Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Isiacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 14 mar 2020
Has thanked: 64 times
Been thanked: 15 times

Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Isiacek » 2021-05-09, 19:41

Czy nienoszenie na powietrzu maseczek jest grzechem?
Czy mogę przystąpić do Komunii jeśli jej nie zakładałam a stali koło mnie ludzie też bez maseczek (na powietrzu)?
Ostatnio zmieniony 2021-05-09, 20:35 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: lambda » 2021-05-09, 21:32

Isiacek pisze: 2021-05-09, 19:41 Czy nienoszenie na powietrzu maseczek jest grzechem?
Czy mogę przystąpić do Komunii jeśli jej nie zakładałam a stali koło mnie ludzie też bez maseczek (na powietrzu)?
Nie jest.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Andej » 2021-05-09, 23:26

Świadome narażanie siebie lub innych na zarażenie jest grzechem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Jozek » 2021-05-10, 17:27

A co z tymi co nosza maski, a i tak zarazaja sie i innych? Czyzby maska stanowila rozgrzeszenie?
Co ze swiadomoscia ze maski nie sa wystarczajacym zabezpieczeniem przed zakazeniem, a przeciez wlasnie ci w maskach zapominaja o odleglosciach, a przy rozmowach i tak je zsuwaja na brode.
Swiadome zarazanie bylo by wtedy gdy ktos wiedzac ze inny jest chory przyjdzie do niego bez maski, albo bedac chorym szweda sie po miescie i sklepach nawet chocby byl w masce, bo maska nie zapewnia kompletnej izolacji.
Co z tym ktorzy z roznych wzgledow, takze zdrowotnych nie moga nosic maski i sa z tego zwolnieni? Czy oni sa rozgrzeszeni zwolnieniem i moga sie narazac i narazac innych?
Ostatnio zmieniony 2021-05-10, 17:31 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Isiacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 14 mar 2020
Has thanked: 64 times
Been thanked: 15 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Isiacek » 2021-05-10, 21:21

Jozek - dobre pytania. Maseczki mają zaraz być zniesione. Poza tym nawet na opakowaniu pisze że nie chronią przed zarażeniem.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: abi » 2021-05-10, 21:25

uwazam ze nienoszenie maseczki jest podobnej wagi grzechem jak podawanie komus brudnych dloni albo sprzedaz ponownie zamrozonych lodow
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Andej » 2021-05-11, 19:21

Isiacek pisze: 2021-05-10, 21:21 na opakowaniu pisze że nie chronią przed zarażeniem.
Bo nie chronią 100 %. Nie ma gwarancji. Ale jest znaczne zmniejszenie ryzyka.
Czy czytałaś kiedyś ulotkę jakiegoś lekarstwa? Żadne nie gwarantuje wyzdrowienia. I każde może spowodować jakieś negatywne skutki. Czy to powód, aby je ignorować?
Czy byłaś poddawana jakiejś operacji w szpitalu? Czytałaś oświadczenia, które należy podpisać, jako warunku sine qua non przeprowadzanie operacji? Nigdy nie dają Ci gwarancji, że po operacji wszystko będzie idealnie. I zawsze podpisujesz, że jesteś świadoma, że efektem zabiegu może być zejście.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-05-11, 21:20

Isiacek pisze: 2021-05-09, 19:41 Czy nienoszenie na powietrzu maseczek jest grzechem?
Czy mogę przystąpić do Komunii jeśli jej nie zakładałam a stali koło mnie ludzie też bez maseczek (na powietrzu)?
Moim zdaniem nie.

Maseczki w pomieszczeniu przez krótki czas pewnie pomagają, więc powinno się je nosić. Maseczki na powietrzu pierwsze słyszę, żeby pomagały.

Po drugie RPO wskazywał, że ten nakaz był nielegalny.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Isiacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 14 mar 2020
Has thanked: 64 times
Been thanked: 15 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Isiacek » 2021-05-11, 22:39

Andej, czytałam niejedna ulotkę bo to moja praca. Tak samo jak bywalam w szpitalach. Nie udowodniono do dziś naukowo by maseczki przed czymś chroniły. A przynajmniej chirurgiczne.
Pytałam księdza. Odpowiedział : "Nie dajmy się zwariować" i że nie uważa żeby to był grzech ciezki o ile grzech.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Andej » 2021-05-11, 22:46

Smutne, jak wielu jest idiotów na świecie. Uwierzyli w maseczki, mycie rąk, a nawet w covid. Nie dajmy się zwariować. I tak każdy umrze. A śmierć jest jedyną, w pełni skuteczną, ochroną przed zachorowaniem.
Szczepionki też oczywiście olać, bo na żadnej nie napisano, że uchroni. Na dodatek, ani przed chorobą, ani przed śmiercią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: lambda » 2021-05-12, 04:28

Andej pisze: 2021-05-11, 22:46 Smutne, jak wielu jest idiotów na świecie. Uwierzyli w maseczki, mycie rąk, a nawet w covid. Nie dajmy się zwariować. I tak każdy umrze. A śmierć jest jedyną, w pełni skuteczną, ochroną przed zachorowaniem.
Szczepionki też oczywiście olać, bo na żadnej nie napisano, że uchroni. Na dodatek, ani przed chorobą, ani przed śmiercią.
Andejub wyłacz TV bo piszesz jak byś tylko TVP1 oglądał i wszystko co tam mówią łykasz jak pelikan a nawet gożej. Po 15 mają nadal będziesz paradował w maseczce na ulicach skoro tak chronią mimo że władza juŻ orzekła że po 15 na ulicach nie chronią, więc zdejmijmy ale w pomieszczeniach nadal chronią więc masz nadal zakładać.
Smutne że tyle jest na świecie (...) ostrożnych osób [możesz nie obrażać innych? miłośniczka Faustyny] że nie dostrzegają braku jakiejkolwiek logiki w powyższym rozumowaniu
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 01:06 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Jozek » 2021-05-12, 10:15

I to jest taka sama logika w tym rozumowaniu noszenia maseczek, jak mycie nog codziennie rano. ;)
Co z tego ze nogi codziennie myte a posciel i tak ciagle brudna. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-05-12, 11:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Zebra » 2021-05-12, 12:14

Ja i tak będę w maseczce chodzić po mieście bo u mnie jest dużo turystów. Może po osiedlu nie, a może tylko w przyłbicy.
Ja nie rozumiem co komu szkodzi chodzić w tych maseczkach, mnie uchroniły już drugi rok od wszelkich chorób gardła (zawsze byłam w okresie zimowym chora).
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: lambda » 2021-05-12, 14:27

Zebra pisze: 2021-05-12, 12:14 Ja i tak będę w maseczce chodzić po mieście bo u mnie jest dużo turystów. Może po osiedlu nie, a może tylko w przyłbicy.
Ja nie rozumiem co komu szkodzi chodzić w tych maseczkach, mnie uchroniły już drugi rok od wszelkich chorób gardła (zawsze byłam w okresie zimowym chora).
Ale przecież już dawno nasza wladzuchna orzekła że przyłbica nie chroni i zabroniła używać zamiast maseczek.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Nienoszenie maseczki jest grzechem?

Post autor: Zebra » 2021-05-12, 15:46

lambda pisze: 2021-05-12, 14:27
Zebra pisze: 2021-05-12, 12:14 Ja i tak będę w maseczce chodzić po mieście bo u mnie jest dużo turystów. Może po osiedlu nie, a może tylko w przyłbicy.
Ja nie rozumiem co komu szkodzi chodzić w tych maseczkach, mnie uchroniły już drugi rok od wszelkich chorób gardła (zawsze byłam w okresie zimowym chora).
Ale przecież już dawno nasza wladzuchna orzekła że przyłbica nie chroni i zabroniła używać zamiast maseczek.
Z waszej dyskusji wynika, że nawet zwykła maseczka nie chroni...
Więc skoro można nie nosić na powietrzu w ogóle to chyba nie zrobię nikomu krzywdy nosząc przyłbice? ;) i nie łamie przy tym prawa, bo prawo w tym momencie mówi "nie noś" ;)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ