Zwierzęta i ich prawa.

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Buzz

Zwierzęta i ich prawa.

Post autor: Buzz » 2018-11-21, 20:49

Wiele osób ma psa lub kota. I właśnie chciałbym porozmawiać na ich temat.
Mam psa od wielu lat. Wiem, że to może być źle odebrane ale przez cały czas głownie trzymałem go na łańcuchu.
Nie miałem innej możliwości bo nie takiego ogrodzenia przez które by nie wyszedł na ulice. Oczywiście na zime jak były mrozy spuszczałem go.
Teraz sobie uświadomiłem że to troche nie w porządku. I staram się go spuszczać ale nie na cały czas ale na jeden dzień albo pół a potem i tak sam przychodzi i szczeka i dopiero przestaje szczekać gdy wezmę go na łańcuch i pójdzie do budy( Choć on cały czas ma możliwość pójscia do budy ale sam jak nie chce :-? :-? ). Co o tym myślicie? Czy trzymanie psa na łańcuchu jest może grzechem albo złym postępowaniem? Jeżeli tak, to czy mogę go spuszczać np. na pół dnia a on i tak potem przyjdzie? Nie wiem czy spuszczenie go na stałe jest dobre bo chyba pies po ulicy sam latać nie może choć jest mały i krzywdy nie zrobi. Nie mam możliwości wzięcia go do domu albo zrobienia ogrodzenia. :(

Dominik

Re: Zwierzęta i ich prawa.

Post autor: Dominik » 2018-11-21, 20:59

Długi ma ten łańcuch? Jeśli tak, to problemu raczej nie ma by na nim był cały czas. Lepsze niż ma wpaść pod samochód.
Może zrób mu linkę napiętą, np. od drzewa do drzewa na podwórku, i do tej linki łańcuch. Miał by spory wybieg, i by nie uciekał.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zwierzęta i ich prawa.

Post autor: Dezerter » 2018-11-21, 23:15

Zadbaj, by łańcuch był lekki, a obroża solidna, wówczas nie będzie to dla niego takie uciążliwe. Zabieraj go codziennie na spacer, by się wybiegał, ale uważaj, bo ktoś ostatnio dostał 5000zł za wyprowadzanie psa bez kagańca. :-o
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Zwierzęta i ich prawa.

Post autor: sam2 » 2018-11-22, 07:52

Kagance to wladze powinny zakladac wlascicielom psow ktorzy nie umieja psa ulozyc.
Poza tym najczesciej charakter psa odzwierciedla charakter wlasciciela.

Czasem spotyka sie najczesciej zartoblie informujace tabliczki ostrzezenie " uwaga zly pies, a gospodarz jeszcze gorszy".
Choc sa one zartobliwe, to jednak stwierdzaja fakt ze charakter psa zalezy od charakteru wlasciciela.
Wiele osob samotnych nie zdaje sobie sprawy ze nie musza sie zbytnio wysilac by kogos poznac lub dac sie poznac, bo ich pies zrobi to za nich.
Niestety niewiele osob samotnych wie o tym.
Wystarczy obserwowac psa i jego reakcje by bardzo duzo dowiedziec sie o wlascicielu-wlascicielce.
Ostatnio zmieniony 2018-11-22, 07:57 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Zwierzęta i ich prawa.

Post autor: Sebastian » 2018-11-23, 09:31

Ogólnie nie można zwierząt źle traktować:)
Totus Tuus

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Zwierzęta i ich prawa.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-06, 23:43

Jeśli nie możesz postawić ogrodzenia, proponuję linkę treningową (chociaż jest trudna do nauczenia, a niewychowany bardzo dobrze pies może się nią po prostu udusić), a jeszcze bardziej 20 m plecionej smyczy. Są lekkie, psu nie grozi nic więcej, niż jak na łańcuszku. Sama używam takiej przy wycieczkach nad jezioro, czy do parku.
Po drugie, pies musi wchodzić na spacery. Nie "wybiegać się", ale poznać otoczenie, inne zwierzęta, obwąchać krzak i inne typowo psie rzeczy. Mój pies biega po podwórku praktycznie cały czasz, ale na hasło "idziemy na spacer" przekracza prędkość dźwięku przy biegnięciu do furtki.
Co do kagańców- jeśli ktoś chce używać to tylko i wyłącznie kagańce fizjologiczne. Pozwalają psu ziajać, ziewać i wszyatko, co mu się zapragnie, oprócz gryzienia, jednocześnie jest lekko i się nie nagrzewa (w przeciwieństwie do metalowych modeli).
Pies to też boże stworzenie i należy mu się godne traktowanie. Psy, które żyją na wiecznej uwięzi nie są szczęśliwe.

Dodano po 54 sekundach:
A taką smycz kupiłam na Aliexpress, dostępne do 30 m chyba.

ODPOWIEDZ