Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Quinque » 2019-05-20, 23:52

On czasem nie twierdził że dopiero po II Watykanie, zaczęto czytać Biblię w Kościele? Ostrożnie z takimi twórcami. Dużo bardziej ci polecam
- polski_inkwizytor
- ApologetykNiepokalanej
- SceptycznyChrześcijanin
No i kanał naszego kolegi Marka Piotrowskiego

Wszystkie to są katolickie kanały. I prezentują wysoki poziom merytoryczności

Co do samego tematu, nauczanie Kościoła Katolickiego w tym aspekcie jest jasne i zrozumiałe. Nie ma nad czym gdybać
Ostatnio zmieniony 2019-05-20, 23:52 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Viridiana » 2019-07-29, 10:56

Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Andej » 2019-07-29, 11:49

Czy uważasz, że homoseksualizm i LGBT to to samo?
Homoseksualizm nie jest przyczyną zajść w Białymstoku. To prowokacja walczących w Polską i Kościołem środowisk LGBT.

Nie odnoszę się do filmiku, bo takowych nie oglądam. Ale do problemu.

I jeszcze jedno ważne odróżnienie. Czym innym jest stosunek do homoseksualistów, a czym innym do homoseksualizmu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Viridiana » 2019-07-29, 12:02

Andej pisze: 2019-07-29, 11:49 Czy uważasz, że homoseksualizm i LGBT to to samo?
Nie, nie uważam.
Andej pisze: 2019-07-29, 11:49 I jeszcze jedno ważne odróżnienie. Czym innym jest stosunek do homoseksualistów, a czym innym do homoseksualizmu.
Wiem. ;)

Ogólnie moja opinia o Białymstoku jest dobitna, ten film wrzuciłam bardziej ze względu na aspekt wyjaśniania genezy orientacji.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Magnolia » 2019-09-04, 23:44

https://www.niedziela.pl/artykul/44873/ ... erdzily-ze

Nie ma żadnego „genu homoseksualizmu”, a skłonności do osób tej samej płci są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury przy niespełna jednoprocentowym udziale genetyki. Ujawniło to amerykańskie czasopismo naukowe „Science”, przedstawiając wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Broad Institute Massachusetts Institute of Technology i Harwardu w USA pod kierunkiem włoskiego uczonego Andrei Ganny.

Magnolia

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Magnolia » 2019-09-05, 10:17

Dopowiedzenie i interpretacja powyższych wyników badań dziennikarza Tomasza Rożka:

https://www.gosc.pl/doc/5834084.Poszuki ... iw50bc8sKs

pacyfista269

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: pacyfista269 » 2019-10-27, 22:27

Oczywiście że akceptowac. Wy katolicy oczekujecie od każdego akceptacji oraz podporządkowania nawet polityki państwa pod wasza religie. Dlaczego zatem wy nie potraficie akceptować osób odmiennej religii czy jak w temacie orientacji? Wiele osób ma forum mówi że homoseksualizm jest choroba, skąd bierzecie te informacje? Bo ojciec Rydzyk tak powiedział więc tak ma pewno jest ? Słyszeliście może, że w przyrodzie także występuje homoseksualizm np u delfinów czy pingwinów, jest to całkowicie zgodne z naturą i nie jest to żadna choroba czy zaburzeniem. Mówicie że każdy jest taki jak go Pan Bog go stworzyl, więc dlaczego nie zmuszanie ludzi z zespołem Downa aby zachowywali się tak jak osoby zdrowe ? Wasz Bóg kocha wszystkich zdrowych i chorych oprócz homoseksualistów ? Tylko dla tego że kochają osobę tej samej płci ? Taki powinien być miłosierny Bog który każdemu z nas dał życie ? Osoby homoseksualne nikomu krzywdy nie robią a wy uważacie że popełniają grzech ciężki, dlaczego ? Bo kochają tego kogo kochają i chcą mieć prawa takie jak my ? Ktoś napisał że osoby homoseksualne mu nie przeszkadzają dopóki nie pokazują swojej orientacji publicznie, dlaczego osoby hetero mogą okazywać swoje uczucia, trzymać się za ręce przytulać sie, a homo już nie? Rozumiem że wasza religia jest dla was bardzo ważna, ale moim zdaniem w tym wszystkim trzeba mieć swój własny rozum i nie kierować się w pełni książka która powstała wieki temu

[Przestrzegaj proszę obowiązującej pisowni - Dezerter]
Ostatnio zmieniony 2019-10-27, 23:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Andej » 2019-10-27, 22:31

Wy, niekatolicy lubicie oskarżać. Cechuje was brak tolerancji. Wciąż coś zarzucacie. Gołosłownie.

Jak coś zarzucasz nam, do podaj konkretny post kogoś z nas. Wtedy omówimy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Antagonista » 2019-10-27, 22:32

W przyrodzie występuje również kanibalizm a w demokracji rządzi większość. Dobranoc

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Dezerter » 2019-10-27, 23:23

pacyfista269 pisze: 2019-10-27, 22:27 Dlaczego zatem wy nie potraficie akceptować osób odmiennej religii czy jak w temacie orientacji?
Kto tu na forum tego nie akceptuje? :-o Czy widzisz mój avatar?
Tak jak napisał Andej konkrety a nie ogólniki.
Ale witamy na forum - :ymhug: ja cię akceptuję i szanuję, a ty?
Jeśli chcesz pozostać z nami to szanuj gospodarzy i przestrzegaj regulaminu.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Wolfi » 2019-10-27, 23:58

Tak na poczatek to spojrzalem, na swoje posty tu i... Yy zły ten Wilk.
No bo nie "chwaliłem" sie, ale mam brata geja #udawanahomofobia, na szczęście zrozumialem, że zabawa w Kaina to nie jest dobre wyjście.
Co do samego homoseksualizmu to pacyfisto nie uważasz, że porównywanie ludzi do zwierząt jest...
Twój pogląd na sytuację chyba sam sobie tworzysz, Bóg kocha wszystkich tak samo, Ciebie, mnie, .... Potępiany jest tylko grzech, czyli współżycie tak samo homoseksualne jak i hetero przed ślubem.
I tak z homoseksualizmu można wyjść, jesli sie otrzyma odpowiednia pomoc i ją przyjmie. Czlowiekiem nie może przeciez kierowac tylko i wyłącznie pożądanie prawda? I to sie tyczy wszystkich bez wzgledu na orientację.
Ostatnio zmieniony 2019-10-28, 01:38 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki i pisownię, Magnolia

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-28, 07:16

Moja odpowiedź brzmi: absolutnie nie trzeba akceptować homoseksualistów,
Ale każdy bez wyjątku powinien to tolerować.

Biserica Dumnezeu

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-28, 07:42

Wilk chyba najmądrzej nakreślił całe zagadnienie.

KotkiSaUrocze

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: KotkiSaUrocze » 2020-01-15, 19:44

Nie będę udzielać się w kwestii tolerancji, ale uwaga z homoseksualizmu nie da się wyjść. Orientacja kształtuje się w okresie płodowym i nie możemy jej zmienić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Andej » 2020-01-15, 19:47

Urocze są takie stwierdzenia. Niestety, nauka ich nie potwierdza. Ala=e za to są zgodne z zasadami obowiązującej poprawności politycznej. I w interesie pewnego lobby.
Nie jestem politycznie poprawny. Mam swoje zdanie. Poparte statystyką. Ilość wyleczonych rośnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ