Imię szatana

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-11, 16:25

Dezerter pisze: Wiem o tym jak Żydzi widzą Szatana w ST, ale ty mnie zdumiałeś jeszcze bardziej tym co napisałeś powyżej . Bo co może mieć wspólnego wąż kusiciel z raju z wężem uzdrawiającym z laski Mojżesza i Mesjaszem ? :shock: :-?
Zydzi tez wierza w aniola czyli osobowego szatana
ale tez ogolnie oznacza to "przeciwnika" i Piotr na chwile nim sie staje :-P



ci ktorzy wierza w bezosobowego szatana sa w bledzie :-/

waz w edenie to szatan.
"lucyfer" cherub to szatan.
diabel/smok to szatan.



skoro szatan,demony nie istnieja to jakim cudem
juz w egipcie czynili cuda magowie ? :-D czyja moca?Boza :-D
Czyja moca zwodzic beda i czynic cuda falszywi prorocy itd.
z tym brakiem bogow to tez nie takie proste bo nawet szatan
jest nazywany bogiem/ksieciem tego swiata,i co np z ksieciem persji :-D

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-11, 19:19

Drogi Pinchasie, Żydzi nie wierzą w Szatana w takim sensie jak Twoja Organizacja czy KRK czy inne wyznania chrześcijańskie.

Co do cudów, to zwyczajnie nie doceniasz człowieka. Magia to iluzja. Mówię o ludzkich czarownikach, iluzjonistach, magach itp. Cudów dokonuje tylko Najwyższy.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-11, 21:51

Drogi Pinchasie, Żydzi nie wierzą w Szatana w takim sensie jak Twoja Organizacja czy KRK czy inne wyznania chrześcijańskie.
co ci sie pomieszalo :D jak juz pisalem jestem "wolnym strzelcem"
a jak wierza juz wytlumaczylem.Ogolnie przeciwnik lub aniol.
a nie bezosobowe bajania :) nie wierzysz?zobacz co
mowia sami Zydzi.dalem link
Co do cudów, to zwyczajnie nie doceniasz człowieka. Magia to iluzja. Mówię o ludzkich czarownikach, iluzjonistach, magach itp. Cudów dokonuje tylko Najwyższy.
Tam nie bylo zadnej iluzji.Tylko dwie przemiany lasek.
a moze Mojzesz tez byl iluzjonista?jak ci sie podoba? :-D
"NT" mowi o diabelskich cudach.Poczytaj..

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-12, 18:49

Gdzie ten link, bo nie mogę się połapać. Co do lasek, w przypadku magów było to oszustwo. Może umieli sprytnie podłożyć węża, a może mieli "wytresowane" zwierzę. Mojżesz dokonał cudu. To znaczy nie on, ale Bóg przez jego ręce. Na tym polegała różnica. Mojżesz nie był iluzjonistą. Magowie oszukiwali. Biblia nie wchodzi tutaj w szczegóły, jak magowie dokonywali swoich cudów. W pewnym miejscu jednak się zatrzymali i musieli uznać, że to co robi Mojżesz i Aharon to coś więcej, to "palec Boży."

l
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-13, 04:49

Gdzie ten link, bo nie mogę się połapać.


http://www.encyclopedia.com/article-1G2 ... satan.html

Wedlug Judiazmu to aniol "na uslugach" Boga.

a czasami po prostu czyjs przeciwnik
Magowie oszukiwali. Biblia nie wchodzi tutaj w szczegóły, jak magowie dokonywali swoich cudów
sorry ale bzdury piszesz :-|

11 Faraon wówczas kazał przywołać mędrców i czarowników, a wróżbici egipscy uczynili to samo dzięki swej tajemnej wiedzy3. 12 I rzucił każdy z nich laskę, i zamieniły się w węże. Jednak laska Aarona połknęła ich laski4. 13 Mimo to serce faraona pozostało uparte i nie usłuchał ich, jak zapowiedział Pan.

radze ci przeczytac cala ksiege wyjscia.

a tutaj masz na dokladke

Apokalipsa
I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu

I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka; (14) a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

Mateusza 24
I gdyby wam ktoś powiedział: Oto tu jest Chrystus, oto tam, nie wierzcie; powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda aby, o ile można, zwieść i wybranych. Wtedy przypomnicie sobie, że przepowiedziałem wam to wszystko.


albo bajki faryzeji albo tresc Pisma.
musisz sie zdecydowac.
wybierz madrze.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-13, 12:27

Pinchasie, to przecież ja to już wyjaśniłem, że według judaizmu satan to przeciwnik - to jest tłumaczenie słowa. Judaizm nie naucza o istnieniu diabła, jako bytu walczącego z Bogiem. Owszem, według judaizmu szatan, między innymi jest rozumiany jako Anioł Boży. Dezerterze, na pewno potwierdzisz, że to już napisałem. Nie wiem więc co za rewelacje tutaj Pinchasie wprowadzasz.

Co do cudów. Mowa jest wyraźnie o fałszywych cudach. Sam to zacytowałeś. Zastanów się nad tym co oznacza termin "fałszywy cud".

Zresztą nawet gdybyśmy uznali, że magowie potrafili dokonać realnych cudów. Co to Twoim zdaniem zmienia i czemu ma dowodzić?
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2015-12-13, 12:46

Pinchas pisze:sorry ale bzdury piszesz :-|

11 Faraon wówczas kazał przywołać mędrców i czarowników, a wróżbici egipscy uczynili to samo dzięki swej tajemnej wiedzy3. 12 I rzucił każdy z nich laskę, i zamieniły się w węże. Jednak laska Aarona połknęła ich laski4. 13 Mimo to serce faraona pozostało uparte i nie usłuchał ich, jak zapowiedział Pan.

radze ci przeczytac cala ksiege wyjscia.
Przecież ten werset przemawia pokazuje iż Ty bzdury piszesz. Stwierdzenie: dzięki swej tajemnej wiedzy wyklucza udział szeroko rozumianych sił nadprzyrodzonych. To wszystko były triki wróżbitów, ICH wiedza tajemna.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-13, 16:06

Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
2Tes 2:9-12 - pada tu greckie słowo: pseudes, stąd polskie słowo pseudo, pseudo cuda, czaisz?

A Pinchasie, obejrzałem te załączniki, któe podałeś. Rabina Skobaca to ja słucham od dawna. Ten wykład też już słuchałem wcześniej. Ten tekst z Encyklopedii potwierdza to co napisałem na początku tego wątku.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-13, 19:50

Migdałek pisze:
Pinchas pisze:sorry ale bzdury piszesz :-|

11 Faraon wówczas kazał przywołać mędrców i czarowników, a wróżbici egipscy uczynili to samo dzięki swej tajemnej wiedzy3. 12 I rzucił każdy z nich laskę, i zamieniły się w węże. Jednak laska Aarona połknęła ich laski4. 13 Mimo to serce faraona pozostało uparte i nie usłuchał ich, jak zapowiedział Pan.

radze ci przeczytac cala ksiege wyjscia.
Przecież ten werset przemawia pokazuje iż Ty bzdury piszesz. Stwierdzenie: dzięki swej tajemnej wiedzy wyklucza udział szeroko rozumianych sił nadprzyrodzonych. To wszystko były triki wróżbitów, ICH wiedza tajemna.
Tam napisano ze ich laski zamienily sie TAK SAMO w weze
a nie ze byla to jakas iluzja.Co waz Mojzesza zjadl iluzje?Puk puk Migdalku...

20 Mojżesz i Aaron uczynili tak, jak nakazał Pan. Aaron podniósł laskę i uderzył nią wody Nilu na oczach faraona i sług jego. Woda Nilu zamieniła się w krew. 21 Ryby rzeki wyginęły, a Nil zaczął wydawać przykrą woń, tak że Egipcjanie nie mogli pić wody z Nilu. Krew była w całym kraju egipskim. 22 Lecz to samo uczynili czarownicy egipscy dzięki swej wiedzy tajemnej. Pozostało więc uparte serce faraona, i nie usłuchał ich, jak to Pan zapowiedział.

Tu tez iluzja?:lol:

1 Pan rzekł do Mojżesza: ?Powiedz Aaronowi: Wyciągnij rękę i laskę na rzeki, kanały i stawy i wprowadź żaby do ziemi egipskiej?. 2 Aaron wyciągnął rękę swoją na wody Egiptu, wyszły żaby, i pokryły ziemię egipską. 3 Lecz czarownicy uczynili to samo dzięki swej wiedzy tajemnej i sprowadzili żaby na ziemię egipską. 4 Zawołał więc faraon Mojżesza i Aarona i rzekł: ?Proście Pana, żeby usunął żaby ode mnie i od ludu mego, a wypuszczę lud, aby złożył ofiarę dla Pana?. 5

Gdzie tu masz napisane ze to byl jakas iluzja?!!!
GDZIE TAK NAPISANO!?Bo w Pismie napisano ze tez czynili
cuda dzieki czarom/magi/wiedzy taj..!koniec i korpka.Dziekuj,pozamiatane.
Inne przeklady tlumacza to na magie/czary..Radze przeczytac reszte wersetow!

[ Dodano: 2015-12-13, 20:39 ]
Tomaszek pisze:Owszem, według judaizmu szatan, między innymi jest rozumiany jako Anioł Boży.
No :) Myslalem ze wierzysz w bezosobowego szatana jak niektorzy.
moze zle zrozumialem.Skoro sluchasz rabina to pewnie wiesz
ze on widzi tam pewna sprzecznosc z satanem z "ST" i "NT" :)

[ Dodano: 2015-12-13, 20:50 ]
Tomaszek pisze:
Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
2Tes 2:9-12 - pada tu greckie słowo: pseudes, stąd polskie słowo pseudo, pseudo cuda, czaisz?

A Pinchasie, obejrzałem te załączniki, któe podałeś. Rabina Skobaca to ja słucham od dawna. Ten wykład też już słuchałem wcześniej. Ten tekst z Encyklopedii potwierdza to co napisałem na początku tego wątku.
Podalem trzy wersety w ktorych nie ma slowa FALSZYWE.
Mozna powiedziec ze czynili falszywe cuda bo nie dokonywali
oni ich moca Boza ale laski w weze sie zamienily itd a nie zadna iluzja!

I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2015-12-14, 02:10

Pinchas pisze:Tam napisano ze ich laski zamienily sie TAK SAMO w weze
a nie ze byla to jakas iluzja.Co waz Mojzesza zjadl iluzje?Puk puk Migdalku...

20 Mojżesz i Aaron uczynili tak, jak nakazał Pan. Aaron podniósł laskę i uderzył nią wody Nilu na oczach faraona i sług jego. Woda Nilu zamieniła się w krew. 21 Ryby rzeki wyginęły, a Nil zaczął wydawać przykrą woń, tak że Egipcjanie nie mogli pić wody z Nilu. Krew była w całym kraju egipskim. 22 Lecz to samo uczynili czarownicy egipscy dzięki swej wiedzy tajemnej. Pozostało więc uparte serce faraona, i nie usłuchał ich, jak to Pan zapowiedział.

Tu tez iluzja?:lol:

1 Pan rzekł do Mojżesza: ?Powiedz Aaronowi: Wyciągnij rękę i laskę na rzeki, kanały i stawy i wprowadź żaby do ziemi egipskiej?. 2 Aaron wyciągnął rękę swoją na wody Egiptu, wyszły żaby, i pokryły ziemię egipską. 3 Lecz czarownicy uczynili to samo dzięki swej wiedzy tajemnej i sprowadzili żaby na ziemię egipską. 4 Zawołał więc faraon Mojżesza i Aarona i rzekł: ?Proście Pana, żeby usunął żaby ode mnie i od ludu mego, a wypuszczę lud, aby złożył ofiarę dla Pana?. 5

Gdzie tu masz napisane ze to byl jakas iluzja?!!!
GDZIE TAK NAPISANO!?Bo w Pismie napisano ze tez czynili
cuda dzieki czarom/magi/wiedzy taj..!koniec i korpka.Dziekuj,pozamiatane.
Inne przeklady tlumacza to na magie/czary..Radze przeczytac reszte wersetow!
Pytasz gdzie tak napisano? Już odpowiadałam. W wersecie, który sam podkreśliłeś: 3 Lecz czarownicy uczynili to samo dzięki swej wiedzy tajemnej i sprowadzili żaby na ziemię egipską.

Daruj sobie komentarze: Radze przeczytac reszte wersetow! bo czytałam znam te wersetu równie dobrze jak Ty. Często rozmawialiśmy o tym. Już nie pamiętasz

[ Dodano: 2015-12-14, 02:10 ]
Pinchas pisze:Podalem trzy wersety w ktorych nie ma slowa FALSZYWE.
Mozna powiedziec ze czynili falszywe cuda bo nie dokonywali
oni ich moca Boza ale laski w weze sie zamienily itd a nie zadna iluzja!
Wymagasz ode mnie ty było literalne słowo fałszywe po czym przedstawiasz mi swoje tłumaczenie, które również nie ma potwierdzenia literalnego a opiera się tak samo jak moje na kontekście i interpretacji tekstów.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-14, 09:26

Pinchas, tak znam dokładnie poglądy tego rabina i jego celem jest wykazanie sprzeczności między NT i ST. Poza tym skoro Ty słuchałeś Skobaka, to wiesz, że w judaizmie ani lucyfer to nie szatan - złe tłumaczenie, ani wąż w Edenie. W judaizmie interpretuje się relację upadku pierwszych ludzi zupełnie inaczej. Czy pamiętasz walkę Jakuba z aniołem? W judaizmie tym aniołem jest przeciwnik - (czyli satan), ale nie zły duch. Zadaniem tej tajemniczej postaci jest rzucić Jakubowi wyzwanie, dzięki któremu Jakub może wznieść się na wyższy poziom duchowy. I tak, mniej więcej, traktuje się zadanie satana.
Podalem trzy wersety w ktorych nie ma slowa FALSZYWE.
Mozna powiedziec ze czynili falszywe cuda bo nie dokonywali
oni ich moca Boza ale laski w weze sie zamienily itd a nie zadna iluzja!
Tekst wyjaśnia tekst. Jeśli są różne teksty o tym samym i jeden z nich używa słowa "fałszywe" to oznacza, że mowa jest we wszystkich o fałszywych cudach.
Ogień spuścić z nieba na ziemię dzisiaj ludzie też potrafią. Dzisiaj trudno jest zadziwić czymkolwiek człowieka, ponieważ nauka uczyniła ogromny postęp, iluzja również.

Co zaś do wielkich cudów, tak że ogień sprowadza - Apokalipsa 13:13 - to jest tekst, który zwiększyłeś i wytłuściłeś. Zauważyłem, że w dziale "Jaki przekład czytasz" wymieniłeś PNS - czyli Biblię Nowego Świata czy tak? Już rozumiem, że nie należysz do Organizacji Świadków, ale lubisz ich przekład Biblii. Nic w tym złego. Pozwól, że z niego zacytuję:

" I dokonuje wielkich znaków,+ powodując nawet, że na oczach ludzi ogień zstępuje z nieba na ziemię."

Podobnie jest w oryginale greckim: ??????? - tłumaczenie tego słowa to przede wszystkim znak, symbol, można tłumaczyć jako cud, ale w sensie, że ma czegoś dowodzić, podkreślać znaczenie tego, który go dokonuje.
Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy osoba, o której mowa jest wiarygodna i czy mówi prawdę, czy jest święta? Bo skoro znak jest prawdziwy, to oznacza, że osoba jest prawdziwa. Bo mowa tu w oryginale o znaku, który dowodzi prawdziwości tej osoby, że jest od Boga.

Co zaś do cudu w Egipcie i do węży, to skoro pouczasz mnie abym lepiej przeczytał Księgę Wyjścia, którą bardzo lubię i chętnie skorzystam z rady aby przeczytać jeszcze raz. Opisuje ona przede wszystkim znaki i cuda dokonane przez Prawdziwego Boga przez ręce Mojżesza i Aharona. No więc skoro tak dokładnie się wczytujesz, to zauważ, że laska Mojżesza nie zamieniła się w węża. A w co, czy możesz mi odpowiedzieć?

No i jeszcze jedno. Nie chodzi o to, że ten stwór powstały z laski Mojżesza zjadł iluzję. Chodzi o to, że stwór wygenerowany przez magów nie poruszał się, nie był żywy.
Gdyby dokonali cudu, ich stwór też byłby prawdziwy. I wtedy wywiązałaby się walka.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-14, 13:56

Tomaszek pisze:Poza tym skoro Ty słuchałeś Skobaka, to wiesz, że w judaizmie ani lucyfer to nie szatan - złe tłumaczenie, ani wąż w Edenie
Znam ale nie z wszystkim sie zgadzam.
Jakos bardziej mi odpowiada tradycja kosciola 8-)
Czy pamiętasz walkę Jakuba z aniołem? W judaizmie tym aniołem jest przeciwnik - (czyli satan), ale nie zły duch.
saitanem byl nawet przez chwile Piotr.
Wedlug ciebie szatan aniol jest "sluga Bozym" ?
Tekst wyjaśnia tekst. Jeśli są różne teksty o tym samym i jeden z nich używa słowa "fałszywe" to oznacza, że mowa jest we wszystkich o fałszywych cudach.
falszywe cuda czyli takie ktore nie pochodza od Boga...
9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10)

ap13
2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery,
łapy jej - jakby niedźwiedzia,
paszcza jej - jakby paszcza lwa.
A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.


Biblia uczy nas ze nie kazdy cud,zjawisko ponad naturalne pochodzi od Boga.

pwt5
(2) Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud, (3) i potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im, (4) to nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, kto ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej...
"Jaki przekład czytasz" wymieniłeś PNS - czyli Biblię Nowego Świata czy tak? Już rozumiem, że nie należysz do Organizacji Świadków, ale lubisz ich przekład Biblii. Nic w tym złego. Pozwól, że z niego zacytuję
Ten przeklad wymienilem na 3 miejscue :-P
Zapomnialem dodac oblubienice.. :-/
ale jak pisalem the best gadnska.

(13) A czyni cuda wielkie, tak iż i ogień z nieba zstępuje przed oczyma ludzi na ziemię; (14) I zwodzi mieszkających na ziemi przez one cuda, które jej dano czynić przed bestyją, mówiąc obywatelom ziemi, aby uczynili obraz onej bestyi, która miała ranę od miecza, ale zasię ożyła. (15) I dano jej, aby mogła dać ducha onemu obrazowi bestyi, żeby też mówił obraz tej bestyi i to sprawił, aby ci, którzy by się nie kłaniali obrazowi onej bestyi, byli pobici. (16
A w co, czy możesz mi odpowiedzieć?
Jubilee Bible 2000
If Pharaoh shall answer you, saying, Show a miracle, then thou shalt say unto Aaron, Take thy rod and cast it before Pharaoh, that it shall become a dragon.

Young's Literal Translation
'When Pharaoh speaketh unto you, saying, Give for yourselves a wonder; then thou hast said unto Aaron, Take thy rod, and cast before Pharaoh -- it becometh a monster.

NET Bible
"When Pharaoh says to you, 'Do a miracle,' and you say to Aaron, 'Take your staff and throw it down before Pharaoh,' it will become a snake."


waz/smok/potwor..
http://biblehub.com/hebrew/8577.htm

co do egiptu czytaj nizej :-D
Migdalek pisze: Wymagasz ode mnie ty było literalne słowo fałszywe po czym przedstawiasz mi swoje tłumaczenie, które również nie ma potwierdzenia literalnego a opiera się tak samo jak moje na kontekście i interpretacji tekstów.
Czy twoj nick to Tomaszek ? :mrgreen:
az tak bardzo chcesz ze mna pogadac ? :-D
Bardzo mi sie podoba twoj awatarek Migdalciu :-P

no wlasnie moje jest literalne i spojnie..

Przyszedł więc Mojżesz z Aaronem do faraona i uczynili tak, jak rozkazał Pan. Aaron rzucił laskę swoją przed faraonem i jego sługami, a ona zamieniła się w węża. (11) Wtedy także faraon wezwał mędrców i czarowników, a czarownicy egipscy uczynili to samo czarami swoimi. (12) Każdy z nich rzucił laskę swoją i zamieniły się w węże. Ale laska Aarona połknęła laski ich.

Czy tu napisano ze Aaron zamienil weza
a magicy juz tego nie potrafili?Nie tu napisano
ze uczynili tak samo i laski zamienily sie w weze.


(6) Aaron wyciągnął rękę swoją nad wody Egiptu i żaby wylazły, i pokryły ziemię egipską. (7) Lecz i czarownicy uczynili czarami swoimi to samo i sprowadzili żaby na ziemię egipską. (8)

Często rozmawialiśmy o tym. Już nie pamiętasz
Nie zyje przeszloscia 8-) (Wladca marionetek :-/ )
Reszty mi sie nie chce komentowac.

Tomaszku
Moze ogladales a jak nie to olgadanij..

The Hebrew Yeshua vs. the Greek Jesus



Open Door Series 2 -- The Hebrew Gospel of Matthew -- Nehemia Gordon




a to dla Dezertera


:-D

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-15, 13:19

Pinchasie,

oglądałem pierwsze i nawet mam na kompie. Nawiasem mówiąc ten człowiek Gordon, on nie wierzy w Jezusa, ale też odrzuca żydowską tradycję. Zajmuje się nauką Jezusa, ale nie jest chrześcijaninem ani Żydem Mesjanicznym. Wiedziałeś? Ale to nie ma znaczenia w tym kontekście. Znam dobrze ten filmik. Co do Ewangelii Mateusza wersji hebrajskiej, znam temat i mam egzemplarz tej odnalezionej ewangelii. Jakie masz uwagi w związku z tym? Pytania?

Smok dla tego słowa tłumaczonego jako wąż, to nie jest dobre tłumaczenie. Chodzi o słowo ???????? tanin - współcześnie oznacza krokodyla. W Biblii chodzi o mitologicznego stwora czczonego przez Egipcjan, możliwe, że był krokodylowaty. :mrgreen: Ale nie wąż. Wąż to może być nachasz albo seraf (wąż latający i jadowity, dosłownie palący bo saraf to palić, płonąć).

A co tego Twojego cytatu:
6) Aaron wyciągnął rękę swoją nad wody Egiptu i żaby wylazły, i pokryły ziemię egipską. (7) Lecz i czarownicy uczynili czarami swoimi to samo i sprowadzili żaby na ziemię egipską. (8)
Pomyśl, jak czarownicy mieli uczynić ten znak, skoro już uczynił go Aharon (ja trzymam się pisowni z h w środku imienia, ale się go nie wymawia, lecz wydycha). Gdzie mieli zaprezentować ten znak, skoro żaby były wszędzie.

Ale według żydowskiej tradycji czarownicy egipscy byli uczniami proroka Bileama, który jak wiesz znał Boga i z Nim rozmawiał, ale zgrzeszył. A zatem taka plaga w przeszłości już mogła zdarzać się w Egipcie jako kara boska. A czarownicy wiedząc o tym wcześniej, na przykład od Bileama, przypsywali sobie ten znak. Więc gdy Aharon uczynił to, Faraon wedział, że czarowicy też to potrafią.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2015-12-15, 14:20

Pinchas pisze:Czy twoj nick to Tomaszek ? :mrgreen:
az tak bardzo chcesz ze mna pogadac ? :-D
Zrozumiałam aluzję, usuwam się w cień.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-15, 18:51

Dlaczego? Dlatego, że tego chce Pinchas, o ile Go dobrze zrozumiałaś. Proponuję się w cień nie usuwać.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

ODPOWIEDZ