Działanie szatana we współczesnym świecie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 21:39

Cialo i dusza to jedno, a jak dusza bedzie zdrowa to i cialo tez.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: sądzony » 2021-03-24, 21:52

Więc którz ma zdrową duszę.
... a hitler był chory czy opętany ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Andej » 2021-03-24, 23:06

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-03-24, 20:50 Tylko tyle, że może wywołać objawy przypominające chorobę.
Słusznie. Gdyby egzorcyści leczyli ze schizofrenii i innych chorób psychicznych, to nie byłoby obowiązku uprzednie leczenia się u psychiatrów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ciągły lęk

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 00:32

Zuben Ninja pisze: 2021-03-24, 20:28 Uważam egzorcystów za najbardziej doświadczonych kapłanów dlatego ufam im na słowo. Skoro twierdzą, że można uwolnić człowieka od schizofrenii to widocznie mają w tym doświadczenie (nie wszyscy).
A który niby coś takiego twierdzi?
Bo zasada jest odwrotna: egzorcysta powinien NAJPIERW wysłać do psychiatry. A to dlatego, że egzorcyzmowanie osób chorych może pogorszyć ich stan, i to poważnie.
Owszem, czasem choroba może iść w parze z opętaniem, ale to raczej rzadkie przypadki.
Egzorcyzm to nie medycyna, medycyna - nie egzorcyzm. Mieszanie kompetencji nie jest dobre i Kościół tego nie pochwala.

Dodano po 57 sekundach:
Re: Działanie szatana we współczesnym świecie
sądzony pisze: 2021-03-24, 21:52 Więc którz ma zdrową duszę.
... a hitler był chory czy opętany ...
Ciekawa kwestia.
Na przykład wiemy, że Pius XII podjął próbę egzorcyzmów (na odległość, nigdy się osobiście nie spotkali) nad Hitlerem.

Dodano po 25 sekundach:
Re: Działanie szatana we współczesnym świecie
Jozek pisze: 2021-03-24, 21:39 Cialo i dusza to jedno, a jak dusza bedzie zdrowa to i cialo tez.
Jest takie przysłowie, ale to bzdura.

Dodano po 11 minutach 51 sekundach:
sądzony pisze: 2021-03-23, 21:52 Ciekawa jest tu inna kwestia. Czym jest ów "demon"?
„Demonem” tym może być dostrzeżenie jakiejś „prawdy” (często ontologicznej) pochodzącej z doświadczeń z nieświadomością (narkotyki, brak, snu, napięcie, trauma … itp.
Raczej nie. Nawet przenośnie.
sądzony pisze: 2021-03-24, 21:17
Zuben Ninja pisze: 2021-03-24, 20:28 Demon to upadły anioł czyli byt osobowy. Przestań tworzyć własne definicje "demona" bo podpada to pod herezję.
Piszę "demon", bo skoro to choroba to "demon" jest konstruktem psychicznym (tak jak ego czy cała osobowość człowieka), a co za tym idzie nie jest strikte (czy jak się to pisze i cokolwiek to znaczy) demonem (w sensie upadłym aniołem)..
Tu chyba obaj macie rację.
Słowa "demon" używa bowiem Biblia zarówno jako określania bytu osobowego, jak i skutków działania demona (a czasem być może nawet dalekich skutków, pochodzących od grzechu pierworodnego, np. kalectwa).
Istnieje biblijna formuła retoryczna, określająca objawy działania szatana jako „ducha” tego działania- np. „duch niemy” (Mk 9,17), „duch niemocy” (Łk 13,11), „duch wieszczy” (Dz 16,16), „duch niewoli” (Rz 8:15 ), „duch odurzenia” (Rz 11,8), „duch bojaźni” (2 Tm 1,7), „duch fałszu” (1 J 4,6).
Analogicznie określane są objawy działania Ducha Świętego - „duch wiary” (2 Kor 4,13), „duch mądrości i objawienia” (Ef 1,17) , „mocy i miłości i trzeźwego myślenia” (2 Tm 1,7), „łaski” (Hbr 10,29), „prawdy” (1 J 4,6).
Dało to pretekst to stworzenia całego arsenału wszelakich „duchów”, które należy „wyrzucać”. Najczęściej ich nazwy odzwierciedlają zjawiska, którym liderzy chcą się przeciwstawić. Czasem odnosi się to do grzechów (np. „duch rozpusty”), ale niekiedy owo przypisanie czynności do (w domyśle złego) „ducha” jest po prostu manipulacją, mającą na celu zdyskredytować jakieś działanie.
Na przykład „duch buntu” może być nagle wykryty u kogoś, kto zauważa nieprawidłowości w działaniach lidera wspólnoty; ktoś kto ośmieli się nimi podzielić z innym jej członkiem zostanie „rozeznany” jako ktoś, kto ma „ducha szemrania”.

Wychowany wśród zielonoświątkowców, ale dość krytyczny autor Chuck Smith, tak pisał o owych „demonach”:
„(…) popularną rozrywką wielu charyzmatycznych grup jest wykrywanie i wypędzanie z siebie nawzajem demonów. (…) Jeden z ewangelistów, szczególnie zaangażowany w tego rodzaju służbę, zaczął podobno w czasie swych nabożeństw rozdawać ludziom chusteczki jednorazowe, żeby w nie mogli wydmuchnąć demony!
Jeżeli na spotkaniu ktoś w grupie zaczynał ziewać, był to znak, że jest opanowany przez demona letargu. Głośne czknięcie było zaproszeniem do egzorcyzmów demona obżarstwa, który zaatakował, gdy ktoś zjadł trochę za dużo. Ta zgubna nauka wyrządziła wiele szkody ludziom wrażliwym — wiele jest rozsianych po świecie tragicznych ofiar takich praktyk.”


Taka dwoistość terminologii rodzi wiele nieporozumień i opisaną powyżej "zdemonizowaną" wizję rzeczywistosci. W Każdy grzech, każda zła skłonność jest utożsamiana z demonem; moralne zmagania człowieka przeistaczają się w ustawiczną „wojnę z demonami”

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Jozek » 2021-03-25, 00:33

Marek, to w takim razie wyjasnij co sie dzieje z czlowiekiem jak grzeszy?
Moze sprobuj w kontekscie slow ze Bog blogoslawi tym ktorzy go sluchaja do tysiecznego pokolenia a odwrotnie juz jest duzo duzo mniej pokolen.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-25, 07:19

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 00:32 egzorcyzmowanie osób chorych może pogorszyć ich stan, i to poważnie.
ale dlaczego???
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Jozek » 2021-03-25, 13:41

Bo moze tylko rozdraznic demona.
Taki ktoremu udalo sie dojsc do tego ze ma fizyczny wplyw na czlowieka, wcale nie musi tego wiedziec-rozumiec, a egzorcyzm zwlaszcza nieudolny, moze go uswiadomic ze takiem dzialaniem jakie robil, ma wplyw fizyczny, wiec taki egzorcyzm bedzie utwierdzeniem demona w tym ze w ten jego sposob ma fizyczny wplyw na materialna rzeczywistosc. Bedzie to jak pokazanie mu drogi do czlowieka.
Demony to nie to samo co upadle anioly.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-25, 14:58

@abi - proponuję abyś udała się z synem do Częstochowy na mszę z egzorcyzmami, którą odprawia ks. egzorcysta Włodzimierz Cyran. Całe spotkanie trwa ok. kilku godzin i po mszy zaczynają się manifestacje i uwalnianie od demonów. Ks. Cyran ma swój harmonogram takich mszy i na jego stronie zapewne je znajdziesz. Raz pojechałem na jego mszę z kolegami, żeby zobaczyć jak to wygląda i faktycznie są tam opętani, których przy ludziach egzorcyzmuje ks. Cyran. Pamiętam kobietę opętaną demonem aborcji i chłopaka, którego opętał Ares (grecki bóg wojny, który w rzeczywistości jest demonem) - miotało nim najdłużej ze wszystkich opętańców. Myślę, że nie zaszkodzi jeśli spróbujesz pojechać z synem na taką mszę - tylko pamiętaj, żeby nie zapomnieć podejść z synem do ks. Cyrana.
Jozek pisze: 2021-03-25, 13:41 Demony to nie to samo co upadle anioly.
"Diabeł", "szatan", "upadły anioł" i "zły duch" to są wszystko synonimy dla słowa "demon".
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 15:18 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 3 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Czarny » 2021-03-25, 16:10

Jozek pisze: 2021-03-25, 13:41 Bo moze tylko rozdraznic demona.
Taki ktoremu udalo sie dojsc do tego ze ma fizyczny wplyw na czlowieka, wcale nie musi tego wiedziec-rozumiec, a egzorcyzm zwlaszcza nieudolny, moze go uswiadomic ze takiem dzialaniem jakie robil, ma wplyw fizyczny, wiec taki egzorcyzm bedzie utwierdzeniem demona w tym ze w ten jego sposob ma fizyczny wplyw na materialna rzeczywistosc. Bedzie to jak pokazanie mu drogi do czlowieka.
Demony to nie to samo co upadle anioly.
Jakiego demona? @abi pytała się @Marek_Piotrowski o chorego człowieka, czemu mogą egzorcyzmy zaszkodzić. Moze ma jakąś wiedzę, albo coś więcej słyszał na ten temat.
Choroba to nie opętanie, mamy 21 wiek. Przynajmniej większość z forum w 21 wieku żyje.
Zuben Ninja pisze: 2021-03-25, 14:58 @abi - proponuję abyś udała się z synem do Częstochowy na mszę z egzorcyzmami, którą odprawia ks. egzorcysta Włodzimierz Cyran. Całe spotkanie trwa ok. kilku godzin i po mszy zaczynają się manifestacje i uwalnianie od demonów. Ks. Cyran ma swój harmonogram takich mszy i na jego stronie zapewne je znajdziesz. Raz pojechałem na jego mszę z kolegami, żeby zobaczyć jak to wygląda i faktycznie są tam opętani, których przy ludziach egzorcyzmuje ks. Cyran. Pamiętam kobietę opętaną demonem aborcji i chłopaka, którego opętał Ares (grecki bóg wojny, który w rzeczywistości jest demonem) - miotało nim najdłużej ze wszystkich opętańców. Myślę, że nie zaszkodzi jeśli spróbujesz pojechać z synem na taką mszę - tylko pamiętaj, żeby nie zapomnieć podejść z synem do ks. Cyrana.
Nie rozumiem czemu z uporem maniaka dręczysz matkę chorego dorosłego człowieka. Prowadziliście już rozmowę na ten temat, powiedziała chyba wystarczająco wiele. Syn ma zdiagnozowana i leczona chorobę, byli u egzorcysty, takie doradzanie to demagogia pozbawiona empatii.
Tu ci powiedziała.
PrzechwytywanieAbibichoroba.JPG
Ponadto można popatrzeć w linki jaka to kolejność jest.
http://diecezja.legnica.pl/diecezjalni-egzorcysci/

A powiedz czy uważasz ze chora osoba by wytrzymałą wielogodzinne nabożeństwo?!
Po co to ciągniesz? Nie jest to chyba przyjemne dla abi, raczej krzywdzące!
Może zakończmy to żenujące mylenie choroby z opętaniem, bo to nie licuje z powaga forum katolickiego.
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 16:11 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Ciągły lęk

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 16:27

abi pisze: 2021-03-25, 07:19
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 00:32 egzorcyzmowanie osób chorych może pogorszyć ich stan, i to poważnie.
ale dlaczego???
Ponieważ wiele chorób psychicznych bardzo silnie się rozpala na podłożu religijnym. Na przykład schizofrenia bardzo często ma objawy na tym podłożu.
Silne przeżycie emocjonalne jakim są egzorcyzmy łatwo wytrąca z równowagi. Do tego przekonuje chorego (który podświadomie szuka innych wytłumaczeń niż choroba) że jest zdrowy, i podłożem jest coś innego niż choroba psychiczna. Stanowi to bardzo często pretekst do odstawienia leków (co np. w przypadku schizofrenii ma kolosalne skutki).

Oto fragmenty dialogu z artykułu „Prawdziwa i fikcyjna walka o duszę” (http://bert1801.blogspot.com/2012/11/no ... orer4.html):
Ks. Jacek Prusak:
Oczywiście, że współpraca z lekarzami powinna być normą. Niestety, w praktyce bywa bardzo różnie. Z moich terapeutycznych doświadczeń wynika, że (…) dochodzi do nadużyć. Po pierwsze, gdy egzorcyzm staje się narzędziem diagnostycznym, czyli gdy egzorcysta zakłada, że modlitwa nikomu nie zaszkodzi. Mówi się: modlę się nad tą osobą i o jej dobro, nie może się zatem nic złego stać; jeśli ona jest opętana, to ta modlitwa jej pomoże, jeśli nie jest opętana, to egzorcyzm to wykaże i wówczas daną osobę będzie można wysłać do lekarza.
Ks. Jarosław Naliwajko:
To błędne założenie, bo egzorcyzm jest szczególną modlitwą dla osoby, która jest w kontakcie z egzorcystą, w sposób bardzo znaczny ufa temu, co robi egzorcysta, czyli wypędza diabła. Gdy ktoś jest chory, a nie opętany, a dąży do tego, by być egzorcyzmowanym, to buduje w sobie anty motywację do leczenia i wzmacnia swoje chore mechanizmy obronne, które tylko chwilowo mogą przynieść ulgę. Egzorcyzm umacnia wtedy przekonanie, że jest się opętanym, a nie chorym, i ostatecznie człowiek pogarsza swój zdrowotny stan. Albo przekonanie rodziny: w ten sposób rodzina może sobie radzić z jakimś swoim problemem, do którego „opętany” został delegowany właśnie przez naznaczenie go „diabłem”.
Ks. Jacek Prusak:
Ofiara molestowania seksualnego ma uwewnętrznionego oprawcę, który wraca we wspomnieniach i przeżyciach, ale nie pod swoją rzeczywistą postacią (bo to byłoby zbyt bolesne). Te powroty mogą być interpretowane przez ofiarę jako ataki osobowego zła. Terapia jest bardzo trudna, gdyż wymaga konfrontacji z traumą, przed czym ofiara się instynktownie broni. Łatwo tu schronić się pod opiekę egzorcysty, która podobnie jak wyżej może przynieść chwilową poprawę.
Ks. Jarosław Naliwajko:
Brutalnie mówiąc, taka osoba w rytuale egzorcyzmu jest jakby ponownie symbolicznie gwałcona.
Ks. Jacek Prusak:
Biorąc pod uwagę psychodynamikę osoby molestowanej seksualnie, podświadomie chce ona przeżyć jeszcze raz to doświadczenie, po to, by ukarać sprawcę albo przejąć nad tym wydarzeniem kontrolę.
Ks. Jarosław Naliwajko:
Trzeba sobie zdawać sprawę, że wówczas do egzorcysty zazwyczaj trafia osoba, w której ujawniają się olbrzymie pokłady emocji i presji z tym związanej, a egzorcysta może nie dysponować technicznymi umiejętnościami pracy z takimi emocjami. Może nie posiadać, jak to się zgrabnie nazywa, odpowiedniej kompetencji emocjonalnej do takiej pracy. W tym przypadku wyjątkowo jaskrawo widać potrzebę współpracy z terapeutami.
To tylko jedno z zagrożeń, związanych z egzorcyzmami odprawianymi nad osobą nieopętaną. Nie jest ono wcale mniejsze, gdy zastosuje się modlitwę o uzdrowienie – tymczasem jest ona stosowana zwykle bez żadnego głębszego rozpoznania. Mówi ks. Jarosław Naliwajko:
„Najpierw poznaję historię życia osoby, która do mnie trafia. Próbuję rozeznać, na ile ta osoba poprzez wybory życiowe steruje ku złu. Po drugie, staram się rozeznać, czy cierpienie, z którym przychodzi osoba, daje się wyjaśnić w kategoriach psychopatologicznych. Do tego przydają się kompetencje psychoterapeutyczne. Po trzecie, często już sama rozmowa pokazuje źródło, a nawet sens cierpienia. Gdy dostrzegam psychopatologię, a nie problemy duchowe, odsyłam do lekarza”

Kolejnym zagrożenie przedstawia o. Jacek Salij ("Egzorcyzmy"):
"pokusa załatwienia za pomocą egzorcyzmów tego, co powinno się wykonać w codziennej pracy i walce duchowej, jest niebezpieczna mniej więcej tak samo, jak w wysokich górach niebezpieczne są drogi na skróty: zazwyczaj droga doprowadzi nas wówczas zupełnie gdzie indziej, niż chcemy, a nieraz można się na takiej drodze po prostu roztrzaskać.”
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 16:28 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Ciągły lęk

Post autor: abi » 2021-03-25, 18:40

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 16:27
abi pisze: 2021-03-25, 07:19
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 00:32 egzorcyzmowanie osób chorych może pogorszyć ich stan, i to poważnie.
ale dlaczego???
Ponieważ wiele chorób psychicznych bardzo silnie się rozpala na podłożu religijnym. Na przykład schizofrenia bardzo często ma objawy na tym podłożu.
Silne przeżycie emocjonalne jakim są egzorcyzmy łatwo wytrąca z równowagi. Do tego przekonuje chorego (który podświadomie szuka innych wytłumaczeń niż choroba) że jest zdrowy, i podłożem jest coś innego niż choroba psychiczna. Stanowi to bardzo często pretekst do odstawienia leków (co np. w przypadku schizofrenii ma kolosalne skutki).
dzieki, nas chyba nie dotyczy. syn umyslowo jest na poziomie 2 latka i nie decyduje sam o przyjmowaniu lekow.
swego czasu przyjmowal Komunie nawet
Obrazek

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
Re: Działanie szatana we współczesnym świecie
@Jozek ciagle mam nadzieje ze syn nie ma demona
@Zuben Ninja on raczej nie dalby rady wytrzymac ponad kwadransa na mszy, wiem z praktyki
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 19:01

Znam przypadek wizyty osoby chorej na schizofrenię u egzorcysty, który odmówił nad nią tzw "egzorcyzmy wykrywające".
Dodam, ze nie dostrzegł żadnych objawów problemów duchowych. Czasem takie coś może mieć dobry skutek - zwłaszcza jesli chory fantazjuje iż być może jest opętany i trzeba to przeciąć, albo gdy on lub rodzina ma takie niepokoje.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: abi » 2021-03-25, 19:38

moj syn nie ma swiadomosci ze cos z nim jest nie tak
modlil sie nad nim legnicki egzorcysta - ks bronislaw krylowski i powiedzial - choroba
(zaprowadzilismy go tam bo bywa tak agresywny ze mialam szycie po jego ugryzieniu)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 20:05

A ja mam takie pytanie. W jakim celu demon miałby opętywać osobę w sposób możliwi do zidentyfikowania?
Gdybym ja był demonem pętałbym tysiące za pomocą religii, polityki, systemów społecznych ideologii. Robiłbym to delikatnie biorąc sięz za establiszment, naukowców, ludzi u władzy i hierarchow.
Co daje "mi deemonowi" opętnie Halinki, sąsiadki Andrzeja?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Działanie szatana we współczesnym świecie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 22:25

sądzony pisze: 2021-03-25, 20:05 A ja mam takie pytanie. W jakim celu demon miałby opętywać osobę w sposób możliwi do zidentyfikowania?
Gdybym ja był demonem pętałbym tysiące za pomocą religii, polityki, systemów społecznych ideologii. Robiłbym to delikatnie biorąc sięz za establiszment, naukowców, ludzi u władzy i hierarchow.
Co daje "mi deemonowi" opętnie Halinki, sąsiadki Andrzeja?
Masz sporo racji. I tak często jest.
Oglądaliście "Adwokat diabła"? Bardzo mądry film (choć oczywiście wiele w nim fantazji, ale pewne mechanizmy pokazane są zupełnie dobrze).
Jednak szatan robi wiele rzeczy, które okazują się w dalszej perspektywie dla niego niekorzystne, gdyż nienawiść góruje u niego nad pragmatyzmem.
Jeszcze inna rzecz, że to nie jest tak, że szatan kogo chce, może opętać.

I jeszcze jedno: bywa, że pod taką czy inną władzą szatana ludzie żyją latami i nie ma żadnych "efektownych" objawów.
Tzw. manifestacje szatańskie bardzo często zaczynają się, gdy taka osoba wymyka się spod panowania zła: nawraca się,
zaczyna życie sakramentalne itd.

ODPOWIEDZ