Związek z osobą Biseksualną

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PozytywnieZakręcona
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2021
Lokalizacja: Wadowice
Wyznanie: Chrześcijanin

Związek z osobą Biseksualną

Post autor: PozytywnieZakręcona » 2021-06-03, 12:05

Dzień dobry drodzy forumowicze, przychodzę do was z pytaniem. Czy związek z osobą innej orientacji (w tym przypadku biseksualną) jest grzechem? Pytam, ponieważ zauroczyłam się w takim chłopaku, chciałabym być z nim w związku. Jest dobrą osobą, mówi, że chodzi do kościoła, oraz wierzy w Boga, ale przyznaje, że jest innej orientacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: sądzony » 2021-06-03, 12:10

Moje zdanie brzmi tak:
Nie.

Sam związek czy miłość homoseksualna także nie jest grzechem.
Nie wiem (ale mogę się mylić) jaki czyn w waszym związku miałby być grzechem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ChrześcijańskaMonika
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2021

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: ChrześcijańskaMonika » 2021-06-03, 12:29

Moim zdaniem jest to grzech, ponieważ osoby o innych orientacjach są już same w sobie grzesznikami, bo Bóg przecież nie stworzył innych orientacji - jedyna i poprawna orientacja to heteroseksualna czyli związek kobiety i mężczyzny. Natomiast uważam, że nawet i bycie z osobą biseksualną nie jest poprawne.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: sądzony » 2021-06-03, 12:32

ChrześcijańskaMonika pisze: 2021-06-03, 12:29 Moim zdaniem jest to grzech, ponieważ osoby o innych orientacjach są już same w sobie grzesznikami, bo Bóg przecież nie stworzył innych orientacji - jedyna i poprawna orientacja to heteroseksualna czyli związek kobiety i mężczyzny. Natomiast uważam, że nawet i bycie z osobą biseksualną nie jest poprawne.
Wszyscy jesteśmy sami w sobie grzesznikami, bo Bóg nie stworzył nas takimi jakimi jesteśmy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: Zebra » 2021-06-03, 13:53

ChrześcijańskaMonika pisze: 2021-06-03, 12:29 Moim zdaniem jest to grzech, ponieważ osoby o innych orientacjach są już same w sobie grzesznikami, bo Bóg przecież nie stworzył innych orientacji - jedyna i poprawna orientacja to heteroseksualna czyli związek kobiety i mężczyzny. Natomiast uważam, że nawet i bycie z osobą biseksualną nie jest poprawne.
Osoby innej orientacji nie mają grzechu tylko dlatego że takie są. Osoba homoseksualne nie ma grzechu w tym, że taka jest. Dopiero czyny i akty homoseksualne są grzechami.

Ps każdy z nas to grzesznik.

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
Jeśli ten chłopak określa się jako bi ale chce stworzyć z Tobą małżeński związek to myślę, że nie ma w tym problemu. Zachęcam jednak żeby przestał tak o sobie mówić.
Ja doświadczam skłonności homoseksualnych. Nie nazywam sama siebie jednak osobą homoseksualną. Po prostu mam takie skłonności, które odrzucam i żyje w czystości. Nie zamierzam się także nimi chwalić, chyba że w kontekście świadectwa wiary.

Dlatego powiedz mu żeby przestał się tak określać. Jeśli ma skłonności homoseksualne ale je odrzuca i stworzy z Tobą związek to myślę, że wszystko będzie okej. Zapytajcie księdza też.
Ostatnio zmieniony 2021-06-03, 13:49 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: Albertus » 2021-06-03, 14:10

PozytywnieZakręcona pisze: 2021-06-03, 12:05 Dzień dobry drodzy forumowicze, przychodzę do was z pytaniem. Czy związek z osobą innej orientacji (w tym przypadku biseksualną) jest grzechem? Pytam, ponieważ zauroczyłam się w takim chłopaku, chciałabym być z nim w związku. Jest dobrą osobą, mówi, że chodzi do kościoła, oraz wierzy w Boga, ale przyznaje, że jest innej orientacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

A czy ten chłopak uznaje że wszelkie kontakty homoseksualne są grzechem?

Jeśli nie, to znaczy że odrzuca nauczanie Kościoła.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: Efezjan » 2021-06-03, 16:05

Może tak: Jeśli on chce być z tobą, ale ma ciągoty do mężczyzn, ale tych ciągot nie chce realizować, tylko być z tobą - to chyba nie ma jakiegoś wielkiego problemu. Spytaj go o to. Gorzej, gdyby będąc z tobą, coś tam przemyśliwał o seksie z mężczyzną, o związku z innym.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

orzeszku

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: orzeszku » 2021-06-03, 17:08

To nie jest grzech jeśli nie popełnia czynów homoseksualnych, to czyny są grzechem.

Ja jednak nie chciałabym być z takim partnerem. Jako przyjaciel - super. Czy to mało jest mężczyzn o prawidłowym popędzie?

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: VanHezz » 2021-06-03, 17:55

PozytywnieZakręcona pisze: 2021-06-03, 12:05 Dzień dobry drodzy forumowicze, przychodzę do was z pytaniem. Czy związek z osobą innej orientacji (w tym przypadku biseksualną) jest grzechem? Pytam, ponieważ zauroczyłam się w takim chłopaku, chciałabym być z nim w związku. Jest dobrą osobą, mówi, że chodzi do kościoła, oraz wierzy w Boga, ale przyznaje, że jest innej orientacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Nie jest to grzech, ale pewne niebezpieczeństwo. Z doświadczenia wiem, że osoby biseksualne są wbrew pozorom jeszcze bardziej niestałe w swoich uczuciach i decyzjach niż osoby homoseksualne. Jest to spowodowane tym, że są one dużo bardziej wewnętrznie rozdarte - przeżywają często wielką wewnętrzną walkę. (osoby homoseksualne często nie mają tylu dylematów co osoby biseksualne). Poza tym odsetek mężczyzn biseksualnych związanych z kobietą, którzy zdradzili swoją żonę jest stosunkowo duży i osobiście znam wiele podobnych tragedii... Jeżeli ten facet chodzi do kościoła, wyrzeka się grzechu i chce walczyć ze swoimi skłonnościami i poświęcić się całkiem rodzinie, to myślę że nic nie stoi na przeszkodzie takiemu związkowi. Ale myślę, że powinnaś odbyć z nim bardzo poważną rozmowę i wybadać, czy na pewno jest dojrzałym odpowiedzialnym facetem. A nawet jeśli będzie cię zapewniał o swoich szczerych, czystych postanowieniach, to wiedz, że w swoim życiu będzie on jeszcze przechodził wiele ciężkich chwil i walk wewnętrznych związanych ze swoją seksualnością. Chwała mu jeśli będzie chciał z tobą o nich rozmawiać.

Po kolejne już, jesteś pewna, że po latach związku nie będziesz żałowała? Załóżmy, że zacznie się coś sypać. Czy nie będzie ci łatwiej zrezygnować ze związku z nim przez wzgląd na jego orientację? Oby wszystko było w porządku, tym bardziej, że będziecie związani węzłem małżeńskim :)


ChrześcijańskaMonika pisze: 2021-06-03, 12:29 Moim zdaniem jest to grzech, ponieważ osoby o innych orientacjach są już same w sobie grzesznikami, bo Bóg przecież nie stworzył innych orientacji - jedyna i poprawna orientacja to heteroseksualna czyli związek kobiety i mężczyzny. Natomiast uważam, że nawet i bycie z osobą biseksualną nie jest poprawne.
Błagam :)
Ostatnio zmieniony 2021-06-03, 17:56 przez VanHezz, łącznie zmieniany 2 razy.
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: Andej » 2021-06-03, 18:44

W zależności od rodzaju związku.
Jest takie przysłowie "kto z kim przestaje, takim się staje". Czyja osobowość przeważy? Czy ma być przepychanka?

Ale nie jest ważne, jak orientacja. Ważniejsze są decyzje. Bowiem różne skłonności i pokusy ma każdy. Istotne jest to, czy im ulegamy. Osoba biseksualna może dokonać postanowienia nie ulegania dewiacji. Wtedy ok. Jeśli postanowienie autentyczne i obligatoryjne. Konieczna jednoznaczna deklaracja. Czy ma zamiar ulegać? Czy całkowicie porzuca to, co sprzeczne z Nauką Kościoła.

Zastanawiam się, czy nie ma to jakiegoś rozdwojenia jaźni. Katolik odrzucający, choćby tylko częściowo to, co Kościół nakazuje - czy jest rzeczywiście katolikiem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Związek z osobą Biseksualną

Post autor: sądzony » 2021-06-03, 23:12

Andej pisze: 2021-06-03, 18:44 (...) Zastanawiam się, czy nie ma to jakiegoś rozdwojenia jaźni. Katolik odrzucający, choćby tylko częściowo to, co Kościół nakazuje - czy jest rzeczywiście katolikiem?
Nie wiem czy to nie offtop, ale żeby zrozumieć, kto tu coś odrzuca?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ