Działanie szatana we współczesnym świecie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Magnolia » 2018-02-26, 10:05

Posłuchajcie o "5 taktykach szatana" jak działał kiedyś i dziś w Strasznych rekolekcjach O. Adama Szustaka.
Pomyślałam sobie, że szatan nie jest dość kreatywny, skoro działa stale w ten sam sposób... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=aBCyrUIWors

Warto posłuchać!

bander

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: bander » 2018-02-27, 23:04

Magnolia pisze: 2018-02-26, 10:05 Posłuchajcie o "5 taktykach szatana" jak działał kiedyś i dziś w Strasznych rekolekcjach O. Adama Szustaka.
Pomyślałam sobie, że szatan nie jest dość kreatywny, skoro działa stale w ten sam sposób... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=aBCyrUIWors

Warto posłuchać!
My się chyba też za bardzo nie zmieniliśmy w swoich skłonnościach do grzechu:)

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-16, 17:17

Lunka - mogły dotknąć Cię tzw. obsesje (opresje) diabelskie - chore, bardzo natrętne myśli, zawsze o negatywnym charakterze nakłaniające do złych rzeczy. Ofiara nie jest w stanie się od nich uwolnić żyjąc w ciągłym zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Te myśli nie są nasze - pochodzą z zewnątrz. Mogą nakłaniać ofiarę do samookaleczeń, przedstawiać bluźniercze obrazy, zachęcać do skoczenia z mostu czy wbiegnięcia na rozpędzony samochód. Najcięższą formą obsesji diabelskich są silne myśli samobójcze. Jest to jedna z nadzwyczajnych działalności złego ducha obok nawiedzeń, dręczeń i opętań. Aby się ich pozbyć często wystarczy szczera spowiedź i przyjęcie komunii. W psychologii nazywane są myślami automatycznymi.


Mi te cholerne myśli też czasami się zdarzały - pamiętam, że kiedyś w czasach licealnych po lekcji zapytałem nauczyciela o jakieś zadanie to zamiast skupić się na odpowiedzi tego nauczyciela - cały czas miałem silną pokusę aby mu przywalić z główki jak Zidane :))
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Czarny » 2021-03-16, 18:09

Zebra pisze: 2021-03-16, 13:30 Kiedy w ogóle można mówić o dręczeniach demonicznych? W jakich sytuacjach?

Jeśli wykluczona jest choroba fizyczna czy psychiczna, a pokusy są nagłe, gwałtowne i długotrwałe, to jest to efekt działania złego ducha

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: sądzony » 2021-03-16, 19:24

abi pisze: 2021-03-16, 16:05 to ze doswiadczamy leku oznacza ze mamy w sobie zlo???
przeciazenie psychiki raczej
Wydaje mi się, że zło mamy zawsze w sobie (przynajmniej ja), kwestia czy mu się poddajemy.
Lęk wynika (moim zdaniem) z braku miłości bądź braku jej świadomości.

"Ja już nie boję się Boga, ale Go kocham: bo miłość precz wypędza bojaźń".
Św. Antoni Wielki

Dodano po 20 minutach 31 sekundach:
Zuben Ninja pisze: 2021-03-16, 17:17 (...) Te myśli nie są nasze - pochodzą z zewnątrz. (...)
Co to znaczy "z zewnątrz"?
Czy Twoje (nasze) myśli na temat Boga pochodzą z "zewnątrz" czy z "wewnątrz",
są nasze czy czyjeś?

Czy zły nie jest częścią nas?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Zebra » 2021-03-16, 19:35

Zuben Ninja pisze: 2021-03-16, 17:17 Lunka - mogły dotknąć Cię tzw. obsesje (opresje) diabelskie - chore, bardzo natrętne myśli, zawsze o negatywnym charakterze nakłaniające do złych rzeczy. Ofiara nie jest w stanie się od nich uwolnić żyjąc w ciągłym zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Te myśli nie są nasze - pochodzą z zewnątrz. Mogą nakłaniać ofiarę do samookaleczeń, przedstawiać bluźniercze obrazy, zachęcać do skoczenia z mostu czy wbiegnięcia na rozpędzony samochód. Najcięższą formą obsesji diabelskich są silne myśli samobójcze. Jest to jedna z nadzwyczajnych działalności złego ducha obok nawiedzeń, dręczeń i opętań. Aby się ich pozbyć często wystarczy szczera spowiedź i przyjęcie komunii. W psychologii nazywane są myślami automatycznymi.


Mi te cholerne myśli też czasami się zdarzały - pamiętam, że kiedyś w czasach licealnych po lekcji zapytałem nauczyciela o jakieś zadanie to zamiast skupić się na odpowiedzi tego nauczyciela - cały czas miałem silną pokusę aby mu przywalić z główki jak Zidane :))
To nie jest zbyt pocieszająca wizja... wiem , że takie w rzeczy się zdarzają ale w przypadku Lunki to raczej "zwykłe zaburzenia" (Nie wiem czy dobrze to określam)
A druga sprawa, że ta dyskusja zaczęła się przypadkiem kiedy problem chyba już jest rozwiązany...

@Lunka powiedz co myślisz
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-16, 21:30

naprawde ksiadz egzorcysta mi powiedzial ze zaburzenie psychiczne to jedno a opetanie to drugie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-16, 22:38

u nas w diecezji dawniej dzialali wg tego schematu
nie wiem jak teraz w epidemie
http://diecezja.legnica.pl/diecezjalni-egzorcysci/
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-17, 18:07

Łatwo można odróżnić myśli nerwicowe od obsesji diabelskich. W przypadku myśli nerwicowych istnieje przymus aby np. dokręcać krany i gasić światła po kilka razy natomiast jeśli chodzi o obsesje diabelskie - są to myśli zmuszające do skrzywdzenia siebie lub kogoś albo myśli bluźniercze. Mogą występować w połączeniu ale ich źródła są inne - nerwice myślowe mają źródło w psychice a obsesje diabelskie mają źródło duchowe.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-17, 18:12

a w przypadku schizofrenii paranoidalnej sa mysli przesladowcze i chory moze chciec skrzywdzic osobe ktora postrzega jako zagrozenie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-17, 18:34

abi pisze: 2021-03-17, 18:12 a w przypadku schizofrenii paranoidalnej sa mysli przesladowcze i chory moze chciec skrzywdzic osobe ktora postrzega jako zagrozenie
Spotkałem się kilkukrotnie z twierdzeniem egzorcystów, że schizofrenia jest wywoływana przez złe duchy i takie osoby mogą zostać uzdrowione przez egzorcyzmy.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 18:34 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-17, 18:36

podaj prosze nazwiska. chce do nich sie zwrocic pisemnie, jako ze jestem tym osobiscie zainteresowana
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-17, 19:07

abi pisze: 2021-03-17, 18:36 podaj prosze nazwiska. chce do nich sie zwrocic pisemnie, jako ze jestem tym osobiscie zainteresowana
Wiem, że z zagranicznych dokładnie omówił ten temat Bill Subritzky - co prawda był protestantem ale jego doświadczenia co do schizofreników były podobne do katolickich egzorcystów. Musiałbym trochę poszperać po internecie, żeby znaleźć te nagrania z ich filmami ale nie wszyscy z nich byli Polakami - część to zagraniczni egzorcyści.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 19:11 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5314
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-17, 19:11

zalezy mi tylko na polskich i to zyjacych
za granice z synem nie pojade
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-17, 19:27

Nie pamiętam który konkretnie z polskich egzorcystów to powiedział ale wiem, iż wspominał, że jazdy schizofreników są w rzeczywistości dręczeniami demonicznymi. Proponuję pójść do jakiegokolwiek z polskich egzorcystów i nalegać aby pomodlił się nad synem i rozeznał - może coś jednak wyjdzie, że ma jakieś zniewolenie, które spowodowało tą schizofrenię.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 19:29 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

ODPOWIEDZ