Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Grzegorz » 2020-08-10, 20:24

homoseksualiści istnieli od zawsze,męscy i żeńscy,tacy się rodzą,czy to ich wina,jedni się ztym afiszują ,jedni nie,próbują domagać się praw dla siebie,inni siedzą cichutko wstydząc się za siebie,gardząc sobą, nie jednokrotnie odbierając sobie życie.Uwazam że największa krytyka tych osób idzie z kierunku katolickiego, totalne zniszczenie,wypieranie,obawa przed czymś, powtórzę jeszcze raz TOTALNA WOJNA, a gdzie przykazanie miłości,

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Albertus » 2020-08-10, 20:42

Grzegorz pisze: 2020-08-10, 20:24 homoseksualiści istnieli od zawsze,męscy i żeńscy,tacy się rodzą,czy to ich wina,jedni się ztym afiszują ,jedni nie,próbują domagać się praw dla siebie,inni siedzą cichutko wstydząc się za siebie,gardząc sobą, nie jednokrotnie odbierając sobie życie.Uwazam że największa krytyka tych osób idzie z kierunku katolickiego, totalne zniszczenie,wypieranie,obawa przed czymś, powtórzę jeszcze raz TOTALNA WOJNA, a gdzie przykazanie miłości,
Jeśli się tacy rodzą to oczywiście nie ich wina. W ogóle to homoseksualizm nie jest grzechem. Grzechem są natomiast wszystkie homoseksualne stosunki seksualne. Homoseksualizm jest zaburzeniem i problemem który dotyka ludzi.Nie zmienia tego oczywiście fakt że jakaś tam część ludzi rodzi się tym zaburzeniem. Jest wiele innych zaburzeń rozwojowych z jakimi dzieci się rodzą i nie stają się one w związku z tym czymś normalnym tylko nadal pozostają zaburzeniem.

mam pytanie do ciebie:

Zdarza się że rodzą się dzieci będące już alkoholikami w łonie matki, czasem w stanie upojenia alkoholowego i oczywiście z genetycznymi skłonnościami do alkoholizmu. Czy to jest ich wina że się takie urodziły? Oczywiście że nie.A poza tym to alkoholizm nie jest grzechem. Grzechem jest tylko upijanie się.

Czy w związku z tym ich problem nie istnieje?

Czy wyrazem miłości będzie mówienie im że nie ma żadnego problemu i że wszystko jest w porządku?

Czy może lepiej powiedzieć im prawdę i próbować im w miarę możliwości pomóc?
Ostatnio zmieniony 2020-08-10, 20:44 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: abigail » 2020-08-10, 20:49

homoseksualne zachowania dotyczą także zwierząt i przez to sie zastanawiałam czy nie sa one częścią natury... ze po prostu niektórzy sa inaczej zaprogramowani. i ze nam łatwo doradzać jeśli my jesteśmy "prawidłowo " zaprogramowani...
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Albertus » 2020-08-10, 21:01

abigail pisze: 2020-08-10, 20:49 homoseksualne zachowania dotyczą także zwierząt i przez to sie zastanawiałam czy nie sa one częścią natury... ze po prostu niektórzy sa inaczej zaprogramowani. i ze nam łatwo doradzać jeśli my jesteśmy "prawidłowo " zaprogramowani...
Wśród zwierząt też występują różne zaburzenia, podobnie jak choroby i niekorzystne mutacje.

Pochodzę ze wsi i kiedyś mieliśmy na podwórku stado kur i stado kaczek i wśród kaczek był jeden silny, dobrze wykarmiony i aktywny seksualnie kaczor.
Stał się tak agresywny seksualnie że kaczki mu już nie wystarczały i zaczął "gwałcić " kury...
Szybko poszedł na rosół...

Czy ten i podobne fakty miałyby oznaczać że międzygatunkowe akty seksualne to też rzecz "naturalna" bo występująca czasem wśród zwierząt?

Oczywiście ze nie. Są to zaburzenia pojawiające się z jakichś mniej lub bardziej znanych przyczyn, a czasem w ogóle nieznanych

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Grzegorz » 2020-08-10, 21:09

Albertus,to co my ,ludzie wierzący wiemy, uważamy na temat tych osób jest sprawą bezdyskusyjną,ale jest jeszcze to co oni uwazają,ich zdanie, tak myślę,nie mam zamiaru ich oceniać, to że postępują nie tak jak powinni wg mnie, chociaż nie wiem czy wszyscy, nie znaczy że są grupą ludzi którą można pomiatać,niszczyć, tak NISZCZYĆ,pomocy nie daje ten kto ich nie nawidzi, a większść chyba tak postępuje, ciekawe jak by postąpił pan JEZUS

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Albertus » 2020-08-10, 21:15

Grzegorz pisze: 2020-08-10, 21:09 Albertus,to co my ,ludzie wierzący wiemy, uważamy na temat tych osób jest sprawą bezdyskusyjną,ale jest jeszcze to co oni uwazają,ich zdanie, tak myślę,nie mam zamiaru ich oceniać, to że postępują nie tak jak powinni wg mnie, chociaż nie wiem czy wszyscy, nie znaczy że są grupą ludzi którą można pomiatać,niszczyć, tak NISZCZYĆ,pomocy nie daje ten kto ich nie nawidzi, a większść chyba tak postępuje, ciekawe jak by postąpił pan JEZUS
Ale z czego wnioskujesz że ktoś ich nienawidzi i niszczy? W jaki sposób?

Myślę że Pan Jezus uzdrowiłby i uwolnił tych którzy chcieliby zostać uzdrowieni i uwolnieni.
Ostatnio zmieniony 2020-08-10, 21:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Grzegorz » 2020-08-10, 21:23

Pan Jezus nie uzdrawiał wszystkich, osoby homo dopiero od jakiegoś cvzasu zaczynajż się ukazywać,chyba sam widzisz jaki hejt jest na te osoby,wiem tylko tylko tyle że tak nie powinno być, mogę potępiać ich postępowanie ale osób ty potępiać nie mogę , nawet osądzać ich nie powinienem

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-08-10, 21:42

Grzegorz pisze: 2020-08-10, 21:23 Pan Jezus nie uzdrawiał wszystkich, osoby homo dopiero od jakiegoś cvzasu zaczynajż się ukazywać,chyba sam widzisz jaki hejt jest na te osoby,wiem tylko tylko tyle że tak nie powinno być, mogę potępiać ich postępowanie ale osób ty potępiać nie mogę , nawet osądzać ich nie powinienem
Wybacz, ale póki co widzę "hejt" dokładnie w odwrotną stronę.
Pod kolorowymi pretekstami działacze biją w biały dzień na ulicy człowieka fundacji pro-life, niszczą samochód, profanują święte symbole, wulgarnie obrażają zwykłych ludzi i policjantów wypełniających swoje obowiązki.
Jesli idzie o dyskryminację, to wyrzuca się z pracy ludzi, którzy ośmielą się nie zgodzić z tezami środowiska LGBT (nie spotkałem się z tym, by kogoś wyrzucono za ich głoszenie).
Więc o czym Ty właściwie piszesz?!

Szanujemy wszystkich ludzi, ale niekoniecznie wszelkie poglądy, nie mówiąc już o wszystkich zachowaniach.
Przyzwolenie na chuligaństwo nie mieści sie w zakresie pojęcia "miłość bliźniego".

Możemy się śmiać, iż "prześladowanie osób LGBT" polega na tym, iż owe osoby praktycznie bezkarnie profanują, obrażają, plują na innych ludzi (jednocześnie krzycząc o miłości i tolerancji), ale... nie ma się z czego śmiać.
Gdy patrzę się na filmy z wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu przypomina mi się to samo Krakowskie Przedmieście i zdziczenie związane z Krzyżem Smoleńskim.
Tak jak i wówczas, mam nieodparte wrażenie, że jest coś szatańskiego w tej wyuzdanej, całkowicie cynicznej bezczelności, w tym szaleństwie, niemal ekstazie nienawiści kolorowego tłumu.
Ostatnio zmieniony 2020-08-10, 21:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Albertus » 2020-08-10, 21:50

Grzegorz pisze: 2020-08-10, 21:23 Pan Jezus nie uzdrawiał wszystkich, osoby homo dopiero od jakiegoś cvzasu zaczynajż się ukazywać,chyba sam widzisz jaki hejt jest na te osoby,wiem tylko tylko tyle że tak nie powinno być, mogę potępiać ich postępowanie ale osób ty potępiać nie mogę , nawet osądzać ich nie powinienem
Masz rację że nie powinno się potępiać osób osób tylko ewentualnie ich postępowanie. Ale nie wiem co masz na myśli mówiąc o tym potępianiu i osądzani osób i o tej nienawiści do nich? Napisz w jaki sposób to się odbywa? Podaj przykłady.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Andej » 2020-08-10, 22:20

Nie widzę hejtu na "te" osoby. Wprost przeciwnie. Jest hejt na wszystkich, którzy nie pochwalają ich postępowania. Ich nie oznacza osób L, G, B czy T, ale agresywnych ideologów lgbt.
Teraz, w tym nowym radiu, ktoś powiedział o aresztowanym Michale używając rodzaju męskiego. I od razu zaczęła się nagonka. Za co? Dlaczego? Czy dlatego, że płeć męska jest gorsza? Nie dajmy się zwariować. Na białe należy mówić białe. Nie kajać się z powodu mówienia prawdy.
I nie wywracać kota ogonem. To aktywiści lgbt przejawiają nienawiść do ludzi. Nie tylko do wiary, ale do ludzi, którzy wierzą. Dla nich pobicie jest czynem chwalebnym. A nienawiść wzbudza wszystko, co nie jest zgodne z ich ideologią. I usiłują wmawiać pozostałym, że to oni są szykanowani, chociaż jest odwrotnie. To zwykli ludzie są znieważani. I znieważane są najwyższe wartości innych ludzi.

Nie chcę społeczeństwa, w którym aktywiści uzurpują sobie prawo do bycia uebermenschami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Jozek » 2020-08-10, 23:14

Marek_Piotrowski pisze: 2020-08-10, 21:42
Grzegorz pisze: 2020-08-10, 21:23 Pan Jezus nie uzdrawiał wszystkich, osoby homo dopiero od jakiegoś cvzasu zaczynajż się ukazywać,chyba sam widzisz jaki hejt jest na te osoby,wiem tylko tylko tyle że tak nie powinno być, mogę potępiać ich postępowanie ale osób ty potępiać nie mogę , nawet osądzać ich nie powinienem
Wybacz, ale póki co widzę "hejt" dokładnie w odwrotną stronę.
Pod kolorowymi pretekstami działacze biją w biały dzień na ulicy człowieka fundacji pro-life, niszczą samochód, profanują święte symbole, wulgarnie obrażają zwykłych ludzi i policjantów wypełniających swoje obowiązki.
Jesli idzie o dyskryminację, to wyrzuca się z pracy ludzi, którzy ośmielą się nie zgodzić z tezami środowiska LGBT (nie spotkałem się z tym, by kogoś wyrzucono za ich głoszenie).
Więc o czym Ty właściwie piszesz?!

Szanujemy wszystkich ludzi, ale niekoniecznie wszelkie poglądy, nie mówiąc już o wszystkich zachowaniach.
Przyzwolenie na chuligaństwo nie mieści sie w zakresie pojęcia "miłość bliźniego".

Możemy się śmiać, iż "prześladowanie osób LGBT" polega na tym, iż owe osoby praktycznie bezkarnie profanują, obrażają, plują na innych ludzi (jednocześnie krzycząc o miłości i tolerancji), ale... nie ma się z czego śmiać.
Gdy patrzę się na filmy z wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu przypomina mi się to samo Krakowskie Przedmieście i zdziczenie związane z Krzyżem Smoleńskim.
Tak jak i wówczas, mam nieodparte wrażenie, że jest coś szatańskiego w tej wyuzdanej, całkowicie cynicznej bezczelności, w tym szaleństwie, niemal ekstazie nienawiści kolorowego tłumu.
Marek, wczesniejsza nasza dyskusja zainspirowales mnie do przemyslenia o co tu dokladnie chodzi i gdzie sa jakies bledy.
Doszedlem do takich wnioskow ze, prawa europejskie domagaja sie jakichs akceptaci itp. wobec osob o sklonnosciach homo, czy w ogole LGBT.
Prawda jest taka ze wedlug prawa, nie mozna nikogo dyskryminowac i nie sadze by Chrzescijanie kogokolwiek dyskryminowali, bo bylo by to niezgodne z wiara.
Problem zaczyna sie gdy sprawe prawa cywilnego miesza sie z wiara, bo wedlug tego samego prawa nie mozna dyskryminowac osob wierzacych.
Ten problem pojawia sie np. w sytuacji gdy np. jakis hmoseksualista, czy ktos z LGBT stawia teze ze "katolicy sa nietolerancyjni", wtedy wchodzi w zakres wiary jako calosci, wiec taka osoba, powolujaca sie na Katolicyzm, czy jakakolwiek inna wiare, nie ma praktycznie jakiegokolwiek prawa zwiazanego z tolerancja, czy nietolerancja, i podlega prawu dotyczacemy wolnosci wyznania, bo je lamie.
W takiej sytuacji jest po prostu osoba przekraczajaca prawo, bo wchodzac w temat wiary, nie ma zadnego prawa tej wiary w jakikolwiek sposob dyskryminowac, chocby nie wiem jak bardzo restrykcyjne reguly-zsady danej wiary by nie byly.
Jesli ktokolwiek z LGBT, chocby mimochodem wspomni jakimkolwiek slowem na temat wiary, sam wtedy staje sie osoba nietolerancyjna i wrecz dyskryminuje wiare, co jest po prostu nielegalne.
Np. jesli ktos z aktywistow LGBT, wszedl by na nasze forum, to mozna mu bez problemu przekraczania prawa wyjasnic mu ze homoseksualizm jest zboczeniem i jest grzechem. Wtedy nie jest to zadna nietolerancja, czy przekroczeniem jakiegokolwiek prawa.
Natomiast, jesli bys to zrobil podczas ich pochodu, gdy zaden nie wchodzi na temat wiary, to wtedy przekraczal bys prawo.
Innaczej mowiac, w momencie gdy jakis aktywista wspomni cokolwiek o wierze np. uzywajac slowa katolicy, czy wierzacy, sa np. nietolerancyjni to masz prawo go poprawic i wyjasnic mu ze ich tolerujesz, ale nauczanie twojej religii, nazywa to po imieniu ze jest to zboczenie i grzech i nie bedzie to w zaden sposob kolidowalo, czy lamalo jakiekolwiek prawo.
W jakiejkolwiek publicznej dyskusji, jesli ze strony homoseksualisty, czy dzialacza LGBT, padnie slowo wiazace temat z religia, mozna mu wtedy wszystko wygarnac, bez najmniejszego problem ze w jakikolwiek sposob lamie sie prawo.
Dodam, ze poza sadem w Polsce, sa w tych sprawach jeszcze mozliwosci odwolania do europejskiego trybunalu gdzie osoby oskarzone, nie mjace funduszy,moga wybrac sobie prawnika, ktory w ich imieniu popowadzi obrone na koszt EU.
Mysle jednak ze to co napislem powyzej jest na tyle logiczne ze wiekszosc sadow pierwszej instancji przyzna racje osobie wierzacej i wyda wyrok przeciw osobie dyskryminujacj wiare.
Ostatnio zmieniony 2020-08-10, 23:27 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Jednax

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Jednax » 2020-08-11, 07:42

Agresja lgbt. Nie neguja, one ponizaja.

Nikt nie mozę robić antydemonstacji na trasie innej. To prowokacja.

Nie bylo dobre. Poczytacie, jak przed 1939 w warszawiw.

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Grzegorz » 2020-08-11, 20:13

Marek Piotrowski, nie potrafię inaczej przytoczyć, jestem zbyt ciemny,,,,,,,, jest coś szatańskiego w tej wyuzdanej,całkowicie cynicznej bezczelności, w tym szaleństwie,niemal ekstazie kolorowego tłumu,,,, nie jestem w stanie zrozumieć ażeby wszyscy zgadzali się z tym stwierdzeniem , ja się na to nie godzę, widocznie jestem inny, Pan JEZUS BIBLIA mówi co innego , proszę o usunięcie mego konta z tego forum , pomyliłem się , nie chodzi o to że ktoś ma inne zdanie, po prostu tak nie można wg mnie, pozdrawiam wszytkich

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: abigail » 2020-08-11, 20:46

czekajze.. zaraz tam usunięcie konta
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Czarny » 2020-08-11, 21:13

Spokojnie @Grzegorz , z własnego doświadczenia odradzam działanie w pospiechu i emocjach.
Często tym się kieruję, potem żałuje. Po czasie wszystko jawi się w łagodnym świetle.
Pozdrawiam i pogody ducha życzę :)

ODPOWIEDZ