Co szatan mówi na egzorcyzmach

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
anonymous773435

Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: anonymous773435 » 2016-10-11, 13:33


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Dezerter » 2016-10-12, 22:07

anonymous773435 pisze:
Anonymousie kochany, ale napisz coś od siebie, czy zachęcasz, czy uważasz to za kłamstwa, bo szatan to przecież mistrz kłamstwa.
Ale trochę posłuchałem i zapowiada się ciekawie....
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Abraham45 » 2017-10-08, 00:56

Wykład tego księdza egzorcysty jest jak zwykle bardzo ciekawy, ważny i też imponujący, ten ksiądz ma ogromną wiedzę na ten temat.

Tylko tak jak admin Dezerter zauważył - to jest tylko link, brakuje twojego osobistego zdania a ono jest równie ważne co ten wykład.
Myślę, że każdy kto choć trochę interesuje się sprawą egzorcyzmów wie, że szatan takiej walki nie chce, dla niego jest to często walka w której obrywa, bo wie, że spotyka się z wysłannikami Boga - kapłanami, którzy podejmują walkę z szatanem a dokładniej z jego sługami - demonami.
Tak jak ksiądz egzorcysta mówił - często dochodzi do takiego działania, gdy szatan jest zmuszany do oddania czci Jezusowi lub Maryi, do wypowiadania słów których nie chce wymawiać, ale musi, bo siła z którą szatan ma do czynienia to siła Boga a nie kapłana. Kapłan jest tylko pośrednikiem. Tak było podczas egzorcyzmów Annelice Michel - demony które ją opętały musiały wymawiać słowa których nie chciały.

To co mnie często uderza w takich wykładach to gdy ksiądz egzorcysta mówi o tym jak człowiek lekceważy zło, istnienie szatana. To jest największy błąd człowieka, może często wynikający z niewiedzy a czasami z głupoty ludzkiej, lekceważenia czegoś co jest blisko człowieka, co stanowi zagrożenie dla niego. Ludzie niewierzący a lekceważący istnienie zła nie są świadomi tego co może szatan, osoby wierzące wiedzą i albo unikają zła albo walczą wszelkimi możliwymi sposobami - najczęściej wszelkimi modlitwami i to jest dobra broń aby trzymać zło z dala od nas.

Różaniec, modlitwa do Michała Archanioła lub jakieś proste egzorcyzmy, które pozwalają na walkę, na obronę przed działaniem zła. Są różne modlitwy zaliczane do tzw egzorcyzmów prostych, które może odmawiać każdy. W przypadku poważniejszego działania zła jest już potrzebna pomoc egzorcysty - samemu egzorcyzmów nie wolno przeprowadzać. Niestety są ludzie, którzy bawią się w przeprowadzanie egzorcyzmów i biorą jeszcze za to niezłą kasę. Z pomocy takich ludzi - często oszustów nie warto korzystać, bo tylko kapłani mają możliwość przeprowadzania egzorcyzmów na mocy Kościoła.

Na koniec może podam strony na których można znaleźć modlitwy pomocne w chwilach pokus, dręczeń złych duchów.

http://egzorcyzmy.katolik.pl/tematy/mod ... lnienie-2/

https://pacierz.pl/modlitwa/egzorcyzmy.php

https://wobroniewiaryitradycji.wordpres ... dmawiania/

http://www.fronda.pl/blogi/z-glebokosci ... 13126.html

http://in-humility.blog.onet.pl/2011/09 ... dmawiania/

Modlitwy to ogromna pomoc z której warto korzystać - atakowani przez złego jesteśmy cały czas, mimo że tego możemy nie zauważać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Dezerter » 2017-10-08, 23:08

Egzorcyzmu nie wolno świeckim odprawiać, ale modlitwę uwolnienia już tak :-?
posłuchajcie tego znanego o jezuity

W tej modlitwie o uwolnienie dziewczyna nieprzygotowana za bardzo zwraca się bezpośrednio do demona z rozkazem
"Demonie wyjdź!"
ks. Remigiusz zachwyca się tym i promuje więc jedn z oglądających napisał tak:
księże drogi! a od kiedy świeccy mogą zwracać się bezpośredni z rozkazem do szatana?!? Czy ksiądz zdaje sobie sprawę do czego, mam nadzieje niechcący, namawia?!?
Remigiusz Recław SJ ? Mogą od zawsze wg. nauczania Kościoła. Pan Jezus to nakazał i Tobie i mnie. Ale opinie na ten temat były różne. W tym roku wyszła instrukcja, która w tym momencie jest wykładnią, której się trzymamy:
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/anima ... uwolnienie
mały cytat:
Przetłumaczyliśmy dla Was fragment dokumentu wydanego przez Komisję Doktrynalną Międzynarodowej Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, która pracuje przy Watykanie. Dokument ukazał się w 2017 r. na 50 lecie Odnowy w Duchu Świętym i w bardzo jasny sposób porządkuje, kto i w jakich okolicznościach może modlić się o uwolnienie. (...)
5.1.2. Doraźna modlitwa za innych

Po drugie, uwolnienie wiąże się z niesieniem pomocy innym osobom w wyrwaniu się spod demonicznej opresji lub związania, bądź to poprzez modlitwę do Boga, bądź rozkaz skierowany bezpośrednio do demonów. Każdy, kto prowadzi dojrzałe chrześcijańskie życie, może w tym sensie służyć modlitwą uwolnienia członkom swojej rodziny, przyjaciołom, członkom wspólnoty, a niekiedy także innym, na przykład w trakcie ewangelizacji. Uwolnienie w tym sensie odbywa się w sposób nieformalny i powinny mu towarzyszyć dalsze wskazówki, które pomogą uwolnionej osobie przybliżać się do Jezusa i złożyć w Nim ufność.
Osoba mająca zastrzeżenia tak odpisała:
Dziękuję za informację - nie znałem najnowszych zaleceń - przyznam, że zdumiewają mnie! Moim zdaniem idziemy w złym kierunku i takie podejście przyniesie więcej szkód duchowych niż dobra. Wydawanie rozkazów, a więc zwracanie się wprost do demona, bez przygotowania i poznania "duchowego BHP" uważam za nieodpowiedzialne i szkodliwe! Mam nadzieję tylko, że ojciec otoczy duchowa opieką tą Bożą kobietę, która wraz z ojcem się modliła. Niech wam Bóg błogosławi za tą potrzebną posługę.
Cytuje ją bo całkowicie się z nią zgadzam - jak i moja wspólnota - my tej nowej instrukcji nie uznajemy- chyba , że mnie ktoś mnie przekona, że ksiądz jezuita ma rację [-(
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Abraham45 » 2017-10-09, 02:44

Te informacje są ważne,nawet bardzo, ale jest jedna ważna uwaga, aby nie mylić egzorcyzmów prostych które mogą odmawiać osoby świeckie czyli każdy wierny Kościoła z egzorcyzmami uroczystymi przeznaczonymi dla księży egzorcystów. Ta kobieta o której mowa porwała się na coś co przysługuje księżom egzorcystom a nie wiernym. Tą różnicę trzeba brać pod uwagę, gdyż od tego też zależy bezpieczeństwo człowieka - demony czy też szatan które/który opętują/opętuje osobę opętaną ma taką siłę, że człowiek w żaden sposób nie da rady walczyć z siłami ponadnaturalnymi. Dlatego osoby porywające się na egzorcyzmy uroczyste narażają się na ogromne niebezpieczeństwo.

Co innego egzorcyzmy proste które mogą odmawiać wierni a co innego uroczyste które są tylko dla egzorcystów - modlitwy egzorcyzmów prostych to modlitwy o ochronę przed pokusami, o oddalenie się złych duchów itp. Warto sobie przeanalizować wszystkie modlitwy do których linki podałem. Warto jednak zwrócić uwagę na modlitwy przy których podkreślono, że są do odmawiania przez wyznaczone oosby a nie przez każdego wiernego - wtedy takich modlitw nie wolno odmawiać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Dezerter » 2017-10-09, 22:42

Abraham45 pisze: Ta kobieta o której mowa porwała się na coś co przysługuje księżom egzorcystom a nie wiernym. Tą różnicę trzeba brać pod uwagę, gdyż od tego też zależy bezpieczeństwo człowieka - demony czy też szatan które/który opętują/opętuje osobę opętaną ma taką siłę, że człowiek w żaden sposób nie da rady walczyć z siłami ponadnaturalnymi. Dlatego osoby porywające się na egzorcyzmy uroczyste narażają się na ogromne niebezpieczeństwo.
Czyli podzielasz moje ostrożne podejście.
A może ktoś tą instrukcję źle przetłumaczył? - ale raczej nie, bo jeśli ukazała się i została omówiona w "Szumie z nieba" - najbardziej opiniotwórczym dla charyzmatyków czasopiśmie - to znaczy, że idziemy mocno w kierunku protestantów, gdzie egzorcyzmować może każdy chrześcijanin.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Abraham45 » 2017-10-10, 00:05

Ja podzielam każde rozsądne podejście, które wyklucza podejmowanie się egzorcyzmów przez osoby świeckie, bo to wielkie zagrożenie.
Nie ulega wątpliwości, że mamy trochę szaleńców, którzy dla kasy chcą bawić się w walkę ze złem przeprowadzając swoje egzorcyzmy - ci ludzie często nie mają nic wspólnego z Kościołem,nie wiedzą też w co się pakują, dla nich liczy się kasa a nie osoba, której niby chcą pomóc.
Niestety są też katolicy, którzy myślą, że mają na tyle silną wiarę, że mogą walczyć ze złem po przez egzorcyzmy, ale to też poważny błąd, raczej nie ma takich osób świeckich, które miałyby tak silną wiarę i moc Boga, aby walczyć z szatanem, z jego demonami.

Czy podążamy ku protestantyzmowi? Raczej nie wysuwałbym tak dalekich wniosków. Głupota ludzi nie zawsze musi oznaczać zmianę kierunku. Kościół stara się panować nad tym a każdy kto mądry nie wepcha się w takie bagno. Wariaci zawsze się znajdą i w każdym środowisku, ale to nie musi niczego oznaczać, np odchodzenia od katolicyzmu a kierując się ku protestantom.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Dezerter » 2017-10-10, 22:54

Ale zdajesz sobie sprawę, że głupotą nazywasz instrukcję Magisterium z Watykanu i szanowanego Jezuity z Łodzi z Mocnych w Duchu + opiniotwórczy "Szum z Nieba" - przy nich mój i twój głos to żeberko bakterii ... ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Abraham45 » 2017-10-11, 01:14

Dezerterze, ja nie określam głupotą Magisterium Kościoła, określam głupotą porywanie się ludzi na coś wobec czego nie mają zielonego pojęcia a przede wszystkim nie mają mocy na której opieraliby takie świeckie egzorcyzmy. Zabawę w egzorcystów, która tez prowadzi do tego, że niektórzy bawiąc się wyłudzają od ludzi kasę za pomoc w tak trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Dopuszczanie świeckich do egzorcyzmów prowadzi właśnie do takich perfidnych zachowań, gdzie ludzie biorą kasę za takie egzorcyzmy, które notabene mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc osobie dręczonej czy opętanej. Warto przeczytać poniższy artykuł, który ukazuje jak zachowują się osoby opętane. I teraz trzeba sobie wyobrazić egzorcyzmy przeprowadzane przez nieprzygotowanych pod wieloma względami zwykłych ludzi, którzy próbują pokazać głupotę i narażać siebie oraz osobę opętaną na niebezpieczeństwo. Często kapłani sobie nie radzą z taką walką a co mówić o zwykłych osobach świeckich ?

Nie właściwym postępowaniem jest dopuszczanie czy też wyrażanie zgody osobom świeckim na przeprowadzanie egzorcyzmów. Jeśli ktoś z biskupów - w co wątpię, - zezwalałby na coś takiego to byłoby to wręcz nieodpowiedzialne działanie narażające ludzi na ogromne niebezpieczeństwo. Nie wiem jak na razie o takich przypadkach, ale jeśli takowe by były to oznaczałoby to, że biskup udzielający takiej zgody jest osobą nieodpowiedzialną.

Jestem za tym aby ostrzegać ludzi przed wszelkimi egzorcyzmami czy innymi obrzędami sprawowanymi przez osoby świeckie a tym bardziej przez osoby nie związane z Kościołem - to zwykłe szamaństwo i naciąganie ludzi narażające osoby względnie opętane na niebezpieczeństwo.

Nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam negować dokumentów Kościoła oraz hierarchii Kościła z wyłączeniem tych osób duchownych, które mogłyby postępować niegodnie wobec Kościoła i wiernych. Oczywiście negacja dotyczy zawsze samego postępowania a nie samej osoby duchownej, gdyż od takiego rozliczania jest Kościół i Bóg.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Dezerter » 2017-10-15, 22:05

Mam wrażenie jak byśmy rozmawiali o dwóch różnych sprawach ...
przestań rozważać jakieś hipotetyczne wydarzenia a odnieś się do tego konkretnego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Abraham45 » 2017-10-16, 02:41

Dezerterze
Doskonale wiemy, że dla szatana egzorcyzmy to walka podobnie jak dla samego egzorcysty i Kościoła Egzorcysta walczy modlitwami a szatan swoją siłą, nawet ponadnaturalną. Za nim dostanie po swojej szatańskiej dupie bawi się z egzorcystą swoimi fałszywymi gadkami, bo fałsz dla niego to jak dla nas krew potrzebna do życia.

Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Tylko chyba nie wiele się dowiesz, bo ten schemat to jedyny jaki stale się powtarza podczas egzorcyzmów. To co różni każdy egzorcyzm to szatańskie gadki, inny egzorcysta i inne formy prezentowanej siły szatana.

Czy głupotą nie jest pakowanie się przez osoby świeckie w coś co jest ponad ich możliwości, siły? Czy to ni jest poważny problem gdy tacy ludzie chcą walczyć z czymś lub kimś co ich przerasta?

>2Genders

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: >2Genders » 2018-04-18, 12:16

Raz jak byłem w szkole na religii to przyszedł taki Ksiądz Egzorcysta (Samuel Zatan) i mówił nam co dzieje sie na egzorcyzmach.. Nie wiem czy to wszystko piszecie to do końca prawda :)
Pozdrawiam!11!!!
Z Bogiem!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-18, 13:23

Niestety, Dezerterze, oczywiście Abraham ma rację - a ks. Remigiusz Recław SJ wypowiada [autocenzura], posługując się instrukcją nie mającą umocowania kanonicznego. Fakt zamieszczenia takiego casusu w tej "instrukcji" tylko podważa zaufanie dla tej organizacji.
Ostatnio zmieniony 2018-04-18, 13:24 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Dezerter » 2018-04-18, 13:54

Instrukcja jest z Watykanu wiec od kogos powolanego przez papieża i moim zdaniem nalerzy do aktualnego Mgisterium. Jak przestaniemy słuchać księży i Watykanu, to będziemy mieli odejścia nad, ktorymiszaty rozdzierasz a samnamswiasz do nieposłuszeństwo 🤔
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co szatan mówi na egzorcyzmach

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-18, 14:12

Nic podobnego - jest to instrukcja ICCRS i tyle.

Ze statutów tej organizacji:
Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS) są organizacją mającą za
zadanie rozprzestrzenianie Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Rzymskokatolickim na szczeblu
ogólnoświatowym. Składają się z międzynarodowej Rady, która określa i proponuje główne
założenia i przedsięwzięcia, oraz Biura w Rzymie, które jest odpowiedzialne za wypełnienie decyzji
Rady. Wypełniając swoje cele ICCRS oferuje pomoc Odnowie na całym świecie. ICCRS zbiera
informacje, doświadczenia, opinie z całego świata, by z kolei wszystkim je udostępnić. Gdy ICCRS
naucza, udziela porad pastoralnych, wskazówek, lub prowadzi szkolenie, czyni to z pozycji sługi
przychodzącego z pomocą, a nie autorytetu wymagającego podporządkowania się
.
Ostatnio zmieniony 2018-04-18, 14:16 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ