Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Zablokowany
Grażynka

Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Grażynka » 2019-10-26, 10:44

Szczęść Boże.


Mam takie pytanie.

Czy jeśli rzucę telefonem w którym mam Biblie to czy będę miał grzech???





Pozdrawiam Grażynka :)
Ostatnio zmieniony 2019-10-26, 11:24 przez Grażynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłam tytuł, Magnolia

Magnolia

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Magnolia » 2019-10-26, 11:31

Witaj Grażynko, pozwoliłam sobie zmienić tytuł by bardziej odpowiadał tematowi poruszanemu przez Ciebie, no i działowi, w którym temat się znajduje.

Odpowiadając na Twoje pytanie: Myślę, że rozwój technologii sprawia że pojawiają się takie pytania i sytuacje, których nie ma jeszcze w podręcznikach teologii moralnej, ani nawet w instrukcjach dla spowiedników.

W moim odczuciu rzucasz przedmiotem... co się za tym kryje? Emocje....nieopanowane emocje, gniew - to może być grzeszne, jesli pod wpływem nich komuś zrobisz krzywdę fizyczną czy psychiczną, naprzeklinasz się, albo kogoś poniżyć.
Samo rzucenie telefonem mnie nie niepokoi, bo Biblia w telefonie to aplikacja, poza tym raczej nie piszesz żebyś miała intencję rzucenia Biblią, czyli Słowem Bożym. Jak nie masz intencji zgrzeszenia to ja bym się grzechu nie dopatrywała, że niby przypadkiem sie stało...
Samo rzucenie przedmiotem jakim jest telefon, moralnie niewiele znaczy, chyba że zrobiłaś komuś nim fizyczną krzywdę, np podbiłaś oko...

Tylko takie masz problemy moralne?

Dominik

Re: Biblia w Telefonie

Post autor: Dominik » 2019-10-26, 11:45

Szczęść Boże. Witaj na forum.

Ja bym tak na to spojrzał. Jeśli rzucisz telefonem, ale nie dlatego że jest w nim Biblia, to nie będzie to rzucaniem Biblią.
Wydaje mi się, że bardziej tu chodzi o nas stosunek do Boga, niż to co robimy z telefonem. Telefon to tylko przedmiot, zapewne niepoświęcony w dodatku.
Co innego gdybyś np. pomyślała, mam dość Boga, więc dam Mu pstryczka w nos rzucając telefonem z Biblią, zdepcze, spale Biblie, w dodatku gdy jest włączona na wyświetlaczu. Jak nie masz takich intencji rzucając telefonem na którym jest wgrana Biblia to jest ok.

Swoją drogą, jeśli rzucanie niszczy telefon, to niezależnie czy jest w nim Biblia nie jest to dobrym pomysłem.
Ostatnio zmieniony 2019-10-26, 11:47 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Grażynka

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Grażynka » 2019-10-26, 12:05

Tylko takie masz problemy moralne?
Mam syna gej i nie wiem co z tym zrobić.

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
Bardzo go kocham ale smuci mnie jego orientacja

Dominik

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Dominik » 2019-10-26, 12:27

Kochaj syna, nie odtrącaj go, nie pokazuj mu bez przerwy swojego negatywnego stosunku do jego orientacji. Powiedz mu raz, że niepodobna Ci się jego orientacja i że go kochasz mimo to.

Grażynka

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Grażynka » 2019-10-26, 12:50

Dominik pisze: 2019-10-26, 12:27 Kochaj syna, nie odtrącaj go, nie pokazuj mu bez przerwy swojego negatywnego stosunku do jego orientacji. Powiedz mu raz, że niepodobna Ci się jego orientacja i że go kochasz mimo to.


A nie da się tego wyleczyć? Słyszałam że są ośrodki w których się leczy homoseksualizm.

Dominik

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Dominik » 2019-10-26, 13:10

Nie wiem czy takie ośrodki są, jeśli są to na siłę go tam nie wyślesz. Czy on tego chce Czy jest na to szansa? W jakim wieku jest syn?

Grażynka

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Grażynka » 2019-10-26, 13:31

Czy on tego chce Czy jest na to szansa? W jakim wieku jest syn?


Nie wiem
Szansa jest zawsze.
Lat ma 18.

Magnolia

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Magnolia » 2019-10-26, 14:05

Sam musi chcieć. Sam musi dostrzec problem. Jeśli tego nie widzi. To nic nie poradzisz.
Rolą matki jest kochać. Nawet gdy dziecko błądzi. Akceptujemy drugiego człowieka nawet gdy jego czyny nam się nie podobają- taka miłość to wyzwanie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Andej » 2019-10-26, 14:24

Syn homoseksualista? Masz pewność? Że to nie poza? Albo moda? Że nie jest to efekt ideologizacji LGBT? A może brak nawiązywania kontaktu z dziewczynkami?
Na siłę nic nie zrobisz. Jeśli sam nie chce, to nie zmusisz do terapii. Jest jeszcze tak młody, że wszystko może się wydarzyć. Jednak poszukałbym jakiejś poradni, najlepiej katolickiej, w której zostałby poddany testom. Dlaczego dokonał takiego wyboru? Jakieś muszą być przyczyny. Warto poszukać z=w zakamarkach jaźni.
Sama nie dowiesz się, czy nie został przez kogoś wykorzystany i dlatego ma takie zapatrywania. Nie wiem też, czy on sam ma świadomość, co to znaczy być homoseksualistą. Większość nie wiem. Przedstawiają przykłady antycznej Grecji, ale zupełnie nie wiedzą, na czy to tam polegało. Ani jakie były tego przyczyny i uwarunkowania. Sugeruję szukać: odpowiedniej pomocy psychologicznej, wsparcia u rodziców znajdujących się w podobnej sytuacji, edukacji na temat homoseksualizmu i modlitwy.
Czy jesteś osobą wierzącą? Czy Twój syn jest wierzący? Jaką rolę w Waszym życiu odgrywa Bóg? Jak często Bóg wpływa na Wasze codzienne decyzje?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Grażynka

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Grażynka » 2019-10-26, 15:02

Andej pisze: 2019-10-26, 14:24 Syn homoseksualista? Masz pewność? Że to nie poza? Albo moda? Że nie jest to efekt ideologizacji LGBT? A może brak nawiązywania kontaktu z dziewczynkami?
Na siłę nic nie zrobisz. Jeśli sam nie chce, to nie zmusisz do terapii. Jest jeszcze tak młody, że wszystko może się wydarzyć. Jednak poszukałbym jakiejś poradni, najlepiej katolickiej, w której zostałby poddany testom. Dlaczego dokonał takiego wyboru? Jakieś muszą być przyczyny. Warto poszukać z=w zakamarkach jaźni.
Sama nie dowiesz się, czy nie został przez kogoś wykorzystany i dlatego ma takie zapatrywania. Nie wiem też, czy on sam ma świadomość, co to znaczy być homoseksualistą. Większość nie wiem. Przedstawiają przykłady antycznej Grecji, ale zupełnie nie wiedzą, na czy to tam polegało. Ani jakie były tego przyczyny i uwarunkowania. Sugeruję szukać: odpowiedniej pomocy psychologicznej, wsparcia u rodziców znajdujących się w podobnej sytuacji, edukacji na temat homoseksualizmu i modlitwy.
Czy jesteś osobą wierzącą? Czy Twój syn jest wierzący? Jaką rolę w Waszym życiu odgrywa Bóg? Jak często Bóg wpływa na Wasze codzienne decyzje?
Mój syn jednak nie jest gejem. xxxxxx

Ban na 24 h, za używanie bardzo wulgarnego języka.
Ostatnio zmieniony 2019-10-26, 15:20 przez Grażynka, łącznie zmieniany 2 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-26, 15:48

Grażynka ...
Rzucasz rzeczą, czy Bogiem?
A dlaczego używasz wulgarnego języka ( doczytałem sie z tego tekstu na czerwono)?
Czy to ma byc jakis rodzaj prowokacji?
Badanie, na ile nas możesz drażnić?
Udawanie zatroskania, bedace jedynie pretekstem do robienia zadymy?

Mylę sie? Oby ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Rzucanie telefonem, w którym mam Biblię a grzech

Post autor: Dezerter » 2019-10-26, 18:40

Grażynki już nie ma z nami - zamykam temat
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany