Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-07, 04:29

Andej pisze: 2019-03-06, 12:42 Czy dzisiaj radujący się w niebie mogą wychylić lampkę wina zmieszanego z wodą?
Odbierasz metafory biblijne w sposób literalny, dosłowny ? Np.werset o uczcie mesjańskiej z Iz 25, 6 :
"Pan Zastępów przygotuje
dla wszystkich ludów na tej górze
ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win,
z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. "


To wszystkie ludy zmieszczą się na jednej górze ze zwierzętami ? A kto będzie koszernie podrzynał gardła zwierzętom, jeśli śmierci już nie będzie ? A co do win, to podczas fermentacji drożdże umierają, giną.

Dodano po 11 minutach 14 sekundach:
Viridiana pisze: 2019-03-06, 21:09 Dwie godziny wykładu dla ucznia pierwszej licealnej i to w dodatku plastyka, to jest wyzwanie ze względów czasowych. Tu nie chodzi o jakieś moje uprzedzenia. Niestety, ale tak długi film nie ma dla mnie przystępnej formy. ;)
Rozumiem, że obowiązki szkolne i młodość w tym nie pomagają. Dla ucznia czy uczennicy ? :)
Ostatnio zmieniony 2019-03-07, 04:21 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-07, 07:31

Marta pisze: 2019-03-04, 18:26 .. bo on nie widzi w tym nic złego, to go rozluźnia i to trwa już ponad dekadę. Czy gdyby się nie napił, wpadłby w furię? Zapewne tak, ale taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła, nawet jeśli takowego piwa zabrakło, usłużna żona pójdzie do sklepu o 21:55, mimo że sklep zamykają o 22. Tam jest zawsze zapas piwa .. Zawsze.
Bo wiem jak myślałam po wypiciu jednego piwka (czy parę łyków), jednego kieliszka wina, jednego drinka, od czasu do czasu, a jak myślałam, kiedy nie piłam wcale. Głównie o to.
Strach pomyśleć, co by się stało gdyby go jednak zabrakło ! Przychodzi na myśl piosenka Wojciecha Młynarskiego: "W Polskę idziemy !"
"..Aż dzień się zbudzi i skacowani
Wstaną tytani,
I znowu - w Polskę, bracia kochani,
Nikt nas nie zgani,
Nikt złego słowa - Łomża czy Nakło -
Nam nie bałaknie.
Jakby nam kiedyś tego zabrakło...
Nie, nie zabraknie! "

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Andej » 2019-03-07, 08:26

Fedorowicz pisze: 2019-03-07, 04:29 ... Odbierasz metafory biblijne w sposób literalny, dosłowny ? ...
Czy na prawdę nie zrozumiałeś? Czy może uważasz mnie za idiotę?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: konik » 2019-03-07, 10:19

Fedorowicz ... nie manipuluj. To nieladnie.
Ostatnio zmieniony 2019-03-07, 10:19 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Viridiana » 2019-03-07, 17:54

Fedorowicz pisze: 2019-03-07, 04:29 Dodano po 11 minutach 14 sekundach:
Viridiana pisze: 2019-03-06, 21:09 Dwie godziny wykładu dla ucznia pierwszej licealnej i to w dodatku plastyka, to jest wyzwanie ze względów czasowych. Tu nie chodzi o jakieś moje uprzedzenia. Niestety, ale tak długi film nie ma dla mnie przystępnej formy. ;)
Rozumiem, że obowiązki szkolne i młodość w tym nie pomagają. Dla ucznia czy uczennicy ? :)
Uczennicy, rzecz jasna. :) Po prostu trochę posta nie przemyślałam pod tym względem. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-08, 04:13

Viridiana pisze: 2019-03-07, 17:54 Uczennicy, rzecz jasna. :)
Piszesz bardzo interesujące i budujące posty które czytam z przyjemnością. Proszę o więcej ! @};-

Dodano po 15 minutach 54 sekundach:
Andej pisze: 2019-03-07, 08:26 Czy na prawdę nie zrozumiałeś? Czy może uważasz mnie za idiotę?
Uważam Ciebie za zasłużonego i mądrego uczestnika rozmów na forum, który ku memu zadowoleniu bierze żywy udział w dyskusji. Widocznie nie zrozumiałem, więc proszę objaśnij szerzej swój punkt widzenia, jak to ma być z tym piciem wina w Niebie ?

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
konik pisze: 2019-03-07, 10:19 Fedorowicz ... nie manipuluj. To nieladnie.
Ja tylko dyskutuję i szanuję wszelkie dyskusje prowadzone w uczciwy sposób.
Ostatnio zmieniony 2019-03-08, 04:10 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Andej » 2019-03-08, 07:32

Fedorowicz pisze: 2019-03-08, 04:13... jak to ma być z tym piciem wina w Niebie ? ...
Analogicznie jak z jedzeniem, spaniem, bieganiem, uprawianiem sportu ... Niebo, to przede wszystkim stan. To łączność w miłości z Bogiem.

Co wcale nie znaczy, że wykluczam obecność wina w niebie. Bóg jest wszechmocny. Nie ma ograniczeń. Jeśli taka Jego wola, to i w niebie jest wino. Ale zanim nie stanę się mieszkańcem nieba (Pan Jezus przygotował tam dla mnie mieszkanie) nie mogę konkretniej odpowiedzieć. Jeśli tyko znajdę się w niebie, a tan znajdę łącze komputerowe, to oczywiście wyjaśnię. Ale nie obiecam żadnego terminu, gdyż nie jest mi znany.

A moja uwaga, było żartobliwym zakończeniem postu. Na początek postu. Nota bene.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Viridiana » 2019-03-08, 17:23

Fedorowicz pisze: 2019-03-08, 04:13
Viridiana pisze: 2019-03-07, 17:54 Uczennicy, rzecz jasna. :)
Piszesz bardzo interesujące i budujące posty które czytam z przyjemnością. Proszę o więcej ! @};-
Cieszę się, dziękuję za miłe słowa. :) Udział na forum jak najbardziej wciąż zamierzam mieć, więc miłego czytania. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-19, 19:46

Ciekawe dane. Choć do końca nie wierzę w ten pozytywny wpływ alkoholu:
https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci ... zycie.html

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-21, 15:53

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-19, 19:46 Ciekawe dane. Choć do końca nie wierzę w ten pozytywny wpływ alkoholu:
https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci ... zycie.html
Komu jest potrzebne dłuższe życie alkoholika ? Dłużej nie będzie podejmował żadnej uczciwej pracy, dłużej będzie kradł, kłamał, oszukiwał, znęcał się nad rodziną, dłużej będzie lekceważył higienę osobistą i będzie śmierdział na kilometr swymi szczochami, dłużej będzie leżał nieprzytomny, a potem leczył kaca, wpadał w depresję i histerię poalkoholową, dłużej będzie wynosił z domu co cenniejsze przedmioty, aby je spieniężyć na wódkę, dłużej będzie zanieczyszczał swe mieszkanie, klatkę schodową, osiedle mieszkaniowe swymi odchodami, moczem , kałem, wymiotami, petami, butelkami i śmieciami, aż się zalęgną robaki i szczury, dłużej będzie agresywnie odnosił się do każdego, dłużej będzie molestował i napadał kobiety, dzieci, dopuszczał się przestępstw kryminalnych, dłużej będzie oszukiwał sam siebie i ..innych.

Przepraszam za brutalną formę wypowiedzi, ale taka jest prawda o okradanej, zdradzonej, sprzedanej i upadłej moralnie współczesnej Polsce.
Ostatnio zmieniony 2019-03-21, 15:56 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-21, 16:38

Ten artykuł nie mówi o alkoholikach, więc piszesz trochę nie na temat ;)
Ostatnio zmieniony 2019-03-21, 16:38 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: konik » 2019-03-21, 19:06

Fedorowicz - jestes az tak purytanski, ze az gardzisz ludzmi, dlatego ze upadli? Ludzmi, ktorych Bog pragnie zbawic, nawet w ich slabosciach?
Wystarczy jedna chwila, aby oni, te szczochy na kacu wyprzedzili nas w drodze do nieba .

Magnolia

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Magnolia » 2019-03-21, 19:16

Mnie także zastanawia, jak czytam taką wypowiedź, @Fedorowicz czy starasz się czasem dostrzec Jezusa w tych ludziach? Czy starasz się dostrzec potrzeby tych ludzi, czy tylko dostrzegasz odór i okropny widok?

Poza tym, człowiek często przenosi swoje zranienia na otoczenie. Osądza wszystko, a osądzając odsłania tak naprawdę tajniki swojego serca. Pytanie więc jakie się budzi to : Jak Ciebie dotknął ten problem? Jaki wpływ na Twoje życie miał (czyjś) alkoholizm?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-22, 05:12

Magnolia pisze: 2019-03-21, 19:16 ..Poza tym, człowiek często przenosi swoje zranienia na otoczenie. Osądza wszystko, a osądzając odsłania tak naprawdę tajniki swojego serca. Pytanie więc jakie się budzi to : Jak Ciebie dotknął ten problem? Jaki wpływ na Twoje życie miał (czyjś) alkoholizm?
To prawda. Ale uważam, że instytucje państwowe oraz Kościół powinny to zjawisko zwalczać.
W Szwecji władze wypowiedziały wojnę alkoholizmowi. Państwo szwedzkie od dawna walczy z alkoholizmem swoich obywateli za pomocą Systembolaget. Co do wpływu na mnie osobiście, to mieszkając kiedyś Polsce tak ja, jak i każdy prawie Polak był nękany przez alkoholików na rozmaite sposoby. Przykładowo, mieszkałem wtedy w bloku, gdzie regularnie odbywały się nocne libacje alkoholowe, hałaśliwe imprezy i awantury. Były to już czasy kiedy policja przyjeżdża po godzinie lub wcale, a następnie spisuje i przesłuchuje nie przestępców, tylko ich ofiary które są surowo upominane aby nie wzywały policji bez istotnej potrzeby bo przecież to mała szkodliwość społeczna.
Ostatnio zmieniony 2019-03-22, 05:13 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: inquisitio » 2019-03-22, 05:58

konik pisze: 2019-03-21, 19:06 Fedorowicz - jestes az tak purytanski, ze az gardzisz ludzmi, dlatego ze upadli? Ludzmi, ktorych Bog pragnie zbawic, nawet w ich slabosciach?
Wystarczy jedna chwila, aby oni, te szczochy na kacu wyprzedzili nas w drodze do nieba .
Prawda. Niepowinnismy uważać się za lepszych od innych ,nawet gdy nie jesteśmy jak ci co leżą w rynsztoku grzechu, gdyż nie wiemy jak długo potrafimy wytrwać w dobrym.

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
Fedorowicz
Komu jest potrzebne dłuższe życie alkoholika ?...
Bogu i alkoholikowi.
Bóg nie pragnie śmierci grzesznika lecz żeby sie nawrócił i żył . Daje nam szansę jak długo się da.
Serviam

ODPOWIEDZ