Halloween

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Halloween

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-10-31, 23:48

Pomyślałam, że chętnie posłucham Waszych opinii o tym... święcie. Nigdy go nie obchodziłam, ani ono nie obchodziło mnie ;) Ale w zasadzie zawsze mnie zastanawiało. Z jednej strony, dzień dedykowany przebierankom, można się powygłupiać, takich dni nie ma chrześcijaństwo (karnawał się nie liczy, chodzi mi o takie typowe dni dedykowane jakiejś imprezie, gdzie każdy niezależnie od wieku może się powygłupiac), z drugiej ... z drugiej nieprzypadkowo umieściłam wątek w tej części forum.

konik

Re: Halloween

Post autor: konik » 2016-10-31, 23:52

:-o
Swieto glupie, bo to ani swieto, ani wyglupy ... a jedynie jakas skrzywiona propaganda diabelstwa w cukierkowym przebraniu.
Tak kon to widzi ... byc moze kon nie dowidzi :-?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Dezerter » 2016-11-01, 00:09

obce święto - nie moja bajka, w dzisiejszy wieczór byłem na cmentarzu lampki zapalić i liście pozbierać a nie się wygłupić, sałatkę robiłem, zakupy - nie ma czasu na pierdoły
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Halloween

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-01, 00:12

pfff, ja byłam w pracy xD
A sałatek nie robię, gdyż u mnie spedów rodzinnych zazwyczaj nie ma, a jak sa, to u innej części rodziny i ww. część zajmuje się żywieniem reszty. Aczkolwiek okres halołin kojarzy mi się z dyniami, a dynie z zupą dyniową teścia mej siostry, która to zupa jest znana ze swych walorów smakowych. Niestety, dyniowej ugotować nie umiem, ja jestem maestro makaronów i ciast (niestety, wszystkie wyglądają, jakby ktoś już je wstępnie przetrawił i zwrócił, ale za to sa pyszne!).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Dezerter » 2016-11-01, 00:29

Moje kochanie robi pyszną dyniową - mam jeszcze 4 dynie na ogródku czas je zerwać i przerobić na zupę
Przepisami to mamy się dzielić w moim wątku o jedzeniu - gdzieś tam jest a w nim moje 2 najlepsze przepisy
Nie wiem czy wiecie, ale kuratorium "zabroniło" obchodzenia w szkole helowin poza lekcjami angielskiego, które to mają w programie nauczania!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Halloween

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-01, 00:36

Wiesz, jest to w krajach anglojęzycznych masowo obchodzone, musza o tym wiedzieć, ja też o tym uczę, dzieciakom to sie podoba, ale ja się ograniczam do słówek :D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Dezerter » 2016-11-01, 14:30

ciasteczkowy_potfur pisze:Wiesz, jest to w krajach anglojęzycznych masowo obchodzone, musza o tym wiedzieć, ja też o tym uczę, dzieciakom to sie podoba, ale ja się ograniczam do słówek :D
To ich tradycja, u nas dla niej nie widzę miejsca w wigilię Wszystkich Świętych
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Halloween

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-01, 17:07

Ja też nie. Mimo to, ucząc się języka trzeba wiedzieć, że takie coś w tamtej kulturze istnieje i tyle :)

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-10-31, 10:00

Nieznosze halloween Jest to oddawanie czci mocą ciemności ubrane w słodką oprawe
Ludzie naprawde prześcigają się w pomysłach na jaknajbardziej makabryczny wizerunek swojego domu i dziecka
Na balach halloweenowych często jest prześmiewany wizerunek naszych Świętych np.można spotkać "Jezusa uprawiającego sex z zakonicą lub palącego trawke"
Do ozdoby często używane są poprzewracane krzyże :-(
Jest to typowe święto pogańskie
Najgorsze jednak jest to że jest obchodzone w szkołach Katolickich
Organizowane są bale oraz dzieci przez tydzień malują tylko trupy dynie zombi itp. Dzięki Bogu coraz większa ilość rodziców decyduje sie na pozostawienie w tych dnich dzieci w domu
Dobrą alternatywą dla halloween jest Hollyween gdzie dzieci podczas zabawy uczą się o Świętych i nie muszą czekać jeżeli nie biorą udziału w halloween kiedy skończą się pielgrzymki pukających po słodycze

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Halloween

Post autor: Andej » 2017-10-31, 10:10

A ja obchodzę hallowen. Z daleka i szerokim kręgiem. Ale staram się nie demonizować, raczej lekceważyć, aby nie dać młodym do zrumienia, że to coś ważnego. Wolę, aby sami zapomnieli i załapali, że to jest czysto komercyjne święto.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-10-31, 10:22

Andej pisze:A ja obchodzę hallowen. Z daleka i szerokim kręgiem. Ale staram się nie demonizować, raczej lekceważyć, aby nie dać młodym do zrumienia, że to coś ważnego. Wolę, aby sami zapomnieli i załapali, że to jest czysto komercyjne święto.
Zazdrosze takiej możliwości :-)
W miejscu gdzie ja mieszkam to osoby nie biorące udziału w halloween są uważane za dziwne
Przerażający jest odsetek Katolików biorący udział w tym pseudo święcie i podejście że to tylko zabawa i cukierki


Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-10-31, 12:15

To chyba normalne, w końcu to diabelskie święto. Każdy katolik który uczestniczy w tym święcie popełnia grzech i to chyba ciężki, bo to jest łamanie pierwszego i jednego z najważniejszych przykazań. Po drugie - hańbi Kościół swoim postępowaniem, może go również niszczyć po przez dawanie złego przykładu innym. Trzeba się zastanowić nad tym komu się służy? Czy Bogu czy diabłu. Nie można służyć dwom panom. Albo się służy Bogu albo diabłu, nie ma służby pośredniej. Jeśli służymy Bogu to mamy unikać tego co ma choćby pozór zła a tutaj mamy wielkie święto diabelskie. Jak dla mnie katolik, który uczestniczy w takim święcie nie ma nic wspólnego z Kościołem i katolicyzmem.

Dominik

Re: Halloween

Post autor: Dominik » 2017-10-31, 17:01

Ja w samym przebraniu się za potwora i chodzeniu po domach nic złego nie widzę. Imprezy, bale należy unikać z powodu które wymieniliście, mogą być tam wróżby itp.
Tylko ja stary o tym wiem, ale czy dziecko jak podrośnie, zacznie samo chodzić po domach, to czy poprzestanie na samych cukierkach i np. powie kolegom że nie chce uczestniczyć we wróżbach, wywoływaniu duchów, iść na bal?
Myślę że tutaj bardziej trzeba uświadamiać dzieci, naszych znajomych czym są wróżby, przesądy itp przez cały rok, a Halloween nie będzie grozy.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-10-31, 20:29

Będzie Dominiku, bo całe to święto to jest pogańskie święto i jest wiele symboli typowo satanistycznych. Trzeba tego unikać.
Skoro sam Jezus uczył, że mamy unikać wszystkiego co ma choćby pozór zła to tym bardziej mamy unikać tak poważnych świąt związanych ze złem. Nie można doszukiwać się dobra w tym co jest złe, bo właśnie w taki sposób szatan manipuluje ludźmi i zło rozszerza. Jak myślisz, dlaczego w obecnych czasach homoseksualizm stał się już czymś pozytywnym, czymś w czym nie powinno się dopatrywać zła? Ponieważ szatan chciał, aby grzechy ciężkie stawały się grzechami lekkimi w oczach ludzi a potem uznawano to za dobro. A przecież ten grzech jest grzechem bardzo ciężkim i był takim od początku, z powodu takich grzechów została zniszczona Sodoma i Gomora. Teraz niektórzy nawet kapłani wchodzą w takie homoseksualne związki i nie widzą w tym nic złego.

Tak samo będzie z Halloween. Szatan będzie robił wszystko aby jak najwięcej ludzi uznawało to święto za coś wspaniałego,dobrego. Pomyśl teraz ilu katolików szatan może przez to zwieść, odsunąć od Boga? Ile dzieci, którymi jeszcze łatwiej manipulować?

ODPOWIEDZ