Biblia Szatana

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Biblia Szatana

Post autor: Dezerter » 2017-01-29, 22:06

ciasteczkowy_potfur pisze:Być może id początku szukam nie tej drogi, co trzeba. Kręcę się dookoła chrześcijaństwa, bo nie znam nic innego, bo tak mnie wychowano. Ale nikt, kogo zapytam, nie umie mi powiedzieć jednoznacznie i choć troche obiektywnie, czemu akurat chrześijaństwo jest takie fajne, skoro nie ma żadnego dowodu, że obietnice zostaną spełnione? Nawet, jesli Bóg istnieje. Najprosciej powiedzieć, że dusza z nieba wyjść nie chce. W Biblii opisano prośbę o wyjście duszy z nieba w celu ostrzeżenia, ale czy taka reklama nie byłaby lepsza? Dusza zwykłego człowieka, która się ukaże by zachwalać niebo?

Czy Bóg zapomniał, że stworzył niedoskonałe istoty, którym trudno jest wierzyc? A skoro nas tak kocha, to czemu zesłał potop i zabił winnych i niewinnych?
Ale wiara polega przecież na wierzeniu. Bóg stworzył doskonałe istoty - masz to opisane symbolicznie w pierwszych rozdziałach - to ludzie nie uwierzyli Bogu tylko wiedzieli "lepiej" i teraz mamy co chcieliśmy - niedoskonałą grzeszną naturę ludzką, która sprawia, że ranimy siebie i innych i ponosimy skutki grzechów własnych i cudzych.
Ale jest wyjście - Bóg nas kocha i aby przywrócić nam doskonałość przysłał w ciele swego Syna by przebustwić upadłą naturę ludzką, pojednać nas ze sobą i zbawić. Już jesteś zbawiona, teraz musisz po prostu to przyjąć, przyjąć Jezusa jako Pana i Zbawiciela, a on się w zamian o wszystko zatroszczy, da ci swego Ducha a to rozwiąże wszystkie problemy i odmieni twoje życie .
namawiałem do tego już kilka miesięcy temu, a ty nadal się męczysz i męczysz innych
ty naprawdę nie chcesz być szczęśliwa?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Biblia Szatana

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-29, 22:07

Widzisz, wróciłam na chwilę, ale coś mi tu się kiepsko żyje, bo, zdaje się... NIE BYŁAM TU SZCZĘŚLIWA.

konik

Re: Biblia Szatana

Post autor: konik » 2017-01-29, 22:08

A bylas kiedykolwiek i gdziekolwiek?

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Biblia Szatana

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-29, 22:10

Wyobraź sobie, że byłam. Całe życie bylam katoliczką, bo mi wpajano, ze jestem katoliczką i bałam się odejść bo "Bozia będzie zła". Co nie zrobiłam to grzech, tu grzech, tam grzech, mam gdzieś takie życie, czuję się jakby mnie przywiązano do krzesła. Wreszcie chcę żyć!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Biblia Szatana

Post autor: Dezerter » 2017-01-29, 22:10

ciasteczkowy_potfur pisze:Po pierwsze, nikt nigdy nie twierdził, że BS została natchniona i niemal napisana przez szatana, napisał ją Anton Szandor LaVey.

Po drugie "Biblia jest prawdziwa, inne to podróbki" to przekomarzanie się czyja prawda jest prawdziwsza. Jeżeli ty napiszesz książkę i ja napiszę książkę to obie będą prawdziwe, przykro mi.

Po trzecie, oni wierzą w Boga, owszem, tylko uznają, że gledzi głupoty. Jak jego porzyjaciele.
Czy znasz zasady logiki?
Jeśli opowieść biblijna jest prawdą i Bóg istnieje, ...
, to będzie Sąd i pokonanie szatani i jego zwolenników
Myślisz , że ktokolwiek logicznie myślący i mający mózg dobrowolnie zostanie zwolennikiem Szatana
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Biblia Szatana

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-29, 22:13

A jeśli nie jest prawdą, to zmarnowaliście całe życie na snuciu się po stęchłych kosciołach z babciami moherowymi, które wyyyyyją te swoje pieśni i myślą, że ładnie śpiewają.

Jest jeszcze trzecia opcja, wasz bóg jest jednym z bogów i ryzykujecie, z mimo swojej wiary zostaniecie pokonani i zgnijecie w jakims piekle.

konik

Re: Biblia Szatana

Post autor: konik » 2017-01-29, 22:17

Nooooo ...
Ty wiesz lepiej ...
Oswiec nas ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Biblia Szatana

Post autor: Dezerter » 2017-01-29, 22:18

ciasteczkowy_potfur pisze:Widzisz, wróciłam na chwilę, ale coś mi tu się kiepsko żyje, bo, zdaje się... NIE BYŁAM TU SZCZĘŚLIWA.
bo nie zrobiłaś tego o czym pisałem, twoje nawrócenie było formalne i powierzchowne więc nietrwałe
gdzie osobista relacja z Jezusem, gdzie napełnienie Duchem Św - bez tego chrześcijaństwo, to uciążliwy obowiązek
to tak jak byś się kochała nie z miłości, ale z obowiązku
niby to samo robisz , ale ... robi wielką różnicę
wiem, bo kochałem się i tak i tak
A jeśli nie jest prawdą, to zmarnowaliście całe życie na snuciu się po stęchłych kosciołach z babciami moherowymi, które wyyyyyją te swoje pieśni i myślą, że ładnie śpiewają.

Jest jeszcze trzecia opcja, wasz bóg jest jednym z bogów i ryzykujecie, z mimo swojej wiary zostaniecie pokonani i zgnijecie w jakims piekle.
Ja wybieram pierwsza opcję, bo ja doświadczyłem Bożej miłości i jego działania więc ja nie tyko wierzą, ja wiem i mam pewność zbawienia - dotrze to wreszcie do twojej ciasteczkowej głowy?!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Biblia Szatana

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-29, 22:21

Nie, słoneczko, wierzyłam, wierzyłam mocno. Nie z obowiązku. Ale jak widać nic to nie dało.

Guzik wiesz, Dezerterze. Tylko wierzysz. Serio, nawet Marek wspominał o "cudownym uzdrowieniu" które minęło pare dni później. Oczywiśnie odrośniętych kończyn nadal brak.

konik

Re: Biblia Szatana

Post autor: konik » 2017-01-29, 22:25

Nie wpychaj kitu, bo tu nie szklarz.
Dezerter szczerze podzielil sie z Toba potforze doswiadczeniem wiary.
Nie chcesz tego, Twoja sprawa.
My nie chcemy Twego kitu.
Trzymaj sie.
Maz dzisiaj bezsenna noc?
Kein problem ... ich werde heute auch nicht schlafen :-P
Pogadamy sobie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Biblia Szatana

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-06, 22:10

Biblia Szatana to tylko pseudofilozoficzny bełkot, napisany tak, żeby czytelnika zmanipulować. Może ze 2 mądre zdania, reszta oparta na błędnych przesłankach, jakieś dziwne koła w rozumowaniu i tak wiele błędów logicznych, jak tylko potrafię wymienić.
To nie jest książka, na której powinniście się opierać, chcąc poznać satanizm.

konik

Re: Biblia Szatana

Post autor: konik » 2019-01-06, 22:31

Jesli belkot, to po co zapychac sobie zwoje quanem?
Jesli szatana, to juz go Jezus na krzyzu pokonal.
Czyli i tak i owak jest to niewarte reklamy.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Biblia Szatana

Post autor: Fedorowicz » 2019-02-23, 07:35

ciasteczkowy_potfur pisze: 2017-01-29, 22:10 Wyobraź sobie, że byłam. Całe życie bylam katoliczką, bo mi wpajano, ze jestem katoliczką i bałam się odejść bo "Bozia będzie zła". Co nie zrobiłam to grzech, tu grzech, tam grzech, mam gdzieś takie życie, czuję się jakby mnie przywiązano do krzesła. Wreszcie chcę żyć!
Ale poza życiem chwilowym w grzechu istnieje też życie wieczne ! Polecam Tobie zamiast nieprawdziwych opowieści La Veya o tym, jak to niby grzech i odwrócony krzyż daje radość nauczanie Ojca Świętego. Papież Franciszek zwraca nam uwagę na fakt, że wielu katolików postrzega diabła jako jedynie symbol zła i korupcji, podczas gdy w rzeczywistości jest on prawdziwą demoniczną istotą wywierającą wpływ na nasze życie. Choć wzrasta liczba opętań i sekt destrukcyjnych, Szatan nie musi nas opętywać, aby na nas oddziaływać. "Zatruwa nas trucizną nienawiści, samotności, zazdrości i zawiści. Gdy tracimy czujność, on wykorzystuje naszą nieuwagę do zniszczenia naszego życia, naszych rodzin lub całych społeczności."

Najnowsza adhortacja Papieża Franciszka "Gaudete et excultate" wskazuje na kilka efektywnych broni przeciwko siłom diabła w postaci sakramentów św. jak modlitwy, Eucharystii i spowiedzi. Powinniśmy naśladować Chrystusa w drodze do świętości. Wezwano nas do bycia ubogimi w duchu, cichymi, miłosiernymi, czyniącymi pokój oraz głodnymi sprawiedliwości. Świętość oznacza życie w miłości i niesienie świadectwa każdego dnia dokonując małych gestów, takich jak nie przekazywanie dalej złośliwych plotek, wysłuchanie bliskich, empatia, codzienna modlitwa. Papież Franciszek szczególnie koncentruje się na miłosierdziu, które ma dwa oblicza: pomoc i służbę innym, ale też przebaczenie i zrozumienie.Strzeż się w trosce o zbawienie swej duszy przyjmowania pod nowymi, pięknie opakowanymi, przyozdobionymi na zewnątrz postaciami starych pogańskich herezji i ich reklamowania ! Szczęść Boże !

Dodano po 22 minutach 2 sekundach:
Dezerter pisze: 2017-01-29, 22:06 Bóg stworzył doskonałe istoty - masz to opisane symbolicznie w pierwszych rozdziałach - to ludzie nie uwierzyli Bogu tylko wiedzieli "lepiej" i teraz mamy co chcieliśmy - niedoskonałą grzeszną naturę ludzką, która sprawia, że ranimy siebie i innych i ponosimy skutki grzechów własnych i cudzych.,
Te istoty były jedynie "dobre", ale nie absolutnie dobre, czyli doskonałe. Czytamy w Biblii o drzewie poznania dobra..ale i zła czyli samowiedzy moralnej i samostanowienia ! Stwórca dopuszcza tajemniczą możliwość, „skazę” tkwiącą w naturze, czyli zło. Przyczyny odwrócenia się ludzi i demonów od Boga są wielorakie. Z grubsza można powiedzieć, że wypływają z:

a) względnego charakteru dobra człowieka
b) wolnej woli
c) przekroczenia właściwej miary jemu wyznaczonej
d) zanegowaniu dobra

Natomiast "całe stworzenie" z konieczności podlega zmianom, a więc nosi w sobie pewne ograniczenia, cechuje je skończoność, zależność i podatność na błąd. O tyle jest więc doskonałe, o ile stale zwraca się ku Bogu i zeń czerpie. "Doskonałość stworzenia" w przeciwieństwie do Boga nie ma źródła sama w sobie, lecz opiera się na darze Stwórcy.
Demoniczność jest jakąś imitacją boskości. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że istotą demoniczności jest niekończąca się negacja dobroci.

ODPOWIEDZ