Opętanie lub cokolwiek to jest

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: sądzony » 2021-09-13, 19:39

Anna36 pisze: 2021-09-11, 15:05 Tylko że ja nie mam żadnych stresów w życiu.
Chcesz powiedzieć, że ślub .. jedna z najważniejszych decyzji Twego życia Cię nie stresuje?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: lambda » 2021-09-13, 21:26

Patryk2390 pisze: 2021-09-13, 07:59 Z tego co mi wiadomo sataniści mogą rzucać uroki, magia jest dziełem szatana
Nie, nie mogą. Magia nie jest dziełem szatana. Ona nie istnieje. To bujdy. Tylko Bóg jest Panem wszystkiego i sprawca wszystkich rzeczy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Dezerter » 2021-09-13, 23:12

sądzony pisze: 2021-09-13, 19:39
Anna36 pisze: 2021-09-11, 15:05 Tylko że ja nie mam żadnych stresów w życiu.
Chcesz powiedzieć, że ślub .. jedna z najważniejszych decyzji Twego życia Cię nie stresuje?
Też o tym pomyślałem, ale nie śmiałem stawiać takiej tezy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: sądzony » 2021-09-14, 09:51

lambda pisze: 2021-09-13, 21:26
Patryk2390 pisze: 2021-09-13, 07:59 Z tego co mi wiadomo sataniści mogą rzucać uroki, magia jest dziełem szatana
Nie, nie mogą. Magia nie jest dziełem szatana. Ona nie istnieje. To bujdy. Tylko Bóg jest Panem wszystkiego i sprawca wszystkich rzeczy.
Magią staje się to czego nie jesteśmy w stanie ogarnąć rozumem lub "wpisać" w kontekst duchowości.
Zdarzenia synchroniczne dla jednego będą magią, dla innego zjawiskiem z zakresu psychologii głębi, dla kolejnego doświadczeniem duchowym, a dla następnego wręcz "bożą interwencją".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: lambda » 2021-09-14, 10:45

sądzony pisze: 2021-09-14, 09:51
lambda pisze: 2021-09-13, 21:26
Patryk2390 pisze: 2021-09-13, 07:59 Z tego co mi wiadomo sataniści mogą rzucać uroki, magia jest dziełem szatana
Nie, nie mogą. Magia nie jest dziełem szatana. Ona nie istnieje. To bujdy. Tylko Bóg jest Panem wszystkiego i sprawca wszystkich rzeczy.
Magią staje się to czego nie jesteśmy w stanie ogarnąć rozumem lub "wpisać" w kontekst duchowości.
Zdarzenia synchroniczne dla jednego będą magią, dla innego zjawiskiem z zakresu psychologii głębi, dla kolejnego doświadczeniem duchowym, a dla następnego wręcz "bożą interwencją".
Albo wierzymy w Boga albo w magię. Nie da się tego połączyć.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: sądzony » 2021-09-14, 12:25

lambda pisze: 2021-09-14, 10:45 Albo wierzymy w Boga albo w magię. Nie da się tego połączyć.
Tak. Nie trzeba łączyć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Patryk2390 » 2021-09-15, 11:30

To nie rozumiem trochę, nawet w samej Biblii czarownicy faraona próbowali kopiować plagi magią. Dlaczego więc Harry Potter jest na liście książek niebezpiecznych. Nie wiem już w sumie fajnie by było jakby ktoś mi wytłumaczył

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: sądzony » 2021-09-15, 16:20

Patryk2390 pisze: 2021-09-15, 11:30 To nie rozumiem trochę, nawet w samej Biblii czarownicy faraona próbowali kopiować plagi magią. Dlaczego więc Harry Potter jest na liście książek niebezpiecznych. Nie wiem już w sumie fajnie by było jakby ktoś mi wytłumaczył
Dla mnie cały świat przepełniony jest magią. Magią pochodzącą od Boga, w której miłość to jedyne zaklęcie, a dobro to jedyny czar.
Jednocześnie wiem z doświadczenia, że umysł ludzki jest zdolny do niesamowitych rzeczy, które nie mając wiedzy bądź wiary można określić "urokiem" lub "czarem".
Co do Harrego - osobiście zawsze mnie nudził. Dlaczego jest na liście książek zakazanych? - sam nie wiem ....
... to chyba jak z alkoholem, dziecku zaszkodzi, dorosłemu nie zawsze.

Mam w domu mein kampf, słyszałem, że też zakazane. Nie wiem dlaczego bo b. nudne. Przeczytałem może 40 stron i leży.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: lambda » 2021-09-15, 19:09

Patryk2390 pisze: 2021-09-15, 11:30 To nie rozumiem trochę, nawet w samej Biblii czarownicy faraona próbowali kopiować plagi magią. Dlaczego więc Harry Potter jest na liście książek niebezpiecznych. Nie wiem już w sumie fajnie by było jakby ktoś mi wytłumaczył
Nie ma żadnej listy książek niebezpiecznych. Poprostu na osoby słabo ugruntowane w wierze, pewne rzeczy mogą mieć zły wpływ.

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: majka77 » 2021-09-19, 04:28

Chodzę co jakiś czas do psychiatry,biorę leki.Mam lęki,miałam śmierci kliniczną,słyszałam i widziałam różne rzeczy,ale jak zaczęłam opowiadać to lekarzowi to patrzył na mnie jak na głupią.Poszlam do egzorcysty,chodziłam długo i On mi pomógł.Niestety już nie żyje.Chodz do lekarza,bierz leki ale poszukaj dobrego egzorcysty,nawet jak będzie z 500 km od Ciebie to jedz,bo warto,wiem to po sobie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-19, 09:40

Może tak, osoba opetana ucieka , stroni od koscioła i Kościoła. po drugie sa inne rodzaje wpływu zlego. popros jakiegoś księdza o to by się pomodlił nad Tobą. Nie zaszkodzi. A może pomóc Co do uroków , ojciec Amorth twierdził że jest to możliwe, ale na moc tych uroków ma wpływ nie biegłosc "czarownicy czy czarownika " ale nasza podatność czyli uwikłanie w jakieś grzechy, lub zakopane w odmętach pamieci krzywdy nam zrobione a nie przebaczone przez nas . A uroki niestety moze rzucic kazdy.
ja miałem wielotygodniowe napady depresji z myslami samobojczymi, poczuciem odrzucenia , przeklecia itp itd. dzialy mi sie rzeczy ktore poglebialy rany po tym co mi zrobiono w dziecinstwie. po kilkuminutowej minucie zniknelo jak reka odjał. po tym musialem przejsc przez "odspawanie" konsekwencji poranien . przeszło wszystko.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
tu taki link przydatny , gdyby okazalo się ze to jednak nadnaturalne https://egzorcyzmy.katolik.pl/tematy/mo ... pana-boga/

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
można tez poszukac grup ktore modla sie modlitwa uwolnienia pieciu kluczy wg Lozano

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
Jesli zas jestes spoza zagranicy to nie wiem ( niech ktos mnie poprawi) czy nie podlegasz z automatu pod archidiecezje warszawska , Jesli tak to Stowarzyszenie Psychologów Chrzescijanskich " Bednarska " Z siesziba Mariensztat 8. Tam sa i specjalisci " od wykręcania rąk kosmatej kozie " . :D podlegaja pod Archidiecezje Warszawska

Anna36
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2021

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Anna36 » 2021-09-30, 01:40

Słucham? Za dużo Harrego Pottera? A co zrobić jeśli prześladuję cię osoba która jest duchownym? Masz dla mnie magiczną radę? Łatwo jest mówić o problemie jeśli kogoś on nie dotyczy. Ale ja wiem przez co przechodzę i liczyłam się z linczem. Najgorszemu wrogowi bym tego nie życzyła. Szukam nadal pomocy i znajdę ją. Proszę nie pisać mi głupot.

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
Zaczęło się po spowiedzi u Księdza. Gdy wróciłam do domu czułam dziwną obecność a potem zaczął się koszmar. Trwa to ponad 1,5 roku. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie? Czy spotkało kogoś coś podobnego?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Andej » 2021-09-30, 09:23

Anna36 pisze: 2021-09-30, 01:40Zaczęło się po spowiedzi u Księdza. Gdy wróciłam do domu czułam dziwną obecność a potem zaczął się koszmar. Trwa to ponad 1,5 roku. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie? Czy spotkało kogoś coś podobnego?
To przerażające. Rzeczywiście warto poszukać egzorcysty. Ale przed ew. spotkanie skompletować dokumentację medyczną.
Czy tam, gdzie przebywasz bywają msze o uzdrowienie?
Niestety, nie potrafię więcej poradzić, pomóc.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-30, 10:50

Anna36 pisze: 2021-09-30, 01:40 Słucham? Za dużo Harrego Pottera? A co zrobić jeśli prześladuję cię osoba która jest duchownym? Masz dla mnie magiczną radę? Łatwo jest mówić o problemie jeśli kogoś on nie dotyczy. Ale ja wiem przez co przechodzę i liczyłam się z linczem. Najgorszemu wrogowi bym tego nie życzyła. Szukam nadal pomocy i znajdę ją. Proszę nie pisać mi głupot.

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
Zaczęło się po spowiedzi u Księdza. Gdy wróciłam do domu czułam dziwną obecność a potem zaczął się koszmar. Trwa to ponad 1,5 roku. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie? Czy spotkało kogoś coś podobnego?
Ale rogaty się broni, ja mialem tak samo..Po pierwszej spowiedzi i wygrażali li obcy pt sku..synu przegrałeś życie, wypadki zaczalem miewać, i opresje oraz obsesje demoniczne.To standard... Jeśli ktoś nieco za bardzo weszedl na teren tego psa. ☺ Ale to mija. Pan Jezus jest tez i panem tego ścierwa i to scierwo musi go słuchać.

Dodano po 25 minutach 12 sekundach:
To mozna porównać do uwiązania na smyczy, spowiedź to proba zerwania z tej smyczy.A to co sie dzieje to objawy.To taki odpowiednik szarpnięcia to co Ci się dzieje

Anna36
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2021

Re: Opętanie lub cokolwiek to jest

Post autor: Anna36 » 2021-09-30, 12:54

Tak u nas nie ma egzorcysty ale szukam. Przechodzę przez prawdziwe piekło. Byłam w kilku miejscach i nic.

ODPOWIEDZ