Dziwne logo

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Łukasz12
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2019
Been thanked: 2 times

Dziwne logo

Post autor: Łukasz12 » 2019-10-21, 01:37

Witam serdecznie ostatnio zakupiłem sobie bluzę w sklepie medicine ale po powrocie do domu zauważyłem że naszywka zawiera dziwne logo głową kozła wpisana w odwrócony trójkąt czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy mam się czego obawiać boję się żeby przypadkiem coś we mnie złego nie wystąpiło jeżeli nie ten dział to bardzo przepraszam załączam zdjęcie proszę o szybką odpowiedz
Załączniki
_20191021_013713.JPG

bambam

Re: Dziwne logo

Post autor: bambam » 2019-10-21, 05:23

Symbol satanistyczny.

Magnolia

Re: Dziwne logo

Post autor: Magnolia » 2019-10-21, 06:47

Wygląda dość podobnie do symbolów satanistycznych, chwilę przeglądałam je w internecie, żeby sprawdzić.
Po prostu odpruj naszywkę i spal. Jesli bluza nie ma innych znaków to możesz ją nosić.

Zły nie wchodzi przy drzwiach zamkniętych! To nie znaki zapraszają tylko człowiek przez złe czyny i odwracanie się od Boga. Więc TY bądź blisko Boga, i otwieraj drzwi swego serca tylko Jezusowi, poprzez spowiedź i komunię św, a będziesz chroniony mocą samego Boga.

Bez paniki. Spokojnie. Dobrze zareagowałeś że sprawdzasz symbole, które masz nosić.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 07:16 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Łukasz12
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2019
Been thanked: 2 times

Re: Dziwne logo

Post autor: Łukasz12 » 2019-10-21, 10:40

Dziękuję za szybką odpowiedź bluza nie ma żadnych napisów obrazków itp jest gładka. Tak właśnie zrobię zaraz odpruje ten syf. Teraz już wiem że muszę się pilnować kupując w tego typu sklepach jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Dominik

Re: Dziwne logo

Post autor: Dominik » 2019-10-21, 11:55

Trzeba też z dystansem podchodzić do tego. Na wykazie jest motyl, żuczek. Czy mamy usuwać wszystkie motylki jakie mamy na ubraniach?
Po za tym pewnie setki, jak nie tysiące symboli można by znaleźć, które były symbolem bożków itp.

Głowę koziorożca jednak usunąć, brzydka i kojarzy się raczej jednoznacznie z szatanem.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dziwne logo

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 17:06

Swoją drogą, gwiazda skierowana dwoma rogami w dół to tzw. "pentagram biały" i nigdy nie spotkałam się z interpretacją, jakoby miało oznaczać "człowiek jest bogiem". Częściej spotyka się w znaczeniu:
*Symbol doskonałości. Zdrowie i wgl.
*Ochrona przed złymi mocami, czasem utożsamiana nawet z Jezusem (5 ramion, jako 5 ran Chrystusa). Ale to częściej, jak jest w kole
*5 żywiołów (5 żywioł to zależnie duch, kamień lub światło)
*5 światów (fizyczny, astralny, zmysłowy i reszty nie pamiętam)
*5 zmysłów

Albo trafiliśmy z autorem na różne strony internetu z albo po prostu powalił pentagram biały z pentagramem odwróconym.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Dziwne logo

Post autor: Viridiana » 2019-10-21, 17:41

Generalnie do tego typu grafik podchodzę z pewną rezerwą. Wiadomo, że trzeba uważać, wiadomo, że lepiej nie nosić byle czego, ale niektóre rzeczy są na siłę. Nie podważam zasadności takich grafik, ale na tej wyłapałam błąd merytoryczny (a przynajmniej wydaje mi się, że to błąd, może się mylę) - Udjat, czyli Oko Horusa to symbol wywodzący się z mitologii egipskiej i nie słyszałam, by odnosił się do Lucyfera.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_Horusa
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Dziwne logo

Post autor: Magnolia » 2019-10-21, 17:47

Nie każdy znak czy symbol z tych określonych jako niebezpieczne odnosi się wprost do szatana.
W dużej mierze chodzi o łamanie pierwszego przykazania czyli bałwochwalstwo. Poukładanie nadziei w rzeczach, magicznych przedmiotach i amuletach a nie w Bogu.

Na rozum to nie cudowny kamyczek / amulet nas uszczęśliwi tylko Bóg może to zrobić.
Ale skoro ktoś nosi amulet i wierzy że to mu zapewni szczęście, no to grzeszy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dziwne logo

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 18:35

@Viridiana obecnie spotyka się odnoszenie Oka do Lucyfera że względu na jedno z jego znaczen- władza, wszechwiedza (Lucyfer jest królem piekła)
Ja trochę nie rozumiem odniesienia, wszak oko ma CHRONIĆ przed złymi mocami. Ale nie mija sprawa, co kto sobie robi z symbolami.

Magnolia

Re: Dziwne logo

Post autor: Magnolia » 2019-10-21, 18:43

ToTylkoJa pisze: 2019-10-21, 18:35 @Viridiana obecnie spotyka się odnoszenie Oka do Lucyfera że względu na jedno z jego znaczen- władza, wszechwiedza (Lucyfer jest królem piekła)
Dementuję. Szatan nie jest wszechwiedzący. To jest przymiot BOGA.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dziwne logo

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 19:59

@Magnolia
Co w związku z tym, że dementujesz?
Taki symbol JEST w użyciu i nie do mnie odwołania, tylko do ludzi którzy to wprowadzili. Ja stwierdzam fakty. Podejrzewam, że tutaj akurat jest odniesienie głównie do władzy, ale w tę tematykę akurat się nie zagłębiałam.

Magnolia

Re: Dziwne logo

Post autor: Magnolia » 2019-10-21, 20:42

Kochana jestem przekonana, że to ja stwierdzam fakty/prawdę. W kwestii przymiotów Boga ma się rozumieć.

Władzę zły też ma juz niewielką, bo został pokonany na krzyżu.

Ale mogę zrozumieć, że ludzi przyszywają fałszywe znaczenia do różnych symboli, ulegają w ten sposób iluzji i magii, co jest wyjątkowo niebezpiecznie i niekorzystne dla nich samych.
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 20:56 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dziwne logo

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 21:18

@Magnolia

Viridiana napisała, że w grafice jest błąd merytoryczny, bo Oko Horusa nie jest używane, jako symbol odnoszący się do Lucyfera.
Poprawiłam ją, mówiąc, że spotkałam się z takim użyciem tego symbolu, więc nie ma błędu merytorycznego w t temacie. Dodałam, że MOŻE to wynikać z tego, bo reszta znaczeń, które znam nijak się nie odnosi.
W innym miejscu znalazłam inną interpretację:
Oko jest na pół zamknięte, co wskazuje na to, że choć czasami wydaje się, iż szatan nie obserwuje, to w rzeczywistości jest inaczej. Poniżej oka zauważymy łzę, ponieważ szatan płacze nad tymi, którzy są poza jego wpływem
Jednak w innym miejscu napisane było, że chodzi o władzę właśnie. Może napisała to osoba, która uznaje Lucyfera za bóstwo. Nie wiem. Ale spotkałam się z takim czymś, co oznacza, że jakaś grupa tak to odbiera.

Swastyka to symbol szczęścia, jednak stał się również symbolem nazistowskim.
Można by uznać, że naziści bezprawnie zagarnęli symbol religijny, ALE ZAGARNĘLI. Jest utożsamiany z nazistami i nie powinno to nikogo dziwić.
Dzisiaj reprezentuje szczęście,
Ale również jedno z większych bestialstw, jakich ludzie byli świadkami.

Łukasz12
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2019
Been thanked: 2 times

Re: Dziwne logo

Post autor: Łukasz12 » 2019-10-22, 00:48

Co jak co ale lepiej uważać jednak ja właśnie odprulem i spalilem ten syf

Antagonista

Re: Dziwne logo

Post autor: Antagonista » 2019-10-22, 01:55

Mogę zapewnić, że miłym chłopcom z krzyżami celtyckimi na flagach wcale nie chodzi o most do innego świata ;)
Nie rozumiem też dyskwalifikowania symboli ze względu na pochodzenie pogańskie. Zając i pisanki na Wielkanoc, czy choinka na Święta Bożego Narodzenia pierwotnie Chrześcijańskie nie były.
A jeśli już wiemy, że symbole mają dużo więcej znaczeń, to jak wyglada sprawa z runami? Na grafice jest tylko "złamane S", w domyśle runa Sig, oraz wyjaśnienie, że symbolizuje "niszczyciela" i używali jej naziści. Mam koszulki z runami Odal i Algiz. Czy noszenie takowych również jest niewskazane?

ODPOWIEDZ