Jak wygląda szatan?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
veros

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: veros » 2016-08-10, 14:52

konik pisze:A przez jakie receptory odczuwasz widzenia senne? Albo tzw. intuicja , czyli przeczucie, chociaz cialo niczego nie odbiera?
Intuicja to tzw. szósty zmysł.
Jeśli można mówić o receptorach to jest to receptor duchowy, niematerialny i niewidzialny.
On działa w oparciu o kontakt duchowy.

Sny to zazwyczaj obrazy podświadomości, tam kreowane i "materializowane" w taki sposób, że w jakimś stopniu czasem przedostają się do świadomości.

Przy okazji: świadomość, czyli stan umysłu to też jest forma ducha, błędem jest przypisywać świadomość do akcji mózgu. Mózg jest siedliskiem dla świadomości, dla umysłu, ale nie jest świadomością, umysłem.

Czasem zdarzają się inne sny, przychodzące z nadświadomości.

O takich snach, duchowni kościelni i ludowa wiara pouczają: sen mara, Bóg wiara.
Znowuż niekoniecznie i nie zawsze.
Bo we śnie może przyjść Anioł z ważną misją.
Nie można się bać i nie można odrzucać przekazów ze snu a priori.
Trzeba myśleć i modlić się.
We wszystkim co czynimy warto zachować rozsądek i wiarę a nie ponosić się emocjom.

konik

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: konik » 2016-08-10, 15:40

SI senior :-D

Sten

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:46

Trudno sobie wyobrazić wygląd Szatana, ale jako że ze mnie kinoman to kojarzy mi się on po prostu z Alem Pacino :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 18:42

zapewne z "Firmy" ?- bardzo dobry film i ciekawy, współczesny obraz pana ciemności
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angelika

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Angelika » 2016-09-26, 17:28

Odświeżę temat :)
Myślę jak większość - nie ma konktetnego wyglądu. Dla każdego z nas zły będzie wyglądał inaczej. Przechowujemy w pamięci jakieś obrazy, które nam utkwiły ...
Kilka miesięcy temu śniło mi się, że idę z mężem i z dwójką moich podopiecznych. Patrzę do góry mówiąc: tak wygląda Niebo. Naprawdę w moim śnie było cudowne...tańczące anioły.
W którymś momencie mąż, mowi że niektóre z nich - jakby ich grupa - atakują mnie i pyta czy ja naprawdę tego nie dostrzegam? Spojrzałam w ich stronę. Faktycznie były piękne..... ale nie doskonałe jak reszta. Zmierzały w moim kierunku - nie bałam się- odbijały się.... Miałam wrażenie, że jestem otoczona
jakąś niewidzialną kulą. I wtedy spojrzałam jeszcze raz w ich stronę, zobaczyłam " jego". Nie miał rogów jak sobie można wyobrażać :) To był mężczyzna o "poparzonej twarzy" , obserwował mnie....
Innym razem .... Byłam w pracy, poczułam straszne zmęczenie, usiadłam w fotelu i przymknęłam oczy. Po kilku minutach pojawił się obraz ...to była ręka wyłaniająca się jakby z podziemi.... Chciała zamknąć mi usta... Obraz zniknął po chwili. Otwarłam oczy z przekonaniem, że mam się mieć na baczności.
Trzecim razem...
Jakaś banalna rozmowa w domu. Temat zszedł na Ewangelię - moja rodzina jest niewierzaca albo jak to się zwykło "pieknie w tych czasach nazywać wierzaca nie praktykująca". Pamiętam jak powiedziałam, że wierzę w Ewangelię. W oka mgnieniu mój mąż wpadł po prostu w szał. Mówię Wam zatkało mnie! Było w jego twarzy coś hmmm.... przerażającego. Przez moment się przeraziłam tego wybuchu złości, wręcz nienawiści... Zaraz potem myśl: to on to zły.... Zaraz potem spokój.... Ten przypadek był najstraszniejszy...

Piotrek

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Piotrek » 2016-09-26, 17:32

Moim mottem życiowym jest to, że dobro zawsze wygrywa. Nie interesuje mnie wygląd upadłych aniołów. Piotrek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Dezerter » 2016-09-26, 18:43

Wybrana - nie dziwię ci się, że piszesz, że ten przypadek był najstraszniejszy, też bym tak uważał jak bym w takiej roli zobaczył żonę :evil:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angelika

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Angelika » 2016-09-26, 20:27

Dezerter chyba wkradł się subtelny błąd w Twoją wypowiedź:)

konik

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: konik » 2016-09-26, 20:32

Hmmm ... mnie sie raczej szatan kojarzy z najpiekniejszym i najwspanialszym sposrod stworzen - aniolem (ktory zbuntowal sie) Lucyferem
Sadze, ze dlatego ma on tak wielka moc kuszenia ... gdyz potrafi nieraz przedstawic najczarniejsze zlo jako najjasniejsze piekno.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Dezerter » 2016-09-26, 21:34

Angelika pisze:Dezerter chyba wkradł się subtelny błąd w Twoją wypowiedź:)
chyba wiem o co ci chodzi ;-)
ale przeczytaj jescze raz :
"też bym tak uważał jak bym w takiej roli zobaczył żonę :evil:"
pisałem o swojej żonie - jak ty o swoim mężu

księcia ciemności widzę podobnie jak konik - piękny inteligentny, powabny - musi być taki by kusić skutecznie }:>
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angelika

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Angelika » 2016-09-27, 01:44

Miałam na myśli: Wybrana - nie dziwię ci się,....
Swoją drogą....piękny, inteligentny, powabny... :-D. Mój mąż na wieść obrósł by w piórka... ;-)

Angelika

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Angelika » 2016-09-27, 01:58

Bardzo dawno temu czytałam Sagę o ludziach lodu. Tam również lucyfer opisywany był jako piękny. W moich snach "poparzona skóra" miała mnie chyba naprowadzic na trop z kim mam do czynienia. Motyw poparzonej skóry pojawił się również w innym śnie...

konik

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: konik » 2016-09-27, 08:06

A nie dajesz sie ponosic zbytnio fantazyjnym interpretacjom, Angeliko?
Byc moze tez trzeba to wziac pod uwage - nasze naturalne szare komorki potrafia platac rozne figle.

Milego dnia zycze.

Angelika

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Angelika » 2016-09-27, 10:23

Możliwe.... Jak zwykle czas pokaże ?

Tomek01

Re: Jak wygląda szatan?

Post autor: Tomek01 » 2017-06-14, 23:34

"Jak wygląda szatan?" dobre pytanie, tak samo jak wygląda Bóg? ta sama równowaga pytania.
Według mnie obraz niżej przedstawiony pokazuje dwie postacie, boga i szatana w jednej postaci.
Obrazek

ODPOWIEDZ