Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-10, 14:06

Abstract pisze: 2021-11-10, 13:10
sądzony pisze: 2021-11-10, 12:37 Po co chcesz się chwalić? Co to ma na celu?
Rzeźbiarz rzeźbi coś, co nie jest jego ciałem. Kulturysta rzeźbi swoje ciało.
Malarz maluje np na płótnie. Poprzez tatuaże człowiek staje się płótnem. Tatuaże są o tyle niebezpieczne, że mogą zamarkować wczesne objawy czerniaka i innych chorób, które na niej się manifestują.
Ale jakie są tego inne negatywne konsekwencje, sam chciałbym to zrozumieć. Najważniejszy jest we wszystkim umiar.
Jeżeli robię cokolwiek tylko po to lub głównie po to by się chwalić to coś jest chyba nie tak.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2537
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 411 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: Abstract » 2021-11-10, 14:51

sądzony pisze: 2021-11-10, 14:06 Jeżeli robię cokolwiek tylko po to lub głównie po to by się chwalić to coś jest chyba nie tak.
Zgadza się, ale czy autor ćwiczy po to żeby się chwalić, czy chce pokazać/pochwalić co osiągnął ćwicząc. Znaczenie słowa chwalenie jest tutaj kluczowe.
Ponieważ jeśli namalujesz obraz pokazując go innym przeważnie otrzymujesz pochwały. Czy to będzie decydować o tym, żeby następnego już nie pokazywać? Można być również chwalonym za skromność. Ale już chwalić się skromnością nie można ;).
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-10, 14:57

Abstract pisze: 2021-11-10, 14:51
sądzony pisze: 2021-11-10, 14:06 Jeżeli robię cokolwiek tylko po to lub głównie po to by się chwalić to coś jest chyba nie tak.
Zgadza się, ale czy autor ćwiczy po to żeby się chwalić, czy chce pokazać/pochwalić co osiągnął ćwicząc. Znaczenie słowa chwalenie jest tutaj kluczowe.
Ponieważ jeśli namalujesz obraz pokazując go innym przeważnie otrzymujesz pochwały. Czy to będzie decydować o tym, żeby następnego już nie pokazywać? Można być również chwalonym za skromność. Ale już chwalić się skromnością nie można ;).
moahshs pisze: 2021-11-08, 21:52 Witam, od jakiegoś czasu zasuwam sporo na siłowni i chciałem się pochwalić swoją formą jaką udało mi się osiągnąć. Jeśli opublikuje zdjęcie bez koszulki na socialmedia to będę miał grzech?
@Abstract artysta tworzy bo "musi".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2537
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 411 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: Abstract » 2021-11-10, 15:10

sądzony pisze: 2021-11-10, 14:57 @Abstract artysta tworzy bo "musi".
Jak najbardziej, ale teraz chyba nie będziemy ustalać ram sztuki ;)
Po drugie artysta jeśli musi tworzyć, to niekoniecznie musi pokazywać.

Chwalenie się potocznie jest używane dwuznacznie.

Jeśli autor dzięki siłowni schudł 10 kg, poprawił się metabolizm, tolerancja stresu, poprawiło się samopoczucie, poprawiła sylwetka. Pokazując zdjęcie swojej nowej sylwetki być może namówi innych do ruchu, co może przyniesie same korzyści, natomiast zawsze znajdzie się cześć ludzi, którzy uznają to za niestosowne.

A jeśli ćwiczy tylko po to żeby eksponować swoje ciało, a cały bagaż korzyści to tylko skutek uboczny, efekt w odbiorze może być ten sam co w przykładzie wyżej, ale jego intencje dla jakich to robi już nie.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-10, 15:19

Abstract pisze: 2021-11-10, 15:10 Chwalenie się potocznie jest używane dwuznacznie.
A precyzyjniej?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2537
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 411 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: Abstract » 2021-11-10, 15:37

1. Pokazywanie czegoś, aby wywołać u kogoś zazdrość, a więc działanie z premedytacją żeby połechtać swoje ego i tylko po to.

2. Pokazywanie czegoś, w celu znalezienia dla tego czegoś aprobaty u innych, motywacji do dalszego rozwoju lub do dalszego trwania w danym stanie, ponieważ często wymaga to wysiłku i poświęcenia.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-10, 15:47

Abstract pisze: 2021-11-10, 15:37 2. Pokazywanie czegoś, w celu znalezienia dla tego czegoś aprobaty u innych, motywacji do dalszego rozwoju lub do dalszego trwania w danym stanie, ponieważ często wymaga to wysiłku i poświęcenia.
Tak. Ale to robi się przed bliskimi, przed kimś komu ufamy lub komuś kto ma wiedzę w danym temacie, a nie przed tysiącami nieznanych osób.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2537
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 411 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: Abstract » 2021-11-10, 17:29

Jeśli ktoś w mediach społecznościowych ma nieznajomych wśród znajomych to jego problem. Z drugiej strony kto doceni najbardziej zmiany autora, jak nie ci co go znają i wiedzą jak wyglądał wcześniej. Jeśli startujesz do tysięcy musisz mieć siłę przebicia tysięcy, a o to jest już trudniej. 😉
.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-10, 19:19

Pisałem o bliskich, a znajomy z faceBoga to nie to samo co kumpel. Ja miałem ich 250 osób.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 455
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: greg77 » 2021-11-11, 22:10

Kasia pisze: 2021-11-10, 12:39 Mężczyzna bez koszulki to widok nieprzyzwoity, a więc w mediach społecznościowych, a szerzej, w przestrzeni publicznej, niemający racji bytu.
Kurczę dobrze że powiedziałaś, będę teraz na basenie z zamkniętymi oczami chodził. :D

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-12, 10:34

greg77 pisze: 2021-11-11, 22:10
Kasia pisze: 2021-11-10, 12:39 Mężczyzna bez koszulki to widok nieprzyzwoity, a więc w mediach społecznościowych, a szerzej, w przestrzeni publicznej, niemający racji bytu.
Kurczę dobrze że powiedziałaś, będę teraz na basenie z zamkniętymi oczami chodził. :D
Basen to nie faceBóg.
Przypuszczam, że są specjalne portale gdzie wszyscy pokazują się nago.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: Dezerter » 2021-11-12, 10:48

sądzony pisze: 2021-11-12, 10:34
greg77 pisze: 2021-11-11, 22:10
Kasia pisze: 2021-11-10, 12:39 Mężczyzna bez koszulki to widok nieprzyzwoity, a więc w mediach społecznościowych, a szerzej, w przestrzeni publicznej, niemający racji bytu.
Kurczę dobrze że powiedziałaś, będę teraz na basenie z zamkniętymi oczami chodził. :D
Basen to nie faceBóg.
Przypuszczam, że są specjalne portale gdzie wszyscy pokazują się nago.
Sądzony - serio uważasz i zgadzasz się :-o , że
Mężczyzna bez koszulki to widok nieprzyzwoity
Choć jeśli rozpatrywać to w stosunku do kobiet
To rzeczywiście kobieta toples, to widok niewłaściwy
Ale z drugiej strony dopuszczalne i przyjęte od lat jest, że kulturyści, pływacy, na basenie, na plaży mężczyzna występuje bez koszulki i jest to przyjęte powszechnie i akceptowalne
a kobieta nie
więc nie można tu stosować symetrii pełnej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-12, 10:52

Dezerter pisze: 2021-11-12, 10:48
sądzony pisze: 2021-11-12, 10:34
greg77 pisze: 2021-11-11, 22:10
Kasia pisze: 2021-11-10, 12:39 Mężczyzna bez koszulki to widok nieprzyzwoity, a więc w mediach społecznościowych, a szerzej, w przestrzeni publicznej, niemający racji bytu.
Kurczę dobrze że powiedziałaś, będę teraz na basenie z zamkniętymi oczami chodził. :D
Basen to nie faceBóg.
Przypuszczam, że są specjalne portale gdzie wszyscy pokazują się nago.
Sądzony - serio uważasz i zgadzasz się :-o , że
Mężczyzna bez koszulki to widok nieprzyzwoity
Choć jeśli rozpatrywać to w stosunku do kobiet
To rzeczywiście kobieta toples, to widok niewłaściwy
Ale z drugiej strony dopuszczalne i przyjęte od lat jest, że kulturyści, pływacy, na basenie, na plaży mężczyzna występuje bez koszulki i jest to przyjęte powszechnie i akceptowalne
a kobieta nie
więc nie można tu stosować symetrii pełnej
Nie uważam tak. Sam chodzę po plaży i miejscowościach nadmorskich bez koszulki i na boso, ale:
moahshs pisze: 2021-11-08, 21:52 Witam, od jakiegoś czasu zasuwam sporo na siłowni i chciałem się pochwalić swoją formą jaką udało mi się osiągnąć. Jeśli opublikuje zdjęcie bez koszulki na socialmedia to będę miał grzech?
chwalenie się to już coś innego.

A jakbyście się czuli gdybym wrzucił tu swoje zdjęcie bez koszulki by pochwalić się, że kiedyś ważyłem 105, a teraz 90?
Może każdy z nas to zrobi?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-11-12, 11:02

Ja tam nie rozumiem, co jest nieprzyzwoitego w mężczyźnie bez koszulki. Ale chyba nie do końca o tym jest wątek. Co do wstawiania takich zdjęć do mediów społecznościowych, to może być to dziwnie odebrane, jako chwalenie się.
Chociaż z drugiej strony to naturalne, że chcemy się czasem pochwalić jakimiś osiągnięciami i chyba nie widzę w tym jakiegoś moralnego zła, nie przesadzajmy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Zdjęcia bez koszulki na socialmediach.

Post autor: sądzony » 2021-11-12, 11:10

Moim zdaniem wszelkie wrzuty na FB typu: dzióbki, napinanie pośladków, wymalowane młode dziewczyny, prężący się chłopcy grający twardzieli mają na celu zwrócenie na siebie uwagi poprzez wykorzystanie swego ciała. Oczywiście może nie zawsze, ale bardzo często.

Nie oburza mnie jednak mężczyzna czy kobieta na basenie. Denerwuje mnie natomiast fotka śniadania, kurteczki, bluzeczki, bucika, kwiatuszka, kupki, książki, telewizora i wszystkiego co się wydarza tylko po to, lub tylko dlatego, by mogło zaistnieć w sieci.

Jakoby to istnienie na FB nadawało czemuś sens.
Ostatnio zmieniony 2021-11-12, 11:27 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ