Halloween

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-11, 19:05

Ja nie mam nic przeciwko takim formom Ewangelizacji, ale nie warto tego czynić w święto Halloween, bo takie wchodzenie w pogańskie święto tak jakby się w nim uczestniczyło: jedni bawią się przy satanistycznych i pogańskich symbolach a inni latają po domach z cukierkami z chrześcijańskim ubiorem czyli takie pomieszanie z poplątaniem a więc połączeniem zła i dobra, co może powodować, że pogańskie święto Halloween stanie się czymś dobrym, bo latają po domach święci.

Jeśli jest obok święto wszystkich świętych to lepiej ten dzień przeznaczać na takie akcje i wtedy będzie ok. A w samym święcie Halloween najlepiej w ogóle nie uczestniczyć, aby pokazywać całkowity brak zainteresowania złem - im mniej ludzi tym stopniowo takie święto będzie zanikało. Im bardziej się o nim mówi i uczestniczy tym więcej ludzi przyciąga. Najlepiej mówić o nim jak najgorzej aby zniechęcić innych do niego. Polska to przecież kraj katolicki a nie pogański i powinniśmy bronić korzeni chrześcijaństwa przed takimi pogańskimi świętami, satanistycznymi praktykami. I nie ma tutaj mowy o żadnej tolerancji zła, tolerować można słabości ludzkie, ale nie zło, które może być zagrożeniem dla innych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-12, 10:26

Zgadzam się w 100%.
Choć może bal "Wszystkich świętych" dla dzieci nie jest takim złym pomysłem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Halloween

Post autor: Andej » 2017-11-12, 16:14

Każda tradycja zaczyna się od pojedynczego znaczenia. Jeśli dobra, warto ja promować. A jeśli jest jakakolwiek szansa, że dobry zwyczaj przyczyni się do wyparcia złego, to tym większa wartość nowej tradycji. Zamiast krytykować zło, połóżmy na szalę dobro. I starajmy się, aby dobro przeważyło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 21:47

Ja nie mam nic do samego balu, ale nie w święto pogańskie.

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-11-12, 22:55

Ja jestem zwolennikiem balu Wszystkich Świętych moje dzieci bardzo je lubią i nie muszą siedzieć w domu jak co chwilę ktoś wali w drzwi bale specjalnie są organizowane w czasie zbierania cukierków żeby dzieciom zaoszczędzić stresu tego pseudo święta Pierwszy listopad to jeden z dni w których bardziej tęsknię za Polską

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 23:31

1 listopada to wyjątkowe święto, bo to radość dla nieba i radość dla ziemi - ludzie żyjący mogą prosić wszystkich świętych o pomoc. Tak potężne szeregi świętych mogą wiele. My możemy radować się wraz z nimi właśnie po przez takie bale. Im bardziej my pamiętamy o świętych tym bardziej oni będą nas wspierali wstawiając się za nami u Boga.

Myślę, że bale świętych powinny być bardziej rozpowszechniane tak jak Bożonarodzeniowa Wigilia, aby stało się to tradycją.
To też dobry sposób na Ewangelizację, także na zdobywanie wiedzy na temat świętych - można wprowadzać w te bale część podczas której będzie opowiadało się o świętych, o ich życiu, służbie Bogu. Szczególnie dzieciom, młodzieży aby zaszczepiać w nich dążenie do świętości bo każdy jest do niej powołany, każdy może ja osiągnąć jeśli będzie tego pragnął i do tego dążył.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-12, 23:36

Abraham45 pisze:Ja nie mam nic do samego balu, ale nie w święto pogańskie.
Ale on nie jest w święto pogańskie, tylko we Wszystkich Świętych.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 23:47

Rozumiem Marku, dlatego pisałem, że ja nie mam nic do tak wspaniałego balu. Wcześniej jednak była takowa propozycja o bieganiu po domach i na tym opierałem wypowiedź. Wszystkie formy chrześcijańskich zabaw w święto wszystkich świętych najbardziej ok i a jak napisałem - można jeszcze dodać do takich zabaw poznawanie życia świętych co jeszcze bardziej ubogaciłoby takie formy Ewangelizacji.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2018-01-09, 12:49

Znalazłem ciekawy wywiad. Mam nadzieję, że ukaże on obraz tego święta - dosyć dramatyczny a nawet przerażający, ale chyba tylko w taki sposób można ukazać znaczenie a bardziej może szkodliwe działanie tego święta na ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=RXyt4Zf8HyM

To szokujący wywiad, ale tak wygląda sytuacja z uczestniczeniem w takim święcie jak Halloween. Nie jest to typowe święto. Pewne schematy czyli to chodzenie dzieci jest tylko przykrywka wobec tego co dzieje się w czasie tego święta.

Nie piszcie więc, że Halloween jest tylko zwykłym świętem, nie groźnym dla ludzi, nie związanym z satanizmem.
Ten wywiad jest dobitnym dowodem na to jak jest naprawdę. Halloween jest złem.

>2Genders

Re: Halloween

Post autor: >2Genders » 2018-04-18, 12:05

Ja się z wami nie zgadzam, mieszkam w USA od 4 lat i jakoś wam powiem że lubię tą datę. W Stanach nie jest nazywane to świętem... Jest tak mylnie nazwane w Polsce... To wy propagujecie to że Hallowen jest satanistycznym i demonicznym "świętem". Jak tak dalej będziecie uważać to zaraz z zaduszek zrobimy satanizmy.. naprawdę tego nie rozumiem. Podobno jesteśmy miłosierni i powinniśmy uszanować to, że ktoś chce się dobrze bawić i nie wiem w jakiś sposób odstresować? To po pierwsze. A po drugi to czemu każda dyskusja musi się skończyć akcentem o homoseksualistach?? Też tego nie rozumiem... Ludzie... Czasem warto się nawet sześć, sześćdziesiąt sześć a czasem nawet sześćset sześćdziesiąt sześć razu zastanowić zanim coś napiszecie na tym forum...
Z góry dzięki za dyskusję!!1!!1!11
Z Bogiem !
Ostatnio zmieniony 2018-04-18, 14:08 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-18, 12:19

Ciekawa definicja "miłosierdzia" : " uszanować to, że ktoś chce się dobrze bawić i nie wiem w jakiś sposób odstresować"
Oryginalne ;)
Z góry dzięki za dyskusję!!1!!1!11
Jaką dyskusję?
Zrobiłeś post w stylu "powiem swoje i zatykam uszy" - i to ma być dyskusja? ;)

Obrazek

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2018-04-18, 12:53

>2Genders pisze: 2018-04-18, 12:05 Ja się z wami nie zgadzam, mieszkam w USA od 4 lat i jakoś wam powiem że lubię tą datę. W Stanach nie jest nazywane to świętem... Jest tak mylnie nazwane w Polsce... To wy propagujecie to że Hallowen jest satanistycznym i demonicznym "świętem". Jak tak dalej będziecie uważać to zaraz z zaduszek zrobimy satanizmy.. naprawdę tego nie rozumiem. Podobno jesteśmy miłosierni i powinniśmy uszanować to, że ktoś chce się dobrze bawić i nie wiem w jakiś sposób odstresować? To po pierwsze. A po drugi to czemu każda dyskusja musi się skończyć akcentem o homoseksualistach?? Też tego nie rozumiem... Ludzie... Czasem warto się nawet sześć, sześćdziesiąt sześć a czasem nawet sześćset sześćdziesiąt sześć razu zastanowić zanim coś napiszecie na tym forum...
Z góry dzięki za dyskusję!!1!!1!11
Z bogiem!
Tak tak po czterech latach jesteś pewnie expertem
Po twojej wypowiedzi wnioskuje ze jesteś homoseksalustą ponieważ nie widzę żeby ten wątek kończył się tym tematem jeżeli nie to przepraszam bo niemam na celu cię obrażać
Miłosierdzie to nie przyzwolenie na dopuszczanie wszystkich ludzkich fanaberii
Może sam też przemyśl coś zanim napiszesz np 667, 865 lub raz więcej
Mam wrażenie że twój post to prowokacja
Pozdrawiam

behemoth

Re: Halloween

Post autor: behemoth » 2018-10-30, 22:10

Ja bardziej wole praktykować obrzęd Dziadów, mieszkam blisko cmentarza więc mam sprzyjające warunki.
Ostatnio zmieniony 2018-11-03, 15:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-10-30, 23:11

behemoth pisze: 2018-10-30, 22:10 Ja bardziej wole praktykować obrząd Dziadów, mieszkam blisko cmentarza więc mam sprzyjające warunki.

Dodano po :
Ja bardziej wole praktykować obrząd Dziadów, mieszkam blisko cmentarza więc mam sprzyjające warunki.
Ojej jej, sądzisz że jesteś tak strasznie oryginalny?
Ja widzę w tym tylko egzaltację. Silenie się na oryginalność przejdzie z wiekiem.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Halloween

Post autor: Viridiana » 2018-10-31, 12:39

>2Genders pisze: 2018-04-18, 12:05 To wy propagujecie to że Hallowen jest satanistycznym i demonicznym "świętem".
Poczytaj sobie trochę o historii Halloween. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ