Powtarzanie się grzechu

ODPOWIEDZ
Isiacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 14 mar 2020
Has thanked: 64 times
Been thanked: 15 times

Powtarzanie się grzechu

Post autor: Isiacek » 2021-05-26, 15:07

Czy zostanie odpuszczony stale powtarzajacy się grzech ciężki? Mimo starań i walki ciągle upadam..
Wstyd mi zaś spowiadac sie z tego samego...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: sądzony » 2021-05-26, 15:44

Moim zdaniem Jezusa postokroć bardziej raduje gdy się podnosimy, niźli rani gdy upadamy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

orzeszku

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: orzeszku » 2021-05-26, 18:09

Trzeba szczerze żałować i postanawiać poprawę po każdym upadku. Jeśli mimo to się nie uda, podnosimy się i walczymy dalej. Skoro Jezus sam kazał wybaczać "nie 7 razy a 77 razy" (czyli tak naprawdę bez limitu) to sam jako Istota nieskończenie od nas doskonalsza, z pewnością ma miłosierdzie o wiele bardziej niewyczerpane.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: Andej » 2021-05-26, 18:17

Isiacek pisze: 2021-05-26, 15:07 Wstyd mi zaś spowiadac sie z tego samego...
Wstyd jest grzeszyć. A nie spowiadać się. Walka jest czymś normalnym. Niemal wszyscy ludzie spowiadają sie z grzechów, które im stale towarzyszą. Jeśli postanawiasz poprawę, to walcz dalej. Bóg Cię kocha. Ale, gdy grzech ciężki, to sugerowałbym stałego spowiednika. A może jakąś terapię. Dopóki walczysz, masz szanse na uzdrowienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Linus
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2020
Been thanked: 2 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: Linus » 2021-05-27, 12:15

"stale powtarzajacy się grzech ciężki" - nie wiem co to za grzech, ale to może być jakieś uzależnienie, skoro stale się powtarza, co zmienia okoliczności...

Isiacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 14 mar 2020
Has thanked: 64 times
Been thanked: 15 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: Isiacek » 2021-05-27, 12:23

Mam stałego spowiednika. I nie jest to uzależnienie.
Moja chęć poprawy zawsze jest. Za każdym razem próbuje nowych "metod" walki z grzechem ale upadam. Wstyd mi że tak słabym jestem człowiekiem i tak bardzo boli że chce a nie wychodzi..

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: lambda » 2021-05-27, 14:48

Isiacek pisze: 2021-05-27, 12:23 Mam stałego spowiednika. I nie jest to uzależnienie.
Moja chęć poprawy zawsze jest. Za każdym razem próbuje nowych "metod" walki z grzechem ale upadam. Wstyd mi że tak słabym jestem człowiekiem i tak bardzo boli że chce a nie wychodzi..
Poprostu próbuj dalej.

Linus
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 gru 2020
Been thanked: 2 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: Linus » 2021-05-27, 18:45

Możesz powiedzieć jakiej sfery dotyczy ten grzech? A co ci mówi spowiednik? Grzech ciężki wcale tak łatwo nie jest popełnić, tym bardziej gdy jest walka.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Powtarzanie się grzechu

Post autor: Andej » 2021-05-27, 19:06

Isiacek pisze: 2021-05-27, 12:23 Za każdym razem próbuje nowych "metod" walki z grzechem ale upadam.
A to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. Nie od razu Kraków zbudowano. Jedynym sposobem przezwyciężenia grzechu, jest walka z nim.
Z tego co napisałaś wynika, że jesteś mądra, bo wciąż stosujesz nowe metody. Bo uczysz się na błędach. To wartościowe. Wierzę, że w końcu Ci się uda.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ