Jak często Szatan nas kusi?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Dezerter » 2016-05-06, 21:58

Piotrek pisze:Moim zdaniem, aby istniało Dobro, musi istnieć również zło. Piekło to tymczasowa forma resocjalizacji. Przez niejedno już przechodziłem. Piotrek z Warszawy.
Piotrze zostawmy to co po śmierci - nigdzie w Biblii nie ma , że tymczasowa - w Koranie jest?
nas interesuje, teraźniejszość
jakie jest twoje zdanie w temacie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Dezerter » 2016-05-06, 22:30

biedronka pisze:
Dezerter pisze:Podoba mi się, że umiesz mocno bronić swojego zdania, takich forumowiczów nam potrzeba
dzięki za wyrozumiałość i wybacz jeśli cię uraziłam, to nie było moim celem :-)
Ja mam nadzieję należę do ludzi, których nie można urazić - przynajmniej bardzo chciałbym taką osobą być
jeśli nie znasz to polecam
http://2ryby.pl/film/nikt-nie-jest-w-st ... krzywdzic/
Dezerter pisze:Nie chciałbym byśmy w KRK skupiali się na szatanie i wszędzie widzieli jego działanie. Powinniśmy skupiać się na Bogu i jego działaniu w naszym życiu. I proszę byśmy pamiętali, że nie jesteśmy marionetką w rękach sił ciemności i światłości - żywię głębokie przekonanie, że Bóg (i szatan) pozostawia nam duże pole swobody na nasze własne działanie, decyzje itp. - bez wpływów.
Dokładnie. Istotne jest to aby wiedzieć że szatan istnieje, że zło jest wynikiem jego buntu, że kusi człowieka aby oddalił się poprzez grzechy od Boga. Najwięcej należy skupiać się na Bogu i Jego nieskończonej miłości do nas. Ale najistotniejsze jest to że mamy wolną wolę i wolny wybór.[/quote]
Napisał bym zgoda, jeśli byś dodała, że zło jet wynikiem nie tylko buntu szatana, ale i naszej skażonej natury ludzkiej. Nie potrafimy kochać doskonale - więc ranimy nawet najbliższych - stąd na świecie ból i cierpienie
Słyszałam kiedyś też takie zdanie że ten z dołu bardziej kusi ludzi którzy chcą wytrwać w dobrym bo źli ludzie i tak już odcięli się od Boga więc z nimi nie ma już tak dużo roboty....
Myślałem nad tym wiele razy....
teraz jako człowiek napełniony Duchem Św/nowonarodzony - powiem tak
Jeśli stopień kuszenia mierzyłbym ilością grzechów - to nie zgodzę się z tobą.
teraz kiedy jestem bliżej Boga ilość moich grzechów stopniała znacząco
kuszenia specjalnie nie odczuwam - kiedyś natłok grzesznych myśli, pokus był dużo większy.
Ciekaw jestem opinii innych forumowiczów - jak to jest/było u was w tym temacie, który poruszyła biedronka
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

biedronka

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: biedronka » 2016-05-06, 23:04

Dezerter pisze:Napisał bym zgoda, jeśli byś dodała, że zło jet wynikiem nie tylko buntu szatana, ale i naszej skażonej natury ludzkiej. Nie potrafimy kochać doskonale - więc ranimy nawet najbliższych - stąd na świecie ból i cierpienie
no tak, mówiąc o buncie szatana miałam na myśli też wszystkie jego konsekwencje czyli kuszenie pierwszych rodziców przez co dopuścili się grzechu pierworodnego którego następstwem są nasze sałabości itd. ;-)

Piotrek

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Piotrek » 2016-05-07, 15:34

Dezerter pisze: Piotrze zostawmy to co po śmierci - nigdzie w Biblii nie ma , że tymczasowa - w Koranie jest?
nas interesuje, teraźniejszość jakie jest twoje zdanie w temacie?
Koran traktuję jako bardziej jako formę budowania jedności arabskiej. Moim zdaniem, religia została wymyślona po to, aby umożliwić przechodzenie ludziom przez różne stany pośrednie, w tym przez piekło. Piotrek z Warszawy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Dezerter » 2016-05-07, 21:24

Piotrek pisze:
Dezerter pisze: Piotrze zostawmy to co po śmierci - nigdzie w Biblii nie ma , że tymczasowa - w Koranie jest?
nas interesuje, teraźniejszość jakie jest twoje zdanie w temacie?
Koran traktuję jako bardziej jako formę budowania jedności arabskiej. Moim zdaniem, religia została wymyślona po to, aby umożliwić przechodzenie ludziom przez różne stany pośrednie, w tym przez piekło. Piotrek z Warszawy.
Koran jest dla arabów, by budować ich jedność :shock:
Religia została wymyślona by pomagać ludziom przechodzić przez piekło
- takie poglądy głosi neofita muzułmanin Piotrek w Warszawy
- ja wymiękam ja nie jestem wstanie ani tego skomentować ani z tym polemizować :-?
podejrzewam jednak, że za takie poglądy twoi bracia z ISIS by cie przykładowo skrócili o głowę
ale ja pytałem ciebie o coś innego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Piotrek » 2016-05-07, 21:35

Dezerter pisze: Koran jest dla arabów, by budować ich jedność :shock:
Religia została wymyślona by pomagać ludziom przechodzić przez piekło


Szanowny Dezerter, tak, nie interesuje mnie piekło i niebo, ale islam i język arabski, jako forma budowy jedności narodowej wśród Arabów. Martwią mnie doniesienia prasowe z Syrii. Moim zdaniem Hafez Assad dobrze pełni swoją funkcję. Piotrek z Warszawy.

biedronka

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: biedronka » 2016-05-08, 09:53

Piotrek pisze:
Dezerter pisze: Koran jest dla arabów, by budować ich jedność :shock:
Religia została wymyślona by pomagać ludziom przechodzić przez piekło


Szanowny Dezerter, tak, nie interesuje mnie piekło i niebo, ale islam i język arabski, jako forma budowy jedności narodowej wśród Arabów. Martwią mnie doniesienia prasowe z Syrii. Moim zdaniem Hafez Assad dobrze pełni swoją funkcję. Piotrek z Warszawy.


Ale to nie jest temat o islamie tylko o tym jak często szatan nas kusi więc musisz sobie znaleźć inny wątek albo stworzyć ale w innym dziale.

Przeczyałam właśnie felieton o pokusach który jest bardzo powiązany z obecnym. Czernin między innymi napisał
Jednak kto nas kusi, czy Bóg?

Nie mów: Mój grzech pochodzi od Boga, bo On nie czyni tego, czego nie nawidzi (Syr 15, 11)

Więc skoro Biblia mówi, że Bóg zła nie uczynił, ponieważ się nim brzydzi, to pochodzi ono od diabła, który zbuntował się przeciw Najwyższemu.


Skoro z felietonu wynika że pokusa pochodzi od złego i nie pochodzi od Boga to nie do końca rozumiem pytania postawionego na początku wątku :
Dezerter pisze:
- czy wasze złe postępowanie/grzech jest skutkiem waszego własnego działania, czy podszeptów/kuszenia diabła?
czy grzech nie jest spowodowany pokusą a pokusa nie pochodzi wyłącznie od diabła?

Piotrek

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Piotrek » 2016-05-08, 10:33

biedronka pisze: Ale to nie jest temat o islamie tylko o tym jak często szatan nas kusi więc musisz sobie znaleźć inny wątek albo stworzyć ale w innym dziale.
Nie mów: Mój grzech pochodzi od Boga, bo On nie czyni tego, czego nie nawidzi (Syr 15, 11)
Żadne piekło ani niebo, nie zastąpi normalnych stosunków międzyludzkich. Wybrałem arabski krąg kulturowy jako swój, fascynuje mnie Irak i dobrze mi z tym. Piotrek z Warszawy.

Pinchas

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 14:32

biedronka pisze:To kto wg ciebie kusił Jezusa na pustyni?
http://www.realdevil.info/5-8-1pl.html
http://www.realdevil.info/5-8-2pl.html

Poczytaj.Poprzednie Twoje argumenty obaliłem i wykazałem
że szatan to poniekąd grzech,może być też nim człowiek,choroba itd
to po prostu przeciwnik.Bóg podał wszystko poda marność i dozwolił GRZECHOWI panować..
Uważasz że mowa o wiecznym potępieniu, piekle jest tylko przenośnią? Jaki wtedy miałoby to sens? Po co Jezus umierałby na Krzyżu skoro szatan jest tylko personifikacją? Różni ludzie - różne poglądy - różne wierzenia.

Nie mam zamiaru cię do niczego przekonywać. Wiem tylko jedno - tak jak wierzę w istnienie Anioła Stróża i Niebo, tak wiem że szatan i mowa o piekle to nie jest przenośnia. I tym się właśnie z wami podzieliłam.
Ja też wierze w "piekło" gehennę/jezioro ognia i niebo.
Apokalipsa to księga symboli itd.Każdy dostanie kare
według uczynków i zostanie wrzucony do jeziora
ognia a to się równa śmierć druga.Gomora jest
przykładem wiecznego ognia..czy dalej płonie? :)

Pinchas

Re: Aborcja

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 14:45

Dezerter pisze:
Pinchas pisze:
Szatan jest w Biblii personifikowany..
Obejrzyj wykład pomocnika egzorcysty, który zaproponowała biedronka- bardzo ciekawy, wiarygodny i mądry facet - jestem w połowie oglądania i naprawdę warto - chętnie podyskutuję o tym filmie i "personifikacji"


Warum warum :p

biedronka

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 15:49

Niestety nic nie obaliłeś i nie wykazałeś ;-) przykre jest to że szatan się zbuntował no ale cóż pycha... chce zniszczyć poprzez aborcję stworzenie Boże...

Pinchas

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 15:54

Obaliłem i wykazałem.Nawet niechcący z Boga zrobiłaś szatan :p
Anioły/niebiańskie istoty nie mogą się zbuntować.
Też jestem przeciwnikiem aborcji :)

biedronka

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 16:06

Każda wiara ma swoje poglądy, czyli uważasz że istnieją tylko aniołowie którzy służą Bogu? Ciekawe że nadal mi nie odpowiedziałes kim jest szatan - tylko zwięźle bo jestem leniwa i nie chce mi się linków otwierać :-p ale cieszę się że jesteś przeciwnikiem aborcji.
Wiesz na pewno po śmierci dowiemy się kto ma rację :-p

Pinchas

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 16:16

Każda wiara ma swoje poglądy, czyli uważasz że istnieją tylko aniołowie którzy służą Bogu?
Jest tylko jedna prawda.Posłany człowiek może się zbuntować
ale nie niebiańska istota.Aniołem był np Jan Chrzciciel.
Anioł to po prostu posłaniec.
Ciekawe że nadal mi nie odpowiedziałes kim jest szatan
Odpowiedziałem i to dwa razy,własnymi słowami.
No dobra...do trzech razy sztuka Biedroneczko :)
Piotr jest nazwany szatanem,choroba,grzech.
Szatan to po prostu przeciwnik.
jestem leniwa
To źle Biedroneczko :p
Wiesz na pewno po śmierci dowiemy się kto ma rację :-p
Ja już wiem :p

biedronka

Re: Jak często Szatan nas kusi?

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 18:17

Pinchas pisze:Aniołem był np Jan Chrzciciel.
Pinchas pisze:Szatan to po prostu przeciwnik.

:shock: raczej nie dojdziemy do porozumienia

ODPOWIEDZ