Czy Bóg kocha szatana?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Dominik

Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Dominik » 2016-04-19, 21:39

Dziś słuchałem live Hioba i była króciutka dyskusja o tym czy Bóg kocha szatana. Co wy o tym myślicie?

Piotrek

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Piotrek » 2016-04-20, 16:43

Szatan to potępiony anioł za sprzeciwianie się Bogu. Moim zdaniem, piekło jest czasowe i polega na resocjalizacji. Piotrek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Dezerter » 2016-04-22, 22:56

Dominik pisze:Dziś słuchałem live Hioba i była króciutka dyskusja o tym czy Bóg kocha szatana. Co wy o tym myślicie?
Bóg zapewne tak w sposób fundamentalny kocha całe swoje stworzenie, bo wszystko co uczynił "było dobre" więc i wszystkie anioły.
Jeśli chodzi o Hioba i cały ST, to Szatan był aniołem Bożym, posłańcem, był przeciwnikiem człowieka a nie Boga. Moim zdaniem bunt musiał nastąpić gdzieś przed wcieleniem Jezusa i był spowodowany (uwaga domniemanie) decyzję Boga o odkupieniu i zbawieniu ludzi, pojednaniu wszystkich z Bogiem i uczynieniu nas na nowi dziećmi i Ludem Bożym, królewskim kapłaństwem - tego już zdzierżyć nie mógł i się jawnie zbuntował. "Strącenie z nieba" miało miejsce pp przed narodzinami Chrystusa. Czy wówczas Bóg przestał go kochać ? Nie sądzę, bo Bóg jest miłością, ale mówimy tu nie o naszym rozumieniu miłości, ale o takiej Boskiej Miłości. Po ludzku rozumując i opisując Szatan jest przeciwnikiem Boga i jest przez Boga traktowany njak przeciwnik??? tu mocno zwątpiłem w to co napisałem ...
więc posłucham mądrzejszych
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Jaabes » 2016-04-23, 07:14

Uważam że słowo miłość jest w relacji Stwórca ? Jego uzurpator, nieadekwatne. Określiłbym to raczej jako szacunek i dżentelmeństwo.
Myślę tak gdyż w naszym języku jest jedno słowo na określenie czegoś co grecki ma aż cztery.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Migdałek » 2016-04-23, 12:52

Czy Jezus zalecał nam w stosunku do wrogów szacunek i dżentelmeństwo?

Piotrek

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Piotrek » 2016-04-23, 15:30

Moim zdaniem, spór na linii chrześcijaństwo-islam nie ma sensu. Potomkowie Hunów i Węgrów wyznają obydwie religie. Piotrek.

Aron II

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Aron II » 2016-04-27, 21:47

Dominik pisze:czy Bóg kocha szatana. Co wy o tym myślicie?
Nie kocha - skoro w Biblii zostało zapowiedziane unicestwienie go. Z miłości się tego nie czyni.

Benjamin

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Benjamin » 2016-04-27, 22:00

Aronie - poznales wszytkie sytuacje i motywacje w zyciu, ze taki pewny jestes?
Nasz Pan wszystko wie, wszystko zna - i tylko On taki osad moze wydac. Chcesz sie z Nim mierzyc?

Metanoia

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Metanoia » 2016-06-28, 23:06

Szatan jest eonem ugiętym przez Stworzyciela do momentu aż pojawiła się w nim przestrzeń, w której wypowiedziane Słowo skrystalizowało tworząc materię. Odwrócenie Szatana było celowe gdyż tylko wtedy we wszechświecie, w którym żyjemy może płynąć czas. Szatan jest więc przeciwnie spolaryzowany do Ojca Jezusa.
I wynika z tego, że jest samicą. Dlatego Szatan nie kocha, jest macierzyństwem czyli zawłaszczeniem.
Szatan traktuje każdego jak część siebie i stąd jest przy każdym czy ktoś tego chce czy nie.
Nie pogodził się z tym, że Ojciec podebrał mu szczenięta ludzkie z raju.
Jest nieskończonym głodem miłości.
W materii ożywionej staje się pożądliwością dzięki, której materia żyje.
Nie jest złem osobowym. Zło to substrat posiadania tożsamości.
Aby było zło musi być a) osoba b)Szatan c)Chrystus
Bez któregokolwiek z tych elementów nie ma zła.
W człowieku zło jest konsekwencją zmiany paradygmatu postrzegania czasu z sekwencyjnego (raj) na liniowy (stan obecny).
Może na razie tyle...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Dezerter » 2016-06-28, 23:18

WOW, ale pierwszy post, aż nie mogę doczekać się drugiego
witam na forum :-)
ciekawa teoria przestrzeni i czasu - skąd ją wywiodłaś? (jesteś kobietom? - uzupełnij proszę profil)
Szatan samica - skąd ta koncepcja
Dlatego Szatan nie kocha, jest macierzyństwem czyli zawłaszczeniem.
a co twoja mama na to zdanie? - przeczytasz jej i poprosisz o opinię?
dalej aż nie wiem jak skomentować :-?
skąd czerpiesz takie teorie i koncepcję - można wiedzieć?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 22:36

Metanoia pisze:Szatan jest eonem ugiętym przez Stworzyciela do momentu aż pojawiła się w nim przestrzeń, w której wypowiedziane Słowo skrystalizowało tworząc materię. Odwrócenie Szatana było celowe gdyż tylko wtedy we wszechświecie, w którym żyjemy może płynąć czas. Szatan jest więc przeciwnie spolaryzowany do Ojca Jezusa.
I wynika z tego, że jest samicą. Dlatego Szatan nie kocha, jest macierzyństwem czyli zawłaszczeniem.
Szatan traktuje każdego jak część siebie i stąd jest przy każdym czy ktoś tego chce czy nie.
Nie pogodził się z tym, że Ojciec podebrał mu szczenięta ludzkie z raju.
Jest nieskończonym głodem miłości.
W materii ożywionej staje się pożądliwością dzięki, której materia żyje.
Nie jest złem osobowym. Zło to substrat posiadania tożsamości.
Aby było zło musi być a) osoba b)Szatan c)Chrystus
Bez któregokolwiek z tych elementów nie ma zła.
W człowieku zło jest konsekwencją zmiany paradygmatu postrzegania czasu z sekwencyjnego (raj) na liniowy (stan obecny).
Może na razie tyle...
Gnostycyzm.

Pułapka inteligentnych i wrażliwych ludzi...

Metanoia

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 22:38

Gnoza jest jedyną drogą do Chrystusa. Natomiast gnostycyzm pogubił się w szczegółach np. materia nie jest przecież zła ale założenia mieli całkiem całkiem.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 22:40

Metanoia pisze:Gnoza jest jedyną drogą do Chrystusa. Natomiast gnostycyzm pogubił się w szczegółach np. materia nie jest przecież zła ale założenia mieli całkiem całkiem.
Na przykład jakie założenia mieli całkiem całkiem?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 22:42

Gnoza jest jedyną drogą do Chrystusa.
Nie!

Jedyną drogą do Chrystusa jest miłość.

Metanoia

Re: Czy Bóg kocha szatana?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 22:47

To jest droga do zbawienia ale osobowa relacja z żywym Bogiem Jezusem Chrystusem dokonuje się na drodze gnozy.
Abyś mógł powiedzieć, że "żyje we mnie Chrystus" i aby Jezus było twe imię musisz wyjść poza to co znasz.
To spotkanie dokona się w tobie ale poza tobą. Wtedy staniesz się przestrzenią Ojca przez Chrystusa, który będzie żył w tobie.
I wtedy ujrzysz całość.

ODPOWIEDZ