Czy Szatan wierzy w Boga ?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 13:31

Samo pomyślenie ze Szatan nie wiedział co robi wlasciwie jest sprzeczne z tekstami Pisma Sw Zarówno u Izajasza 14 gdzie przedstawiono intencje diabla czy Ezechiela 28 gdzie przedstawiono relacje Boga do diabla czy pierwsze rozdzialy księgi Hioba gdzie przedstawiono motywy dzialania szatana wobec ludzi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-29, 14:25

Szatan nie wierzy w Boga. Wierzy za to w istnienie Boga (względnie, jak napisał @sadzony, wie).

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Homoseksualizm - stanowisko Kościoła cd.

Post autor: lambda » 2021-07-29, 14:59

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-28, 19:52
lambda pisze: 2021-07-24, 12:10
Dezerter pisze: 2021-07-23, 20:00
Patryk2390 pisze: 2021-07-21, 19:57 To słowa szatana
... powiedział ci :?: - weź się trochę rozpisz
Może to z egzorcyzmów, niektórzy ludzie tego słuchają i szukają tam odpowiedzi zamiast studiować Pismo. Wola czerpać wiedzę od szatana
Wklejam wypowiedzi ks. egzorcysty Andrzeja Grefkowicza, który wyraźnie stwierdza, że nie należy brać na poważnie tego, co mówi zły duch.

"Mam jednak duży dystans do tego, co mówią złe duchy. Nie wiem, czy to, co mówią, poza złorzeczeniami, jest zgodne z prawdą. Szatan to ojciec kłamstwa i nie wiadomo, kiedy zdarza mu się powiedzieć prawdę. Sam nie mówię do demonów i nie słucham ich. Wolę słuchać Boga."

"Moja koncepcja jest więcej niż ostrożna. Jest radykalna. Ja jestem radykalistą i podkreślam: nie ma z kim rozmawiać! Jak już rozmawiać, to z kimś porządnym. Przy tego rodzaju przekazach nigdy nie mam gwarancji, że to co mówi przeciwnik, to prawda. Żadnej gwarancji. Nawet gdy mu nakazuję w imieniu Jezusa Chrystusa, to nie mam pewności czy nakaz jest na tyle go wiążący, że on coś na pewno prawdziwego powie. Ile w tym moim nakazie jest czegoś, co jest z Bożego Ducha, a ile z mojej ciekawości, to jest kolejna okoliczność, która może sprawiać, że odpowiedzi mogą wyprowadzać mnie w pole. Przypuszczam, że stawiając tego rodzaju pytania egzorcyści są często wodzeni za nos. Czytając relacje z tych egzorcyzmów z zadziwieniem patrzę, jak niestety prymitywnie wyglądają. Gdy nie ma szerszego spojrzenia na przyczyny zniewolenia czy opętania, to nie ma odpowiedzi na to, jak pomóc człowiekowi w jego drodze nawrócenia.
"

źródło: https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/eg ... owicz.html
Upublicznianie i nagrywanie i w ogóle opowiadanie o przebiegu egzorcyzmów jest niezgodne z nauką Kościoła.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 17:08

O ile sie upublicznia to te fragmenty ktore są sprawdzone pod katem doktrynalnym. I potwierdzające nauczanie. Za zgoda pacjenta. A jeśli się boi ktoś fakszywych nauk to koziol ma zdecydowanie więcej sposobie by sączyć swoj jad falszywych nauk. ... Czy herezji .Bo te są znacznie groźniejsze. Np rozwadnianie ocen moralnych postaw etc....

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Andy72 » 2021-07-29, 17:11

Szatan był aniołem. Anieli poznają doskonale i całą swoją wolą. Jak odrzucił, nie może zmienić zdania. Gorzej, że my po śmierci prawdopodobnie również będziemy mieli utwierdzoną wolę i jeśłi w czasie naszego życia się zdeprawowała, możemy odrzucić Boga na wieki.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: lambda » 2021-07-29, 18:58

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 17:08 O ile sie upublicznia to te fragmenty ktore są sprawdzone pod katem doktrynalnym. I potwierdzające nauczanie. Za zgoda pacjenta. A jeśli się boi ktoś fakszywych nauk to koziol ma zdecydowanie więcej sposobie by sączyć swoj jad falszywych nauk. ... Czy herezji .Bo te są znacznie groźniejsze. Np rozwadnianie ocen moralnych postaw etc....
Każde upublicznianie jest niezgodne z nauką Kościoła.
A szatan działa różnymi drogami nie wiesz tego co dla kogoś jest bardziej szkodliwe aco mniej
Ostatnio zmieniony 2021-07-29, 18:59 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 19:28

lambda pisze: 2021-07-29, 18:58
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 17:08 O ile sie upublicznia to te fragmenty ktore są sprawdzone pod katem doktrynalnym. I potwierdzające nauczanie. Za zgoda pacjenta. A jeśli się boi ktoś fakszywych nauk to koziol ma zdecydowanie więcej sposobie by sączyć swoj jad falszywych nauk. ... Czy herezji .Bo te są znacznie groźniejsze. Np rozwadnianie ocen moralnych postaw etc....
Każde upublicznianie jest niezgodne z nauką Kościoła.
A szatan działa różnymi drogami nie wiesz tego co dla kogoś jest bardziej szkodliwe aco mniej
Tiaaaa. Tyle ze to robiono od dawien dawna. Natomiast diabel czasami bywa przymuszanymi do powiedzenia prawdy dlaczego wlazl. Natomiast jeśli egzorcysta nie slucha to dlatego czasem pacjenci wracają.I czasem większy skutek maja modlitwy prowadzone przez swieckich w Kościele bo szuka sie zrodla. Spotkalem sie osobiście z przypadkiem gdzie modlitwy x egzorcysty nie pomogly a wystarczylo tylko poprowadzić pacjenta przez wybaczenie rodzicom. Najśmieszniejsze jest to ze petent mowil od razu w czym rzecz. 😊

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Andej » 2021-07-29, 22:14

Nie tyle wierzy, co wie. Gdyby nie wiedział, to by z Nim nie walczył.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy Szatan wierzy w Boga ?

Post autor: Dezerter » 2021-07-29, 23:09

sądzony pisze: 2021-07-28, 21:38
Czy Szatan wierzy w Bog ?
szatan to chyba wie.
Dokładnie *-:) i ma o wiele lepsze poznanie Boga niż my
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ