05-01, 21:42 Myślę, że Viridiana nie chodziło o to, że Bóg ma plan na Ciebie taki, że "masz być homoseksualny" i koniec. Ale każdy człowiek dostaje swój krzyż. Niestety krzyż homoseksualizmu także się zdarza i czasem po prostu trzeba go przyjąć i wziąć. Co nie znaczy, że nie można z nim walczyć.
Z jego nauka jest to niezgodne. Ale te trudności powoduje grzech na świecie a nie Bóg.
Nie wmawiaj człowiekowi jakiegoś urojonego homoseksualizmu.
Nikt nie wmawia nikomu innej orientacji. Po prostu chodzi o to, że jeszcze raz - czasem trzeba wziąć swój krzyż. I nawet jeśli my chcemy tak i tak to Bóg ma swój plan. I znów nie na zasadzie "za karę masz taką orientację" tylko taka jest wola Boża.
Po za tym autor sam zaczął ten temat i nikt mu niczego nie wmawia.
Tak, dokładnie. Nie mam intencji wmawiania komukolwiek, że jest homoseksualny, bo ja takich rzeczy nie wiem. Bardziej mam na myśli to, że dostajemy czasami trudne doświadczenia, aby poprzez wewnętrzną walkę dojrzewać.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ