Czy mogło to być zatajenie?

ODPOWIEDZ
Filip

Czy mogło to być zatajenie?

Post autor: Filip » 2021-07-22, 14:09

Witam jeśli wiem że w przeszłości nie wyspowiadałem się z grzechu, ale nie pamiętam dlaczego się z niego nie wypowiadałem to czy przy następnej spowiedzi mam powiedzieć że zataiłem grzech, czy nie muszę mówić że go zataiłem a wystarczy jak tylko się z niego wyspowiadam.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:17 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Spowiedź

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-22, 15:44

Wyznaj to tak, jak nam teraz opisałeś. Nie wyznałeś i nie pamietasz dlaczego. I wyznaj ten grzech. A czy podczas poprzednich spowiedzi pamiętałeś o tym grzechu? Jeśli tak i jeśli był to grzech ciężki to prawdopodobnie jest zatajenie i trzeba powiedzieć, że o nim pamiętałeś podczas spowiedzi. Czy po prostu zapomniałeś o nim i teraz Ci się przypomniał? Zapomnienie nie jest zatajeniem, to normalne, że czasem zapomnimy o jakimś grzechu i przypomina się nam dużo później.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Filip

Re: Spowiedź

Post autor: Filip » 2021-07-22, 16:09

Podczas ostatnich spowiedzi zapomniałem o tym grzechu.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Spowiedź

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-22, 16:14

Filip pisze: 2021-07-22, 16:09 Podczas ostatnich spowiedzi zapomniałem o tym grzechu.
To po prostu powiedz w ten sposób:
Filip pisze: 2021-07-22, 14:09 W przeszłości nie wyspowiadałem się z grzechu, ale nie pamiętam dlaczego się z niego nie wyspowiadałem
I wyznaj ten grzech.

Ale nie wiem, czy na pewno dobrze myślę to może jeszcze dla pewności: @xdiec29 mógłby ksiądz ocenić tę sytuację i doradzić Autorowi wątku?
Ostatnio zmieniony 2021-07-22, 16:25 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Spowiedź

Post autor: Lizzie » 2021-07-23, 16:56

Może rób sobie rachunek sumienia z tym grzechem którego nie wyznałeś .
Pomódl się przed spowiedzią Dobrego Boga żeby Ci pomógł wyzaniu tego z czym masz problem .
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Spowiedź

Post autor: Andej » 2021-08-29, 20:46

Znalazłem filmik na temat spowiedzi. Wydaje mi się, że warto posłuchać, gdyż już nie raz pojawiały się pytania dotyczące tej materii.

https://www.fronda.pl/a/kiedy-nie-moge- ... 66021.html
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ