Serial a grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Nietypowy_gość_2
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2021

Serial a grzech

Post autor: Nietypowy_gość_2 » 2021-05-04, 09:35

Witam chciałbym zapytać czy oglądanie takich seriali jak sex education to grzech jeśli nie występuje u mnie podniecenie . Z góry dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Serial a grzech

Post autor: Morkej » 2021-05-04, 09:39

Nie. Dopóki nie będziesz brnął głębiej w myślach, w jakieś pokusy, albo zaczniesz je realizować, to nie jest to grzech.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Serial a grzech

Post autor: Viridiana » 2021-05-04, 13:00

Nietypowy_gość_2 pisze: 2021-05-04, 09:35 Witam chciałbym zapytać czy oglądanie takich seriali jak sex education to grzech jeśli nie występuje u mnie podniecenie . Z góry dziękuję za odpowiedź
Nie wszyscy forumowicze oglądali ten serial. Doprecyzuj pytanie.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Serial a grzech

Post autor: Niezapominajka » 2021-05-04, 13:33

Viridiana pisze: 2021-05-04, 13:00 Nie wszyscy forumowicze oglądali ten serial. Doprecyzuj pytanie.
Ja również nie oglądałam. I jakoś mnie nie ciągnie.

*Opis z filmweb.pl*

"Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym. Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca (który zdradził Jean z jedną z jej pacjentek) sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Mimo niesamowitej intuicji dotyczącej spraw łóżkowych, nie ma w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jego ogromna wiedza o ludzkiej seksualności jest zarówno jego super mocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na seks."

Zadajesz pytania w trakcie oglądania już serialu, czyli po fakcie? Nie badałeś wcześniej tego o czym jest serial? :)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Nietypowy_gość_2
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2021

Re: Serial a grzech

Post autor: Nietypowy_gość_2 » 2021-05-04, 14:49

Po obejrzeniu zadaje pytanie wcześniej się nie zastanawiałem

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Serial a grzech

Post autor: Viridiana » 2021-05-04, 21:01

Niezapominajka pisze: 2021-05-04, 13:33 Ja również nie oglądałam. I jakoś mnie nie ciągnie.

*Opis z filmweb.pl*

"Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym. Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca (który zdradził Jean z jedną z jej pacjentek) sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Mimo niesamowitej intuicji dotyczącej spraw łóżkowych, nie ma w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jego ogromna wiedza o ludzkiej seksualności jest zarówno jego super mocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na seks."
Ja należę do osób, które nie oglądały tego serialu, ale opis, który wstawiła Niezapominajka nie zachęca... Czytając go odniosłam wrażenie, że serial zdaje się być skoncentrowany głównie na seksie, co nawet pomijając rozważania etyczne jest niefajne, bo to oznacza, że twórcy tego serialu skupiają się na sukcesie (nie od dziś wiadomo, że bodźce seksualne są bardzo łatwym w użyciu hakiem na przyciągnięcie widzów), a nie na tym, by za pomocą sztuki zmuszać do refleksji.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Serial a grzech

Post autor: Niezapominajka » 2021-05-05, 08:51

Nietypowy_gość_2 pisze: 2021-05-04, 14:49 Po obejrzeniu zadaje pytanie wcześniej się nie zastanawiałem
A czy ten serial wnosi w Twoje życie jakieś dobro? Zmusza do refleksji, zastanowienia się, zmian?
Porusza ważne kwestie życiowe? Zachęca do dobra?

Bo jeśli powoduje tylko wątpliwości, no to sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie ;)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ODPOWIEDZ