Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Mivia

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Mivia » 2017-12-20, 09:31

A ja uważam że jest zadużo ustępstw i tolerancji do złego nie potępiam homoseksualistów jednak tego nie popieram dlatego jestem przeciwnikiem ślubów homoseksualnych adopcji itp. Nie porównujmy się ze zwierzętami bo mimo ich wysokiej inteligencji to są tylko zwierzęta Nam Bóg dał zdziebko więcej i więcej od nas wymaga

podkowa

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: podkowa » 2017-12-20, 22:09

Potepiamy i odrzucamy czyny ( takie niby sluby itd) ... ale nie tych ludzi - to nalezy do Boga i to rozgrywa sie miedzy Bogiem, a konkretnym czlowiekiem.

Abraham45

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-22, 12:06

Mivia pisze: 2017-12-20, 09:31 A ja uważam że jest zadużo ustępstw i tolerancji do złego nie potępiam homoseksualistów jednak tego nie popieram dlatego jestem przeciwnikiem ślubów homoseksualnych adopcji itp. Nie porównujmy się ze zwierzętami bo mimo ich wysokiej inteligencji to są tylko zwierzęta Nam Bóg dał zdziebko więcej i więcej od nas wymaga
A ja mogę stwierdzi, że w przypadku homoseksualizmu to zwierzęta są w tej kwestii mądrzejsze od ludzi, gdyż raczej homoseksuzlizm u zwierząt nie występuje a jeśli już to są chyba jakieś spiradyczne przypadki. A skoro to wynaturzeniem zboczenid nie występuje w takiej skali jak u ludzi to dlaczego człowiek musi pokazywać znacznid gorsze zachowania czy wręcz głupitę niż zwierzęm przecież ma bardziej rozwinięty mózg i powinien myśleć znac nie lepiej, panować nad swoim zachowaniem?

Magnolia

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Magnolia » 2017-12-22, 12:35

Przypomniało mi sie co mówiłam córce nastoletniej co do homoseksualizmu, co usłyszałam wcześniej od jezuity.
Argumentem naturalnym, wynikającym po prostu z natury człowieka jest fakt że tylko narządy kobiety i mężczyzny do siebie naturalnie pasują. Kobieta do kobiety nie pasuje, oraz mężczyzna do mężczyzny także nie pasuje. Kolejnym argumentem naturalnym jest fakt że tylko związek kobiety i mężczyzny może zaowocować dzieckiem, czyli związki homoseksualne sa bezowocne, bez przyszłości...
Nie trzeba nawet sięgać do Biblii by to spostrzec. Ale oczywiście natura jest zgodna z zamysłem Bożym, bo jest przez Boga stworzona.
Dlatego moim skromnym zdaniem nie ma mowy o naturalnym, wrodzonym homoseksualizmie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-22, 13:05

Proponuję byśmy ustalili jakieś nazewnictwo, byśmy wiedzieli o czym się każdy piszący wypowiada - czy o przypadłości (chorobie, zboczeniu) nazywanym "homoseksualizmem" czy też na praktykach uprawiania homoseksualizmu.

Abraham45

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-22, 13:18

Trudno jest mówić o homoseksualiźmie mając uwzględnić tylko same skłonności do niego - jeśli one same w sobie nie są grzechem to i o homoseksualiźmie nie ma wtedy mowym, bo homoseksualizm to raczej coś więcej niż skłonnościm to są już konkretne stosunki seksualne. Tak więc jeśli mówimy o homoseksualiźmie to mówimy o konkretnym zboczeniu, wynaturzeniu sprzecznym z naturą i oczywiście co za tym idzie - o grzechu ciężkim. Mam nadzieję że teraz sprawa będzie jasna i pomijajmy już te skłonności które grzechem nie są a skupmy się na homoseksualiźmie który grzechem jest i to cięzkim, grzechem nieczystości.

Porwierdzam także to samo co napisał podkowa - krytykuję sam homoseksualizm, względnie czyny człowieka związane z propagowaniem tego zła a nie człowieka jako osobę i dziecko Boga.

Magnolia

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Magnolia » 2017-12-23, 08:37

Można zrobić coś dobrego, podpisać petycję, by produkcje Disney'a nie propagowały homoseksualnych wątków w swoich produkcjach.
http://citizengo.org/pl/fm/132864-dosc- ... ch-disneya

Abraham45

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-23, 11:00

Mnie w homoseksualiźmie oprócz samego zboczenia uderza jeszcze to, że powstają grupy, którym mało jest chorych nienaturalnych zachowań więc uderzają w religię, w wartości chrześcijańskie i symbole św?ętości: sakrament małżeństwa domagając się związków sakramentalnych, szopki Bożonarodzeniowe zamieniając Maryję na Józefa i wiele innych aktów antychrześcijańskich. Z jednej strony można bronić tych ludzi opierając się na bardzo słabej naturze człowieka a z drugiej - wyrazy podłości wypada potępiać i uderzać w nich surowymi karami za takie profanacje. Jak wobec tskich faktów bronić tych ludzi? Mamy ich głaskać po głowie za takie perfidne akty podłości i profanacji?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-23, 20:07

Abraham45 pisze: 2017-12-22, 13:18 Trudno jest mówić o homoseksualiźmie mając uwzględnić tylko same skłonności do niego - jeśli one same w sobie nie są grzechem
Oczywiście, że nie są. ŻADNE skłonności nie są.
to i o homoseksualiźmie nie ma wtedy mowym, bo homoseksualizm to raczej coś więcej niż skłonnościm to są już konkretne stosunki seksualne. Tak więc jeśli mówimy o homoseksualiźmie to mówimy o konkretnym zboczeniu, wynaturzeniu sprzecznym z naturą i oczywiście co za tym idzie - o grzechu ciężkim. Mam nadzieję że teraz sprawa będzie jasna i pomijajmy już te skłonności które grzechem nie są a skupmy się na homoseksualiźmie który grzechem jest i to cięzkim, grzechem nieczystości.
To o czym gadać? Wiadomo że to grzech.
Dla mnie znacznie ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem a trwają przy Bogu.
Na przykłąd http://www.oaza.pl/niemcy/Nowa_nadzieja ... waga_.html
Abraham45 pisze: 2017-12-22, 13:18Porwierdzam także to samo co napisał podkowa - krytykuję sam homoseksualizm, względnie czyny człowieka związane z propagowaniem tego zła a nie człowieka jako osobę i dziecko Boga.
I słusznie.

Mivia

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Mivia » 2017-12-23, 20:15

Ja jeszcze nie rozumiem dlaczego mamy ich bronić? Skoro ja mówiąc cokolwiek złego o homoseksualistach usłyszę że jestem homofobem ale jak homoseksualista będzie drwił z mojej wiary to wszystko ok

Abraham45

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-23, 21:36

Marek_Piotrowski pisze:To o czym gadać? Wiadomo że to grzech.
Dla mnie znacznie ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem a trwają przy Bogu.
Sorki Marku, ale tego stwierdzenia nie jestem w stanie u ciebie zrozumieć. Sam piszesz powyżej, że homoseksualizm jest grzechem, potwierdzasz to sam a potem piszesz, że ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem. Jeśli uwzględni się tylko i wyłącznie skłonności - to owszem, ale w przypadku homoseksualizmu to jest to całkowicie sprzeczne z prawdą. Człowiek, który siedzi w grzechu ciężkim ,jednym z tych najbardziej obrzydliwych i ciężkich dla Boga obok zabijania czy grzechów przeciwko Duchowi Świętemu nie może trwać przy Bogu, gdyż albo się służy Bogu albo diabłu, nie można służyć dwom Panom jednocześnie. Grzech ciężki całkowicie zaprzecza służbie Bogu.
Skoro człowiek wybiera homoseksualizm to na pewno odsuwa od siebie Boga.

Można zrozumieć jeszcze kogoś, kto uległ raz grzechowi homoseksualizmu i poszedł się wyspowiadać wiedząc, że wszedł w grzech ciężki a potem robi wszystko aby w ten grzech nie wchodzić - ok, taki człowiek może trwać przy Bogu, bo upadł, ale zrozumiał co zrobił, pojednał się z Bogiem i stara się żyć normalnie, unikać tego grzechu ciężkiego. Nie ma jednak mowy o trwaniu przy Bogu w przypadku osób, które cały czas trwają w tym grzechu.

To tak jakby powiedzieć też o człowieku, który morduje ludzi - zabija, ale trwa przy Bogu?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-24, 12:13

Abraham45 pisze: 2017-12-23, 21:36
Marek_Piotrowski pisze:To o czym gadać? Wiadomo że to grzech.
Dla mnie znacznie ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem a trwają przy Bogu.
Sorki Marku, ale tego stwierdzenia nie jestem w stanie u ciebie zrozumieć. Sam piszesz powyżej, że homoseksualizm jest grzechem, potwierdzasz to sam a potem piszesz, że ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem. Jeśli uwzględni się tylko i wyłącznie skłonności - to owszem, ale w przypadku homoseksualizmu to jest to całkowicie sprzeczne z prawdą.
Przecież piszę o skłonnościach. I to jest prawda co pisze.
Człowiek, który siedzi w grzechu ciężkim ,jednym z tych najbardziej obrzydliwych i ciężkich dla Boga obok zabijania czy grzechów przeciwko Duchowi Świętemu nie może trwać przy Bogu, gdyż albo się służy Bogu albo diabłu, nie można służyć dwom Panom jednocześnie. Grzech ciężki całkowicie zaprzecza służbie Bogu.
O jakim grzechu piszesz w przypadku osób dotkniętych zboczeniem a mimo to nie wykonujących czynów homoseksualnych?
Skoro człowiek wybiera homoseksualizm to na pewno odsuwa od siebie Boga.
To ze ktoś jest zboczony nie oznacza że wybiera homoseksualizm.

Mam wrażenie że już Ci z trzy razy tłumaczyłem to rozróżnienie.
Nie wiem czy chcesz zrozumieć, czy co?

Zajrzałeś do linku, jaki podałem?
Ostatnio zmieniony 2017-12-24, 12:14 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-24, 12:14

Mivia pisze: 2017-12-23, 20:15 Ja jeszcze nie rozumiem dlaczego mamy ich bronić? Skoro ja mówiąc cokolwiek złego o homoseksualistach usłyszę że jestem homofobem ale jak homoseksualista będzie drwił z mojej wiary to wszystko ok
A kto CI każe ich bronić?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-24, 12:17

Abraham45 pisze: 2017-12-20, 02:23 To co napisałeś Marku nie przedstawia w żadnym wypadku winy czy konsekwencji czynu człowieka. Myślę, że Bóg nie jest jakimś głupcem, idiotą aby za czyn ludzi karać zwierzęta.
Przecież napisałem o konsekwencji grzechu, a nie o "karze".
Twój argument zbić łatwo: a dlaczego - w Twojej poetyce - za czyn ludzi karać INNYCH ludzi a nie karać ZWIERZĄT?
Dlatego grzech pierworodny nie może przechodzić na zwierzęta. Wszelkie grzechy nieczystości ludzi także.
Aha, 'nie może". A to że tak mówi Pismo, które zacytowałem oraz rzeczywistość wokół (w której zwierzęta cierpią, choć inaczej niz ludzie) to nieważne? ;)

Abraham45

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-24, 13:01

Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-24, 12:13
Abraham45 pisze: 2017-12-23, 21:36
Marek_Piotrowski pisze:To o czym gadać? Wiadomo że to grzech.
Dla mnie znacznie ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem a trwają przy Bogu.
Sorki Marku, ale tego stwierdzenia nie jestem w stanie u ciebie zrozumieć. Sam piszesz powyżej, że homoseksualizm jest grzechem, potwierdzasz to sam a potem piszesz, że ciekawsi są ludzie, którzy są dotknięci zboczeniem. Jeśli uwzględni się tylko i wyłącznie skłonności - to owszem, ale w przypadku homoseksualizmu to jest to całkowicie sprzeczne z prawdą.
Przecież piszę o skłonnościach. I to jest prawda co pisze.
Człowiek, który siedzi w grzechu ciężkim ,jednym z tych najbardziej obrzydliwych i ciężkich dla Boga obok zabijania czy grzechów przeciwko Duchowi Świętemu nie może trwać przy Bogu, gdyż albo się służy Bogu albo diabłu, nie można służyć dwom Panom jednocześnie. Grzech ciężki całkowicie zaprzecza służbie Bogu.
O jakim grzechu piszesz w przypadku osób dotkniętych zboczeniem a mimo to nie wykonujących czynów homoseksualnych?
Skoro człowiek wybiera homoseksualizm to na pewno odsuwa od siebie Boga.
To ze ktoś jest zboczony nie oznacza że wybiera homoseksualizm.

Mam wrażenie że już Ci z trzy razy tłumaczyłem to rozróżnienie.
Nie wiem czy chcesz zrozumieć, czy co?

Zajrzałeś do linku, jaki podałem?
Przecież jasno wcześniej napisałem aby pisząc o jomoseksualiźmie odnosić się do niego jako grzechu ciężkiego anie serwować znowu kwestię skłonności które grzechem i homoseksualizmem nie są. Cały czas jednak wtrącasz w homoseksualizm skłonności mimo wyjaśnień.

Czytałem zawartość linka, ale tam jest tylko odnośnie pomocy osobom o skłonnościach homoseksualnych.

Oczywiście, nie każdy człowiek zboczony musi być homoseksualistą, może być też pedifilem, zoofilem czy gwałcicielem kobiet lub mieć innego zboczonego hopla.
Każde z tych zboczeń jest grzechem ciężkim a ludzie powinni się z tego leczyć, jeśli nie poddają się leczeniu, walce o czystość to trwają w grzechu ciężkim i niestety są daleko od Boga. JEDNAK CAŁY CZAS POWTARZAM I PRZYPOMINAM - CHODZI O HOMOSEKSUALIZM A WIEC CZYNY A NIE SKŁONNOŚCI.

ODPOWIEDZ