Szatan w filmach

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
JanN

Szatan w filmach

Post autor: JanN » 2018-02-09, 14:47

W wielu filmach widziałem sceny satanistyczne np. Jakies modlitwy itp. Nie chodzi tu filmy na ten temat tylko po prostu w jakimś fajnym filmie pojawi się wątek
Np. dzieci którzy mieli coś tym wspólnego itd. Ostatnio oglądałem jakiś film - lub serial nie wiem jak to nazwać. I tam była scena ze dziewczya miała z tym problemy i była pokazana scena jak ona się modli. Czy takie oglądanie jest złe, czy gdy pojawia się taka scena przełączyć kanał czy te 10 sekund można obejrzeć?

Wolfi

Re: Szatan w filmach

Post autor: Wolfi » 2018-02-09, 14:53

Najlepiej wyrzuc wtedy tv przez okno, a w ramach pokuty wplac na fundacje Lux Veritatis xD
A tak serio daj ziomek spokoj, w horrorach czesto sa takie sceny no i co.

Magnolia

Re: Szatan w filmach

Post autor: Magnolia » 2018-02-09, 15:27

Jeśli scena to 10 sekundowa wstawka w filmie, to nie jest problem, ale zaczyna się robic problem jesli to jest temat przewodni w danym filmie. #-o Pytanie czy w ogóle warto to oglądać, czy to jest wartościowy film?

Naprawdę warto się zastanowić czym "karmimy" naszą duszę/emocje/wyobraźnię.
Czy to jest dobry "pokarm" dla naszych emocji, czy pojawia się tam wartościowa treść? :-?
Czy ten film nas rozwinie czy to będzie strata czasu...
Oglądając filmy nierzadko przyjmujemy pokazywane relacje/sceny/reakcje bohaterów za wzorce zachowań...
czy zadajesz sobie pytanie jak coś chcesz obejrzeć że to będzie dla Ciebie dobre/korzystne?

Proponuje jeszcze posłuchać O.Szustaka o horrorach od 13 minuty


Dominik

Re: Szatan w filmach

Post autor: Dominik » 2018-02-09, 16:26

Nie tak prosto jest oglądać tylko to co nas rozwinie. Ostatnio mam problem ze znalezieniem dobrego filmu, dlatego oglądam filmy, które już oglądałem.

Horrorów generalnie nie oglądam, nie lubię jak coś wyskakuje. Koszmarów natomiast nie mam. Ring o którym mówił o. Szustak obejrzę, może nawet zaraz. Oglądałem go dawno temu i podobał mi się.

Jakub2

Re: Szatan w filmach

Post autor: Jakub2 » 2018-02-09, 17:07

Ja tam wole ograniczac ogladanie filmow do filmow przyrodniczych o zwierzetach i cekawostek naturalnych, oraz geologicznych.
A i tak czasem sluchajac komentarzy w trakcie filmu az dziw bierze jak niektore sugestie takiego czy innego zachowania zwierzat sa naiwnie interpretowane. Nie spotkalem sie z narracja filmu przyrodniczego ktora ograniczala by sie do samych faktow, bez watpliwych sugestii pseudonaukowych.
Ciekawym zjawiskiem jest bioiluminescencja.
https://www.bing.com/videos/search?q=bi ... ORM=VDRVRV

Dominik

Re: Szatan w filmach

Post autor: Dominik » 2018-02-09, 17:36

Czasem oglądam przyrodnicze filmy, to mnie zastanawia np. w jaki sposób ptaki co wysiadują jajka na skałach, jakiś tam gatunek, składają jaka w kształcicie gruszki, by te nie spadały ze skał. Same tak wyewoluowały, same spostrzegły że kształt jajka trzeba zmienić.

Magnolia

Re: Szatan w filmach

Post autor: Magnolia » 2018-02-09, 19:34

Dominik pisze: 2018-02-09, 16:26 Nie tak prosto jest oglądać tylko to co nas rozwinie. Ostatnio mam problem ze znalezieniem dobrego filmu, dlatego oglądam filmy, które już oglądałem.

Horrorów generalnie nie oglądam, nie lubię jak coś wyskakuje. Koszmarów natomiast nie mam. Ring o którym mówił o. Szustak obejrzę, może nawet zaraz. Oglądałem go dawno temu i podobał mi się.
wiesz jak to się nazywa Dominiku? - przekora! :))

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Szatan w filmach

Post autor: Dezerter » 2018-02-09, 20:15

Ring - bardzo dobry horror
Oglądanie filmów ze scenami z obrzędami satanistycznym, czy samym szatanem nie jest złe samo w sobie - w Biblii tego też troszkę jest. Ważne jest by było jednoznacznie pokazane, że to jest złe i Zło, jak holokaust, faszyzm, rasizm, niewolnictwo itp - filmy o tych złych rzeczach też oglądamy , a przecież nikt nie powie, że je popieramy, czy promujemy.
Klasyką kina są filmy, Omen, Dziecko Rosemary, czy Opętanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Szatan w filmach

Post autor: Dominik » 2018-02-09, 23:15

Właśnie znalazłem wersje japońską filmu Ring z 1998 z polskimi napisami, amerykańska jest z 2002r, obejrze obydwie.
Ring to taki thriller bardziej :)

Mivia

Re: Szatan w filmach

Post autor: Mivia » 2018-02-09, 23:21

Nie lubię horrorów
Ale Dosć mocny jest "Rytułał" nie jest to horror jednak ludzie wychodzący z kina byli bladzi

Magnolia

Re: Szatan w filmach

Post autor: Magnolia » 2018-02-10, 10:50

Ja nie oglądam horrorów, thrillery tez rzadko i tylko gdy aktorzy skuszą grą a scenarzysta historią...
Jak sprawdziłam na 100 top thillerów ja widziałam raptem mniej niż 10...
Ale mignął mi tam tytuł "Adwokat diabła", widzieliście?
Co myślicie o tym filmie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Szatan w filmach

Post autor: Dezerter » 2018-02-13, 22:57

Magnolia pisze: 2018-02-10, 10:50 Ja nie oglądam horrorów, thrillery tez rzadko i tylko gdy aktorzy skuszą grą a scenarzysta historią...
Jak sprawdziłam na 100 top thillerów ja widziałam raptem mniej niż 10...
Ale mignął mi tam tytuł "Adwokat diabła", widzieliście?
Co myślicie o tym filmie?
Bardzo dobry inteligentny film i jaka gra aktorów!- polecam!
Keanu Reeves , Al Pacino (jako diabeł) i młoda Charlize Theron
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ