Jak często Szatan nas kusi?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Dezerter » 2016-05-03, 17:38

Jest to dyskusja wydzielona z wątku aborcja - ważna i ciekawa więc zasłużyła na własny wątek
ciekaw jestem waszych opinii na temat
- jak często Szatan was kusi?
- czy wasze złe postępowanie/grzech jest skutkiem waszego własnego działania, czy podszeptów/kuszenia diabła?


biedronka pisze:
Dezerter pisze:
konik pisze:Wydaje mi sie, ze paula dobrze okreslila, ze to szatan.(...)
Tak samo, jak zydzi rekoma rzymskich zolnierzy ukrzyzowali Chrystusa. Ale sklonil ich do tego jako pierwsza i niepodwazalna przyczyna - szatan.
Ja to nazywam zwalanie na szatana naszych grzechów i odpowiedzialność
nie po to dał nam Bóg rozum i wolną wolę, nie po to stworzył nas na swój obraz i podobieństwo
Ja nie jestem zwolennikiem takiego widzenia świata gdzie to człowiek jest bezwolną marionetką w rękach szatani, lub Boga, którzy go prowadzą jak na sznurku, nie jestem zwolennikiem "ręcznego sterowania" czy Władcy światła czy ciemności ...
to ja decyduję i dlatego kiedyś odpowiem za swoje czyny, wybory, decyzja
ale ja piszę tylko o sobie
Oczywiście że to ty decydujesz, oczywiście że masz wolną wolę. Ale dlaczego uważasz że człowiek jest bardziej zły od szatana twierdząc że się na niego zwala? Masz na to dowody? Czy to nie szatan jest kusicielem? Czy to nie on namawia do złego?
A tak często cię namawia?, bo ja bym skłamał, jak bym odpowiedział - TAK
Ja nie potrafię rozróżnić co pochodzi z mojej podświadomości co od kusiciela - ty potrafisz?
A skąd w ogóle wiemy, że szatan nas kusi, tak się zacząłem zastanawiać i jakoś żaden cytat biblijny mi nie przychodzi do głowy - pomożecie?
Skąd pomysł, że ja uważam, że człowiek jest gorszy od szatana? - nic takiego nie powiedziałem i wcale tak nie uważam.
Jak byłem mały i zostałem z kolegami przyłapany na zrywaniu z drzewa orzechów, które należały do księdza- to powiedziałem, "bo szatan mnie podkusił"
ale teraz jako dorosły i świadomy człowiek wiem, że chcieliśmy z kolegami przeżyć przygodę (faceci tak mają!), chcieliśmy się sprawdzić jako myśliwi, chcieliśmy nawzajem udowodnić swoją odwagę (sadu pilnował wielki wilczur Nero się nazywał ;-) )
...to właśnie nazywam "zwalaniem na szatana" - mam nadzieję, że przykład czytelny.

Człowiek ma wolną wolę i może wybrać dobro albo zło. Oczywiście że człowiek ma rozum ale posiada też zmysły, które czasem biorą górę.

bardzo słuszna uwaga - nasze instynkty zwierzęce pochodzą od Boga, bo on nas takimi stworzył a nie od szatana, bo on nas takimi nie stworzył, więc znów nie zwalajmy na niego tego typu naszych grzeszków. Jak widzę sexy dziewczynę, to szatan mi nie jest potrzebny do tego bym zgrzeszył myślom - jestem normalnym facetem. Ale Bóg po to dał mi rozum i wolę, aby w porę powiedzieć myślom i czynom - stop! - nie idź Dezerter tą drogą :oops:

Do tego co mówi szatan podczas egzorcyzmów mam duży dystans, bo to przecież mistrz kłamstwa, zwiedzenia i zamętu.
kiedyś podał swoje imię jako Neron, Hitler itp - bzdura kompletna! ludzie nie stają się upadłymi aniołami.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Re: Aborcja

Post autor: Pinchas » 2016-05-03, 17:51

biedronka pisze:Masz na to dowody? Czy to nie szatan jest kusicielem? Czy to nie on namawia do złego?
Ja mam :)

21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym?.

Bóg bowiem nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci

9 Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi?


Szatan jest w Biblii personifikowany..

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Dezerter » 2016-05-03, 18:26

Pinchas pisze:
Szatan jest w Biblii personifikowany..
Obejrzyj wykład pomocnika egzorcysty, który zaproponowała biedronka- bardzo ciekawy, wiarygodny i mądry facet - jestem w połowie oglądania i naprawdę warto - chętnie podyskutuję o tym filmie i "personifikacji"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

biedronka

Re: Aborcja

Post autor: biedronka » 2016-05-03, 18:37

Dezerter pisze:A tak często cię namawia?, bo ja bym skłamał, jak bym odpowiedział - TAK
Ja nie potrafię rozróżnić co pochodzi z mojej podświadomości co od kusiciela - ty potrafisz?
Troszkę zaprzeczasz sam sobie. Piszesz jednocześnie że skłamałbyś mówiąc że to szatan cię do czegoś często namawia aby zdanie dalej powiedzieć że nie potrafisz tego rozróżnić czy to pochodzi z twojej podświadomości czy od kusiciela?
Mówisz że
Dezerter pisze:A skąd w ogóle wiemy, że szatan nas kusi, tak się zacząłem zastanawiać i jakoś żaden cytat biblijny mi nie przychodzi do głowy - pomożecie?
Już na początku ST jest mowa o kuszeniu Ewy.
A w NT nic nie znajdujesz? Służę pomocą:

Mt 4, 1-11
Kuszenie Jezusa
4
1 Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2 A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: ?Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem?. 4 Lecz On mu odparł: ?Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych?2.
5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni3 6 i rzekł Mu: ?Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień?4. 7 Odrzekł mu Jezus: ?Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego?5.
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: ?Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon?. 10 Na to odrzekł mu Jezus: ?Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz?6. 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Łk 22, 39-46
JEZUS W OGRÓJCU
Modlitwa i trwoga konania13
39 Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną: towarzyszyli Mu także uczniowie. 40 Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: ?Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie?. 41 A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się 42 tymi słowami: ?Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!? 43 Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. 44 Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. 45 Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. 46 Rzekł do nich: ?Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie?.

Mt 10, 28
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

Dalej uważasz że szatan nie kusi? Dlaczego uważasz że jedno wyklucza drugie? Szatan zrobi wszystko aby małymi kroczkami nas zwodzić. Twierdzisz że złe czyny pochodzą od człowieka, uważasz że szatan nie ma z tym nic wspólnego - więc jak to rozumieć? Ja rozumiem to tak że wg ciebie człowiek nie potrzebuje kusiciela być złym co sprawia że człowiek staje się gorszy od szatana. A to nie prawda. Każde kuszenie każdy grzech ma początek w podszeptach diabła. A co z tym już zrobi człowiek czy brnie w to dalej to już wola człowieka. Wystarczy się skusić i potem człowiek zrobi swoje.
Dezerter pisze: Jak widzę sexy dziewczynę, to szatan mi nie jest potrzebny do tego bym zgrzeszył myślom - jestem normalnym facetem
Oczywiście że sam zrobisz swoje. Sam zgrzeszysz ty to zrobisz. Ale Szatan powie ci - spójrz na nią pożądliwie i brnij w to dalej bo to nic takiego jesteś tylko facetem. :-P
Dezerter pisze:Do tego co mówi szatan podczas egzorcyzmów mam duży dystans, bo to przecież mistrz kłamstwa, zwiedzenia i zamętu.
kiedyś podał swoje imię jako Neron, Hitler itp - bzdura kompletna! ludzie nie stają się upadłymi aniołami.
No oczywiście że to mistrz kłamstwa i nie można mu wierzyć. Dlatego dla mnie nie jest wiarygodny szatan ale świadectwa ludzi nawróconych, ludzi którzy byli opętani albo słowa egzorcystów.
Pinchas pisze:
biedronka pisze:Masz na to dowody? Czy to nie szatan jest kusicielem? Czy to nie on namawia do złego?
Ja mam :)

21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym?.

Bóg bowiem nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci

9 Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi?


Szatan jest w Biblii personifikowany..
To żaden dowód ;) Oczywiście że z wnętrza ludzkiego serca pochodzą złe czyny. Ale nie jest tam wspomniane o kusicielu. Więc nie oznacza to że go nie ma. Jedno nie wyklucza drugiego.
Czy ja powiedziałam że Bóg jest kusicielem? Chyba coś źle przeczytałeś.

Czyli Jezus kiedy mówi o szatanie to go personifikuje? Ciekawa teoria...

Łk 10, 18
Wtedy rzekł do nich: ?Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica.

Mt 10, 28
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

J 12, 30-32
Na to rzekł Jezus: ?Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. 31 Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata11 zostanie precz wyrzucony. 32 A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony12, przyciągnę wszystkich do siebie?.

J 14, 30
Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.

Uważam że Jezus wyraził się jasno o szatanie.

Pinchas

Re: Aborcja

Post autor: Pinchas » 2016-05-03, 19:04

To żaden dowód ;) Oczywiście że z wnętrza ludzkiego serca pochodzą złe czyny. Ale nie jest tam wspomniane o kusicielu. Więc nie oznacza to że go nie ma. Jedno nie wyklucza drugiego.
Biedroneczko droga :)
Tam napisano,że własna pożądliwość kusi,a nie niebiańska istota.
Czy ja powiedziałam że Bóg jest kusicielem? Chyba coś źle przeczytałeś.
Czy ja napisałem,że tak twierdziłaś?Nic takiego nie napisałem.
Zacytowałem tylko werset który mówi
że własna pożądliwość kusi...
btw
Piotr był wcielonym sztanem?? :)
Wtedy rzekł do nich: ?Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica.
Przeczytaj kontekst.Chodzi o wyrzucanie złych duchów/chorób
a upadek upadłej istoty niebiańskiej.Szatan to po prostu
inaczej przeciwnik:grzech,człowiek,choroba.
J 12, 30-32
Na to rzekł Jezus: ?Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. 31 Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata11 zostanie precz wyrzucony. 32 A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony12, przyciągnę wszystkich do siebie?.

J 14, 30
Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.
Tutaj właśnie personifikowany jest grzech.


gdy byliście niewolnikami grzechu? (Rz.6;17),
jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią (Rz.5;21).


Grzech jest porównany do władcy człowieka.
Mt 10, 28
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
[/quote]

Tutaj jest mowa o Bogu ;)



======

Teraz się skup i porównaj wersety


"grzech rodzi śmierć" (Jak. 1,15)
"[diabeł] miał władzę nad śmiercią" (Hbr. 2,14),


"objawił się On [Chrystus] jeden raz ... dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie" (Hbr. 9,26)

[Chrystus] przez śmierć [zniszczył] diabła (Hbr. 2,14)[/i]

Niebiańskie istoty nie mogą zgrzeszyć.
Zostały stworzone aby wypełniać wole Ojca.

biedronka

Re: Aborcja

Post autor: biedronka » 2016-05-03, 19:55

To kto wg ciebie kusił Jezusa na pustyni?
Wiesz nie do końca ciebie rozumiem. To kim jest dla ciebie szatan?
Uważasz że mowa o wiecznym potępieniu, piekle jest tylko przenośnią? Jaki wtedy miałoby to sens? Po co Jezus umierałby na Krzyżu skoro szatan jest tylko personifikacją? Różni ludzie - różne poglądy - różne wierzenia.

Nie mam zamiaru cię do niczego przekonywać. Wiem tylko jedno - tak jak wierzę w istnienie Anioła Stróża i Niebo, tak wiem że szatan i mowa o piekle to nie jest przenośnia. I tym się właśnie z wami podzieliłam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Dezerter » 2016-05-03, 22:22

biedronka pisze:
Dezerter pisze:A tak często cię namawia?, bo ja bym skłamał, jak bym odpowiedział - TAK
Ja nie potrafię rozróżnić co pochodzi z mojej podświadomości co od kusiciela - ty potrafisz?
Troszkę zaprzeczasz sam sobie. Piszesz jednocześnie że skłamałbyś mówiąc że to szatan cię do czegoś często namawia aby zdanie dalej powiedzieć że nie potrafisz tego rozróżnić czy to pochodzi z twojej podświadomości czy od kusiciela?
Nie zaprzeczam
sformułuje to samo inaczej to sama zobaczysz:
Skłamałbym stwierdzając, że szatan mnie często namawia do grzechu, bo nie potrafię rozróżnić co pochodzi z mojej podświadomości co od kusiciela - ty potrafisz?
Dezerter pisze:A skąd w ogóle wiemy, że szatan nas kusi, tak się zacząłem zastanawiać i jakoś żaden cytat biblijny mi nie przychodzi do głowy - pomożecie?
Już na początku ST jest mowa o kuszeniu Ewy.
A w NT nic nie znajdujesz? Służę pomocą:
Nie dość, że księga symboliczna, ludzie niehistoryczni, i szatan domniemany, bo to wąż gadający jak to w symbolicznej mitycznej opowieści - słaby przykład

Mt 4, 1-11
Kuszenie Jezusa
gdzież nam robaczkom do Jezusa - jeszcze słabszy przykład

Łk 22, 39-46
JEZUS W OGRÓJCU
Modlitwa i trwoga konania13
39 Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną: towarzyszyli Mu także uczniowie. 40 Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: ?Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie?
no coś jest, przyznaje, jakiś ślad wskazujący na szatana ale wiesz dzisiaj jak leżałem i czytałem na leżaku miałem pokusę odłożyć pismo i się zdrzemnąć - myślisz, że to "ten z dołu" mi to poszeptał? Ale to tylko ślad
Mt 10, 28
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
zatracić a nie kusić, podszeptywać itp
Dalej uważasz że szatan nie kusi?
No sama widzisz, że analiza wypadła bladziutko
Dlaczego uważasz że jedno wyklucza drugie?

a gdzie tak uważam?!? wręcz przeciwnie pisze wyraźnie, że nie potrafię zazwyczaj odróżnić 1 od 2
Twierdzisz że złe czyny pochodzą od człowieka, uważasz że szatan nie ma z tym nic wspólnego
po raz 3 NIE - wcale tak nie uważam - złe czyny pochodzą od człowieka i od upadłych aniołów, ale ja jestem skłonny winić siebie niż zwalać winę na "tych z dołu" i sobie szatanem buzie wycierać
- więc jak to rozumieć? Ja rozumiem to tak że wg ciebie człowiek nie potrzebuje kusiciela być złym
brawo tak dokładnie uważam i nie wiem czy wiesz, ale i KRK tak uważa...
zło jest wpisane i w naturę człowieka i świat od grzechu pierwszych ludzi. Nasza ludzka natura i Ziemia zostały skażone. Jesteśmy niedoskonali - dlatego grzeszni
co sprawia że człowiek staje się gorszy od szatana. A to nie prawda.
znów się zgadzamy - to nie prawda
Każde kuszenie każdy grzech ma początek w podszeptach diabła. A co z tym już zrobi człowiek czy brnie w to dalej to już wola człowieka. Wystarczy się skusić i potem człowiek zrobi swoje.
Nie jest tak jak mówisz - patrz nauczanie KRK o upadłej=grzesznej naturze człowieka
Dezerter pisze: Jak widzę sexy dziewczynę, to szatan mi nie jest potrzebny do tego bym zgrzeszył myślom - jestem normalnym facetem
Oczywiście że sam zrobisz swoje. Sam zgrzeszysz ty to zrobisz. Ale Szatan powie ci - spójrz na nią pożądliwie i brnij w to dalej bo to nic takiego jesteś tylko facetem. :-P
no nie masz racji - bo to wynika z samej natury faceta i istnienia pociągu płciowego! ... a nie szatana. Bóg wyposażył nas w pociąg do płci przeciwnej, abyśmy spełniali jego nakaz -" rozmnażajcie się i czyńcie sobie Ziemię poddaną"
Ale zgoda, że czasami szatan wykorzystuje nasze naturalne skłonności by ...
Dezerter pisze:Do tego co mówi szatan podczas egzorcyzmów mam duży dystans, bo to przecież mistrz kłamstwa, zwiedzenia i zamętu.
kiedyś podał swoje imię jako Neron, Hitler itp - bzdura kompletna! ludzie nie stają się upadłymi aniołami.
No oczywiście że to mistrz kłamstwa i nie można mu wierzyć. Dlatego dla mnie nie jest wiarygodny szatan ale świadectwa ludzi nawróconych, ludzi którzy byli opętani albo słowa egzorcystów.
To bardzo dobre podejście, ale zwrócę ci uwagę, że znam świadectwa byłych opętanych, którzy zmieniają je z roku na rok :-? , czasami nawet o 180 stopni np Suliga.
Znam świadectwa egzorcystów, którzy wzajemnie sobie zaprzeczają a nawet takie, którzy opowiadają zwykłe głupstwa, więc pamiętaj, że to są tylko omylni ludzie ... mnie też za bardzo nie słuchaj bo ja taki sam :-D
fajnie się z tobą pisze
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

exe

Re: Aborcja

Post autor: exe » 2016-05-04, 10:41

Dezerter pisze:gdzież nam robaczkom do Jezusa - jeszcze słabszy przykład
Jeśli więc tak skwitujemy sprawę, to i konsekwentnie nie powinniśmy zwracać na postawę Jezusa w całej Jego drodze - jako na nieistotną, bo nieosiągalną, gdyż
Dezerter pisze:gdzież nam robaczkom do Jezusa
...

biedronka

Re: Aborcja

Post autor: biedronka » 2016-05-04, 11:18

exe pisze:
Dezerter pisze:gdzież nam robaczkom do Jezusa - jeszcze słabszy przykład
Jeśli więc tak skwitujemy sprawę, to i konsekwentnie nie powinniśmy zwracać na postawę Jezusa w całej Jego drodze - jako na nieistotną, bo nieosiągalną, gdyż
Dezerter pisze:gdzież nam robaczkom do Jezusa
...
Lepiej bym tego nie ujęła...
Najlepiej poczytać Ewangelię św. Jana, ale jeśli nie wierzy się słowom samego Chrystusa to cóż ja nędzny robaczek mogę?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Dezerter » 2016-05-04, 21:43

Biedronko- masz dziwny zwyczaj przypisywania mi rzeczy, które są mi obce - ale zaczynasz przesadzać posądzając mnie, że "nie wierzę słowom Chrystusa"
powiem szczerze, że to mnie zabolało
Poproszę więc byś zacytowała moją wypowiedź gdzie "nie wierzę słowom Chrystusa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

biedronka

Re: Aborcja

Post autor: biedronka » 2016-05-05, 10:54

To nie jest zwyczaj, tak odbieram twoje wypowiedzi -
Dezerter pisze: Nie dość, że księga symboliczna, ludzie niehistoryczni, i szatan domniemany, bo to wąż gadający jak to w symbolicznej mitycznej opowieści - słaby przykład
A Jezus nie przyszedł na świat aby naprawić błąd naszego praojca Adama? Uważasz że to jest niewiarygodna opowieść i że szatan jest tam domniemany a tymczasem KKK twierdzi inaczej:
391 Do wyboru nieposłuszeństwa skłonił naszych pierwszych rodziców uwodzicielski głos przeciwstawiający się Bogu 253 . Ten głos przez zazdrość sprowadza na nich śmierć 254 . Pismo święte i Tradycja Kościoła widzą w tej istocie upadłego anioła, nazywanego Szatanem lub diabłem 255
397 Człowiek - kuszony przez diabła - pozwolił, by zamarło w jego sercu zaufanie do Stwórcy 260 , i nadużywając swojej wolności, okazał nieposłuszeństwo przykazaniu Bożemu. Na tym polegał pierwszy grzech człowieka 261 .

A ty twierdzisz że to jest słabe więc jak to rozumieć? Sprzeciwiasz sie temu co naucza kościół bo nie rozumiem?
Dezerter pisze:gdzież nam robaczkom do Jezusa - jeszcze słabszy przykład
Tutaj tak samo twierdzisz że co? Że mamy nie naśladować Jezusa bo gdzież nam do Niego? Czyli mamy jacy być wg ciebie? Bo wg mnie nędznego robaka naśladowanie Jezusa wiąże się nie tylko z tym żeby tak jak On kochać Boga Ojca i ludzi ale wiąże się z wszystkimi konsekwencjami czyli zarówno tymi dobrymi jak łaska ale i tymi jak kuszenie - bo przecież szatan zrobi wszystko abyśmy od Boga odeszli.
Mt 16, 24-25
24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: ?Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój10 i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Dezerter pisze:no coś jest, przyznaje, jakiś ślad wskazujący na szatana ale wiesz dzisiaj jak leżałem i czytałem na leżaku miałem pokusę odłożyć pismo i się zdrzemnąć - myślisz, że to "ten z dołu" mi to poszeptał? Ale to tylko ślad
A tutaj? W ogóle co to za hasło... No coś tam jest ale w to nie wierzę... Jezus mówi o pokusach a ty uważasz że to nic... Ja nie jestem Bogiem by cię osądzać powtarzam tylko słowa Chrystusa.
Nie mam zamiaru cytować ci połowy Pisma Świętego ani na siłę cię przekonywać jeśli jesteś ciekaw to poczytaj Nowy Testament i bardzo wiele się dowiesz. A być może już czytałeś tylko zapomniałeś.

Kolejny raz powtórzę to co ja myślę.. Nie musisz tego uznawać to już twoja wola, każdy z nas po śmierci dowie się wszystkiego o sobie. Szatan cały czas będzie działał w naszym życiu aby nas odciągnąć od Boga. Będzie kusił ale to my grzeszymy. To my podejmujemy decyzję. To nasze słabości które"nabyliśmy " przez grzech pierworodny mogą doprowadzić nas do upadku. Najważniejsze jest to aby całkowicie poddać się woli Bożej, modlić się o światło Ducha Świętego i pozwalać Chrystusowi działać w naszym życiu. Wiedzieć że szatan istnieje i nas kusi do złego ale wyrzec się go bo on nie ma do nas prawa gdy mu na to nie pozwolimy. Jedyne prawo do nas ma Bóg.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Dezerter » 2016-05-05, 20:43

Podoba mi się, że umiesz mocno bronić swojego zdania, takich forumowiczów nam potrzeba :-)
Przyznam, że trochę mnie przekonują twoje argumenty, może faktycznie trochę za bardzo sceptycznie się wyrażałem o działaniu szatana w naszym życiu i w Biblii.
Może to wpływ pisania z protestantami, którzy wszędzie i we wszystkim widzą szatana i demony - stąd moja reakcja ?
Nie chciałbym byśmy w KRK skupiali się na szatanie i wszedzie widzieli jego działanie. Powinniśmy skupiać się na Bogu i jego działaniu w naszym życiu. I proszę byśmy pamiętali, że nie jesteśmy marionetką w rękach sił ciemności i światłości - żywię głębokie przekonanie, że Bóg (i szatan) pozostawia nam duże pole swobody na nasze własne działanie, decyzje itp. - bez wpływów.
Dziękuję za owocną wymianę poglądów
Ps
naszą dyskusję z wątku "Aborcja" przeniosę do wątku o szatanie bo tu offtop walnęliśmy a dyskusja warta zachowania
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Dezerter » 2016-05-05, 20:58

Jest to dyskusja wydzielona z wątku aborcja - ważna i ciekawa więc zasłużyła na własny wątek
ciekaw jestem waszych opinii na temat
- jak często Szatan was kusi?
- czy wasze złe postępowanie/grzech jest skutkiem waszego własnego działania, czy podszeptów/kuszenia diabła?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Piotrek » 2016-05-06, 01:14

Moim zdaniem, aby istniało Dobro, musi istnieć również zło. Piekło to tymczasowa forma resocjalizacji. Przez niejedno już przechodziłem. Piotrek z Warszawy.

biedronka

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: biedronka » 2016-05-06, 16:05

Dezerter pisze:Podoba mi się, że umiesz mocno bronić swojego zdania, takich forumowiczów nam potrzeba
dzięki za wyrozumiałość i wybacz jeśli cię uraziłam, to nie było moim celem :-)
Dezerter pisze:Przyznam, że trochę mnie przekonują twoje argumenty, może faktycznie trochę za bardzo sceptycznie się wyrażałem o działaniu szatana w naszym życiu i w Biblii.
Może to wpływ pisania z protestantami, którzy wszędzie i we wszystkim widzą szatana i demony - stąd moja reakcja ?
Ciesze się że mnie rozumiesz. Hmm co do protestantów to nie miałam okazji z nimi rozmawiać.
Dezerter pisze:Nie chciałbym byśmy w KRK skupiali się na szatanie i wszedzie widzieli jego działanie. Powinniśmy skupiać się na Bogu i jego działaniu w naszym życiu. I proszę byśmy pamiętali, że nie jesteśmy marionetką w rękach sił ciemności i światłości - żywię głębokie przekonanie, że Bóg (i szatan) pozostawia nam duże pole swobody na nasze własne działanie, decyzje itp. - bez wpływów.
Dokładnie. Istotne jest to aby wiedzieć że szatan istnieje, że zło jest wynikiem jego buntu, że kusi człowieka aby oddalił się poprzez grzechy od Boga. Najwięcej należy skupiać się na Bogu i Jego nieskończonej miłości do nas. Ale najistotniejsze jest to że mamy wolną wolę i wolny wybór.

Słyszałam kiedyś też takie zdanie że ten z dołu bardziej kusi ludzi którzy chcą wytrwać w dobrym bo zli ludzie i tak już odcieli się od Boga więc z nimi nie ma już tak dużo roboty....

ODPOWIEDZ