Halloween

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Halloween

Post autor: Dominik » 2017-10-31, 23:30

Rozumiem co masz na myśli, mniej wiecej. Mimo to że wydaje się nam ze mamy dziś twardo postawiona granice, że nie będzie np. wróżb, to po kilku latach, pokoleniach granica zostanie przesunięta.

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-10-31, 23:43

Dominik pisze:Ja w samym przebraniu się za potwora i chodzeniu po domach nic złego nie widzę. Imprezy, bale należy unikać z powodu które wymieniliście, mogą być tam wróżby itp.
Tylko ja stary o tym wiem, ale czy dziecko jak podrośnie, zacznie samo chodzić po domach, to czy poprzestanie na samych cukierkach i np. powie kolegom że nie chce uczestniczyć we wróżbach, wywoływaniu duchów, iść na bal?
Myślę że tutaj bardziej trzeba uświadamiać dzieci, naszych znajomych czym są wróżby, przesądy itp przez cały rok, a Halloween nie będzie grozy.

Kompletnie się z tobą Dominiku nie zgodze, cukierki i przebieranki jest to tylko coś co ma przyzwczaić dzieci do obchodów tego pogańskiego obrzędu
Jestem zdania że nie ma mniejszego i większego zła grzech jest grzechem a my rodzice jesteśmy od tego żeby to uświadomiç naszym dzieciaczką dupiki mamy jeszcze na nich wpływ
To my rodzice powinniśmy dawać dziecią przykład a nie popychać do złego nie będę się rozpisywać w tym temacie bo musiała bym powielić post Abrahama45 dodam tylko że Irlandcy Księża również życzą po mszy happy halloween :-? I większość nie widzi w tym nic złego
Przed zalegalizowaniem par homoseksualnych też były tylko zabawy w przebieranki festyny itp. Dzięki Bogu jestem Polką i kocham nasze Polskie Katolickie święta i zrobie wszystko co w mojej mocy by nasze tradycje się nie zaprzepaściły oraz by moi chłopcy potrafili odrużnić w przyszłości dobro od zła

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-01, 00:01

Tutaj nie chodzi tylko o samo przesuwanie granicy, ale pójście jeszcze dalej i przekraczanie granicy a nawet wielu granic. Szatan nie ustąpi i będzie działał na wielu polach, aby tylko zniszczyć łączność człowieka z Bogiem.

W wielu już krajach Europu aborcja, homoseksualizm są legalizowane, w Kolumbii już można nawet zawierać związki trójki mężczyzn lub kobiet a więc granica normalności i zasad moralnych już została znacznie przekroczona, ale idąc dalej - w Stanach zalegalizowano satanizm. Czy nadal uważasz, że choćby takie zabawy wchodzące w skład święta Halloween są czymś nieszkodliwym, czymś co można uznać i w tym uczestniczyć. Jeden mały krok w grzech ciężki i już człowiek siedzi w sidłach diabła. Zastanów się nad tym.

Dlaczego w Polsce nie ma takiej legalizacji zła? Ponieważ Polska trzyma się jeszcze mocno chrześcijańskich wartości a to doprowadziło do tego, że zrobiliśmy coś co jeszcze bardziej umocni nasz kraj: najpierw oddaliśmy Polskę pod panowanie Maryi a ostatnio pod panowanie samego Jezusa. Nie możemy więc doprowadzać do tego aby takie święta jak Halloween zniszczyły tą niebiańską wręcz ochronę a niestety uczestniczenie w tym diabelskim święcie do czegoś takiego może prowadzić. Trzeba o tym pamiętać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Halloween

Post autor: Andej » 2017-11-01, 15:20

Ale celtyckiemu świętu można nadać chrześcijańską konotację.
Czy dzieci nie mogą chodzić przebrane za świętych? Za aniołki, pasterzy? I wtedy zbieranie cukierków nabierze innego charakteru. A pukające dzieci można witać błogosławieństwem i udzielać go na dalszą zabawę?
A w domu, w rodzinie, wyjaśniać sens święta Wszystkich Świętych oraz dnia zmarłych czyli dnia Zadusznego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-01, 18:38

Andej pisze:Ale celtyckiemu świętu można nadać chrześcijańską konotację.
Czy dzieci nie mogą chodzić przebrane za świętych? Za aniołki, pasterzy? I wtedy zbieranie cukierków nabierze innego charakteru. A pukające dzieci można witać błogosławieństwem i udzielać go na dalszą zabawę?
A w domu, w rodzinie, wyjaśniać sens święta Wszystkich Świętych oraz dnia zmarłych czyli dnia Zadusznego.
A czy nie uważasz, że takie akcje dzieci mogą być powiązane z Bożym Narodzeniem lub innym świętem katolickim a nie diabelskim? Nie czyńmy ze zła dobra, bo to nie jest właściwa droga. Nasze święta katolickie są poświęcone Bogu, nie można diabelskich świąt poświęcać Bogu. Można się modlić za tych wszystkich ludzi ale bez udziału w takich świętach.
Idąc taką drogą to czarne msze będzie się zamieniało w coś co jest poświęcone szatanowi a jednocześnie powiązane z Bogiem, tak jakby Bóg miałby w tym uczestniczyć. Do tego może prowadzić takie działanie.

Takie chodzenie dzieci i nawet dorosłych można wpleść w święta Bożego Narodzenia i wtedy jak najbardziej pomysł jest dobry, choć i tak przecież chodzą kolędnicy i przy okazji jakieś finanse lub słodycze sobie zbierają.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Halloween

Post autor: Andej » 2017-11-01, 20:57

Jeśli orszaki świętych nie są pozytywnym przejawem ...
Jeśli kolędnicy będą przeciwwagą dla halowen ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-01, 21:30

Orszaki świętych mogą być pozytywnym przejawem, ale tutaj odnosimy się do diabelskiego satanistycznego święta i przeciwwagą tego święta jest nasze święto Wszystkich Świętych - dzisiejsze i tutaj możemy się wykazać modląc się za takich opętanych ludzi prosząc świętych o działanie a nie mieszać diabelskie święto z zabawami chrześcijańskimi.

Andeju, zrozum, są pewne granice których nie powinniśmy przekraczać. Jeśli chcemy w jakiś sposób pokazywać innym co jest dobre a co złe to czyńmy to w innej przestrzeni - ostrzegajmy przed Halloween jako satanistycznym świętem, módlmy się za uczestników tego święta i jego ofiary (jak dobrze wiemy różne praktyki związane z promowaniem, propagowaniem zła mogą prowadzić do opętań, dręczeń złego ducha), pokazujmy wspaniałe święta chrześcijańskie - bezpieczne i dające znacznie więcej korzyści, szczególnie duchowych. Gdy odwrócimy uwagę od takiego święta to więcej osób może zainteresować się świętami i zwyczajami chrześcijańskimi. Aby tak się stało musimy odsuwać się od wszelkiego uczestniczenia w tym chorym diabelskim święcie.

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-11-01, 23:20

Może wyda to się nudne jednak znowu powiele że białe jest białe a czarne jest czarne ,a jak mamy się zachować mówi nam
1Rdz.3.15 " Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej :
ono zmiażdzy ci głowę,
a ty zmiażdżysz mu piętę."

My sami wybieramy strony po której stajemy i brak tu jest miejsca na kompromis

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-11-01, 23:27

Andej pisze:Ale celtyckiemu świętu można nadać chrześcijańską konotację.
Czy dzieci nie mogą chodzić przebrane za świętych? Za aniołki, pasterzy? I wtedy zbieranie cukierków nabierze innego charakteru. A pukające dzieci można witać błogosławieństwem i udzielać go na dalszą zabawę?
A w domu, w rodzinie, wyjaśniać sens święta Wszystkich Świętych oraz dnia zmarłych czyli dnia Zadusznego.
W formie przez ciebie opisanej nie widzę nic złego bo ta forma nie ma powiązania z halloween jest to kolejna alternatywa wnosząca naukę o świętych

Dominik

Re: Halloween

Post autor: Dominik » 2017-11-02, 00:07

Coś w tym pomyśle jest, wkurzać diabła w jego dniu. Tylko obawiam się że dzieci zaczęły by błogosławieństwo traktować jako zabawę, żeby dostać cukierki. Czy to by było miłe Bogu?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Halloween

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-02, 07:36

Mivia pisze:Jestem zdania że nie ma mniejszego i większego zła grzech jest grzechem
Trudno się z tym zgodzić - zarówno zdroworozsądkowo, jak i biblijnie:
1J 5:16-17 bt5 "(16) Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie; mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. (17) Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci."


Ale co do zasady się zgadzam.
Nie jestem także za przenoszeniem zwyczajów (zbieranie cukierków pod innym hasłem) - ja wiem, że w ten sposób ułatwiamy dzieciom egzystowanie w zlaicyzowanej, obchodzącej Halloween grupie - ale jest to jakieś uleganie i kolorowanie zła.
W dodatku - nie ukrywajmy - jak już, dzieci będą wolały zbierać i straszyć niż zbierać i się modlić (zło jest atrakcyjne).

Już chyba lepiej wyrabiać w nich dume z tego, że "my chrześcijanie się w takie rzeczy nie bawimy".
Ale to trudne - także dla dzieci. Z tym że nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

Napisałem - jakieś 15 lat temu - taki tekst (chodziło wówczas o Pokemony). Może komuś się ta metoda przyda http://analizy.biz/marek1962/pokemony.htm

Przypominam, że Wszystkich Świętych ustanowiono specjalnie w tym dniu; (pierwotnie obchodzono 13 maja; przeniesiono je na 1 listopada aby ?przykryć? pogańskie uroczystości czczenia Samhaina).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Halloween

Post autor: Andej » 2017-11-02, 10:05

Marek_Piotrowski pisze:...
Przypominam, że Wszystkich Świętych ustanowiono specjalnie w tym dniu; (pierwotnie obchodzono 13 maja; przeniesiono je na 1 listopada aby ?przykryć? pogańskie uroczystości czczenia Samhaina).
Właśnie z takiego rozumowania wynikła moja propozycja. Nadać nową treść. Albo inaczej, wyrugować pogańską treść, nadając powierzchownym przejawom (wybranym przejawom) treść sensowną.

A łączenie pozytywnych doznań, błogosławieństwa i cukierka, może zostawić pozytywny ślad na całe życie. Do rodziców należy przekazanie hierarchii wartości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-02, 10:32

Walka z szatanem trwa już bardzo długo i wiemy o tym, że działania szatana potrafią być bardzo niebezpieczne, gdyż może się on posługiwać także mocą ponadnaturalną co czasami jest zauważalne podczas egzorcyzmów. Igranie więc z nim nie jest dobrym rozwiązaniem a więc takie wkurzanie go również. I tak za każdym razem, gdy modlimy się, gdy przystępujemy do spowiedzi walcząc z grzechem, gdy Ewangelizujemy walczymy z nim co bardzo mocno go wkurza. Jak dla mnie jeszcze większą formą walki z nim i wkurzaniem go będzie nasze własne nawrócenie, odcinanie się od grzechów, szczególnie tych ciężkich. Nie musimy pchać się w to co jest dziełem zła a więc to diabelskie święto. Nasze własne nawrócenie jest i tak potężnym batem dla szatana, bo nie ma dla niego nic tak bardziej upokarzającego niż odbieranie mu tych, których chce odciągać od Boga. Walczmy więc po przez Ewangelizację, po przez sprawdzone metody walki ze złem:modlitwę, sakramenty i dialog z ludźmi, którzy poszukują Boga, których wiara jest słaba i są zagubieni, aby szatan nie odciągnął ich od Boga, aby nie zniewalał takich ludzi pozyskując ich dla siebie. Walczmy z tym co jest złe propagując to co jest dobre. To będzie bardziej pożyteczne i może bardziej bezpieczne.

Myślę też, że chcąc uderzyć w to święto Halloween lepszym rozwiązaniem byłoby właśnie unikanie go i ostrzeganie przed nim innych, tak aby na tym święcie było jak najmniej ludzi. Gdy ci, którzy uczestniczą w tym święcie zobaczą, że mało kto jest tym zainteresowany a bardziej uczestniczą w świętach katolickich to stopniowo sami zrezygnują z udziału w tym szatańskim święcie.

Pokazujmy innym jak mogą wspaniale wyglądać święta chrześcijańskie i w tym czasie organizujmy takie wspaniałe zabawy, które będą zarówno zabawą jak i Ewangelizacją. To chyba bardziej przyciągnie wielu ludzi.

Oczywiście sam pomysł z przebieraniem się za świętych, za chodzeniem po domach jest jak najbardziej dobry, pozytywny, ale czas w którym miałoby to się odbywać nie jest według mnie dobrym czasem, tym bardziej, że zaraz po tym święcie jest święto chrześcijańskie Wszystkich Świętych. Ingerencja w to święto Halloween katolików mogłaby ukazywać coś co przypomina walkę polityczną: jedna grupa robi jakiś protest i od razu wchodzi druga opozycyjna grupa która ma podjąć walkę z tą drugą. Do czego dochodzi? Do konfliktów między tymi stronami. Gdy katolicy wejdą w to święto ze swoim działaniem to środowisko antychrześcijańskie uczestniczące w tym diabelskim święcie może odebrać to jako jako takie celowe działanie w celu niszczenia ich święta. Do czego to zaprowadzi? A takie działanie też trzeba brać pod uwagę jako ryzyko.

Czy nadal uważacie, że warto się w to święto pchać? Samo patrzenie się na uczestników tego święta umacnia ich w przekonaniu, że robią coś dobrego, że przyciągają uwagę ludzi i ktoś jednak może wejść w to świętowanie. Czy bierzecie to pod uwagę?

Mivia

Re: Halloween

Post autor: Mivia » 2017-11-02, 22:37

Marek_Piotrowski pisze:
Mivia pisze:Jestem zdania że nie ma mniejszego i większego zła grzech jest grzechem
Trudno się z tym zgodzić - zarówno zdroworozsądkowo, jak i biblijnie:
1J 5:16-17 bt5 "(16) Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie; mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. (17) Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci."

Jeżeli takie jest Twoje zdanie proszę cię o Biblijne uzasadnienie twojej wypowiedzi gdyż kopletnie go nie rozumie wydaje mi się że sam sobie zsprzeczasz
Zdrowy rozsądek podpowiada nam że lepiej jest dla nas przestrzeganie prawa Bożego a w wypadku jego złamania proszenie o łaskę przebaczenia ponieważ Pismo mówi "Zapłatą za grzech jest śmierć,a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie,Panu naszym" Rzym.6:23
Nie ma tu wyszczególnienia rodzaju grzechu
W jaką kolwiek oprawe ubierzesz halloween jest ono przekroczeniem prawa Bożego

Abraham45

Re: Halloween

Post autor: Abraham45 » 2017-11-02, 23:19

Mivio
Nie wszystko można wyjaśnić fragmentami biblijnymi, ale w jakimś stopniu Marek ma rację. Nie wszystkie grzechy są śmiertelne, np obżarstwo czy inne podobne nie są grzechami śmiertelnymi. Z jego wypowiedzi też wnioskuję, że nie jest dobrym postępowaniem kolorowanie zła, zamienianie go w dobro po przez jakieś akcje, tym bardziej takie w których biorą tez udział dzieci. Udział w Halloween należy traktować jako grzech ciężki, gdyż jest to święto antychrześcijańskie, związane z symboliką szatana a nie Boga.

Myślę, że w tej kwestii ważna jest jedność co do tego, że jest to święto antychrześcijańskie i żaden katolik, chrześcijanin nie powinien w nim uczestniczyć, nawet jako obserwator. Istnieje też ryzyko, że taki człowiek może zostać wciągnięty w świętowanie a co za tym idzie odwracanie się od Boga, bo łamie się pierwsze przykazanie: NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.

ODPOWIEDZ