Czy to grzech - JanN

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Aneta2309
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2021

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: Aneta2309 » 2021-07-09, 19:49

Czy spisywanie marzeń w zeszycie, zrobienie maseczki na twarz i posprzątanie domu podczas nowiu i pełni księżyca jest grzechem? Wiem że te fazy mają wpływ na uprawę roślin, przypływ wod w oceanach, większej ilości popełnianych przestępstw, więcej rodzących się dzieci itd więc nie jest to fikcja tylko potwierdzone badania. Fazy księżyca mają wpływ na nasze życie i stąd pytanie czy wierząc w Boga modląc się do niego mogę wykonywać te czynności podczas nowiu i pełni nie popełniając grzechu?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: abi » 2021-07-09, 20:01

moge tylko powiedziec ze chorzy psychicznie i neurologicznie czesto gorzej funkcjonuja podczas pelni i silnego wiatru
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Aneta2309
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2021

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: Aneta2309 » 2021-07-09, 20:22

Czyli również potwierdzasz że faza księżyca ma wpływ na nasze życie. Czy w takim razie można korzystać z tego w celu poprawienia swojego życia czy urody. Czy pisząc że podczas tych faz spisuje swoje marzenie odnośnie swojego życia jest grzechem??

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: abi » 2021-07-09, 20:47

nie zastanawialam sie nigdy w ten sposob

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
ale spisywanie marzen kiedykolwiek...nie wydaje mi sie byc grzechem
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: Lunka » 2021-07-09, 20:56

A zapisujesz je właśnie wtedy, bo myślisz że to ma jakiś wpływ na to że się spełnią?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Aneta2309
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2021

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: Aneta2309 » 2021-07-09, 21:21

Tak. Sugeruje się tym, że skoro wplywa to na nasze życie to coś w tym jest

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: Czarny » 2021-07-09, 21:37

abi pisze: 2021-07-09, 20:01 moge tylko powiedziec ze chorzy psychicznie i neurologicznie czesto gorzej funkcjonuja podczas pelni i silnego wiatru
To sie zgadza, bo mama bardzo reaguje, chora neurologicznie.
Ale tyczy sie to również ludzi zdrowych, po prostu reagują na fazy księżyca i często nadchodząca burze.
Tak ma pani rehabilitantka, przychodząca do mamy. Osoba na pewno zdrowa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kierowanie się kalendarzem księżycowym

Post autor: Jozek » 2021-07-09, 22:13

Mysle ze z ksiezycem glownie kobiety maja jakies "przeczucia", bo dlugosc cyklu faz ksiezyca trwa tyle samo co cykl miesiaczkowy u kobiet.
Te wszelkie leki, wyobrazenia i niemal ze magiczne dzialanie, raczej ma podloze psychologiczne.
Z drugiej strony, to fazy ksiezyca maja duzy wplyw na cisnienie atmosferyczne i przezozne nietypowe zmiany pogody, czy innych warunkow atmosferycznych.
Przy tym wszystkim, swiatlo ksiezyca, czyli odbite swiatlo sloneczne z ktorego pozostaje prawie caly zakres UV wytwarza dosc dziwna poswiate na przedmiotach, co wyglada tajemniczo i dziwnie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Jakub
Przybysz
Przybysz
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2021

Ściąganie

Post autor: Jakub » 2021-10-04, 15:46

Czy ściąganie na egzaminie/teście to jest jakieś ciężkie przewinienie? Szczególnie, gdy po takowym egzaminie staram się zrozumieć i nauczyć to co ściągnąłem?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ściąganie

Post autor: lambda » 2021-10-04, 19:10

Jakub pisze: 2021-10-04, 15:46 Czy ściąganie na egzaminie/teście to jest jakieś ciężkie przewinienie? Szczególnie, gdy po takowym egzaminie staram się zrozumieć i nauczyć to co ściągnąłem?
Ciężkie nie, ale to jakaś nieuczciwość, nienwiem czy grzeszna.

Jakub
Przybysz
Przybysz
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2021

szkołaaa

Post autor: Jakub » 2021-10-30, 14:12

Czy ściąganie jest grzechem? Szczegółowo chodzi mi tu o sytuację, wujek mojej koleżanki jest nauczycielem i dawał nam test. Ja nie traktowałem tego jako okazji do nauczania się na blachę, że "w pierwszy a w drugim b"itp, tylko traktowałem te testy jako powtórka i robiąc je uczyłem się też w pewien sposób materiału i chciałem go zrozumieć, a uczenie się z tego testu było pewną formą powtórki. Czy to może być grzech cięzki? Czy kupowanie w internecie takich testów może być grzechem ciężkim?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: szkołaaa

Post autor: lambda » 2021-11-12, 10:44

Jakub pisze: 2021-10-30, 14:12 Czy ściąganie jest grzechem? Szczegółowo chodzi mi tu o sytuację, wujek mojej koleżanki jest nauczycielem i dawał nam test. Ja nie traktowałem tego jako okazji do nauczania się na blachę, że "w pierwszy a w drugim b"itp, tylko traktowałem te testy jako powtórka i robiąc je uczyłem się też w pewien sposób materiału i chciałem go zrozumieć, a uczenie się z tego testu było pewną formą powtórki. Czy to może być grzech cięzki? Czy kupowanie w internecie takich testów może być grzechem ciężkim?
Chyba już o to pytałeś. Użyj opcji szukaj.
Ty lub ktoś pod innym nickiem.

ODPOWIEDZ