Czy grzesze?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anka
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times

Czy grzesze?

Post autor: Anka » 2021-07-17, 09:55

Dzień dobry
Od dłuższego czasu dręczy mnie pytanie: czy anime jest grzechem? Czytałam na ten temat na wielu forach i wszędzie zdania są podzielone. Jedni piszą że nie, a drudzy że tak, że to prowadzi do okultyzmu itp. Oczywiście nie oglądam hentai, ecchi ,yaoi czy yuri, chodzi mi tu głównie o anime typu shounen (bo takie wlasnie oglądam) czyli walki z użyciem magii itp. To są brutalne anime no bo w końcu się w nich biją, leje się krew i takie tam ale mi to nie przeszkadza. Jakoś przez to że oglądam takie rzeczy nie biję koleżanek ani również nie praktykuje magię ,nie wierzę w inne bóstwa i nie mam zamiaru robić tych rzeczy. Anime traktuje bardziej jako wieczorną formę rozrywki aby oderwać się od rzeczywistości. Czytam prasę katolicką, chodzę do kościoła, modlę się rano i wieczorem, ostatnio również zaczęłam czytać Biblię. Przez anime zaczęłam interesować się kulturą Japonii oraz zaczęłam uczyć się ich języka( nie jest to proste). Poświęcam swój czas również na moją pasje czyli rysowanie.
Podsumowując czy jeśli oglądam takie brutalne anime A nie robię innym krzywdy albo nie praktykuje magii to czy jest to grzech? Jestem młoda i nie mam kogo o to zapytać więc proszę was o pomoc :(

Ave Miriam

Re: Czy grzesze?

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-17, 10:03

Nie wiem jak to tu będzie odebrane na forum co napiszę, bo widzę, że tu zło miesza się niektórym z dobrem.
Otóż uważam, że wykorzystywanie magii czy okultyzmu do realizacji celów to droga do nikąd i prosto w objęcia szatana.

Ty jako widz takich anime, możesz się z nimi utożsamiać, popierać albo być po prostu obserwatorem jakichś historii anime, które są przecież w swej istocie baśniami opartymi na legendach.
To Ty - ze swoją postawą wobec oglądanych treści możesz popełnić grzech, albo nie. Film za Ciebie nie zrobi grzechu.
Popatrz więc na swoje reakcje na film i wtedy będziesz wiedzieć, czy jest dla Ciebie okazją do grzechu, czy nie.
Jeśli tak, zaniechaj tego oglądania.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy grzesze?

Post autor: Dezerter » 2021-07-17, 10:10

Aniu przestań pytać na forum a spytaj swego sumienia
usiądź gdzieś na osobności, przeżegnaj się, zaproś Boga do rozmowy i zapytaj czy robisz coś złego. Duch Święty jest czasami głosem w twoim sumieniu.
Inny sposób na ocenę czy coś jest grzeszne czy nie
- czy robiłabym to razem z Jezusem?
- czy robiła bym to w obecności mamy?
To bardzo dobrze, że się modlisz, ale czy mówisz też swoimi słowami do Boga/Jezusa/Ducha?
Czytaj Biblię, bo to jest Słowo, którym Bóg ci odpowiada. :)
Niech ci błogosławi i da w duchu
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Anka
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times

Re: Czy grzesze?

Post autor: Anka » 2021-07-17, 10:30

Dobrze ,przepraszam, nie będę już o to pytać. Mówię do Boga swoimi słowami, rozmawiam z nim i oczywiście że prosilam go aby dał mi jakies wskazowki czy to co robie jest zle czy dobre.
Dziękuję wam za pomoc
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 10:48 przez Anka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy grzesze?

Post autor: Dezerter » 2021-07-17, 11:34

Anka pisze: 2021-07-17, 10:30 Dobrze ,przepraszam, nie będę już o to pytać. Mówię do Boga swoimi słowami, rozmawiam z nim i oczywiście że prosilam go aby dał mi jakies wskazowki czy to co robie jest zle czy dobre.
Dziękuję wam za pomoc
To ja przepraszam, bo zabrzmiało to przestań pytać na forum - jak nakaz Admina, a nie takie były moje intencje :ymhug:
Moja córka przechodziła dokładnie ten sam etap rozwoju co ty :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Anka
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times

Re: Czy grzesze?

Post autor: Anka » 2021-07-17, 11:39

Miło wiedzieć że nie tylko ja to przechodzę :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy grzesze?

Post autor: lambda » 2021-07-17, 12:44

Anka pisze: 2021-07-17, 09:55 Dzień dobry
Od dłuższego czasu dręczy mnie pytanie: czy anime jest grzechem? Czytałam na ten temat na wielu forach i wszędzie zdania są podzielone. Jedni piszą że nie, a drudzy że tak, że to prowadzi do okultyzmu itp. Oczywiście nie oglądam hentai, ecchi ,yaoi czy yuri, chodzi mi tu głównie o anime typu shounen (bo takie wlasnie oglądam) czyli walki z użyciem magii itp. To są brutalne anime no bo w końcu się w nich biją, leje się krew i takie tam ale mi to nie przeszkadza. Jakoś przez to że oglądam takie rzeczy nie biję koleżanek ani również nie praktykuje magię ,nie wierzę w inne bóstwa i nie mam zamiaru robić tych rzeczy. Anime traktuje bardziej jako wieczorną formę rozrywki aby oderwać się od rzeczywistości. Czytam prasę katolicką, chodzę do kościoła, modlę się rano i wieczorem, ostatnio również zaczęłam czytać Biblię. Przez anime zaczęłam interesować się kulturą Japonii oraz zaczęłam uczyć się ich języka( nie jest to proste). Poświęcam swój czas również na moją pasje czyli rysowanie.
Podsumowując czy jeśli oglądam takie brutalne anime A nie robię innym krzywdy albo nie praktykuje magii to czy jest to grzech? Jestem młoda i nie mam kogo o to zapytać więc proszę was o pomoc :(
Nie jest.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Czy grzesze?

Post autor: Lizzie » 2021-07-17, 20:20

Witaj na forum .
Aniu jeśli masz wątpliwości zapytaj kapłana albo rozważ to w swoim secu podczas czytania Pisma Świętego .
Lepiej nie oglądać filmów takich jak Harry Poterr które są szkodliwe dla naszej duszy .
Życzę Ci żeby Dobry Bóg rozwiązał twoje wąpliwości .
Pozdrawiam Lizzie .
Ps Też często mam różne wąpliwości o których mówię spowiednikom
Ostatnio zmieniony 2021-07-17, 20:24 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

ODPOWIEDZ