Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Andej » 2019-06-26, 11:35

ToTylkoJa pisze: 2019-06-25, 13:08 ... Więc to zależy, gdzie są takie kartki.
To, akurat, wyjaśnione w tytule wątku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-26, 20:50

Rzeczywiście, nie zwróciłam uwagi na to.

Magnolia

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Magnolia » 2019-06-30, 15:21

Ja tu dostrzegam nieuczciwą konkurencję, ale jako taka nie ma znamion ciężkiej materii, więc grzech lekki.
Ale też warto się samemu zastanowić czy to zazdrość czy nienawiść, gniew, złość prowadzi Cię do takiego zachowania?
Zwykle pod grzechami kryją się jakieś uczucia, które nami kierują. Warto przyjrzeć się co to takiego i dlaczego to coś budzi takie uczucia. Bo teraz to są tylko kartki z drzew, żeby ludzie nie trafiali do konkurencji, a jesli to nie pomoże Ci rozwinąć skrzydeł, a On będzie prosperował? To co będzie dalej? Zostawisz to czy podejmiesz gorsze działania?
Warto się zastanowić przed działaniem, żeby nie popełnić przestępstw, albo wykroczeń.

Poza tym zdrowa konkurencja jest czymś pozytywnym, niezdrowa, czyli robienie sobie na złość, szkodzenie sobie nawzajem jest negatywne. może warto poszukać inna niszową dziedzinę, gdzie bedziesz bezkonkurencyjny? Choćby po to by żyć uczciwie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Dezerter » 2019-06-30, 17:15

Magnolia dobrze pisze - ja unikam tej "niezdrowej". Jak się pojawi konkurencja w okolicy to najpierw obserwuję, a później staram się spotkać i porozmawiać w kierunku unikania walki o klienta. Pokazuje przypadki firm z branży z innych regionów Polski (południe i wschód), gdzie walka zniszczyła wiele firm i wszyscy na tym stracili. Kończę takim zdaniem, że Zakładów pracy jest wiele i wystarczy dla nas wszystkich , proponuje, pomoc wzajemną, podwykonawstw itp. Efekt jest taki, że dokoła mnie same zaprzyjaźnione konkurencje - mówię uczciwie, bez zmowy cenowej - pożyczamy sobie sprzęt, podsyłamy klientów i zlecenia, dajemy podwykonawstwo, lub wspólnie startujemy w większych przetargach.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Andej » 2019-07-01, 16:52

Nie ma niszowych dziedzin. A jeśli są, to krótko. Konkurencja jest zawsze. Ale można walczyć szanując przeciwnika i zasady.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ