Grzechy cudze

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Pixel

Grzechy cudze

Post autor: Pixel » 2018-12-19, 05:02

Czy spowiadać się z grzechu którego ja nie popełniłem lecz który miał na mnie pewnie jakiś wpływ? Np. ktoś kiedyś za niemowlaka wziął mnie do wróżki. Czy mam mówić ten grzech; ksiądz i tak pewnie domyśli się przez kogo podobny grzech został popełniony(rodzice) grzech a nie wiem czy tak wolno robić ze mówić czyjeś grzechy. Bo to w końcu każdy ma swoje sumienie i nie należy zaglądać do innych.
Ostatnio zmieniony 2018-12-19, 05:05 przez Pixel, łącznie zmieniany 1 raz.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Grzechy cudze

Post autor: agust » 2018-12-19, 09:51

Pixel pisze: 2018-12-19, 05:02 Czy spowiadać się z grzechu którego ja nie popełniłem lecz który miał na mnie pewnie jakiś wpływ? Np. ktoś kiedyś za niemowlaka wziął mnie do wróżki. Czy mam mówić ten grzech; ksiądz i tak pewnie domyśli się przez kogo podobny grzech został popełniony(rodzice) grzech a nie wiem czy tak wolno robić ze mówić czyjeś grzechy. Bo to w końcu każdy ma swoje sumienie i nie należy zaglądać do innych.
By grzech zaistniał, człowiek musi go popełnić świadomie , czyli wie, że ten czyn jest grzechem. Czy byłeś świadomy, będąc niemowlakiem?
A jednak istnieją grzechy cudze, z których powinniśmy się spowiadać. To są te grzechy, które dzieją się za naszą akceptacją, przyzwoleniem - choćby milczącym albo co gorsze namową. Tak dla ćwiczeń duchowych i rachunku sumienia przed spowiedzią, może wyliczysz przypadki "grzechów cudzych" z których trzeba się spowiadać :ymhug:

ODPOWIEDZ