Nieczyste myśli

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Nieczyste myśli

Post autor: Dzik » 2021-09-19, 09:37

Czy jak miałem nieczyste myśli ale odwróciłem od nich uwagę bo zaczołem myśleć o czymś innym żeby nie myśleć już o żeczach nieczystych to mam już grzech ciężki

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Morkej » 2021-09-19, 09:58

Myśli są po prostu myślami. Kiedy pojawiają się myśli o charakterze seksualnym, to zaraz obok nich ukradkiem też wchodzą pokusy. Do tego momentu nie popełnia się grzechu. Chyba, że zaczniesz w głowie ulegać tym pokusom i będziesz dalej fantazjował. Bardzo łatwo jest wtedy o kolejny grzech, bo wpuszczona dalej pokusa może być na tyle silna, że będzie bardzo trudno oprzeć się wykonania pewnych czynności.
Najbezpieczniej jest jak napisałeś - odwrócić od nich uwagę i zacząć myśleć o czymś innym. Nie zastanawiać się zbędnie nad nimi i szybko je ukrócić.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Susanna » 2021-09-19, 10:18

Nie. Jeśli odwracasz uwagę to nie jest grzech ciężki. Też sama mam różne myśli ale nie skupiam się na nich i to pomaga 😊
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

orzeszku

Re: Nieczyste myśli

Post autor: orzeszku » 2021-09-19, 16:53

Wtedy to ty masz zasługę.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Nieczyste myśli

Post autor: Repart » 2021-09-20, 12:57

Morkej pisze: 2021-09-19, 09:58 Myśli są po prostu myślami. Kiedy pojawiają się myśli o charakterze seksualnym, to zaraz obok nich ukradkiem też wchodzą pokusy.
Tutaj chyba powinno być na odwrót - to pokusy się pojawiają, a one mogą generować myśli erotyczne. Z resztą się zgadzam - sama pokusa nie jest grzechem, ale już jej rozkręcanie chociażby w myślach - już tak. Odwracanie się od takich myśli oznacza zapanowanie nad pokusą i ucieczkę od grzechu. :ymapplause:

ODPOWIEDZ